Esileht Pereelu ja suhted Imelikke tundeid tekitav sünnipäevakutse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Imelikke tundeid tekitav sünnipäevakutse

Postitas:

Saime kutse sünnipäevale, kus süüa pakutakse, joogid saab igaüks baarist osta ja kingitus võiks mahtuda ümbrikusse.
Milliseid tundeid teis tekitab?
Minu jaoks on millegipärast ärritav. Tegemist ei ole ümmarguse sünnipäevaga, vabaõhu olemine. Ei ole ka mingit meelelahutusprogrammi. Toitlustamise suhtes ei tea kindlalt, aga varasemale toetudes ilmselt mingeid näkse on.
Kui palju külalisi oodatud on ja palju saabub, jääb mulle ilmselt teadmata, sest tunnen juba kohe praegu, kuidas reedeks migreen ligi hiilib.
Ma ei ole koi ega täi ega vallavaene – aga ma ei oska sõnastada, mis mul selle asja juures okkad turri ajas.
Varasemalt kui on kodus peetud, oleme käinud sünnipäevadel standardvarustusega – lilled, tort, pudel (vastavalt sünnipäevalapse eelistustele) ja ümbrik (40-50€, kuidas kunagi).
Tort sellepärast, et muidu reeglina magusat ei olegi. Tegemist lähedaste sugulastega.

Ja ratsionaalselt mõeldes – kui lilled, tort ja pudel ära jäävad, siis ilmselt selle paari joogi endale ja paari abikaasale baarist ostmisega jääksin ilmselt veel majanduslikult nö plussigi, aga tunne on kohutavalt solvunud.

+15
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.06 23:54; 01.07 00:13; 01.07 00:24; 01.07 09:51; 01.07 12:52; 01.07 14:16; 07.07 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et sind pahandab see, et võõrustaja kulul täis lakkuda ei saa? Ma usun, et teist ei tunneks keegi puudust.

+19
-23
Please wait...
Postitas:

Vot see ongi, et ma ei saa aru, mis pahandab. Nagu ütlesin, majanduslikult ei ole ilmselt vahet, kas osta mõned joogid baarist või viia tort, lilled ja pudel. Ma olen mõelnud, et kui oleks öeldud, et on täiesti alkovaba sünnipäev – see oleks ka väga lahe olnud. Vahet pole, mis oleks olnud ajendiks. Ka palve enda joogid kaasa võtta oleks leidnud positiivse vastuvõtu. Aga just see, et joogid (täpsustamata on, kas kõik joogid või ainult alkohoolsed) tuleb osta baarist, ärritab.

+13
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.06 23:54; 01.07 00:13; 01.07 00:24; 01.07 09:51; 01.07 12:52; 01.07 14:16; 07.07 12:44;
Postitas:

Kas see on selle “tulevase peaministri” sünnipäev või?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 00:22; 01.07 00:27; 02.07 00:57; 02.07 23:59;
Postitas:

Mul pikk juhe – kes on ”tulevane peaminister”?

+3
0
Please wait...
Postitas:

Mul pikk juhe – kes on ”tulevane peaminister”?

See mingi lõvikuningas oli, D tähega hakkas

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 00:22; 01.07 00:27; 02.07 00:57; 02.07 23:59;
Postitas:

Kusjuures, ma ka ei saa aru, mis värk nende sünnipäevadega viimasel ajal on. Kõik on nagu äriprojektiks muutunud. Kuskil lapse teemas oli ka nii, et tuldi sünnipäevale ja siis hoolimata kulutustest, mis perele üle jõu käisid, ei jäänud nad lõpuks plussi ja olid hirmsolvunud, et külalised ennast peole suurte summadega sisse ei ostnud. Minu tutvusringkonnas on siiamaani olnud ikka nii, et sünnipäevalaps peab pidu selleks, et koos oma sõpradega hästi aega veeta. Seejuures pakub ta ise süüa, juua ja meelelahutust. Päris tobe ikka, kui oodatakse, et ise kõige eest makstakse ja lisaks veel raha kingitakse. Ma ei solvuks, aga sellist maksuvaba tulu teenimise sünnipäeva peaksin nahaalseks küll.

+33
0
Please wait...

