Esileht Imetamine Imetamine ja kohvi joomine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Imetamine ja kohvi joomine

Postitas:

Kas teie joote kohvi?
Olen lugenud palju erinevaid seisukohti selles suhtes. Mõtlen siin mitte foorumeid, vaid ametlikke.
Mõni ütleb, et mitte mingil juhul ei tohi kofeiini tarbida. Teises allikas on jällegi kirjas, et 1-2 tassi ei tee halba. Tuleb vaadata kuidas laps reageerib ning kui muutusi pole, ei ole midagi selle vastu.
Ma ei ole oma lapse käitumises muutusi märganud, ta ei ole kuidagi rahutum. Jõin ka raseduse viimastel kuudel 1-2 tassi päevas, raseduse alguses kohvi ei joonud.
Sellegipoolest olen veidi ebakindel, et kas kohvi joomine on ikka õige tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joon 2-3 suurt tassi päevas, imetamise esimestel kuudel piirdusin ühe tassiga. Nüüd juba mitu kuud 2 või 3 tassiga hakkama saanud. Muutusi pole märganud. Laps 5,5 kuud vana ja tegelen rinnast võõrutamisega. Seega luban endal rahulikult need kohvid. Vastasel korral ei suudaks tervet päeva vastu pidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt öeldakse, et nii nagu sõid-jõid raseduse ajal, on laps harjunud. Mõni laps on pärast kofeiini saamist rp kaudu väga rahutu. Kui sinul seda pole ja piirdud paari tassiga päevas, siis vaevalt miskit juhtub.

Mul endal nii, et igapäevane kohvijooja pole. Külas koogi kõrvale võtaks aga küll. Sellest olen igaks juhuks imetamise perioodiks loobunud, sest enamasti tähendaks see õhtust kohvijoomist, laps pole kofeiiniga harjunud ja isu nii suur pole, et rahutu ööga riskida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldakse, et kui sa tahad oma tulevase lapse jaoks muutusi ellu viia endaga, siis alustada tuleks 3 kuud enne rasedust. Sest kui laps su kehas juba on, siis sa teda ära ei peta. Siin pean silmas siis näiteks toitumise jälgimine, meelemürgid tuleb loomulikult kohe maha jätta.
Mina joon ka kohvi iga hommik, sest lapsel ei paistnud ka ei uni ega kõht muret tegevat. Peale sünnitust mingi nädal vist ei joonud, aga siis läksin väiksele tassile lahjale kohvile ja nüüd kui imetamine on veelgi harvem, joon 1-2 suurt tassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli mõlema lapsega 2 tassi päevas piir, pärast seda olid rahutud ööd kindlad. Ju siis ikka mingil määral jõuab kofeiin ka rinnapiima sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kofeiin jõuab loomulikult piima sisse, lisaks viib kohvi organismist rauda välja- nii et kui rauapuudusega probleemid, oleks mõistlik loobuda. Tassike hommikul ei tee aga kindlasti midagi halba. Mina olen joonud tassi hommikul ja vahel tassi koogikesega õhtul- pole probleeme olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuulsin perekoolis seda, et lapse esimesed 4 elukuud tasuks kofeiini vältida, kuna tema maksas ei ole siis veel ensüüme, mis suudaksid kofeiini kahjutuks teha ning see lihtsalt koguneb talle organismi.
Ehkki ma jõin terve raseduse aja kohvi, max 2 väikest tassi päevas, ja rohelist teed, siis 4 kuud pärast sünnitust tarbisingi ainult nii palju kofeiini, kui seda on tumedas ¨okolaadis. Pärast 4 kuu möödumist harjutasin end esmalt tasapisi rohelise teega ja alles siis läksin kohvile üle, et enda organism ei ehmataks 😉
Laps oli pärast mu esimest kohvijoomist nagu natuke reipam küll, aga mitte otseselt rahutu. Õhtust kofeiinilaksu siiski igaks juhuks väldin, tahan magada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine Imetamine ja kohvi joomine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.