Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Imetamine ja rasestumine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Imetamine ja rasestumine

Postitas:

On siin kedagi, kes on planeeritult rasestunud, samas esimest last veel imetades. Päeval ja öösel enam ammu rinda ei anna, kuid hommikuti ikka, et magada saaks. Laps saab 1,6aastaseks. Võiks muidugi lõpetada, aga siis peame kell 6 ärkama hakkama, hetkel magame 8-9ni. Mõtlesin, et imetan seni, kuni rasedaks jään. Hetkel aga tundub, et ehk segab imetamine rasestumist, sest paar kuud on ikka korralikult \”hagu antud\” aga no mine tea, võib ka olla, et pole siiski õigele päevale sattunud ja oleks seepärast ka kahju imetamine ekslikult lõpetada. See ju pöördumatu protsess ja rohkem seda last imetada ei saa. Arsti sõnul ei tohiks imetamine takistuseks olla, aga samas ei hakanud mul ka päevad enne pihta, kui vähendasin imetamist 1 korrale – ainult hommikuti. Tõsi, võtsin ka pärast sünnitust pool aastat imetavate emade beebibille (cerazette), aga pärast nende lõpetamist ei hakanud päevad enne, kui imetamist oluliselt vähendasin. Võis muidugi ka juhuslik kokkulangevus olla. On kellelgi teise lapse soovijal sarnane dilemma olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb organismist ja arvan, et kõik kes nõu saavad anda, teevad seda oma kogemuse põhjal ainult.
Minul oli esimesel lapse ootele jäämine keeruline – jälgisin ovulatsiooni, sõin tablette jne. Esimest last imetades algasid päevad lapse 9k vanuses. Tsükkel väga ebaregulaarne, kõikus 26 – 45 päeva vahel. Siiski õnnestus rasestuda ilma mingi suurema pingutuseta (ma polnud mõttes valmiski, et nii lihtsalt läheb). Esimene laps oli sel ajal 1a1k ning sõi ka öösiti mitu korda rinda ning päeval vähemalt 3-4 korda. Naistearstil veel ei ole käinud, aga plaanin esimese lapse imetamist jätkata. Kui kaua, ei tea veel öelda, aga vähemalt 8nda raseduskuuni kindlasti, kui mitte lausa tandemimetamist proovida.

Sina peaksid tõenäoliselt laskma ehk oma arstil end uurida, et kas ovulatsioon toimub jne. Vajadusel on muidugi võimalik ovulatsiooni toetav ravi ka imetamise kõrval, sest just enda jaoks uurisin, et Serophenet on võimalik ka imetades võtta. Kuidas arst sellesse suhtub, oleneb arvatavasti arstist, sest on neid, kes arvavad, et üle aastast last imetada ei tasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui menses on taastunud (ja ikka korralikult taastunud), siis 1x päevas ei tohiks segada. Menses taastumine on märk sellest, et kogu tsükkel peaks korralikult toimima. Kas esimesega rasestusid kiiresti?

Minu kogemus on, et päevad taastusid korralikult kui laps oli 1a8k. Enne seda oli vist 2x olnud vähest määrimist. Selleks ajaks andsin rinda 3x päevas (hommik, enne lõunaund, enne ööund). Hommik oli samuti seepärast, et saaks kauem magada 🙂 Laps unustas kõige esimesena ära õhtuse korra ja hommikuse kohe-kohe pärast seda (hakkas pikemalt magama). Ma arvan, et kui teil ainult hommikune kord, siis on kuude küsimus, millal laps selle ise ära jätab niikuinii.

Mul kulus pärast päevade taastumist rasestumiseks üle aasta. Aga esimesega kulus veelgi kauem, seega minu järgi vaadata ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest last tegime ca 1,5-2 aastat:( Ei tahtnud kohe üldse tulla. Päevad hakkasid umbes siis, kui laps oli 6 kuune(minumeelest regulaarselt). Ei kasutanud midagi. Rasestusin uuesti, kui laps oli 1,6 aastane ja toitsin veel täiel rinnal rinnaga:) Öösel mitu korda ja päevaseid ei hakka kokku lugema, sest kuna ta lutti ega pudelit ei aksepteerinud, siis sai ikka pm siis kui ta tahtis (k.a lohutustiss, unetiss jne). Rasedusest sain teada umbes 9ndal nädalal ja arsti külastades teatas ta, et pean tissitamise lõpetama, kuna emakas võib \”jukerdama\” hakata ja rasedus katkeda. Lõpetasin päeva pealt, kuna pidin ka lisaks veel rohtusi võtma hakkama.

Ehk oli jutust kasu, aga edu teile igaljuhul:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Imetamine ja rasestumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.