Esileht Lapse ootamine Imelik tunne…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Imelik tunne…

Postitas:
Kägu

Kas keegi vahel tunneb, justkui poleks enam rase? Kuigi sümptomid on alles.

Mul 15. Ndl ja justkui ei peaks enam nii palju vist muretsema aga siiski… mingi imelik tunne südamesse hiilinud, mida üritan eemale peletada. Kas asi võib hormoonides või lihtsalt väsimuses olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan doppleri muretseda. Mul oli just see tunne, rasedust oli veidi vähem, aga algusest peale oli halb tunne ja oligi peetunud. Täna käisin just haiglas. Mul küll tunnused vaikselt kadusid, aga peetumise puhul ei pruugi seda alati juhtuda. Osta doppler ja saad rahu.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis nädalal sul peetus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis nädalal sul peetus?

Kui minult küsid, kes ma esimesena vastasin, siis 8+2. Oscar uuringul selgus, oleks pidanud olema 12+4.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan doppleri muretseda. Mul oli just see tunne, rasedust oli veidi vähem, aga algusest peale oli halb tunne ja oligi peetunud. Täna käisin just haiglas. Mul küll tunnused vaikselt kadusid, aga peetumise puhul ei pruugi seda alati juhtuda. Osta doppler ja saad rahu.

Kas sa palun lõpetaks iga teema all selle paanika külvamise?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan doppleri muretseda. Mul oli just see tunne, rasedust oli veidi vähem, aga algusest peale oli halb tunne ja oligi peetunud. Täna käisin just haiglas. Mul küll tunnused vaikselt kadusid, aga peetumise puhul ei pruugi seda alati juhtuda. Osta doppler ja saad rahu.

Kas sa palun lõpetaks iga teema all selle paanika külvamise?

Kuidas on soovitus doppler muretseda paanika külvamine??

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan doppleri muretseda. Mul oli just see tunne, rasedust oli veidi vähem, aga algusest peale oli halb tunne ja oligi peetunud. Täna käisin just haiglas. Mul küll tunnused vaikselt kadusid, aga peetumise puhul ei pruugi seda alati juhtuda. Osta doppler ja saad rahu.

Kas sa palun lõpetaks iga teema all selle paanika külvamise?

Kuidas on soovitus doppler muretseda paanika külvamine??

Asi pole doppleris

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan doppleri muretseda. Mul oli just see tunne, rasedust oli veidi vähem, aga algusest peale oli halb tunne ja oligi peetunud. Täna käisin just haiglas. Mul küll tunnused vaikselt kadusid, aga peetumise puhul ei pruugi seda alati juhtuda. Osta doppler ja saad rahu.

Kas sa palun lõpetaks iga teema all selle paanika külvamise?

Kuidas on soovitus doppler muretseda paanika külvamine??

Asi pole doppleris

Inimene teeb konkreetselt teema, millega mul on hetkel väga reaalne kogemus ja sina keelad mul sellest rääkida? Mille jaoks see perekooli foorum sinu meelest on, kui inimene ei või anonüümselt oma murest rääkida või kogemust jagada? Või mismoodi ma sellest üle saama peaksin, kui ma ei või isegi anonüümselt rääkida sellest? Miks see kohe paanika külvamine on?? Täiskasvanud inimesed ometi teavad, et kõigiga seda ei juhtu ja see, et ühega juhtus, et tähenda, et kõigiga juhtub. Milleks peab mingeid effing vikerkaari ja ükssarvikuid peeretama, kui reaalsus võib vabalt ka teine olla? Minuga täpselt nii tehtigi ja tagantjärgi on see kõik veel valusam, teades, et minu sisetunnet ignoreeriti ja minu muret pisendati. Ämmakas isegi naeris mu üle ja küsis üleolevalt et “kellega sa vaidled?”, kui ma ütlesin, et ma tean, et sellel ajal on südametöö doppleriga täiesti leitav.
Antud teemas ma lihtsalt tõin näite, et sisetunne võib vabalt õige olla, olen täiesti veendunud, et teemaalgataja ei jookse nüüd paanikas emosse, sest mingi perekooli kägu ütles, et ta laps on surnud.

