Esileht Ajaviite- ja muud jutud Imelise muutumise saates osalejad aastate pärast

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 134 )

Teema: Imelise muutumise saates osalejad aastate pärast

Postitas:
Kägu

Mina olen aru saanud, et nüüd uue tehnoloogiaga (mis paar aastat kasutusel) seda kuivuse probleemi ei ole. Mulle selgitati päris arusaadavalt, miks…. aga ei mäleta.

Muidu mu sõbranna lõikas oma -4 silmad päris uue EV alguses ja näeb siiani 100%, ehk siis varsti 30 aastat.

Jah, nii on. Uuema tehnoloogiaga esineb kuivuseprobleemi harva. Ma ise tegin 5 aastat tagasi ja silmatilku kasutasin ainult vahetult peale oppi, sest nii oli ette nähtud. Ise selleks vajadust ei tundnid ja hiljem pole kordagi vaja läinud.
Eks kaalusin seda oppi ka mitu aastat ja tegin ikkagi seepärast, et prillidega elu hakkas nii palju segama. Ma ei saanud enam oma hobiga tegeleda, kus prillid ei olnud lihtsalt võimalikud ja siis talusin lühikese aja vältel läätsesid, mida mu silmad ûldse ei talunud. Reisidel oli väga ebamugav (sukeldumine, snorgeldamine). Suviti pidid alati ühed prillid lisaks kaasas olema. Miinus oli väga suur ja hommikul voodist vannituppa minnes võisin kukkuda, kui midagi põrandal ees vedeles.
Kaalusin erinevaid riske ja pimedaksjäämise siiski välistasin, kuna nii räiget tüsistust pole selle opiga veel kaasnenud. Ka ülejäänud tundusid kas talutavad või paremad praegusest nägemisest. Igal juhul olen ülimalt rahul ja kahetsen ainult seda, et varem seda oppi ei teinud. Olen ka arvestanud, et väike miinus võib tagasi tulla, aga endisega võrreldes on see kökimöki. Samuti on vanus selline, et pigem hakkabad silmad varsti plussi poole kalduma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selleks, et mitte kaaluga “hulluks” minna, ma kaalun ennast iga päev. Nii saan kohe jaole, kui kaal juba paar kilo üle minu enda kehtestatud normi on läinud.
Kaaluge ennast ometi!

Paraku paljudel see nii lihtne jällegi pole. Kui toidusõltlane on sattunud ülesöömise tsüklisse, siis lendab kõik ratsionaalne aknast välja. Isegi kui ta end iga päev kaaluks, ei takistaks see õgimise perioodil halbu valikuid tegemast. Mõne puhul aitab, aga nagu eelnevalt öeldud – inimesed on erinevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks, et mitte kaaluga “hulluks” minna, ma kaalun ennast iga päev. Nii saan kohe jaole, kui kaal juba paar kilo üle minu enda kehtestatud normi on läinud.
Kaaluge ennast ometi!

Iga päev kaalumine on just kaaluga hulluks minemine. Kaal võib päeva lõikes mitu kilo kõikuda, olenevalt söödud toidust ja vedelikust. Päevade lähenedes näitab kindlalt mitu kilo rohkem ning pärast läheb see jälle normi. Korra nädalas kaalumine annab palju objektiivsema tulemuse ning ei ole pidevalt kuklas vasardavat tunnet, et jälle peab kaaluga tegelema kuigi tegelikult on selline kõikumine täiesti normaalne. Juba see stress mõjub kehale negatiivselt.

