Esileht Tööelu, raha ja seadused. Imelikud olukorrad, küsimused töövestlusel

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Imelikud olukorrad, küsimused töövestlusel

Postitas:

Tere. Valmistun töövestluseks – olen mõelnud tüüpküsimuste ja situatsioonide peale. Rääkige, mida on teilt naljakat, imelikku, kummalist, solvavat töövestlusel küsitud ja uuritud. Või on midagi sellist juhtunud, mis paneb kulme kergitama. Tänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õnnestus käia töövestlusel, kus kolm inimest istusid mu vastas kui tummahambad. Pidevalt tekkisid piinlikult pikad vaikusehetked, kui nad kolme peale uut küsimust üritasid välja mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulme paneb kergitama ka kadidaadi imelik käitumine. Olen läbi viinud töövestuse ja röökisn, et mobiiltelefoni kasutamine tööajal on meie firmas keelatud. Mõne hetke pärast helises minu mobiiltelefon (olen osakonna juhataja, seega mina pean olema kättesaadav mobiiltelefonil), mille peale hakkas intervjueeritav muigama ja ütles , et \”heh, ise ju rikute oma reegleid\”. See oli küll sokeeriv olukord nii minu kui ka personalijuhi jaoks. Ärge õpetage oma potentsiaalset ülemust tööintervjuul, see võib osutuda teie jaoks saatuslikuks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 13:44; 07.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulme paneb kergitama ka kadidaadi imelik käitumine. Olen läbi viinud töövestuse ja rääkisin, et mobiiltelefoni kasutamine tööajal on meie firmas keelatud. Mõne hetke pärast aga helises minu mobiiltelefon (olen osakonna juhataja, seega mina pean olema kättesaadav mobiiltelefonil), mille peale hakkas intervjueeritav muigama ja ütles , et \”heh, ise ju rikute oma reegleid\”. See oli küll sokeeriv olukord nii minu kui ka personalijuhi jaoks. Ärge õpetage oma potentsiaalset ülemust tööintervjuul, see võib osutuda teie jaoks saatuslikuks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 13:44; 07.02 13:45;
To report this post you need to login first.

Hobide kohta küsimine on vist normaalne, aga mul juhtus ükskord nii, et täiesti lambist küsiti, kas ma teatris käin ja mida viimati vaatasin (taotletav töökoht ei olnud teemaga kuidagi seotud ja hobina mul seda CV-sse ka polnud märgitud).
Õnneks ma olen tegelikult üle keskmise teatrihuviline, käin tõesti palju ja ka loen, nii et vastamine raskusi ei valmistanud ja jäime pikemaltki teatriteemade üle arutama. Küsija ei olnud tegelikult ise mingi asjatundja, nagu välja tuli, küsimus oli ilmselt mingi üldise intelligentsi või kultuurihuvi väljaselgitamiseks mõeldud.
Selle töökoha ma igal juhul sain.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks osad kohad panevad kohe su seda tööd näiliselt tegema.
Näiteks oma kogemus tehnika müügiga tegelevas firmas. Juhataja mängis ostjat ja mina pidin talle siis müüma arvutit. Ehk kontrolliti otse kui palju on mul aimu sellest asjast.
Oli päris keeruline, sest see ehmatas mind natuke ja pidin end koguma, et midagi tarka välja öelda.
Hiljem kirusin end kui tobe ma võisin välja näha:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:26; 07.02 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kulme paneb kergitama ka kadidaadi imelik käitumine. Olen läbi viinud töövestuse ja rääkisin, et mobiiltelefoni kasutamine tööajal on meie firmas keelatud. Mõne hetke pärast aga helises minu mobiiltelefon (olen osakonna juhataja, seega mina pean olema kättesaadav mobiiltelefonil), mille peale hakkas intervjueeritav muigama ja ütles , et \”heh, ise ju rikute oma reegleid\”. See oli küll sokeeriv olukord nii minu kui ka personalijuhi jaoks. Ärge õpetage oma potentsiaalset ülemust tööintervjuul, see võib osutuda teie jaoks saatuslikuks! [/tsitaat]

