Esileht Ilu ja tervis Imelik lõhn “allkorrusel”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Imelik lõhn “allkorrusel”

Postitas:

Viimasel poolaastal teatud perioodil tunnen, et “püksi” tuleb imelik lõhn. See ei ole uriini ega kalahais(bakt.v). Ma ei oskagi seda kirjeldada. Kõige lähedam oleks öelda vast, et meenutab niiöelda spetsiifilist seksilõhna.

Hügieen on korras(2x päevas), seent ei ole, seksiga ei paista seotud olema. Pesukaitsmeid ei kasuta. Vaevusi üldse pole. See tuntav hais(loodan, et teised ei tunne, vähemalt mees pole küll midagi öelnud) nädal enne ja pärast päevi.

Ainuke asi, mis mul pähe tuleb, on see, et äkki riiete pesuaine vahetus mõjub niimoodi.
Küüslauk ju ometi ei pane altpoolt haisema?

Eks muidugi tuleb günekoloogi juurde pöörduda, aga siin riigis kus ma elan, on ilma vaevusteta üsna raske löögile saada.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 22:36; 14.08 08:40; 15.08 21:45; 17.08 21:19; 17.08 23:02; 01.09 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küüslauk ju ometi ei pane altpoolt haisema?

paneb küll.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin just sama jutuga gyneg juures. Võttis seenhaiguse proovi (ütlesin ka, et just peale mensi on hais tuntav) helistasin eile, mis proovi vastused olid ja vastas: “Proovid olid negatiivsed. Saite oma vastuse.” Ytlesin “Jah… aga miks…” ja siis juba kõne katkes. Et ma tean siis ka nyyd et mul seent ei ole aga mis siis on?
Elan väikses kohas, arstini 50km yks ots, panen uue aja? Lähen jälle sama jutuga? Gyneg-ga, kes on vanem meesterahvas, on keelebarjäär ka (ta räägib eesti keelt tugeva aksendiga), yldse ei taha tagasi minna.
Tahaks ka teada, mis olla võib.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama probleem. Ei oskagi seda kirjeldada, aga tundsin samuti ebameeldivat lõhna voolusel. Ei olnud spetsiifiline nn kalalõhn ja ei olnud ka uriini lõhn, aga günekoloog arvas siiski, et tegu bakteriaalse vaginoosiga. Enne menstruatsiooni läks tugevamaks. Arsti sõnul pidi olema see tavapärane, et menstruatsioon nn “puhastab” ära. Proovi arst ei võtnud, aga ütles, et kuna peale vaadates on voolus ok ja kõik ilus, siis ta AB ei soovitaks ja soovitas proovida Vagisan küünlaid. Minul igatahes peale kuuri läks asi üle, aga mingi aja pärast tuli tagasi ja tegin uue kuuri. Paistab, et aeg-ajalt küünalde kasutamine toimib, aga tuleb ikkagi tagasi. Günekoloog ütles, et väga tihti neid küünlaid kasutada ei tohi ja soovitas veel pH normis hoidmiseks lisaks korra nädalas pesta Vagisani intiimpesugeeliga, aga seda ma ei ole proovinud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 23:36; 16.08 23:15; 17.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Proovin need Vagisan küünlad ära.
Ilmselt ostan ka intiimpesugeeli.

Tänud asjalike vastuste eest. Ma kartsin, et perekoolile iseloomulikult saan sõimu, et krt pese ennast rohkem ????????

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 22:36; 14.08 08:40; 15.08 21:45; 17.08 21:19; 17.08 23:02; 01.09 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama probleem. Ei oskagi seda kirjeldada, aga tundsin samuti ebameeldivat lõhna voolusel. Ei olnud spetsiifiline nn kalalõhn ja ei olnud ka uriini lõhn, aga günekoloog arvas siiski, et tegu bakteriaalse vaginoosiga. Enne menstruatsiooni läks tugevamaks. Arsti sõnul pidi olema see tavapärane, et menstruatsioon nn “puhastab” ära. Proovi arst ei võtnud, aga ütles, et kuna peale vaadates on voolus ok ja kõik ilus, siis ta AB ei soovitaks ja soovitas proovida Vagisan küünlaid. Minul igatahes peale kuuri läks asi üle, aga mingi aja pärast tuli tagasi ja tegin uue kuuri. Paistab, et aeg-ajalt küünalde kasutamine toimib, aga tuleb ikkagi tagasi. Günekoloog ütles, et väga tihti neid küünlaid kasutada ei tohi ja soovitas veel pH normis hoidmiseks lisaks korra nädalas pesta Vagisani intiimpesugeeliga, aga seda ma ei ole proovinud.