+11
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Soovitan doppleri muretseda. Mul oli just see tunne, rasedust oli veidi vähem, aga algusest peale oli halb tunne ja oligi peetunud. Täna käisin just haiglas. Mul küll tunnused vaikselt kadusid, aga peetumise puhul ei pruugi seda alati juhtuda. Osta doppler ja saad rahu.

Kas sa palun lõpetaks iga teema all selle paanika külvamise?

Kuidas on soovitus doppler muretseda paanika külvamine??

Asi pole doppleris

Inimene teeb konkreetselt teema, millega mul on hetkel väga reaalne kogemus ja sina keelad mul sellest rääkida? Mille jaoks see perekooli foorum sinu meelest on, kui inimene ei või anonüümselt oma murest rääkida või kogemust jagada? Või mismoodi ma sellest üle saama peaksin, kui ma ei või isegi anonüümselt rääkida sellest? Miks see kohe paanika külvamine on?? Täiskasvanud inimesed ometi teavad, et kõigiga seda ei juhtu ja see, et ühega juhtus, et tähenda, et kõigiga juhtub. Milleks peab mingeid effing vikerkaari ja ükssarvikuid peeretama, kui reaalsus võib vabalt ka teine olla? Minuga täpselt nii tehtigi ja tagantjärgi on see kõik veel valusam, teades, et minu sisetunnet ignoreeriti ja minu muret pisendati. Ämmakas isegi naeris mu üle ja küsis üleolevalt et “kellega sa vaidled?”, kui ma ütlesin, et ma tean, et sellel ajal on südametöö doppleriga täiesti leitav.

Antud teemas ma lihtsalt tõin näite, et sisetunne võib vabalt õige olla, olen täiesti veendunud, et teemaalgataja ei jookse nüüd paanikas emosse, sest mingi perekooli kägu ütles, et ta laps on surnud.

Keegi pole öelnud, et TA laps on surnud. Sa peaksid pöörduma nõustaja poole, igas võimalikus teemas oma loo jagamine ei tee sulle head nagu näha. Otsi abi!

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan doppleri muretseda. Mul oli just see tunne, rasedust oli veidi vähem, aga algusest peale oli halb tunne ja oligi peetunud. Täna käisin just haiglas. Mul küll tunnused vaikselt kadusid, aga peetumise puhul ei pruugi seda alati juhtuda. Osta doppler ja saad rahu.

Kas sa palun lõpetaks iga teema all selle paanika külvamise?

Kuidas on soovitus doppler muretseda paanika külvamine??

Asi pole doppleris

Inimene teeb konkreetselt teema, millega mul on hetkel väga reaalne kogemus ja sina keelad mul sellest rääkida? Mille jaoks see perekooli foorum sinu meelest on, kui inimene ei või anonüümselt oma murest rääkida või kogemust jagada? Või mismoodi ma sellest üle saama peaksin, kui ma ei või isegi anonüümselt rääkida sellest? Miks see kohe paanika külvamine on?? Täiskasvanud inimesed ometi teavad, et kõigiga seda ei juhtu ja see, et ühega juhtus, et tähenda, et kõigiga juhtub. Milleks peab mingeid effing vikerkaari ja ükssarvikuid peeretama, kui reaalsus võib vabalt ka teine olla? Minuga täpselt nii tehtigi ja tagantjärgi on see kõik veel valusam, teades, et minu sisetunnet ignoreeriti ja minu muret pisendati. Ämmakas isegi naeris mu üle ja küsis üleolevalt et “kellega sa vaidled?”, kui ma ütlesin, et ma tean, et sellel ajal on südametöö doppleriga täiesti leitav.

Antud teemas ma lihtsalt tõin näite, et sisetunne võib vabalt õige olla, olen täiesti veendunud, et teemaalgataja ei jookse nüüd paanikas emosse, sest mingi perekooli kägu ütles, et ta laps on surnud.

Keegi pole öelnud, et TA laps on surnud. Sa peaksid pöörduma nõustaja poole, igas võimalikus teemas oma loo jagamine ei tee sulle head nagu näha. Otsi abi!

No mõni siin ju üritab mulle sõnu suhu panna, et ma üritan paanikat külvata ja annan mõista et kindlasti on teemaalgataja rasedus peetunud. Mina soovitasin konkreetselt doppler muretseda ja jagasin oma kogemust.