Aga miks kaal jälle tagasi kogutakse? Antakse alla, väsitakse pidevast kontrollist. Ühel hetkel ei ole madal kehakaal enam mingi oluline asi muude asjadega võrreldes ja siis lastakse minna. Igasuguseid asju võib juhtuda, miks inimesed hakkavad uuesti oma emotsioone toiduga kinni mätsima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma tegin KSA-s silmaopi, kuigi opiks seda vist enam ei saa nimetadagi – igatahes kasutasin silmatilku üksnes vastavalt protseduurijärgsele skeemile, mingit vajadust rohkem tilgutada polnud, ja kui taastumisaeg lõppes, loobusin niisutavatest tilkadest sootuks. Kasutan neid nüüd väga harva, kui vaja pikalt autoga sõita või pingsalt ekraani taga olla, ma ei tea, võib-olla 1-2 korda paari kuu kohta. Hämaras näen küll veidi halvemini kui enne operatsiooni, õigemini silmad väsivad hämaras rohkem kui varem. Oppi ei saa aga teha kõigile, nt silmarõhk, pupilli suurus ja sada muud asja peavad klappima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen aru saanud, et nüüd uue tehnoloogiaga (mis paar aastat kasutusel) seda kuivuse probleemi ei ole. Mulle selgitati päris arusaadavalt, miks…. aga ei mäleta.

Muidu mu sõbranna lõikas oma -4 silmad päris uue EV alguses ja näeb siiani 100%, ehk siis varsti 30 aastat.

Jah, nii on. Uuema tehnoloogiaga esineb kuivuseprobleemi harva. Ma ise tegin 5 aastat tagasi ja silmatilku kasutasin ainult vahetult peale oppi, sest nii oli ette nähtud. Ise selleks vajadust ei tundnid ja hiljem pole kordagi vaja läinud.

Eks kaalusin seda oppi ka mitu aastat ja tegin ikkagi seepärast, et prillidega elu hakkas nii palju segama. Ma ei saanud enam oma hobiga tegeleda, kus prillid ei olnud lihtsalt võimalikud ja siis talusin lühikese aja vältel läätsesid, mida mu silmad ûldse ei talunud. Reisidel oli väga ebamugav (sukeldumine, snorgeldamine). Suviti pidid alati ühed prillid lisaks kaasas olema. Miinus oli väga suur ja hommikul voodist vannituppa minnes võisin kukkuda, kui midagi põrandal ees vedeles.

Kaalusin erinevaid riske ja pimedaksjäämise siiski välistasin, kuna nii räiget tüsistust pole selle opiga veel kaasnenud. Ka ülejäänud tundusid kas talutavad või paremad praegusest nägemisest. Igal juhul olen ülimalt rahul ja kahetsen ainult seda, et varem seda oppi ei teinud. Olen ka arvestanud, et väike miinus võib tagasi tulla, aga endisega võrreldes on see kökimöki. Samuti on vanus selline, et pigem hakkabad silmad varsti plussi poole kalduma.

Kui suur miinus oli ja kas esimese opiga said nulli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taaskord fantastiline loogika. Mis asja nad sellest filmist peaks õppima, kui nad juba on ülekaalulised? Et kui kaalust alla võtad, saad loppis näo?

Enamik siiski ei ole ennast suutnud 140 kg peale süüa ning neil on veel võimalus kaalu kaotada ilma sellise liignaha tekkimiseta. Seega on see väärtfilm nende inimeste raputamiseks, et nad end kokku võtaksid enne kui on hilja. Kui juba 140 kg peal ollakse, siis peab hakkama raha koguma operatsioonide jaoks. Ehk siis peab teise töökoha juurde võtma. Või võib ka sinna saatesse kandideerida ning loota, et valitakse välja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui toidusõltlane on sattunud ülesöömise tsüklisse, siis lendab kõik ratsionaalne aknast välja. Isegi kui ta end iga päev kaaluks, ei takistaks see õgimise perioodil halbu valikuid tegemast.