See on ju intervjueeritava jaoks normaalne reaktsioon. Alles oled kuulnud, et meie firmas tööajal mobiili kasutada ei tohi, ja seedid seda informatsiooni, kui juba heliseb ülemuse telefon ja too kukub lobisema. Loomulikult üllatud. Kui oleks öeldud, et kandideeritaval ametikohal mobiili töö ajal kasutada ei tohi (nt ma pole näinud, et pangatellerid või kaupluse kassapidajad mobiiliga lobiseksid ning ilmselt ei saa telefoniga rääkimist ka näiteks liinitöölised lubada), siis iseasi. Mina oleksin intervjueerijana hoopis üllatunud, kui inimene selle telefonikasutamise peale teist nägugi poleks teinud. Arvanud, et kas ta on loll või saab nüüd asjast niimoodi aru, et ei tohi kasutada, aga ikkagi kasutatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tööotsija võis seda ka naljana öelda:) Äkki ei mõisteta nalju seal asutuses:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:26; 07.02 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kulme paneb kergitama ka kadidaadi imelik käitumine. Olen läbi viinud töövestuse ja rääkisin, et mobiiltelefoni kasutamine tööajal on meie firmas keelatud. Mõne hetke pärast aga helises minu mobiiltelefon (olen osakonna juhataja, seega mina pean olema kättesaadav mobiiltelefonil), mille peale hakkas intervjueeritav muigama ja ütles , et \”heh, ise ju rikute oma reegleid\”. See oli küll sokeeriv olukord nii minu kui ka personalijuhi jaoks. Ärge õpetage oma potentsiaalset ülemust tööintervjuul, see võib osutuda teie jaoks saatuslikuks! [/tsitaat]Mind paneb kulme kergitama hoopis intervjueerijate ebaprofessionaalne käitumine. Ei kujutaks ette, et meie majas intervjuude ajal keegi telefoniga lobiseks või blackberryl emaile toksiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olin vestlusel, kus võtsin ise juhtimise üle. sain neist rohem teada, kui nemad minust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu käest küsiti, et kas mul elukaaslane on, kellena ta töötab, kellena mu sõbrad töötavad, mida me sõpradega vabal ajal koos teeme.
Oli üks meesterahvas intervjueerija ja mina, 20-ne neiu. Kuna olin noor ja naiivne, alles esimesi kordi üldse tööle kandideerimas, siis vastasin kah nendele küsimustele. Aga pärast jäi VÄGA imelik tunne. Kusjuures töökoht oli mingi kontoritöö vaktsiine või ravimeid maale toovas firmas.
Praegu mõtlen, et ehk ta tahtis jõuda sinnani, et ma ütleksin talle, et mis see sinu asi on ja keeldunud vastamast…

Ühel teisel korral kandideerisin sekretäriks ja vestlusel oli 3 onukest laua taga, mina seisin püsti ja siis nad terve selle aja takseerisid mind ülevalt alla ja alt üles. Olid eriti üleolevad. Küsisid mingeid suvalisi küsimusi, umbes et kas arvutit olen varem näinud, kas kohvi keeta oskan ja et külalistele tuleb vahel küpsiseid osta jne. Jäi mulje, et nad otsivad endale mingit seksi-sekretäri, keda ülemuse kabinetis kordamööda panna. Aa ja siis kui ma sain teise vooru ja nad helistasid, et tule veelkord vestlusele, siis ma olin just haigeks jäänud kõrges palavikus voodis, ütlesin seda neile ja küsisin, et kas paari päeva pärast saaks tulla? Selle peale öeldi, et nii küll ei saa, et kui tahad tööle, pead ikka kohe tulema. Ma siis ütlesin, et tänan, ma ei soovi teile siis tööle tulla.
Vot oli ikka imelik küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärgem mõelge alati, et hobide ja sõpradega aja veetmise küsimus on põhjendamatu. Töökohti on väga erinevaid ja mõnda kollektiivi lihtsalt otsistakse teatud tüüpi inimest. Inimene kes pole eales käinud välismaal, ei sobi nähtavasti tööle reisibüroosse ning tugitoolisportlane pole nähtavasti ka kõige õigem valik spordikaupadega tegelavasse ettevõttesse. Vahel võib-olla tõesti uuritakse ka ääriveeri millega tegeleb elukaaslane kui tegemist on positsiooniga kus elukaaslase töötamine konkureerivas firmas pole võib-olla kõige parem kooslus. Pelgalt CV põhjal ei tehta tänapäeval otsuseid. Tegelikult võib saada mõni kummaline hobi või tööväline oskus hoopis suureks plusspunktiks otsuse langetamisel.