+8
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Soovitan doppleri muretseda. Mul oli just see tunne, rasedust oli veidi vähem, aga algusest peale oli halb tunne ja oligi peetunud. Täna käisin just haiglas. Mul küll tunnused vaikselt kadusid, aga peetumise puhul ei pruugi seda alati juhtuda. Osta doppler ja saad rahu.

Kas sa palun lõpetaks iga teema all selle paanika külvamise?

Kuidas on soovitus doppler muretseda paanika külvamine??

Asi pole doppleris

Inimene teeb konkreetselt teema, millega mul on hetkel väga reaalne kogemus ja sina keelad mul sellest rääkida? Mille jaoks see perekooli foorum sinu meelest on, kui inimene ei või anonüümselt oma murest rääkida või kogemust jagada? Või mismoodi ma sellest üle saama peaksin, kui ma ei või isegi anonüümselt rääkida sellest? Miks see kohe paanika külvamine on?? Täiskasvanud inimesed ometi teavad, et kõigiga seda ei juhtu ja see, et ühega juhtus, et tähenda, et kõigiga juhtub. Milleks peab mingeid effing vikerkaari ja ükssarvikuid peeretama, kui reaalsus võib vabalt ka teine olla? Minuga täpselt nii tehtigi ja tagantjärgi on see kõik veel valusam, teades, et minu sisetunnet ignoreeriti ja minu muret pisendati. Ämmakas isegi naeris mu üle ja küsis üleolevalt et “kellega sa vaidled?”, kui ma ütlesin, et ma tean, et sellel ajal on südametöö doppleriga täiesti leitav.

Antud teemas ma lihtsalt tõin näite, et sisetunne võib vabalt õige olla, olen täiesti veendunud, et teemaalgataja ei jookse nüüd paanikas emosse, sest mingi perekooli kägu ütles, et ta laps on surnud.

Keegi pole öelnud, et TA laps on surnud. Sa peaksid pöörduma nõustaja poole, igas võimalikus teemas oma loo jagamine ei tee sulle head nagu näha. Otsi abi!

No mõni siin ju üritab mulle sõnu suhu panna, et ma üritan paanikat külvata ja annan mõista et kindlasti on teemaalgataja rasedus peetunud. Mina soovitasin konkreetselt doppler muretseda ja jagasin oma kogemust.

Sa teed seda juba iga teema all! Ükskõik mis teemat ei ava, sa oled seal platsis. Jah tõesti, see, et sinul nii juhtus, ei tähenda, et kõigil nii juhtub. Praegu on selline aeg kus võivadki sümptomid päeva pealt kaduda ja see on täiesti normaalne aga sina oled jälle platsis oma negatiivse kogemusega mis on juba igas teemas kirja pandud ja see ei ole just julgustav. Keegi polegi öelnud, et peab vikerkaari ja ükssarvikuid peeretama aga sa juba hirmutad isegi minu oma pideva ketramisega ära kuigi mul kõik hästi. See ei ole okei, et pidevalt on su negatiivse kumaga jutt silme ees. Otsi endale palun raseduskriisi nõustaja, sest see foorumis ämmaemanda süüdistamine ja pidev teema ketramine ei aita leinast üle saada. Ja ma tean väga hästi mida tähendab hilises esimeses trimestris raseduse peetumine ja puhastus, seda enam soovitan sul abi otsida professionaalilt.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See hirmu tunne on minu arust rasedana nii loomulik – terve raseduse faasis. Muidugi on hirm kaotada oma kõige kallim. Ei kao see ka lõpus ära, et kui justkui ei mäleta mil viimati liigutusi tunda oli jne.

