Esileht Ilu ja tervis Imelikud kurguprobleemid

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Imelikud kurguprobleemid

Postitas:
Kägu

Eelmise aasta augustist olen hädas veidra kurguprobleemiga. Selle aja jooksul on mul kurk kolm korda haige olnud – augustis, nobembris ja praegu -, aga see kurguhaigus väljendub absoluutselt erinevalt kui varasematel aegadel.

Nimelt on mul nüüd kurk haige niimoodi, et kurk valus ei ole, ent tunnen, kuidas kurk muutub karedaks, nagu hakkaks valusaks jääma. Ja selline häiriv karedus põhjustab omakorda seda, et kurgus kõditab ja see ajab kuivalt köhima. Seda karedat kurku ei leevenda eriti mitte miski, ainus, millest on abi, on kurgupastillid. Aga neid ei saa loomulikult päeva jooksul pidevalt imeda, seega vahepeal on karedus ja kõditav tunne väga häirivad. Öösiti ei lase see probleem üldse magada, ärkan korduvalt ja pean imemistabletti lutsutama.

Kõige häirivam on see, et see kestab päris pikalt, mitu nädalat, kuni tasapisi järele annab. Praegu on kolmas kord taoline kurgutõbi ja nii piin on olla. Et eelmisel korral kestis see kurgu karedus ligi 4 nädalat, soovitas perearst kurguarstile minna – kurguarsti sõnul on kõik kurgus korras ja arvas, et küllap ikka pikaleveninud viirus.

Mind aga häirib, millest selline imelik põdemine juba korduvalt. Kui varem harva kurk valus oli, võisin kindel olla, et mõne päevaga on asi unustatud, aga nüüd on haiguskulg hoopis teistsugune. Polegi nagu õieti haige, aga piinab. Hakkasin mõtlema, et eelmise aasta juunis põdesin koroonat – ülikergelt ja praktiliselt sümptomiteta, aga ka siis oli paar päeva selline karedus kurgus. Kas äkki on praegused kurguhädad tõesti koroona järelmõju?

Kas keegi on midagi sarnast kogenud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah, mul oli pikalt kurgu kõditamine. otsisin abi ise hiina meditsiinist.

üks lihtne retsept, mis aitab, on sisuliselt kerge suhkruga pirnitükkide kuumutamine, kuni need kas pehmeks või moositaoliseks keevad. süüa ja juua see plöga ära – pirn niisutab kopsu ja siis kurgus pole ka nii kuiv, mis köhima ajab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud. Põhjuseid võib olla näiteks 2: refluks või pärmseente pealetung. Pigem refluks ikka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta enne magama heitmist soodat sõrmeotsaga suhu ja ära loputa ära, niisuta tuba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, mul oli see kurgukõdiga köha pea 3 kuud. Jube vastik. Lasin seda ilma alkoholita taruvaigu vahtu õhtuti kurku, sai parem. Vahel magama jäädes aitas ka asendi sättimine – nt pea kõrgemal ja kael kuklasse keeratud. Ja vahel rüüpasin lihtsalt Värskat ja sain uinuda. Päev otsa ei vaevanud, aga vahel tunde järjest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhk liiga kuiv pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tükk võid suhu, teeb kurgu pehmemaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile kaasa mõtlemast, hakkan järjest neid nõuandeid katsetama.
Tahaks muidugi kangesti jaole saada, mis seda põhjustab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile kaasa mõtlemast, hakkan järjest neid nõuandeid katsetama.

Tahaks muidugi kangesti jaole saada, mis seda põhjustab.

Mina hakkasin uuesti maskiga käima ja oli selles mõttes kergem, et õhk õues ei ärritanud ka enam nii palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kõlab küll nagu refluks. Refluks ei tähenda alati, et hapet tuntavalt kurku valguks, see võib toimuda ka täiesti märkamatult. Soovitus magada kõrgendatud peaosaga ning mitte süüa õhtuti 3 h enne magaminekut ega kõhtu liiga täis.