Bakteriaalne vaginoos (mille moodi see väga tundub) tuleb tagasi, kui partner teisi paneb regulaarselt. Mingi Vagisan seda küll ära ei võta. AB kuur + mees üles rivistada.

+1
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 10:42; 17.08 13:25; 17.08 15:34; 17.08 22:13; 20.08 22:39; 21.08 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekib imelik lõhn päeva jooksul. Tõesti tugev vahel. Kalahaisu see ei meenuta, mis on bakteriaalse vaginoosi peamine tunnus. Voolust pole, sügelust ega ka ühtegi muud asja mitte. Pakun, et ealine iseärasus. Mul on ka teisi ilminguid kehas toimuvate muutuste osas. Olen 40. See on küll vara keskea probleemide jaoks, aga usun siiski et asi on vanuses.
Pesuained tugevdava seda lõhna. Kui loputan aluspesu käsitsi üle peale pesu, siis probleem väiksem.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Higistanud lihtsalt? Ehk sünteetilisem aluspesu, vähem hingavamad ja liibuvamad püksid.
Aga toit (sh küüslauk) mõjutab küll.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 12:08; 14.08 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul enne päevi muutub nii vooluse konsistents kui ka lõhn. See hormonaalsest muutusest tulenev ja normaalne. Peale sibula ja küüslaugi söömist nii higi, kui ka voolus lõhnavad kuidagi kibedalt. Kuna tupe pH suhteliselt õrn, siis igaks juhuks sinna peale piimhappe bakterite küll midagi ei paneks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovige pre- ja probiootilis tupekapsleid. Sageli läheb tupe mikrofloora paigast ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea üldse ka (ainult) tupekapsleid kasutama, võtke niisama piimhappebaktereid seespidiselt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 12:08; 14.08 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju see ikka tsükliga on seotud.

Minul on nii, et täpselt üle-eelmisel päeval enne päevade algamist on selline imelik lõhn. Ei oskagi seda kirjeldada, milline, aga mitte kala- ega pissilõhn. Selle järgi saan kohe aru, et ülehomme algavad päevad.

Kui mul muidu on koguaeg suur voolus (lõhnatu), OV ajal lausa uputab, siis üks päev enne päevade algamist on kõik täiesti kuiv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 11:36; 15.08 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menopausi lõhn. Lihtsalt naise aju ei taha seda aktsepteerida.

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 12:00; 17.08 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsükliga ja tupe happelise-aluselise keskkonna ja kaudselt mikroflooraga seotud. Võiks ikka proovida piimhappekapsleid tuppe, kuigi samas pole see haiguslik.
Mis seal salata, ka vananedes teravnevad kehalõhnad. Kehasse kogunevad jääkained jms, hakkab ka sealt teistmoodi ja vängemalt lõhnama.
Ja küüslauk ning sibul mõjutavad naha, higi ja ka sealsete rasunäärmete lõhna kohe kindlasti, minul mõjub sibul isegi hullemini, 2-3 päeva hiljem on kõige rohkem teistmoodi kehalõhn.
Jah, olen ka mõnikord täheldanud, et mingi lõhnava pesuvahendiga (või mitte ülikorralikult välja loputatud, nt keegi on pesnud minu pesu oma vahendiga ja pesumasinas on pesuainet olnud rohkem kui mina panen) pestud aluspükstega reageerib see voolus kuidagi teistmoodi lõhnates. Ja erinevad kehapesuvahendid võivad nii teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 12:17; 17.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menopausi lõhn. Lihtsalt naise aju ei taha seda aktsepteerida.