Õppisingi rasedana, et kui midagi pole halvasti siis tulebki võtta, et kõik on hästi ja parimas korras. Pidev hirm ja mure on halvav. Eks enamus tahaks raseduse alguses samuti pidevat kontrolli uh näol, et kas ikka kõik hästi – liigutusi ju veel ei tunne ja kõikjal nii palju katkemisest ja peetumisest juttu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 27 nädalat rase ja siiamani tunnen, et ei ole rase. Isegi siis kui peeglisse vaatan. Jah, mingi imelik tegevus kõhus aeg ajalt toimub ja kõht ka kasvab, aga täitsa normaalne on olla ja enamuse ajast ma ei mäletagi, et rase olen…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab doppleri ostu soovitust – selle omamine kuidagi ei rahusta ja ei välista raseduse peetumist/sündimata lapse südamelöökide kadumist, sest see võib juhtuda absoluutselt igas raseduse faasid – ka nädal enne tähtaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab doppleri ostu soovitust – selle omamine kuidagi ei rahusta ja ei välista raseduse peetumist/sündimata lapse südamelöökide kadumist, sest see võib juhtuda absoluutselt igas raseduse faasid – ka nädal enne tähtaega.

Keegi polegi väitnud, et see välistab peetumise. Selle omamine vägagi rahustab, kui südamestöö on olemas, ja kui pole, eelistan seda iga kell turvaliselt kodus teada saada.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab doppleri ostu soovitust – selle omamine kuidagi ei rahusta ja ei välista raseduse peetumist/sündimata lapse südamelöökide kadumist, sest see võib juhtuda absoluutselt igas raseduse faasid – ka nädal enne tähtaega.

Sama hästi milleks siis üldse kontrollis käia ja uh teha jne? Laps võib ju iga kell ära surra, ema samuti. Või haigena sündida. Ja kui jäävad ellu, siis pole ju näiteks turvahälli ka vaja, kui ikka rekka otsa sõidab, pole sellest mingit kasu. Kui inimene tunneb, et doppler annab talle rahu siis nii ongi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka mitu x seda tunnet, eriti esimese lapsega. Teisega enam kontrolli ei tormanud, sga esimesega korra käisin. Olin siiski üle mõelnud ja kõik oli korras.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab doppleri ostu soovitust – selle omamine kuidagi ei rahusta ja ei välista raseduse peetumist/sündimata lapse südamelöökide kadumist, sest see võib juhtuda absoluutselt igas raseduse faasid – ka nädal enne tähtaega.

Sama hästi milleks siis üldse kontrollis käia ja uh teha jne? Laps võib ju iga kell ära surra, ema samuti. Või haigena sündida. Ja kui jäävad ellu, siis pole ju näiteks turvahälli ka vaja, kui ikka rekka otsa sõidab, pole sellest mingit kasu. Kui inimene tunneb, et doppler annab talle rahu siis nii ongi.

Kontrollis ja UH-s sa käid arsti juures, mitte iseseisvalt enda ja loote olukorda hindamas. Doppleri kodus kasutamisel on piiranguid ja riske, see ei ole mõeldud loote seisundi diagnoosimiseks ja närvisüsteemi rahustamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi vahel tunneb, justkui poleks enam rase? Kuigi sümptomid on alles.

Mul 15. Ndl ja justkui ei peaks enam nii palju vist muretsema aga siiski… mingi imelik tunne südamesse hiilinud, mida üritan eemale peletada. Kas asi võib hormoonides või lihtsalt väsimuses olla?

Teine trimester ongi enamusel see aeg, kus oled tagasi “normaalne”. Paha enam ei ole, kõhtu veel ei ole. Mul oli ainus vahe see, et päevi ei olnud. Varsti hakkad liigutusi tundma. Ja varsti hakkab kõht hoogsalt paisuma.

Keegi polegi väitnud, et see välistab peetumise. Selle omamine vägagi rahustab, kui südamestöö on olemas, ja kui pole, eelistan seda iga kell turvaliselt kodus teada saada.

Või siis ajad ennast närvi kui südametööd mingil põhjusel üles ei leia. Ja üleüldse ei tule liigne muretsemine kasuks. Kuidas sa lapsega kavatsed hakkama saada? Nii palju asju on, mis kõik juhtuda võib. Sa ei saa ju terve elu lapse kõrval veeta ning teda valvata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi vahel tunneb, justkui poleks enam rase? Kuigi sümptomid on alles.

Mul 15. Ndl ja justkui ei peaks enam nii palju vist muretsema aga siiski… mingi imelik tunne südamesse hiilinud, mida üritan eemale peletada. Kas asi võib hormoonides või lihtsalt väsimuses olla?

