Esileht Hobinurk Imelik lugu raamatuvahetuses

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Imelik lugu raamatuvahetuses

Postitas:
Kägu

Kes on seal tegutsev? Kas teiega on ka niimoodi juhtunud, et raamatu üle andmine on kokku lepitud ja kinnitatud ning siis järsku teine pool tühistab ja ka tema konto on kohe samal hetkel kadunud/kustutatud. Kas sedasi tehakse mingit pettust, teenitakse punkte või millega seda seletada? Juba mitmes kogemus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas seal raamatuvahetuses mingit helpi või abi pole?  Tundub küll imelik selline sage tühistamine, ise eeldaks ikka, et kui juba kokkulepe tehtud, siis teine pool on ka huvitatud. Konto kustutamine on veel imelikum, aga kuidas ta punkte teenida saab kui samal hetkel konto kustutab?   Mingit reitingutesüsteemi pole?

Mul oli ja on veelgi palju liigseid raamatuid (vanematelt saadud ja ise nooruses kokku ostetud), mis mind enam ei huvita ja minu lapsi pole kunagi huvitanud, aga see raamatuvahetuse süsteem tundus liiga higi ja vaev, just see punktide kogumine ja kas keegi üldse mind huvitavat raamatut pakuks ja kas keegi mind mittehuvitavate raamatute vastu huvi tunneks. Ma andsin oma üleliigsed raamatud ühes tasuta asjade portaalis ära, viiimased läksid vist ahjuküttega korteri omanikule tulehakatuseks, vähemalt nii mulle tundus.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen raamatuvahetuses mitu aastat olnud, sellist asja pole näinud veel, et tellimus tühistatud ja konto ka kadunud.  Igal juhul annaks teada sellisest käitumisest. E-mail on seal olemas. Ma olen sinna alati kirjutanud, kui mu tellitud raamat on tühistatud, aga mu tellimispunkt pole tagasi tulnud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt tühistati, sest raamat oli aja jooksul mõnes teises keskkonnas juba uue omaniku leidnud. Seal saab kontot ajutiselt deaktiveerida, ilmselt tegi pakkuja siis seda, et uuesti sama ei juhtuks, et keegi mõnd teist raamatut, mida tal enam pakkuda pole, ei telliks. Ja siis kui millalgi aega tekib, vaatab konto üle, uuendab, aktiveerib uuesti. Mingeid punktipettuseid mu arust niimoodi teha ei anna.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt tühistati, sest raamat oli aja jooksul mõnes teises keskkonnas juba uue omaniku leidnud. Seal saab kontot ajutiselt deaktiveerida, ilmselt tegi pakkuja siis seda, et uuesti sama ei juhtuks, et keegi mõnd teist raamatut, mida tal enam pakkuda pole, ei telliks. Ja siis kui millalgi aega tekib, vaatab konto üle, uuendab, aktiveerib uuesti. Mingeid punktipettuseid mu arust niimoodi teha ei anna.

Kas seal raamatuvahetuses siis ei ole võimalust teada anda, et neid raamatuid enam saada pole? Mingi nii kuum kaup, mis korraga mitmetesse kohtadesse üles pannakse ja seal maha müüakse, kust suurem pakkumine tuleb? Et kui ühe raamatu hoopis ostas maha müüd, siis pead raamatuvahetuse konto deaktiveerima, mis siis et samal ajal oksjoniga ka raamatuvahetuse soovijaga läbi rääkisid, et milla saaks raamatu üle anda?

Teemaalgataja ei maini, et tema just soovija on, seega võib ära kaduda nii raamatu pakkuja kui ka soovija (või ssvad pakkujad ainult punkte?).

Konto ajutine peatamine

See võimalus on loodud selleks, kui soovid minna reisile, puhkusele või lihtsalt ajutiselt raamatuvahetusega mitte tegeleda. Kui sul ei ole pooleliolevaid Vaja üle anda raamatutellimusi, saad minna Minu konto lehele ning kasutada Panen konto puhkusele nuppu. Sealt saad valida enda jaoks ka sobiva ajavahemiku, millal sinu konto on mitteaktiivne ehk puhkab.

Konto sulgemine

Kui tunned, et sooviksid raamatuvahetusega mitte jätkata ning sul ei ole pooleliolevaid Vaja üle anda ega Ootan raamatutellimusi, saad minna Minu konto lehele ning kasutada Sulge oma konto võimalust.