No menopausiks on ikka liiati liiga vara. Olen vaid 31 aastane.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 22:36; 14.08 08:40; 15.08 21:45; 17.08 21:19; 17.08 23:02; 01.09 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis iganes riigis aitab see päris hästi, et ütled, et on palju vaevusi – loetled kõik üles, mis pähe tulevad – õudne olla ja aidake palun. tervishoius ei saa niiviisi kuskile, et oh mis mina nüüd…

mis puutub lõhnadesse, siis dieet on suur faktor kindlasti. ja ärge peske ennast nii palju, pesukarud. olin enna ka seda usku, et hommikul ja õhtul tuleb kõik üle küürida, aga nüüd läheb vahel 5 päeva mööda, kui olen ainult veega vahel loputanud (loe: pärast sital käimist). tervis ja välimus on paremad.

(mind aitas ka see, et lõpetasin aluspükste kandmise. ei kanna kitsaid riideid. ei ole mingit voolust).

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 23:02; 17.08 01:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menopausi lõhn. Lihtsalt naise aju ei taha seda aktsepteerida.

Tõutäkk, sina ve?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 11:36; 15.08 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

et hommikul ja õhtul tuleb kõik üle küürida, aga nüüd läheb vahel 5 päeva mööda, kui olen ainult veega vahel loputanud (loe: pärast sital käimist)

Alakeha ainult veega pesta polegi ehk paha mõte. Iga päev pesed alakeha veega ja korra nädalas seebiga. Vanasti tehti ka nii ja naised olid terved nagu purikad!

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 21:07; 22.08 11:32; 23.08 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti tehti ka nii ja naised olid terved nagu purikad!

Olid või? Minu arust surid nagu kärbsed.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama probleem. Ei oskagi seda kirjeldada, aga tundsin samuti ebameeldivat lõhna voolusel. Ei olnud spetsiifiline nn kalalõhn ja ei olnud ka uriini lõhn, aga günekoloog arvas siiski, et tegu bakteriaalse vaginoosiga. Enne menstruatsiooni läks tugevamaks. Arsti sõnul pidi olema see tavapärane, et menstruatsioon nn “puhastab” ära. Proovi arst ei võtnud, aga ütles, et kuna peale vaadates on voolus ok ja kõik ilus, siis ta AB ei soovitaks ja soovitas proovida Vagisan küünlaid. Minul igatahes peale kuuri läks asi üle, aga mingi aja pärast tuli tagasi ja tegin uue kuuri. Paistab, et aeg-ajalt küünalde kasutamine toimib, aga tuleb ikkagi tagasi. Günekoloog ütles, et väga tihti neid küünlaid kasutada ei tohi ja soovitas veel pH normis hoidmiseks lisaks korra nädalas pesta Vagisani intiimpesugeeliga, aga seda ma ei ole proovinud.

Bakteriaalne vaginoos (mille moodi see väga tundub) tuleb tagasi, kui partner teisi paneb regulaarselt. Mingi Vagisan seda küll ära ei võta. AB kuur + mees üles rivistada.

Jah, võib ka nii olla, aga minul ei ole see üldse mehe või seksuaalelu olemasolugagi seotud. Kusjuures kunagi vaginoosi kohta uurides lugesin, et vaginoosi on diagnoositud ka noortel tüdrukutel, kes suguelu alustanudki pole. Nagu kirjutasin, siis ei olegi Vagisan välja ravimise, vaid pH tasakaalustamise eesmärgil. Kõik arstid ei soovita iga asjaga antibiootikume sisse süüa. Ka seent üldjuhul ei ravita, kui kaebused puuduvad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 23:36; 16.08 23:15; 17.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

et hommikul ja õhtul tuleb kõik üle küürida, aga nüüd läheb vahel 5 päeva mööda, kui olen ainult veega vahel loputanud (loe: pärast sital käimist)

Alakeha ainult veega pesta polegi ehk paha mõte. Iga päev pesed alakeha veega ja korra nädalas seebiga. Vanasti tehti ka nii ja naised olid terved nagu purikad!