Mis toidusõltlastest siin räägitakse? Sellel nähtusel on teine nimi – buliimia ning haigusel on olemas ravi. Kui haigus on diagnoositud arsti poolt, siis peaks end ravima hakkama. Soovitus:

“Peamised eesmärgid bulimia nervosa ravis:
5. Aidata leida ning muuta söömishäirega seotud ebafunktsionaalseid mõtteid ja
veendumusi.”
https://www.kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik/pildid/KOLLEEGILE/ravijuhised/soomish_diagn_ja_ravi_8_03.pdf

Please wait...
Postitas:
Kägu

no milleks endale selliseid oppe teha. õudne.
ja arvan, et mõne aja pärast on nad samasugused tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aasta või pooleteise pärast juhtusin teda poes nägema, see nägu oli kohutav, konkreetselt loppi vajunud ja vana, näonahk rippuv. Tegu 35 aastase naisega, kes muidu enne saadet ei olnud näo poolest sugugi mitte inetu. Et jah, kui sul pole raha, et edaspidi neid süste ise uuendamas käia, siis võib selline “imeline muutumine” hiljem hoopis kahju teha.

Täitsa rumal jutt. Ega süstid tema nahka loppi ei ajanud. Selline oli see juba enne süste.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis toidusõltlastest siin räägitakse? Sellel nähtusel on teine nimi – buliimia ning haigusel on olemas ravi.

Toidusõltuvus ja buliimia on ikka erinevad haigused. Neil on sarnaseid jooni kuid üks oluline erinevus on see, et buliimikul vahelduvad õgimishood ja oksendamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aasta või pooleteise pärast juhtusin teda poes nägema, see nägu oli kohutav, konkreetselt loppi vajunud ja vana, näonahk rippuv. Tegu 35 aastase naisega, kes muidu enne saadet ei olnud näo poolest sugugi mitte inetu. Et jah, kui sul pole raha, et edaspidi neid süste ise uuendamas käia, siis võib selline “imeline muutumine” hiljem hoopis kahju teha.

Täitsa rumal jutt. Ega süstid tema nahka loppi ei ajanud. Selline oli see juba enne süste.

Tõesti või? Kas sa oled näinud seda konkreetset inimest, et tead nii kindlalt väita?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tõesti või? Kas sa oled näinud seda konkreetset inimest, et tead nii kindlalt väita?

Sa nägid siis teda vahetult enne süstimist ja oli ilus? Sa nagu kirjutasid, et nägid teda enne saadet. Otsusta siis ära juba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

13 riskantset operatsiooni ainuüksi välimuse pärast teha? See peaks juba vaimsete häirete alla sobituma!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga huvitakski, et kui kauaks jääb silmaopi tulemus kestma? Miks ikkagi nii paljud inimesed seda oppi ei tee ja eelistavad prille/läätsi?

Mina olen eluaeg prillikandjaid kadestanud. Minu meelest on kenad prillid tõeline ehe. Nendega saab nägu muuta ilmekamaks, varjata mingeid puudusi, pisivigadelt tähelepanu kõrvale juhtida. Ütleme, et nagu kaunid kõrvrõngadki, aga veel mõjusamad. Tõeline ehe.

Nüüd on mul endal prillid, küll ainult lugemisprillid, aga kuna ma töötan silmadega, siis kannan neid peaaegu terve päeva, va tänaval kõndides. Äge. Kui mul oleks rohkem raha, oleks mul 10 paari prille, et vastavalt kohale, sündmusele, meeleolule, kasvõi jumele ja juustetoonile vastavad raamid valida.

Päikeseprillid sama suurt efekti ei oma, sest nad “söövad” inimese silmad ära ja see ilusa inimese silmade sära pole siis paista.

selleks ei pea küll silmad haiged olema, pane 0 klaasid ja kanna või öösel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

13 riskantset operatsiooni ainuüksi välimuse pärast teha? See peaks juba vaimsete häirete alla sobituma!

Ega ta nii suurena kaua poleks vastu pidanud kah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega ta nii suurena kaua poleks vastu pidanud kah.

Rippuva naha ja kortsudega poleks ellu jäänud? Maovähendusoperatsioon oli 1 operatsioon ja sellest oleks ellujäämiseks piisanud. Ülejäänud opid olid kõik iluopid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülejäänud opid olid kõik iluopid.

Sa oleks põlvini rippuvate rindade ja kõhuga edasi tahtnud elada? Nojah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui üleliigset nahka on nii palju, ei ole see ka tervisele eriti ohutu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toidusõltuvus ja buliimia on ikka erinevad haigused. Neil on sarnaseid jooni kuid üks oluline erinevus on see, et buliimikul vahelduvad õgimishood ja oksendamine.