Kumbki variant ei näe ette, et kui on üleandmine juba kokku lepitud, siis kontot ajutiselt sulgeda saaks. Ma ikkagi kirjutaks sinna abisse (kiire googeldus näitas, et see raamatuvahetus on üsna tasuline teenus) või siis saadaks kogu selle portaali kuu peale ja leiaks mingi muu võimaluse üleliigsetest raamatutest lahti saamiseks või soovitute hankimiseks. Olgu või kallima, aga kus mängitakse ausate ja kõigile võrdsete reeglite alusel.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen olnud see pool, kes oli üleandmise kokku leppinud ja siis konto kustutas. Mingit skeemi seal taga polnud. Ootamatult kukkus oma kodus mu vana ema ja pidin minema teda hooldama. Jäin sinna kuuks ajaks, kuna tema tervis ja mõistus läksid iga päevaga aina kehvemaks ning oli selge, et ta on minemas. Inimesele, kellega vahetus pidi toimuma, sai asja ka korduvalt selgitatud, aga ta süüdistas mind pettuses. Peale ema surma kui viimast korda petiseks sain kutsutud, kustutasin konto. Tegu oli minu esimese ja viimase üritamisega seal portaalis ja need raamatud seisavad siiani pakituna kusagil kodus. Mis punktidest sai, ma ei tea. Sel inimesel oleks piisanud minu nimi Facebooki sisse trükkida ja näha oleks olnud kõik kaastundeavaldused, mis minu juttu kinnitanud oleksid. Selle asemel inimest raskel ajal kahe raamatu pärast petmises süüdistama.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tahate raamatutest tasuta lahti saada siis võite nt yagasse üles panna – seal võimalik 0-ga müüa ainult postikulu Eesti. Tihti on pakiautomaatidele ka 1€ transpordi päevi ja neil päevadel kohe müük tõuseb.
Äppis saab otse pildi teha (ei pea pilte telefoni salvestama vmt). Ise kasutan peamiselt lasteriiete müügiks ja maru mugav.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen olnud see pool, kes oli üleandmise kokku leppinud ja siis konto kustutas. Mingit skeemi seal taga polnud. Ootamatult kukkus oma kodus mu vana ema ja pidin minema teda hooldama. Jäin sinna kuuks ajaks, kuna tema tervis ja mõistus läksid iga päevaga aina kehvemaks ning oli selge, et ta on minemas. Inimesele, kellega vahetus pidi toimuma, sai asja ka korduvalt selgitatud, aga ta süüdistas mind pettuses. Peale ema surma kui viimast korda petiseks sain kutsutud, kustutasin konto.

Sinul oli natuke teine olukord, soovijaga suhtlesid, selgitasid ja konto kustutasid alles kuu aega hiljem. Ma arvan, et palljud oleks sellises olukorras konto kustutanud, kui petiseks sõimatakse ja sinu selgitusi kuulda ei võeta.

Teemaalgataja kirjutas, et lepib üleandmise kokku ja siis kohe teine pool tühistab ning kustutab konto ilma mingite selgitusteta. Ma arvan, et tühistamine ei oleks teemaalgatajale probleemiks, eriti kui sinna veel mingi selgitus kirjutada ( no näiteks, et sain juhuslikult hoopis sõbralt selle raamatu või koer sõi raamatu ära ja see pole enam kasutatav), igasuguseid asju võib ju juhtuda. Inimene võib haiglasse sattuda ja ei saa hulk aega internetti kasutada.

Kui see üks kord juhtub, et teine niiviisi kaob, siis mõtled, et imelik lugu ja unustad. Kui mitu korda viimasel ajal, siis tekib täiesti õigustatud küsimus milleks?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raamatuvahetus oli alguses hästi tore koht.

Nii palju raamatuid, kui ära andsid, nii palju said ise asemele ka valida. Üks ühele.

Ma ikka päris palju raamatuid sain niimoodi oma koduses raamatukogus uuendatud.

Aga siis lõi omanikel vist raha-ahnus pähe. Ja tegid mingi kasutaja-pileti süsteemi. Tasuta saab nüüd valida omale ainult ühe raamatu kuus, isegi kui ise annad ära kümme. Punktid kogunevad, aga nende eest midagi endale valida sealt ei saa, kui ei maksa.

Nii et enam ei ole tegemist tegelikult raamatuvahetusega, vaid otseselt raamatute ostmisega.

Peale selle süsteemi sisse viimist ei ole ma põhimõtteliselt sealt enam ühtegi raamatut võtnud ega sinna oma raamatuid enam vahetuseks andnud.

Kui vaja, lähen hoopis antikvariaati ja jätan oma raha sinna.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pettuses süüdistamine on küll ajuvaba. Mis see kasu siis oleks, mida petis saaks? Tehingut tühistades ta ju punkti ei saa- see oleks väga idiootne “pettus”, kui petjale mingit kasu ei paista. Aga eks idioote, paranoikuid ja vandenõuteoreetikuid ole igal pool.

+2
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Hobinurk Imelik lugu raamatuvahetuses