Kogemusest lähtuvalt nii ongi. Ma ei saa aru, miks mu arvamusavaldus nii palju miinuseid pälvis, aga olgu nii. Ma kirjeldasin, kuidas mina oma tervise ja välimuse eest hoolitsen. Kõik teised võite ju vabalt oma arvamusi ja praktikaid tutvustada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 23:02; 17.08 01:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama probleem. Ei oskagi seda kirjeldada, aga tundsin samuti ebameeldivat lõhna voolusel. Ei olnud spetsiifiline nn kalalõhn ja ei olnud ka uriini lõhn, aga günekoloog arvas siiski, et tegu bakteriaalse vaginoosiga. Enne menstruatsiooni läks tugevamaks. Arsti sõnul pidi olema see tavapärane, et menstruatsioon nn “puhastab” ära. Proovi arst ei võtnud, aga ütles, et kuna peale vaadates on voolus ok ja kõik ilus, siis ta AB ei soovitaks ja soovitas proovida Vagisan küünlaid. Minul igatahes peale kuuri läks asi üle, aga mingi aja pärast tuli tagasi ja tegin uue kuuri. Paistab, et aeg-ajalt küünalde kasutamine toimib, aga tuleb ikkagi tagasi. Günekoloog ütles, et väga tihti neid küünlaid kasutada ei tohi ja soovitas veel pH normis hoidmiseks lisaks korra nädalas pesta Vagisani intiimpesugeeliga, aga seda ma ei ole proovinud.

Bakteriaalne vaginoos (mille moodi see väga tundub) tuleb tagasi, kui partner teisi paneb regulaarselt. Mingi Vagisan seda küll ära ei võta. AB kuur + mees üles rivistada.

Jah, võib ka nii olla, aga minul ei ole see üldse mehe või seksuaalelu olemasolugagi seotud. Kusjuures kunagi vaginoosi kohta uurides lugesin, et vaginoosi on diagnoositud ka noortel tüdrukutel, kes suguelu alustanudki pole. Nagu kirjutasin, siis ei olegi Vagisan välja ravimise, vaid pH tasakaalustamise eesmärgil. Kõik arstid ei soovita iga asjaga antibiootikume sisse süüa. Ka seent üldjuhul ei ravita, kui kaebused puuduvad.

Bakteriaalne vaginoos ei ole ju mingi ph tasakaalu häire.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 10:42; 17.08 13:25; 17.08 15:34; 17.08 22:13; 20.08 22:39; 21.08 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menopausi lõhn. Lihtsalt naise aju ei taha seda aktsepteerida.

No menopausiks on ikka liiati liiga vara. Olen vaid 31 aastane.

Kas meditsiin välistab sellises vanuses menopausi?
Mõni naine tunneb musta soki haisu oma jalas isegi siis, kui just on äsja puhtad sokid jalga pandud.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 12:00; 17.08 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama probleem. Ei oskagi seda kirjeldada, aga tundsin samuti ebameeldivat lõhna voolusel. Ei olnud spetsiifiline nn kalalõhn ja ei olnud ka uriini lõhn, aga günekoloog arvas siiski, et tegu bakteriaalse vaginoosiga. Enne menstruatsiooni läks tugevamaks. Arsti sõnul pidi olema see tavapärane, et menstruatsioon nn “puhastab” ära. Proovi arst ei võtnud, aga ütles, et kuna peale vaadates on voolus ok ja kõik ilus, siis ta AB ei soovitaks ja soovitas proovida Vagisan küünlaid. Minul igatahes peale kuuri läks asi üle, aga mingi aja pärast tuli tagasi ja tegin uue kuuri. Paistab, et aeg-ajalt küünalde kasutamine toimib, aga tuleb ikkagi tagasi. Günekoloog ütles, et väga tihti neid küünlaid kasutada ei tohi ja soovitas veel pH normis hoidmiseks lisaks korra nädalas pesta Vagisani intiimpesugeeliga, aga seda ma ei ole proovinud.

Bakteriaalne vaginoos (mille moodi see väga tundub) tuleb tagasi, kui partner teisi paneb regulaarselt. Mingi Vagisan seda küll ära ei võta. AB kuur + mees üles rivistada.

Jah, võib ka nii olla, aga minul ei ole see üldse mehe või seksuaalelu olemasolugagi seotud. Kusjuures kunagi vaginoosi kohta uurides lugesin, et vaginoosi on diagnoositud ka noortel tüdrukutel, kes suguelu alustanudki pole. Nagu kirjutasin, siis ei olegi Vagisan välja ravimise, vaid pH tasakaalustamise eesmärgil. Kõik arstid ei soovita iga asjaga antibiootikume sisse süüa. Ka seent üldjuhul ei ravita, kui kaebused puuduvad.