“Bulimia nervosat iseloomustab pidev püüe piirata söödava toidu koguseid, mis viib
korduvatele liigsöömishoogudele. Liigsöömishoogu iseloomustab sisemise kontrolli
puudumine söödava toidu koguste üle; tüüpiliselt jääb söödava toidu kogus vahemikku 1000-
2000 kilokalorit. Enamikel juhtudel järgneb liigsöömisele kompensatoorne tahtlik toidu
väljutamine; esineb ka mitte-väljutav alatüüp.”
https://www.kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik/pildid/KOLLEEGILE/ravijuhised/soomish_diagn_ja_ravi_8_03.pdf

Ei ole olemas mingit toidusõltuvust, vaid tegemist ongi haigusega BULIIMIA. Rääkige arstile oma mure ära ja saate ravi. Mis te siin seletate oma sõltuvuse jutuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole olemas mingit toidusõltuvust, vaid tegemist ongi haigusega BULIIMIA.

Sa oled ikka täitsa tohman. Ausalt. Midagi pole parata. Loomulikult ei ole iga söömissõltuvus buliimia ega iga paks buliimik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui suur miinus oli ja kas esimese opiga said nulli?

Mõlemad silmad pisut üle -7 ja esimese opiga sain nulli, õde mainis paari kuu pärast ülevaatusel, et nägemine on 120% (mida iganes see tähendab). Lugesin mõlema silmaga kõige alumist peenemat rida kontrolltahvlil.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaaluge ennast ometi!

Iga päev kaalumine on just kaaluga hulluks minemine.

Olen nõus. Kommenteerisin alguse poole ka, et olen 40 kg alla võtnud ja kaalu säilitanud, ja kuigi ma ei ole ülirange toitumise osas, siis kaalun end iga päev, ka õhtuti (ja siis arvutan eeldatava hommikuse kaalu), kui on liiga palju, siis lähen vahel vastu ööd jooksma vms. Okei, pigem harva, aga ikkagi.. See mõte ja kinnisidee on osa minu elust ja see ei ole lihtne. Kui kaal on rohkem kui eelmisel päeval (mis on täiesti normaalne, et kõigub ja ma mõistusega saan sellest aru), siis ma tunnen süümepiinu ja see mõjutab minu emotsioone. Kuigi kaalumine on päevast ainult pisike hetk ja ma tegelikult ei mõtle terve päev oma kehale, siis isegi see hetk on nagu mingi eluaegne kohustus.
Igapäevane kaalumine ei ole minu meelest õige, kuigi ma teen seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga ilus tulemus on Avel, aga küsiks targematelt, kas need tulemärgid on jäädavalt kaotatud või on siin kosmeetikaga imet tehtud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole olemas mingit toidusõltuvust, vaid tegemist ongi haigusega BULIIMIA. Rääkige arstile oma mure ära ja saate ravi. Mis te siin seletate oma sõltuvuse jutuga.

Oleksid siis võinud oma lingitud ravijuhised tervenisti läbi lugeda.

“Sõltuvushäireid on leitud 23 – 40%-l bulimia nervosaga patsientidel”

Lisaks buliimiale esineb veel selliseid toitumishäireid nagu kompulsiivne toitumishäire, liigsöömishäire jne. Neid kõiki buliimia alla liigitada on meelevaldne. Samuti on sõltuvuste eitamine asjatundmatu. Jätaks selle defineerimise ikkagi õppinud professionaalide ja psühhiaatriaekspertide hooleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks viimasel muutujal nii palju operatsioone vaja oli? Kehakaal oli normilähedane, näol polnud ka üleliigset midagi. Lihtsalt otsitigi, mida reklaami jaoks lõikuda kuna peale rindade ja tulemärgi probleeme polnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga ilus tulemus on Avel, aga küsiks targematelt, kas need tulemärgid on jäädavalt kaotatud või on siin kosmeetikaga imet tehtud?