Tean ka kollektiivi kus ALATI esitatakse mingi väikese vimkaga küsimus kandidaadile, et näha kuidas inimene suudab käituda nö. ebamugavustsoonis. Ning selles firmas ei ole keegi juhtkonnast veidrik, vaid lihtsalt otsitakse inimest kes saab ka naljast aru. Sinna seltskonda lihtsalt ei sobi surmtõsine kuivik. Tegemist on läbi ja lõhki väga positiivse kollektiiviga kus enamik töötajaid on väga pika staazhiga.

Olenevalt muidugi ametikohast ei tasu peljata mainimast hobisid, oma kuulumist mõnda klubisse või organisatsiooni, jne. Kui pole tegemist just juhmarditega, siis on mitmekülgsel inimesel alati eelis!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kandideerisin kunagi ühte poodi, mis müüb päris tundmatut kaupa. Ainus, mida sellest firmast tedasin oli kodulehekülg. Õpisin sealt pähe kõik toodete brändid ja ka muu lisainfo. Intervjuu ajal küsitigi, mida ma täpselt firmast tean ja siis hiilgasin oma teadmistega. Pärast öeldi, et ma olin ainuke, kes viitis või tahtis ennast kurssi viia firma tegemistega… Nüüdseks olen seal töötand 6 aasta 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud mitmel korral juhus, kus äkki öeldakse: rääkige nüüd endast inglise/ vene keeles. Rääkige, mis te teate meie firma x tegevusalast, inglise keeles. Millised on teie tugevad ja nõrgad küljed- inglise keeles.

Veel on küsitud: kas te horoskoope usute? kas te konjakit joote?
Kunagi aastaid tagasi, elu esimesel töövestlusel, kaks noormeest pugistasid laua taga naerda ja kommenteerisid: näed, tal on cum laude! Ei oskagi midagi küsida nii targa inimese käest! No mis me siis küsime?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin hiljuti ühel intervjuul, kus küsiti küsimusi hoopis teiselt alalt kui pakutav töökoht. Ma siis jõudumööda vastasin, mõtlesin, et taas mingi stressitaluvuse taktika, nagu viimasel ajal kombeks on. Aga noh, küsimused läksid aina imelikumaks. Umbes, et mina kandideerin õpetajaks, aga küsitakse, kuidas lahendaksite võimalikku konfliktsituatsiooni, kui klient ütleb teile, et andsite kassas raha valesti tagasi. Lõpuks ütlesingi, et ma ei oska öelda, selleks oleks vaja ehk erialast haridust, mina sellest alast palju ei tea. Selle peale öeldi, et kuidas palun? Lõpuks selguski, et personalitöötaja oli midagi segi ajanud ja mind kutsunud intervjuule valesse osakonda ja vale ülemuse juurde. Saime kõik kõvasti naerda, uus intervjuu on järgmisel nädalal, loodan, et läheb paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle öeldi, et näen pildil hoopis teistsugune välja kui päriselus,kuigi pean enda välimust kenaks. Aga pilt peab ikka kena olema CV-l ju kui kandideerid. Aga ma ei saa ikka aru otsiti kaltsu sorteerijat ja neil modelli vaja,kuigi kuulutuses oli kirjas et otsiva dpoodi müüjat mitte sorteerijat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kulme paneb kergitama ka kadidaadi imelik käitumine. Olen läbi viinud töövestuse ja rääkisin, et mobiiltelefoni kasutamine tööajal on meie firmas keelatud. Mõne hetke pärast aga helises minu mobiiltelefon (olen osakonna juhataja, seega mina pean olema kättesaadav mobiiltelefonil), mille peale hakkas intervjueeritav muigama ja ütles , et \”heh, ise ju rikute oma reegleid\”. See oli küll sokeeriv olukord nii minu kui ka personalijuhi jaoks. Ärge õpetage oma potentsiaalset ülemust tööintervjuul, see võib osutuda teie jaoks saatuslikuks! [/tsitaat]