Ka mind ärritaks see, et joogid osta ise ja too kingitus ka.
Ära pea pidu seal, kus ei suuda külalistele jooke osta ????

+21
-3
Please wait...
Postitas:

Meil tuli hiljuti umbes sama teema jutuks, kui mehe sõber mainis, et nad kaaluvad oma pulmas sama lahendust.

Siis pärast kodus arutasime, et kuhu me jõudnud oleme. Ameerikas vist jah on tavaline see, et peol on baar, kust ise osta tuleb, aga no meie kultuuris ei ole.

Ülikooliajal jah oli meie kambas näiteks tavaks, et kui mindi sünnipäeva kuhugi välja pidama, siis sünnipäevalaps ostis mingid snäkivaagnad ja esimese ringi jooke ning pärast vaatas igaüks ise edasi. Aga täiskasvanuna pole veel ette tulnud. Kui ikka kallis kohas pidu pidada ei kannata, siis tuleb odavamalt teha.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 09:09; 02.07 14:31; 07.07 17:39;
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Jookide osas on minu meelest ok kui igaühel erinev maitse, aga samas ei ole siiani sattunud peole kus võõrustaja ei osta üldse alkoholi- viin ja vein on ikka olnud. Ise kuskil pidanud ei ole, sest saan pidada koduaias. Mina varun enda poolt tavaliselt õlut, veini ja shampat, aga kui on muud soovid, siis toovad ise.</p>

0
0
Please wait...
Postitas:

Kui ma lähen täiskasvanud inimese sünnipäevale, siis ei tule nagu selle pealegi, et rahalist või asjalist kingitust oodatakse. Lilled ning kook ja/või jook on mu meelest täiesti piisav. Ma enda külalistelt samuti muud ei ootagi.

+13
-7
Please wait...
Postitas:

Kui ta ei öelnud, et kingitus kindlasti ümbrikus, vaid, et VÕIKS MAHTUDA, siis sellega ta lihtsalt andis teada oma eelistuse, mitte ei pannud teile kohustust, et te kindlasti peate talle viima mingi raha või kinkekaardi.

Mina ise eelistan samuti kingitusena pigem kinkekaarti (või raha), sest mõnikord tuuakse ikka selliseid asju kingituseks, et pärast ei tea, mida sellega peale hakata. Või ka näiteks, ma olen saanud üheks sünnipäevaks kolm samasugust raamatut, sest kinkijad arvasid, et just see raamat mulle meeldiks. No okei, aga mida ma kolmega teen? 😀

Ükskord jubeliks panid sõbrad raha kokku ühe ümbrikusse, see oli tore, sain kodus selle raha kohe remonti suunata (mul olid suuremad tööd, akende vahetus, vannitoa remont), raha oli tollel hetkel suureks abiks.

Samas, kui keegi toob mulle esemelise kingituse, siis ikka tore, inimene on mõelnud, mis mulle võiks meeldida.

ma ei saa üldse aru, mis probleem teemaalgatajal on, kui ta nagunii varemgi midagi esemelist ei viitsinud kinkida ja lihtsalt raha ümbrikusse pistis. Et jooki ei saa tasuta?

+8
-14
Please wait...
Postitas:

Öö on ära magatud, emotsioon natuke tuhmim, aga kadunud ei ole.
Abikaasaga eilsest õhtupoolikust alates peale hädavajaliku rääkinud ei ole.
Olen meenutanud neid sünnipäevi, mida sai peetud äärmiselt kitsastes rahalistes oludes – salat ise tehtud, kook ise küpsetatud, vein odavaim võimalik (tõele au andes – siis oli ”pikutaja” ja analoogid ka maitsemeelele väga sobilikud magusad lurrid) ja lõbu oli laialt. Ei toimunud mingit kingituste – veel vähem raha – ootust. Tore oli, et tuldi! Ja kui keegi veel midagi lauatäienduseks tõi, oli eriti kena.
Pubis olen pidanud ühe ümmarguse. Ei pidanud restoranis, sest tiivad ei kandnud. Aga pubis sain ise külaliste kostitamisega hakkama, ei olnud osalustasu tarvis küsida kelleltki.
Ja isegi kui sünnipäevalapse poolt pakutavat jooki ma mitte eladeski enam ise poest ei ostaks, siis sünnipäeval kunagi ei pirtsuta ega pöörita silmi. Tervitusklaasist saab pika õhtuga ka siis läbi, kui seal Monte Cristo sees on. Rõõmsalt ja kedagi solvamata.