Teine trimester ongi enamusel see aeg, kus oled tagasi “normaalne”. Paha enam ei ole, kõhtu veel ei ole. Mul oli ainus vahe see, et päevi ei olnud. Varsti hakkad liigutusi tundma. Ja varsti hakkab kõht hoogsalt paisuma.

Keegi polegi väitnud, et see välistab peetumise. Selle omamine vägagi rahustab, kui südamestöö on olemas, ja kui pole, eelistan seda iga kell turvaliselt kodus teada saada.

Või siis ajad ennast närvi kui südametööd mingil põhjusel üles ei leia. Ja üleüldse ei tule liigne muretsemine kasuks. Kuidas sa lapsega kavatsed hakkama saada? Nii palju asju on, mis kõik juhtuda võib. Sa ei saa ju terve elu lapse kõrval veeta ning teda valvata.

Minul on juba 4 last ja pole probleemi. Ma rõhutan veelkord, et minu puhul ei olnud tegemist mingi hirmuga, et äkki peetub või midagi juhtub. Mu rasedus oligi reaalselt peetunud ja masin sellest ise aru suht kiiresti. See on umbes sama, et laps on ennast katki kukkunud ja ma pakun arstil üle vaadata, näiteks kas luu on katki, ja mulle öeldakse, et ei ole mõtet paanitseda ja kontrollida vms. Ma ei ole mingi paanitseja, pole olnud ei raseduste ajal ega lastega. Antud hetkel ma lihtsalt teadsin et kõik pole korras.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab doppleri ostu soovitust – selle omamine kuidagi ei rahusta ja ei välista raseduse peetumist/sündimata lapse südamelöökide kadumist, sest see võib juhtuda absoluutselt igas raseduse faasid – ka nädal enne tähtaega.

Sama hästi milleks siis üldse kontrollis käia ja uh teha jne? Laps võib ju iga kell ära surra, ema samuti. Või haigena sündida. Ja kui jäävad ellu, siis pole ju näiteks turvahälli ka vaja, kui ikka rekka otsa sõidab, pole sellest mingit kasu. Kui inimene tunneb, et doppler annab talle rahu siis nii ongi.

Kontrollis ja UH-s sa käid arsti juures, mitte iseseisvalt enda ja loote olukorda hindamas. Doppleri kodus kasutamisel on piiranguid ja riske, see ei ole mõeldud loote seisundi diagnoosimiseks ja närvisüsteemi rahustamiseks.

Ma polegi öelnud et doppler on loote seisundi diagnoosimiseks. Doppler on just nimelt koduseks kasutamiseks, ja milleks siis veel kui mitte enda rahustamiseks? Eriti kui asi pole nii tõsine, et emosse minna. Või sa arvad, et postitaja peaks emosse minema, sest “tunne on imelik”? Või siis justnimelt muretsema ja närvitsema, selle asemel, et võtta doppler ja veenduda, et kõik on korras, sest enamasti ju ongi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab doppleri ostu soovitust – selle omamine kuidagi ei rahusta ja ei välista raseduse peetumist/sündimata lapse südamelöökide kadumist, sest see võib juhtuda absoluutselt igas raseduse faasid – ka nädal enne tähtaega.

Sama hästi milleks siis üldse kontrollis käia ja uh teha jne? Laps võib ju iga kell ära surra, ema samuti. Või haigena sündida. Ja kui jäävad ellu, siis pole ju näiteks turvahälli ka vaja, kui ikka rekka otsa sõidab, pole sellest mingit kasu. Kui inimene tunneb, et doppler annab talle rahu siis nii ongi.

Kontrollis ja UH-s sa käid arsti juures, mitte iseseisvalt enda ja loote olukorda hindamas. Doppleri kodus kasutamisel on piiranguid ja riske, see ei ole mõeldud loote seisundi diagnoosimiseks ja närvisüsteemi rahustamiseks.

Ma polegi öelnud et doppler on loote seisundi diagnoosimiseks. Doppler on just nimelt koduseks kasutamiseks, ja milleks siis veel kui mitte enda rahustamiseks? Eriti kui asi pole nii tõsine, et emosse minna. Või sa arvad, et postitaja peaks emosse minema, sest “tunne on imelik”? Või siis justnimelt muretsema ja närvitsema, selle asemel, et võtta doppler ja veenduda, et kõik on korras, sest enamasti ju ongi.