Lõpptulemus saates on ikka kosmeetikaga saavutatud. Aga naha olukord on tõesti palju parem. Saates ka öeldi, et kunagi ei tea, kaua selline tulemus säilib. Võib minna aasta, viis, kümme. Kuna tegemist on veresoonestiku malformatsiooniga, siis võivad need märgid uuesti rohkem märgatavaks muutuda. Õnneks on nüüd võimalik nendega midagi teha ning loodetavasti ei pea Ave enam kunagi nende pärast nii palju kannatama kui varem.

Mind panigi imestama, et ta ei kasutanud juba varem mingeid professionaalseid väga hea katvusega jumestuskreeme nagu Joe Blasco tooted vms. Need olid juba paarkümmend aastat tagasi Eestis saadaval ning oleks kindlasti olukorra paremaks teinud. Tavakosmeetikast jääb muidugi sellistel juhtudel väheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See liigne lõikamine jätab Imelise muutumise saatest küll halva mulje, mis ei julgusta nende tohtrite juurde minema. Avel oleks piisanud ju tulemärkide eemaldamisest, hambaravist, silaoperatsioonist ja kui teda ennast erineva suurusega rinnad häirisid, siis ka rinnaoperatsioonist.

Mulle oleks saatemeeskonnast hoopis parem mulje jäänud, kui seda selja ja kõhu rasvaimu talle tehtud ei oleks. Sellised väikesed pekid oleks saanud ju paari kuuga ise toitumise-trenniga ära kaotada. Miks on see saade nii operatsioonipõhine? Nad võiks ju kaasata ka toitumisnõustaja ja eratreeneri, kes Ave sugustel juhtudel toitumise ja trenniga asjad korda teeb.

Ninaoperatsioon ja huulte süstimine olid ka täiesti üleliigsed tema puhul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks on see saade nii operatsioonipõhine?

Kes maksab, tellib ka muusika. Kõige parema tulemuse saaks, kui valitaks parimad võimalused ning kõik teeks muutuja nimel koostööd. See oleks tõesti imeline muutumine. Aega selleks ju on, saakski valida parimad spetsialistid igast valdkonnast ja saaks paika nii toitumise, trenni, korrigeeritakse harjumusi ja mõtteviise, lõpuks parandatakse iluvead ja inimene muutubki imeliseks. Sellest oleks kõigile rohkem kasu ka pärast saadet.

Praegune formaat on aga reklaam vaid paarile kliinikule, ühele riidepoele, ühele juuksurisalongile, ühele mõisale jne. See ei tähenda, et need oleks parimad. Nad lihtsalt maksavad reklaami eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin sama mis eelnev kirjutaja…Kuna 2 aastat kestis see muutumisprotsess, oleks eratreeneri ja toitumisnõustaja abil ikka väga ilusa keha saavutanud. Kõht ei olnud ju NII hull alguses..

Minu meelest need täitesüstid näkku tegid näo kuidagi paiste ja näoniidid ei andnud küll väga head tulemust.

Aga igatahes hea teada. Kaalusin tulevikus just näoniitide panekut, nüüd siis ikka võtan klassikalise facelifti plaani.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleksid siis võinud oma lingitud ravijuhised tervenisti läbi lugeda.

“Sõltuvushäireid on leitud 23 – 40%-l bulimia nervosaga patsientidel”

Siin peetakse silmas seda, et osad buliimikud on veel alkohoolikud ka. Mitte ei räägi toidusõltuvusest.

Õgimishood on siiski tunnistuseks buliimiast. Ongi olemas mitu vormi, kas väljutamisega või ilma. Loe see materjal läbi. Selgitab ära. Raviks on antideprekad ja teraapia koos. Ongi, et inimene ärevuses ja kukub õgima.

Kui on õgimishood, siis on inimene haige. Mingit “toidusõltuvust” ei ole olemas.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 134 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Imelise muutumise saates osalejad aastate pärast