+15
-5
Please wait...
Postitas:

Keegi paneb täna sünnipäeval ümbrikusse 40-50€?

Natuke imelik pole või ongi seltskond pensionäre/töötuid.

+2
-46
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ajad ja kombed on tõesti muutunud ja seejuures ei proovi ma anda hinnangut, kas vanasti oli parem või halvem.  Aga jah, me tuleme ajast, kus sünnipäevakutse tähendas ägisemiseni söömist. Arvan, et enamus on kuulnud lauset, et oh, täna ei pea süüa tegema, läheme sünnipäevale. Või mõni lausa jätab lõuna ostmata! Enamasti oli ka piisavalt keelekastet. Nüüd on jah eriti noorte sünnipäevadega nii, et oleme peale pidu veel kuhugi sööma läinud, sest näksid on juba tunni pärast kõik otsas ja pole enne taibanud kõhtu korralikult täis süüa.

Eriti probleemne on see tööpäevadel, kus niigi kutsujad tihtipeale usutlevad, et kas te tõesti enne 18 kuidagi ei jõua. Kui enne veel kodus sööma peab, siis ilmselt ei jõua ka enne 19,30. Nii et jah, ka mina olen olnud häiritud, aga ilmselt sellest, et olen lähtunud siiani kestnud tavadest. Osadega nüüd juba tean, et seal teistmoodi. Ma ise lihtsalt siin mõtlen, et kas need, kes vaid mõned näksid pakuvad (sest ega te siia sööma ainult ei tulnud), eeldavad siiski kopsakat ümbrikku või võivad külalised sama lahjalt esineda?

Mul endal on ammu juba kinkidest suva. Kõige enam rõõmustan isetehtud koogi või kartulisalati üle, aga laud on ikkagi on lookas. Ei ole veel osanud uue aja kombeid üle võtta.

+19
-1
Please wait...
Postitas:

Keegi paneb täna sünnipäeval ümbrikusse 40-50€?

Natuke imelik pole või ongi seltskond pensionäre/töötuid.

Sa arvad, et töötud ja pensionärid panevad mingi sugulase ümbrikku 40 eurot? Sa ikka tead, mis on keskmine palk ja keskmine pension? Miks peaks verd ninast punnitama selle ümbrikuga. Mu arust üksi minnes on ok ka pool sellest summast, mille üle sa siin imestad. Me ilmselt elame küll erinevates maailmades.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 11:26; 01.07 13:44;
Postitas:

Mis krdi kingitusi täiskasvanud inimene ootab? Napakas.

Lilleõiest/šokolaadist/veinipudelist piisab.

Kui osalemistasu nõutakse/pileteid müüakse, siis olgu eeskava ka kirjas!

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 11:29; 01.07 12:25;
Postitas:

Varasemalt kui on kodus peetud, oleme käinud sünnipäevadel standardvarustusega – lilled, tort, pudel (vastavalt sünnipäevalapse eelistustele) ja ümbrik (40-50€, kuidas kunagi).

40-50 eurot? Mul on tunne, et ma elan mingis täiesti teises maailmas. Kui suur on teie kuu sissetulek? Ära saa valesti aru, ma üldse ei arvusta. Aga väga tahaks teada, kui palju te teenite

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 12:20; 01.07 12:31; 01.07 13:15;
Postitas:

40-50 eurot? Mul on tunne, et ma elan mingis täiesti teises maailmas. Kui suur on teie kuu sissetulek? Ära saa valesti aru, ma üldse ei arvusta. Aga väga tahaks teada, kui palju te teenite

Vähe on või?

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 11:29; 01.07 12:25;
Postitas:

Vähe on või?

Ah, ära nori. Ma tahaks päriselt teada.

Aga kui tahad teada, mis hinnaga kinke meil tehakse, siis ca 15 eurot enamasti. Aga veelkord, ma ei soovi kellegi kingi maksumust kritiseerida.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 12:20; 01.07 12:31; 01.07 13:15;
Postitas:

Neto jääb mõlemil 2000 juurde, aga seda mitte Eestis. Kulubaas on ka uhke – majalaen, teise maja renoveerimine, 2 vanaldast autot + automaksud, kindlustused, üks elatis ning Tallinkit nuumame ka korralikult.

