Esileht Pereelu ja suhted imelikud inimesed ajakirjas tiiu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: imelikud inimesed ajakirjas tiiu

Postitas:

lugesin just ajakirja tiiu viimast numbrit ja jäin mõttesse. seal avaldatakse igas numbris vanamutikeste meenutusi oma elust ja pea igas loos on sees sama motiiv: mees oli joodik, tegi mulle lapse(d) ja tõmbas nelja tuule poole minema.

edasi lähevad lood väikeste variatsioonidega, aga siiski sarnaselt. kes pole oma meest enam kunagi näinud, mõni muti teadis küll, et mehel on uued lapsed uue naisega, aga ühendust ei võtnud, mõne muti mees käis lapsi ikka paar korda vaatamas, aga kasvatamises ei osalenud… sageli juhtub sama asi ühe naisega 2-3 korda.

et nii elu käiski nõukaajal? mehed kõndisid minema ja naised ei proovinudki kuidagi suhteid klaarida ega isasid laste kasvatamisse kaasata? mõni veel uhkeldas, et tema pole kunagi abi paluma paindunud. suhted ju ikka kahepoolsed, küllap oli naselgi lahkuminekus süüd.

ja siis räägitakse, et tänapäeval minnakse liiga kergekäeliselt lahku?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 18:28; 01.07 19:14; 01.07 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti oli jah justkui kõik kolhoosnikud, tehase töötajad, ehitajad joodikud.

Aga sa ehk pole selle ajakirja lkugemiseks õiges vanuses?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui koolis ajalugu hakatakse õpetama, ära sa siis puudu. Saad ühteteist teada, millises ühiskonnas su esivanemad elanud on.
Nõuka aeg oli okupatsiooni aeg. Võta endale 30nene kott turjale ja kõnni paar päeva. Siis saad teada, kui raske oli hingedel elada. Kogu aeg see surve. Teadmine, et käib uksekell ja viiakse ja tagasi sa enam sealt kuhu viiakse ei tule. Ühed sugulased oli läänes. Siinolijad oli KÕIK jälgimise all. Ja nn mustas nimekirjas, ehk siis sisuliselt vangis omas riigis. Ilma väljasõiduõiguseta. Ja selle raskuse all murdus väga palju hingi. Ja nii see joomine tekkis. Tegemist oli vanglariigiga. Kui sa mõtled, et olud olid tookord samad kui praegu, siis oled äärmiselt rumal ja peaksid asuma lugema pigem ajaloo õpikuid kui ajakirja, kus räägitakse inimestest lugusid, kes on elanud teises ajas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole põhjust iroonitseda, olen minagi nõukogude rublades palka saanud.

selge see, et keerulistes oludes on inimestel stressi rohkem ja ka joodi rohkem. samas peaks rasketel aegadel ka pereväärtused rohkem hinnas olema. sealsetest lugudest seda aga ei paista, ei naiste ega ka meeste poolt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 18:28; 01.07 19:14; 01.07 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga kui sa oled rublades palka saanud, miks sa siis siin nii imelikke küsimusi küsid? siis sa ju peaks teadma, et ei käinud asjad ka tol ajal mitte niimoodi. pereväärtused olid rohkem au see kui praegu, aga sekka sattus ka neid tiiu-lugusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loed ajakirjast Naised nõidadest, ravitsejatest ja järeldad, et kõik ongi nõiad?
Loed Kroonika seksikate peost ja järeldad, et kõik elavadki nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei leia,et imelikud inimesed ajakirjas Tiiu on.Oli,mis oli veneajal,aga sellist elu nagu praegu polnud.Tol ajal oli vähe selliseid peresid,kus minu,sinu ja meie lapsed.Järjest rohkem on vallasemasid.Kui suhe metsas,siis jälle kiirest uude suhtesse vaja pressida,siis jälle saadakse kiiresti laps.Ilusat suve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See Tiiu tundub selliste pensionieelikute ja pensionäride Kroonika olevat. Seega pole mingi ime, et seal just sellised lood on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma küll ei leia,et imelikud inimesed ajakirjas Tiiu on.Oli,mis oli veneajal,aga sellist elu nagu praegu polnud.Tol ajal oli vähe selliseid peresid,kus minu,sinu ja meie lapsed.Järjest rohkem on vallasemasid.Kui suhe metsas,siis jälle kiirest uude suhtesse vaja pressida,siis jälle saadakse kiiresti laps.Ilusat suve.[/tsitaat]