Bakteriaalne vaginoos ei ole ju mingi ph tasakaalu häire.

Samuti pole ta sugulisel teel leviv haigus ja mehe kõrvaltpanek või mittepanek ei puutu asjasse. Sama hästi võiks ütelda, et tupeseen on suguhaigus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bakteriaalne vaginoos ei ole ju mingi ph tasakaalu häire.

Samuti pole ta sugulisel teel leviv haigus ja mehe kõrvaltpanek või mittepanek ei puutu asjasse. Sama hästi võiks ütelda, et tupeseen on suguhaigus.

Millest sa räägid? Keegi ei olegi öelnud, et kumbki neist oleks suguhaigus. Küll aga on bakteriaalse vaginoosi peamiseks põhjuseks see, kui mees sulle võõrast tupe mikrofloorat koju tassib.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 10:42; 17.08 13:25; 17.08 15:34; 17.08 22:13; 20.08 22:39; 21.08 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. “Päevad”(on mirena aga “päevad” käivad iga kuu regulaarselt edasi) lõppesid eelmine kolmapäev ja tänaseks ei ole haisust enam taaskord jälgegi.

Niiet ilmselt ikkagi tsükliga seotud, kui nii saab öelda. Vb mõjutab ka see, et kevadel saab Mirena aeg täis.

Bakteriaalne vaginoos ju ometi niimoodi nädalaks lõhna üles ei löö. Siis peaks juba ju pidevalt olema ja ilma ravita hullemaks minema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 22:36; 14.08 08:40; 15.08 21:45; 17.08 21:19; 17.08 23:02; 01.09 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult võib lüüa vabalt. Ja ka peale seksi lõhnab nt järgmisel päeval tugevamini just alaäge bakteriaalne vaginoos. Võib olla ka lihtsalt palju candida seent, mitte tupeseene kaebusi tekitaval määral. Igal juhul ei teeks (tuppe pandavad) probiootikumikuur paha, vaadata, kas mingit vahet on.

Mees ei pruugi kuskil käia, täiesti opakas jutt, see võib ka tema enda mikrofloora olla, mis peale seksi ärritab. Ja ka lihtsalt naise enda tsükkel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 12:17; 17.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bakteriaalne vaginoos ju ometi niimoodi nädalaks lõhna üles ei löö. Siis peaks juba ju pidevalt olema ja ilma ravita hullemaks minema.

Bakteriaalne vaginoos justnimelt tuleb ja läheb, peale päevi tundub, et on kadunud, siis ilmub taas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 10:42; 17.08 13:25; 17.08 15:34; 17.08 22:13; 20.08 22:39; 21.08 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahsoo, ma teen selle Vagisani kuuri läbi ja kui järgmine kuu sama asi ikka on, lasen analüüsid võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 22:36; 14.08 08:40; 15.08 21:45; 17.08 21:19; 17.08 23:02; 01.09 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bakteriaalne vaginoos ju ometi niimoodi nädalaks lõhna üles ei löö. Siis peaks juba ju pidevalt olema ja ilma ravita hullemaks minema.

Bakteriaalne vaginoos justnimelt tuleb ja läheb, peale päevi tundub, et on kadunud, siis ilmub taas.

Jep, ka mul sarnane kogemus. See ei ole haigus, vaid sõltubki enda organismi bakteriaalsest olukorrast. Sarnane seenele, mis võib samamoodi ise taanduda ja avalduda ja sõltub mitmetest teguritest. Minul tekkis see lõhn sellel perioodil, kus voolus oli tugevam (nt ovulatsiooni aeg). Muide, vaginoos võib ka vooluse hulka suurendada. Minul nt peale Vagisani kuuri ei olnud voolus enam nii tugev. Eelnevalt oli teatud tsükli perioodidel selline tunne nagu oleksin püksi pissinud, voolust tuli nii palju ja oli vesine, täpselt nagu olekski märjad püksid jalga pannud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 23:36; 16.08 23:15; 17.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Ilu ja tervis Imelik lõhn “allkorrusel”