“Imelike tunnetega” võiks pöörduda rasedusnõustaja või psühholoogi poole. Kui aga “imelik tunne” tähendab seda, et liigutusi on tavapärasest vähem, siis jah, tuleb minna EMO-sse. Nii ka rasedaid meditsiinitöötajate poolt juhendatakse.

Infoks, mis riskid kodus doppler-i kadutsmisega kaasnevad – https://www.bmj.com/bmj/section-pdf/186393?path=/bmj/339/7730/Feature.full.pdf

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab doppleri ostu soovitust – selle omamine kuidagi ei rahusta ja ei välista raseduse peetumist/sündimata lapse südamelöökide kadumist, sest see võib juhtuda absoluutselt igas raseduse faasid – ka nädal enne tähtaega.

Sama hästi milleks siis üldse kontrollis käia ja uh teha jne? Laps võib ju iga kell ära surra, ema samuti. Või haigena sündida. Ja kui jäävad ellu, siis pole ju näiteks turvahälli ka vaja, kui ikka rekka otsa sõidab, pole sellest mingit kasu. Kui inimene tunneb, et doppler annab talle rahu siis nii ongi.

Kontrollis ja UH-s sa käid arsti juures, mitte iseseisvalt enda ja loote olukorda hindamas. Doppleri kodus kasutamisel on piiranguid ja riske, see ei ole mõeldud loote seisundi diagnoosimiseks ja närvisüsteemi rahustamiseks.

Ma polegi öelnud et doppler on loote seisundi diagnoosimiseks. Doppler on just nimelt koduseks kasutamiseks, ja milleks siis veel kui mitte enda rahustamiseks? Eriti kui asi pole nii tõsine, et emosse minna. Või sa arvad, et postitaja peaks emosse minema, sest “tunne on imelik”? Või siis justnimelt muretsema ja närvitsema, selle asemel, et võtta doppler ja veenduda, et kõik on korras, sest enamasti ju ongi.

“Imelike tunnetega” võiks pöörduda rasedusnõustaja või psühholoogi poole. Kui aga “imelik tunne” tähendab seda, et liigutusi on tavapärasest vähem, siis jah, tuleb minna EMO-sse. Nii ka rasedaid meditsiinitöötajate poolt juhendatakse.

Infoks, mis riskid kodus doppler-i kadutsmisega kaasnevad – https://www.bmj.com/bmj/section-pdf/186393?path=/bmj/339/7730/Feature.full.pdf

Siin pole ju praegu jutt liigutuste mittetundmisest vms. Iga rase teab, et kui tal on mingi verejooks või valud või ei tunne lapse liigutusi vms, siis ei hakata ise doppleriga midagi kuulama, vaid minnakse emosse. Siin on praegu jutt lihtsalt väiksest rahustuseks, kui tõenäoliselt ongi kõik korras. Ja kui pole, siis lähebki emosse ja saab asjaga kiiresti ühele poole. Mul oli ka halb tunne, oleks rääkinud psühholoogi või nõustajaga, need oleks öelnud sama mis ämmaemand, et ära muretse ilma asjata ja muudkui mõtle häid mõtteid. Sellegipoolest oli mu rasedus ammu peetunud ja tänu dopplerile olin selleks valmis. Elus ei kahetse selle ostu ega kasutamist ja jätkuvalt soovitan soojalt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Liigutusi ma polegi veel tundnud ja ka füüsiliselt pole midagi võrreldes varasemaga muutunud. Eelmise nädala algul sai ka ÄE vastuvõtul käidud kus kõik oli korras ja uus vastuvõtt on tuleva nädala reedel.

Ilmselt oleksin pidanud algul täpsustama, et tegu ongi või oli mul mingi psühholoogilise või sisemise tundega lihtsalt. Olen täna püüdnud lihtsalt rahulik olla ja mõelda et loodetavasti ongi tegu lihtsalt mingi tobeda hirmuga. Doppleri tellisin sellegipoolest ära, kuigi ma seda tegelikult kasutada ei sooviks, vähemalt varasemalt mõtlesin nii, et selle olemasolu justkui tingib selle, et hakkangi igapäevaselt kasutama ja end asjatult ärevusse ajama, kui südamelööke mingil põhjusel kuulma ei peaks mõni hetk.