Ehk siis see 40-50 on minu jaoks täiesti arvestatav summa.

+3
-7
Please wait...
Postitas:

Perekoolikat paneb muidugi kohutavalt nördima see, et ei korraldata sünnipäeva nii, nagu TEMA tahab.

Inimene tahtis kinkida omale suht murevaba õhtu, toidunõude mittepesemise, mingite tüüpide oma oma kodus (igal pool, k.a. magamistoa kappides!) trampimise, mingi pidevate probleemide lahendamise jne ja otsustas selle teha mujal.
Neile, kes ilmtingimata midagi kinkida soovivad, pani ka kirja, et tooge pigem ümbrik. (on selliseid, kes kingiga laiata tahavad)

Nüüd on teisiti ja perekoolikal juhe koos. Lisaks, nagu selgub, solvas teda ka see, et talle ei esitatud ülejäänud külaliste nimekirja.
Sest nagu ikka, on ta hetkel tülis M ja R-ga ja kui need kah tulevad, siis ta ei läheks.
Nüüd – taas selles osas migreen, et äkki peabki seda M ja R-i hakkama taluma.

Sünnipäev EI OLE sünnipäevalapse päev.
Sünnipäev on küllatulnud perekoolika päev.

+10
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Neto jääb mõlemil 2000 juurde, aga seda mitte Eestis. Kulubaas on ka uhke – majalaen, teise maja renoveerimine, 2 vanaldast autot + automaksud, kindlustused, üks elatis ning Tallinkit nuumame ka korralikult.

Ehk siis see 40-50 on minu jaoks täiesti arvestatav summa.

Jällegi, täiesti emotsioonivabalt küsin. Kust selline kingi hind? Pean silmas, et minu hinnangul on tegu päris korraliku numbriga. Ühtlasi eeldan, et kõik teevad siis igakord umbes samas hinnas kinke ja lõpuks on kõik tasaarveldatud, seega mingi tohutu väljaminek see nüüd ka pole. Aga siiski, seda enam. Kuna tegu on summaga, mida sisuliselt käest kätte X arv kord aastas liigutatakse, siis millest selle summa suurus teil alguse on saanud?

+1
-1
Please wait...
Postitas:

Jällegi, täiesti emotsioonivabalt küsin. Kust selline kingi hind? Pean silmas, et minu hinnangul on tegu päris korraliku numbriga. Ühtlasi eeldan, et kõik teevad siis igakord umbes samas hinnas kinke ja lõpuks on kõik tasaarveldatud, seega mingi tohutu väljaminek see nüüd ka pole. Aga siiski, seda enam. Kuna tegu on summaga, mida sisuliselt käest kätte X arv kord aastas liigutatakse, siis millest selle summa suurus teil alguse on saanud?

Ma ka ei saa aru, mis kingitusi/ümbrikke vaja täiskasvanud inimesele n-ö reasünnipäeval tassida. Nagunii sama seltskond käib aasta jooksul kõik sünnipäevad läbi.

Pulmad ja suured juubelid on natuke teine värk, sinna on loomulik kingituse ja miks mitte ka rahasummaga minna.

+6
-1
Please wait...
Postitas:

Aga kui tahad teada, mis hinnaga kinke meil tehakse, siis ca 15 eurot enamasti. Aga veelkord, ma ei soovi kellegi kingi maksumust kritiseerida.

Krooniajal oli tavaline 500 krooni ehk 30 eurot. 50 eurot miinimum on olnud vähemalt 8 aastat küll juba. Ümmargusel sünnal sel aastal kinkis keegi mulle 150, vot see oli küll liiga palju.

Samas ühe külalise kostitamine läheb mul samuti 50 kanti, nii et ilmselt keegi kellelegi liiga ei tee.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.07 13:31; 01.07 14:14; 02.07 00:16; 02.07 13:05; 02.07 14:50;
Postitas:

50 eurot miinimum on olnud vähemalt 8 aastat küll juba.