Seda imestangi, et ka mul on mulje jäänud, et nõukaajal sellist elu polnud, kuid sealsetel tädidel käis asi just täpselt nii juba enne kui Mustamäe valmis sai:) Ja neid lugusid näib olevat palju-palju. Et pole midagi uut siin päikese all?
Paljukirutud \”tänapäeva noored\” näivad selles valguses palju truumad, korralikumad ja püsivamad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 18:28; 01.07 19:14; 01.07 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud nõuka-ajal see elu nii hull midagi. Kes nüüd saab hakkama, sai siis ka. Loomulikult ei loodud kogu aeg uusi suhteid . Lapsed kasvasid ikka reeglina peres koos OMA isaga. Kui ma olin kümnene, siis pinginaaber käskis mul põõsas koos endaga oodata ja passida. Ütles, et siis ma näen inimest , kes elab VABAABIELU. Ma nagu enne ei olnud näinud, meie ringkonnas olid kõik paarid ametlikult registreeritud. Kindlasti oli teistsuguseid ka, aga mina räägin Tallinna Koidu tän. piirkonnast. Ise olen 40 aastat õnnestunud abielus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ajakirja otsitaksegi natuke markantsemate eludega inimesi. Teinekord siis keeratakse lõpuks juba üle võlli. Võib ka olla, et seal ajakirjas on kellelgi isiklikul põhjusel eriline huvi nõuka-aegsete lõhkiste abielude vastu (on ntx ise selline lõhkisest perest nõuka-aja laps, vbl noritud sellepärast), ja siis otsib oma elule sarnaseid lugusid kirjutamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lugesin hiljuti Eest Elulood sarjast raamatut \”Naised kõnelevad\”, kuhu on kogutud 15 eesti naise enda kirjutatud elulood, kelledest noorim oli sündinud 50ndate lõpus. kõik naised siis elanud ka nõukaajal. samuti jäi silma, et enamike mehed jõid, petsid, olid muidu lorud, ei osalenud laste kasvatamises.
ka mu vanaema on rääkinud oma sõpradest ja tuttavatest, nende noorusest, et joomine ja abielurikkumine oli tollel ajal üsna tavaline. ja mitte ainult mehed ei petnud, vaid ka naised.
kole aeg oli see nõukaaeg. kole oli selleaegne moraal. pealt justkui kullakarvaline, aga seest väga siiru-viiruline. lahutamine, vallaslapsed jms oli justkui häbiasi, aga tegelikult polnud paljud abielud midagi väärt ja isata kasvasid ka paljud abielust sündinud lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lugesin hiljuti Eest Elulood sarjast raamatut \”Naised kõnelevad\”, kuhu on kogutud 15 eesti naise enda kirjutatud elulood, kelledest noorim oli sündinud 50ndate lõpus. kõik naised siis elanud ka nõukaajal. samuti jäi silma, et enamike mehed jõid, petsid, olid muidu lorud, ei osalenud laste kasvatamises.[/tsitaat]Sellised kogumikud annavad küll teatud ülevaate, aga siiski vaid osalise, sest kirjutajaid ei valita. Kirjutab see, kes tahab. Võimalik, et oma mehega pika õnneliku elu elanud ei pea seda millekski eriliseks, et sellest kirjutama peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted imelikud inimesed ajakirjas tiiu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.