Täna olen igaljuhul rahulikum juba ja jään lootma, et kõik on kenasti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Liigutusi ma polegi veel tundnud ja ka füüsiliselt pole midagi võrreldes varasemaga muutunud. Eelmise nädala algul sai ka ÄE vastuvõtul käidud kus kõik oli korras ja uus vastuvõtt on tuleva nädala reedel.

Ilmselt oleksin pidanud algul täpsustama, et tegu ongi või oli mul mingi psühholoogilise või sisemise tundega lihtsalt. Olen täna püüdnud lihtsalt rahulik olla ja mõelda et loodetavasti ongi tegu lihtsalt mingi tobeda hirmuga. Doppleri tellisin sellegipoolest ära, kuigi ma seda tegelikult kasutada ei sooviks, vähemalt varasemalt mõtlesin nii, et selle olemasolu justkui tingib selle, et hakkangi igapäevaselt kasutama ja end asjatult ärevusse ajama, kui südamelööke mingil põhjusel kuulma ei peaks mõni hetk.

Täna olen igaljuhul rahulikum juba ja jään lootma, et kõik on kenasti.

Sellises raseduse staadiumis on üldiselt südametöö väga tugev ja kiiresti leitav, kasutasin eelmise rasedusega u 10-11 nädalast ja sain iga kord kohe kätte. Selles suhtes ma ei hoiaks ennast tagasi, kui tõesti ei leia mõne katsega, ja siis läheks küll emosse või oma ämmaka jutule. See ongi täitsa ok, kui aeg-ajalt hirmu tunned, mõnikord lihtsalt läheb ka kehvasti. Enamasti siiski õnneks hästi ja kindlasti sul ka kõik korras.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellises raseduse staadiumis on üldiselt südametöö väga tugev ja kiiresti leitav

Oleneb rasedusest, lapse asendist. Eelmise rasedusea sain ka alates 12+ nädalast alati doppleriga südametöö leitud, aga seekordsega otsis ämmaemand alguses ikka minuteid mitmel visiidil, üks kord ei leidnudki, siis oli 16+, tegi UH, õnneks oli kõik ok, aga seekordne laps lihtsalt nii palju pöörleb-keerleb ja on säärases asendis emakas, et südametööd raskem leida. Isegi hiljuti 27. nädalal ei leidnud kohe üles, ehkki kui leidis, oli südametöö tugev, korralik. Ehk siis enamasti jah on kuskil 17. nädalast juba ka kodus üsna lihtne doppleriga südametööd kontrollida, aga päris reegel see olla ei pruugi. Mina igatahes seekord dopplerit ei ostnudki, milleks end närvi ajada ja beebit suskida, fakt ju seegi, et kui 15. nädalal südametööd ei leia ja siis emo-sse minna, ei saa sellesama beebi päästmiseks mitte kui midagi teha nagunii. Ja sellest alates, kui juba saab beebit päästa, on pigem indikaatoriks liigutused ja nende rohkus/vähesus/puudumine. Aga üldse ei vaidle, et mingites olukordades ja mõnd naist võib doppler just rahustada. Mind ajaks sedapuhku pigem närvi vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellises raseduse staadiumis on üldiselt südametöö väga tugev ja kiiresti leitav

Oleneb rasedusest, lapse asendist. Eelmise rasedusea sain ka alates 12+ nädalast alati doppleriga südametöö leitud, aga seekordsega otsis ämmaemand alguses ikka minuteid mitmel visiidil, üks kord ei leidnudki, siis oli 16+, tegi UH, õnneks oli kõik ok, aga seekordne laps lihtsalt nii palju pöörleb-keerleb ja on säärases asendis emakas, et südametööd raskem leida. Isegi hiljuti 27. nädalal ei leidnud kohe üles, ehkki kui leidis, oli südametöö tugev, korralik. Ehk siis enamasti jah on kuskil 17. nädalast juba ka kodus üsna lihtne doppleriga südametööd kontrollida, aga päris reegel see olla ei pruugi. Mina igatahes seekord dopplerit ei ostnudki, milleks end närvi ajada ja beebit suskida, fakt ju seegi, et kui 15. nädalal südametööd ei leia ja siis emo-sse minna, ei saa sellesama beebi päästmiseks mitte kui midagi teha nagunii. Ja sellest alates, kui juba saab beebit päästa, on pigem indikaatoriks liigutused ja nende rohkus/vähesus/puudumine. Aga üldse ei vaidle, et mingites olukordades ja mõnd naist võib doppler just rahustada. Mind ajaks sedapuhku pigem närvi vist.

