Esileht Ilu ja tervis imelik probleem kõhuga/maoga (?) palun andke nõu!

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: imelik probleem kõhuga/maoga (?) palun andke nõu!

probleem on olnud tegelikult juba mitu aastat, aga on süvenenud kahel viimasel aastal. häda käib periooditi, aga kui on, siis ikka kuu-paar korraga. hetkel siis jälle. peamisteks sümptomiteks on iiveldus ja ebamugavustunne maos/kõhus. iiveldus võib tulla täiesti lambist, sõltumata söögiaegadest. ja iiveldada võib vahelduva eduga päevi ja nädalaid, vahel natuke, vahel ikka hirmsasti. samal ajal on ka selline vastik tunne maos, nagu oleks maos kivi, selline ebameeldiv, raske tunne, nagu oleks seal mingi suur tükk. vahel on see tükitunne ka söögitorus ja kurgus, selline tunne on mõnikord, nagu oleks söögitorru tsementi kallatud. ma tean, et absurdne kirjeldus, aga muudmoodi ei oska seda selgitada. siis võib probeem mitmeks kuuks jälle kaduda ja tabab taas täiesti ootamatult.

olen mõistagi käinud korduvalt arstil, magu on uuritud kaks korda ka gastroskoopias, viimati käisin aasta tagasi. kogu aeg on kõik korras olnud, viimati leiti siiski, et kasvab helikobakter, millele sain ka ravi. nüüd tegin sümptomite ilmudes uue testi helikobakterile (gastroskoopias ei käinud, tegin puhumistesti), aga vastus oli negatiivne, bakterit pole. seega ei teagi öelda, palju tookordne helikobakter üldse asjas süüdi oli. arsti sõnul bakter iiveldust ei põhjustavatki.

on tehtud ka ultraheli kõhukoopast – see ka korras. vereproovid samuti igati ok. et varem olen kannatanud kerge ärevushäire all, hakkasin arvama, et ehk ongi närvidest. olen varem saanud antidepressante ja hakkasin nüüd ka siis neid võtma peale arstiga konsulteerimist. aga praegu olen juba aasta jagu neid võtnud, aga ometi tuli see maoprobleem jälle. seda enam, et ma ei tundnud end kuidagi depressiivse või ärevana, ei tunne, et need AD-d ennast kuidagi õigustaksid vöi asjakohased oleksid.

mainin veel seda ka, et aasta tagasi avastati, et põen borrelioosi. sain selle vastu AB-ravi ja viimased näidud olid juba paranenud – olid postiviise asemel piiripealsed. seega ei oska ka borrelioosiga enam oma tervisemuret seostada ega seletada. muidu borrelioosisümpomeid ei ole ka enam olnud.

igatahes olen juba nii nõutu ja väsinud kannatamast iiveldust ja raskustunnet kõhus:( arst laiutab ka käsi – proovid näitavad, et olen terve. kas keegi ei ole sarnase asjaga kokku puutunud ja oskaks oma kogemusi jagada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 12:25; 18.04 12:31; 18.04 22:02; 19.04 19:28;
To report this post you need to login first.

lisan veel, et gastroskoopias leiti, et mao ja söögitoru ühenduskohas on väike sopistus, seega kalduvus refluksile. kohati on olnud ka röhatisi ja kõrvetisi, samas ei ole lange need ajaliselt kokku nende raskustunde ja iivelduse perioodidega. olen kõrvetiste ajal võtnud renniet, praegu, nädal tagasi tegin perearsti soovitusel kuuri omeprazoliga läbi. ja ometi on just nüüd see ebameeldiv tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 12:25; 18.04 12:31; 18.04 22:02; 19.04 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas ultrahelis sapikive ei ole otsitud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ei olnud sapikive.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 12:25; 18.04 12:31; 18.04 22:02; 19.04 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, mul on täpselt sama probleem, nädal tagasi tekkis kurkku imelik tunne nagu oleks klomp või midagi käisin ka erakorralises kuna neelata oli juba raske, sealt targemaks ei saanud, arst soovitas võtta alminoxi /muid ravimeid võtta ei saa kuna imetan)see aitas klombi tunne kadus kurgust, nyyd paar päevatunnen ka imelikku tunnet maos, samuti nagu oleks tükk vms. homme uuesti perearsti juurde vaatab mis saab.
Mul käskis ka esialgu arst õieti toituda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii sümptomite, kui sinu kirjastiili põhjal on diagnoosiks ärevushäire, depressioon, paanika vms. Olen kõik sama läbi teinud, haigekassa raha kõvasti raisatud, pandi ad-d pea 2 nädalaga asi korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas teemaalgatajal juba parem?
Mul ka iiveldus ja süüa ei saa….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