Hea, et avaldatakse ikka selliseid nõudeid, muidu ei teakski. Ja see 50 eurot on inimese kohta, nii et kahekesi tulles olgu 100? Aga kui alaealised on kaasas, või neid peole ei kutsuta? Kas mingi vanuseni on sissepääs tasuta ja mingi vanuseni vähendatud hinnaga? Ja kuidas on pensionärisoodustusega või seda pole või jällegi, sellist rahvarämpsu ei hakka keegi kutsumagi?

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 11:26; 01.07 13:44;
Postitas:

Ka palve enda joogid kaasa võtta oleks leidnud positiivse vastuvõtu.

Baari enda jookidega?

Ära mine siis kui iga asi solvab ja ärritab, kah asi nüüd!

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 14:05; 01.07 14:09; 01.07 14:18;
Postitas:

Kusjuures, ma ka ei saa aru, mis värk nende sünnipäevadega viimasel ajal on. Kõik on nagu äriprojektiks muutunud. Kuskil lapse teemas oli ka nii, et tuldi sünnipäevale ja siis hoolimata kulutustest, mis perele üle jõu käisid, ei jäänud nad lõpuks plussi ja olid hirmsolvunud, et külalised ennast peole suurte summadega sisse ei ostnud. Minu tutvusringkonnas on siiamaani olnud ikka nii, et sünnipäevalaps peab pidu selleks, et koos oma sõpradega hästi aega veeta. Seejuures pakub ta ise süüa, juua ja meelelahutust. Päris tobe ikka, kui oodatakse, et ise kõige eest makstakse ja lisaks veel raha kingitakse. Ma ei solvuks, aga sellist maksuvaba tulu teenimise sünnipäeva peaksin nahaalseks küll.

No käisin just hiljuti juubelil – igaüks pidigi oma leivakotiga tulema. Lisaks oli tuttavate kaudu laudu-toole-telke-grillahi kokku nuiatud, ikka et tasuta saaks.
Ainuke kulu oli tordile ja õhtujuhile/fotograafile, aga needki sugulased ja ilmselt “hea hinnaga” saadud.
Kõik oli tore, aga mugavam on enda kodus makimuusika saatel süüa ja tantsida.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 14:05; 01.07 14:09; 01.07 14:18;
Postitas:

Hea, et avaldatakse ikka selliseid nõudeid, muidu ei teakski. Ja see 50 eurot on inimese kohta, nii et kahekesi tulles olgu 100? Aga kui alaealised on kaasas, või neid peole ei kutsuta? Kas mingi vanuseni on sissepääs tasuta ja mingi vanuseni vähendatud hinnaga? Ja kuidas on pensionärisoodustusega või seda pole või jällegi, sellist rahvarämpsu ei hakka keegi kutsumagi?

Mis kuradi nõudeid? Keegi ei küsi kelleltki midagi ning ammugi ei küsita kingitust ümbrikus. Nii on see kuidagi lihtsalt kujunenud, kui kinki ei jõuta/osata teha. Lapsed tõesti ei ole täiskasvanute sünnipäevadele oodatud. Lastega istuti siis, kui kõigil lapsed väikesed olid. Pensionäridega/sugulastega/alaealistega ning sõpradega sünnipäevad peetakse eraldi.

Aga jah-kui käime koos mehega kusagil, siis kui tegu ümbrikuga, siis paneme muidugi 100 kahepeale. Lapsele 30.-

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.07 13:31; 01.07 14:14; 02.07 00:16; 02.07 13:05; 02.07 14:50;
Postitas:

Alguse sai ilmselt laste kingitustest ja 20€ – kuna ise väikelastele kinke teha ei oska, siis nii oli lihtsam. No ja kuidas sa täiskasvanule siis samas mõõdus lähened? Kuigi loogiliselt võttes oleks vastupidi mõistlikum – täiskasvanu majandab ise ja enamus vajalikke asju on ju juba olemas.

Ei, meile sünnipäevale tulles ei ole alati lilligi mitte. Just sellest ühest perest kirjutan. Muust rääkimata. Ilmselt ongi piir ette tulnud, et suhtumine on nagu “rikkad välismaa sugulased”. Mida me tegelikult ei ole, ega ürita ka mingit moodi seda muljet jätta. Üldse väldin võimalusel rahast rääkimist.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Esileht Pereelu ja suhted Imelikke tundeid tekitav sünnipäevakutse