Sellepärast ma ütlesingi, et üldiselt. Ja üldiselt on kja nii, et kui esimene kord ei leia, siis proovid natukese aja pärast veel ja teisest kohast jne. Emakas on ju ikka kõigil suht ühes kohas, ja mida suurem laps, seda rohkem liigub eest ja keerutab. Aga kui ikka juba 2 nädalat ei leiagi, siis on ilmselt midagi valesti. Mina ei leidnud üldse, mitte korrakski, sest selleks ajaks, kui doppleri ostsin, oli juba peetunud. Selge see, et ennetada seda ei saa, aga mida varem teada saad, seda kergem on nii füüsiliselt kui vaimselt. Platsenta näiteks areneb edasi, ja see kõik tuleb pärast väljutada ja see on kohutav kogemus, mida kauem “rase” olla. Teiseks see valu, kui saad teada, et oled mitu nädalat rõõmsalt rasedana ringi käinud, aga tegelikult ammu peetunud. Ma ei ütlegi, et igaüks kindlasti peab seda kasutama, aga kui juba on halb tunne ja mure, siis doppler seda hullemaks ei tee.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu ongi sul selles mõttes kõige keerulisem aeg, et liigutusi veel ei tunne aga sümptomid juba järjest kaovad. Täiesti loomulik on selles olukorras tunda hirmu ja muretseda ning teiste rahustavad sõnad ei pruugi kuidagi mõjuda.

Üks variant on tõesti osta doppler aga selle juures tuleb meeles pidada, et raseduse jälgimise juhendi järgi hakatakse toone doppleriga kuulama alates 20 rn. Mina ämmaemandana töötades 14-20 rn naistele nende soovi korral toone kuulda pakkusin visiidil, et ma võin kuulata aga toonitasin, et toonid ei pruugi veel kuuldavad olla ja seega kui seekord veel ei kuule, siis see ei tähenda, et midagi valesti on. Jah, enamasti sel ajal juba kuulab, vahel vajab see rohkem otsimist ja oskuslikku kuulamist aga ma alati hoiatasin naisi. Kui nüüd selles vahemikus naine ise kodus proovib kuulata, siis võibki juhtuda, et ei õnnestu leida ning loodetud rõõmuhetk toob veel rohkem muret. Ka hiljem võib juhtuda, et laps on end liigutanud nii, et tavapärasest kohast ei leia, mis toob jällegi muremõtted.

Nii et kui sul doppler kohale jõuab ja proovid, siis lihtsalt arvesta, et võid kuulda aga ei pruugi. Ja mittekuulmine ei tähenda, et probleem on. Proovi end lohutada sellega, et sul on liigutuste tundmiseni mõni nädal jäänud, peale seda läheb kergemaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

II trimester ongi sageli selline kõige ‘mitte-rasedam’ aeg: iiveldus ja oksendamine on lõppenud, energiat juurde tulnud, kõhtu veel ees pole, riided mahuvad tavaliselt selga jne. Liigutusi ei pruugi tunda ka.

Doppler on hea, kuid II trimestril on lapse südamelööke keeruline leida. Minul ei leidnud isegi arst 18.nädalal doppleriga südametööd. Tegi kiiresti UH – kõik korras, lihtsalt laps oli nii all veel, jäi n-ö häbemeluu taha peitu. Liigutusi hakkasin alles 23.nädalal tundma (ja see ei olnud esimene rasedus).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja siin.

Vastuvõtul käidud ja kõik korras. Eile sain ka doppleri kätte ning sain kodus esimest korda südamelööke kuulda. Kas seda ka edaspidi kasutama jään, eks näis.

Võibolla kellelegi rahustuseks siis, et “imelik tunne” ongi vahel vaid imelik tunne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Lapse ootamine Imelik tunne…