no veider ongi, et see probleem tuleb ja läheb. täna on peale paari nädalat täitsa ok olla. toitumine on olnud täpselt sama. ärevushäiret oleksin alguses isegi pakkunud, aga no ma ei tunne praegu mingit ärevust enda meelest! elu on stressivaba ja korras… ja võtan pealegi, nagu mainisin, juba aasta jagu antidepressante, see teeb olemise eriti kergeks. ei taju mingit ärevust ega deprekat. arusaamatu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 12:25; 18.04 12:31; 18.04 22:02; 19.04 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka hädas selle iiveldusega ja maoga.Kas sa teemaalgataja võtsid ka midagi selle vastu,et süda paha on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 19:50; 21.04 13:36; 22.04 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli aastaid samad sümptomid – pandi diagnoosiks äreva soole sündroom (ÄSS). See on tingitud n.ö psühholoogilistest sümptomitest. Soovitav on iseennast kõrvalt jälgida ja vaadata, et millal iivelduse sümptomid ilmnevad. Minul käivad n.ö närvid läbi mao ehk kui koolis olid eksamid või nüüd mingi ettekanne vaja teha või olen mingi suure ürituse korraldaja vms, siis ma tean juba ette, et öö enne seda iiveldan (mul veel kaasneb selline nõrkus, e varvast ka ei suuda liigutada ja vappekülmad). Mulle öeldi, et ravi selle vastu otseselt ei ole, vaid tuleb leida meetodid, kuidas end maha rahustada (psühhiaater ja psühholoog ka aitavad vajadusel) – sellest sündroomist pidi üle aitama ka lapse sünd, sest siis pole võimalik enam nii palju enda peale mõelda (eks seda siis näha ole, kui laps sünnib). Aga minul aitab, kui mul on olemas pudel vett või külma teed ja tavalise saia viilud… neid siis näksin, siis ei ole magu vähemalt tühi. Rohtudest kirjutati mulle kunagi välja Cerucali – seda võtan siiski äärmisel vajadusel, kui ikka üldse iiveldusest jalgu alla ei võta. Kuid samas ma olen avastanud, et kui iiveldusega võideldes lõpuks olen tööle jõudnud ja aru saanud, et mul selle ülesande eest kuhugi põgeneda ei ole, siis kaob ka iiveldus 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 09:41; 23.04 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see ongi ilmne tõestus, et tegemist on psühholoogilise probleemiga. Kusjuures ei maksa väga sarjata alati arste, kui nad peale kõikide analüüside võtmist (tulemused OK) teatavad, et asi on närvides. Asi on tõesti väga sageli närvides. Mul on enam vähem iga hädaga olnud nii, et kuni mõtlen vaid iseendale, siis tundub, et maailma jubedaim haigus ja kohe suremas, aga nii pea, kui mõtted lähevad mujale – nt. laps jääb samal ajal haigeks vms. siis kaovad kõik vaevused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka üks iiveldaja nüüd siin.Olen kodune inimene ja süda on paha juba kolmas aasta.Kas närvidest ja depressioonist võib ka süda paha olla siis?Pingeid on palju elus muidu.On diagnoositud ka krooniline atroofiline gastriit.Enam ei tea kuidas olla ja mida teha,et parem hakkaks.Kasutan ka seda cerucali aga see nagu ei aita eriti.Oskab keegi nõu anda äkki?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 19:50; 21.04 13:36; 22.04 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas siin liigub keegi,kes oskaks midagi soovitada,kui süda on paha? Kuidas olete sellest jagu saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 19:50; 21.04 13:36; 22.04 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib närvidest ja depressioonist tingituna süda paha olla – keha lihtsalt on leidnud meetodi, kuidas kõige paremini sind n.ö maha suruda ehk siis puhkama sundida. Aga kui Cerucal ei aita, siis äkki tasub mõnda muud ravimit proovida, nt gastriidi korral sain mina abi Omepist. Aga ikkagi kõige lihtsam on ise leida endale mingi asi, mis iiveldust vähendada võiks. Iiveldustunne suureneb, kui magu tühi ja maohappesus tõuseb, seega peaks alati midagi näksima, et magu täiesti tühi ei oleks (kasvõi külmutatud marju, kui muu alla ei lähe).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 09:41; 23.04 18:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis imelik probleem kõhuga/maoga (?) palun andke nõu!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.