Mina küll ei taha töötada firmas kus räägitakse üht ja tehakse teist.
Kehtib kaks reeglit:
1: ülemusel on alati õigus
2. kui ülemusel ei ole õigus vaata p. 1

Mõttetu ennasttäis tibi, kes peab tööotsijale juba intervjuul näitama, et tema jaoks firmasisesed reeglid ei kehti (või ei oska ta ennast arusaadavalt väljendada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

umbes 3-tunnise võõrkeelse intervjuu ajal küsiti ka üsna isiklikke küsimusi, näiteks, kuhu ma lapse panen, kui pean komandeeringusse minema; ja noor naisterahvas, ega ma äkki ei kavatse rohkem lapsi saada ja mis siis saab. selle töökoha ma sain, ja lapsi sain ka veel ja ei juhtunudki midagi.

tööintevjuul ametisse, mis eeldas x keeles suhtlemist ka muuhulgas, küsiti, mitu minutit päevas ma oma praegusel töökohal selles keeles suhtlema pean. Intevjueerijale oli teada, et töötan x riigis asuva firma Eesti esinduses, seega tõenäoliselt vähemalt pool tööajast. Siis kerkisid mu kulmud küll üsna kõrgele. Mu keeleoskuse testimiseks ta siiski millegipärast sellele keelele üle minna ei tahtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul istus töövestlusel vastas terve rivi inimesi ja küsimusi oli ainult üks: \”Räägi endast\”

Rääkisin siis oma tunnike või nii ja töö ma sain. Aga ehmatav oli küll alguses, eks küsimustele vastata on ikka lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kulme paneb kergitama ka kadidaadi imelik käitumine. Olen läbi viinud töövestuse ja rääkisin, et mobiiltelefoni kasutamine tööajal on meie firmas keelatud. Mõne hetke pärast aga helises minu mobiiltelefon (olen osakonna juhataja, seega mina pean olema kättesaadav mobiiltelefonil), mille peale hakkas intervjueeritav muigama ja ütles , et \”heh, ise ju rikute oma reegleid\”. See oli küll sokeeriv olukord nii minu kui ka personalijuhi jaoks. Ärge õpetage oma potentsiaalset ülemust tööintervjuul, see võib osutuda teie jaoks saatuslikuks! [/tsitaat]

Kui kurb, kohe ¨okeeritud olite. Vaesekesed. Selliste juures ise töötada küll ei tahaks. Lülitanud intervjuu ajaks oma mobiiltelefon välja. Kasuks tuleb ka endale paksema naha kasvatamine ja huumorimeele hankimine. Kujutan, ette, kuidas te koos personalijuhiga iga asja peale solvute ja ńägusid teete.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]umbes 3-tunnise võõrkeelse intervjuu ajal küsiti ka üsna isiklikke küsimusi, näiteks, kuhu ma lapse panen, kui pean komandeeringusse minema; ja noor naisterahvas, ega ma äkki ei kavatse rohkem lapsi saada ja mis siis saab. selle töökoha ma sain, ja lapsi sain ka veel ja ei juhtunudki midagi.
[/tsitaat]

Minu meelest on need väga tavalised küsimused tööintervjuul naisele. See on alati esimene küsimus – kuhu te oma lpase panete, kui ….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Imelikud olukorrad, küsimused töövestlusel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.