Käsimüügis on olemas omeprasooli tabletid. Võiks proovida neid võtta paar nädalat ning kui kurguprobleem kaob, siis oli kindlalt refluks. See on ka päriselt selline kindel diagnoosimeetod, mida ka arstid võivad soovitada, mitte mingi minu väljamõeldis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on mingi sarnane kurgu teema, aga ei teki mingit kõdiköha või sügelust, vaid kurk nagu lihtsalt kuivab. Kui tekib, siis kogu aeg on kurgus selline kuivuse tunne nagu oleks nohuga ärganud ja suu kaudu hingamisest on kurk ära kuivanud. Vahepeal ei aita isegi vee joomine. Esimest korda tekkis mul selline asi eelmisel kevadel, kui olin koroonas (tõtt-öelda oligi see lisaks väga kergele nohule ja väsimustundele ainus koroonasümptom) ja nüüd peale seda on perioode, kus selline kurgu kuivus jälle tekib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on imelikud pikaajalised probleemid, siis uuesti arstile. Ei väsi rääkimast, suguhaigused on alahinnatud teema. Mõnel karvatagumikul suuseksi ei ole teinud? HPV või herpes suus?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on imelikud pikaajalised probleemid, siis uuesti arstile. Ei väsi rääkimast, suguhaigused on alahinnatud teema. Mõnel karvatagumikul suuseksi ei ole teinud? HPV või herpes suus?

Vaevalt nüüd herpes inimesel sedasi suus on, et üldse valu ei tee. Sa ikka saad aru, et herpes tekitab valulikke ville?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaevalt nüüd herpes inimesel sedasi suus on, et üldse valu ei tee. Sa ikka saad aru, et herpes tekitab valulikke ville?

Sul ka mirkoskoop voodi all kodus? vereproovi teed ka ise? Sa ikka saad aru, et arstile tuleb sellel inimesel minna. äkki kõris hoopis midagi eksootilist. Kõditav ja kare kurk võib väga edukalt olla herpes.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaevalt nüüd herpes inimesel sedasi suus on, et üldse valu ei tee. Sa ikka saad aru, et herpes tekitab valulikke ville?

Sul ka mirkoskoop voodi all kodus? vereproovi teed ka ise? Sa ikka saad aru, et arstile tuleb sellel inimesel minna. äkki kõris hoopis midagi eksootilist. Kõditav ja kare kurk võib väga edukalt olla herpes.

Inimene kirjutab ju, et on arsti juures käinud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene kirjutab ju, et on arsti juures käinud.

Siis võib viga olla kahe kõrva vahel, kuid ei pruugi.  Mitmed haigused on hämavate sümptomitega, üks neist on just herpes ja herpes on piin. Arstile võib ka minna jutuga, olen olnud kaitsmata vahekorras või ilma kummita kedagi lakkunud. Siis oskab tark arst edasi kahtlustada ja inimene saabki leevendust oma piinale.

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pöördu ikkagi arsti poole. Kurguvähk annab samad sümptomid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Olen kaks korda kahel erineval kurguarstil käinud sama murega. Mõlemad uurisid fiiberendoskoobiga korralikult kurku, kõri ja häälepaelu, kõik oli normaalne.
Olen allergik ka, üks variant on veel see, et allergia on süvenenud ja annab uusi sümptomeid. Viimasel ajal olen allergeenidele tavalisest rohkem reageerinud küll. Peangi vist allergoloogi juurde hoopis minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen allergik ka

Ah-ahh, mine jah arstile, tema aitab sul selgusele jõuda. Äkki on veel midagi, arst aitab.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakuksin ka maoprobleeme. Eriti kui öösiti ägeneb. Proovida vóid käsimüügist omeprasoli ja vaata kas saab parem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul samade sümptomitega ka refluks avastati.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled allergik, äkki siis hoopis hakkab astma vaikselt ligi hiilima?

Köhatamise vajadus pidi üks sümptom olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan borrelooosiproovi anda. Minu pereliikmega kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas allergiatablett aitab? Ka allergilisest nohust võib kurku valguda midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis Imelikud kurguprobleemid