Esileht Rasestumine ja lapse ootamine imetamine ja uus rasedus

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: imetamine ja uus rasedus

Postitas:

Palun nõu targematelt – laps on praegu 1 a ja jäin uuesti rasedaks. Poiss saab veel mõned korrad ööpäevas rinnapiima, kas imetamise peaks nüüd ära jätma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui nii võtta siis jah,kuigi nii mõnigi emme on siin komminud et tissitab last seni kuni uus sünnib.
ma arvan et see su enda otsustada,kuigi arst kindlast keelab edasise rinnaga toitmise.
ise andsin lapsele 1a10k rinda ,jah võõrutamine pole eriti meeldiv kuid teadsin et ootan uut beebit
ja üritasin asja võimalikult valutuks teha suurema lapse jaoks.eks laps vahest tuleb ja patsutab mind tissi peale ja ütleb:\” tissa nämmu\”kuid mis lännu see lännu.seletan et varsti tuleb uus tita kes tahab kah tissat:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul arst soojalt soovitas – et kui rasedus juba suurem, siis põhjustab rinna andmine juba emaka kokkutõmbeid. Ma peale seda soovitust imetasin veel paar kuud, umbes poole raseduse peal lõpetasime. Aga ma tean ka inimesi, kes on sünnituseni imetanud ja tean ka, et mõned naised on kahte järjestikust last korraga ka imetanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina imetasin oma esimest last uue raseduse ajal kuni 20. rasedusnädalani. Mingeid probleeme rasedusega polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetasin kuni uue raseduse 4.-5. kuuni. Pole kuulnud, et ükski arst raseduse ajal imetamist keelaks, kui rasedusega kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul arst keelas päevapealt pm. Ütles, et emakas võib \”jukerdama\” hakata. Minul oli ka teine põhjus…nimelt hakkasin saama rasedusesäilitajat (esimese rasedusega kõik ok). Seda rohtu sain ma teistel põhjustel, kui rasedusesäilitajana (nimelt oli mul tsüst). Aga arstist sain ma aru küll, et ärajätmine ikka emakatööst tingitud. Näitena võin tuua, et kui laps sünnib siis pannakse ta ka ju kohe rinnale ja sellega seoses hakkab emakas ilusasti kokkutõmbuma. Sama seos vist. Kuigi tean, et paljud harrastavad ka tandem imetamist ja imetamisnõustajad just seda soovitavadki. Kuna sul lapsel ainult 2 korda veel päevas imemisvajadus, siis võid julgelt ära jätta. Ega ta sealt enam süüa ju ei saa, pigem oma lõbu:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli raseduse ajal 3 erinevat arsti ja keegi neist ei soovitanud mul imetamist lopetada. Ega ma poleks neid kuulanudki, sest ma ei olnud riskirase. Eelmine laps sai rinda 2a1k ja lopetas ise 2ndl enne uue beebi tulekut. Arvas, et tiss on edaspidi tita oma ja oligi asi lahenenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ütles ämmaks, et peaksin lõpetama hiljemalt kolm kuud enne uue beebi sündi. Ma ei taibanud küsida ka miks. Aga arvan ise,et sel põhjusel,et ternespiim saaks tekkida.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu arst ei soovitanud imetamist pooleli jätta.
Ternespiim hakkab tekkima teisel raseduse trimestril ning imetamise ärajätmine või imetamine seda ei mõjuta. Pigem võib juhtuda see, et laps ise loobub, kuna ternespiima tekib vähem ning ka maitse erineb.
Oksütotsiinirefleks (ehk siis see osa, mis tekitab emaka kokkutõmbeid ja seega on see, mida arstid kardavad) võib tekkima hakata alates 24. rasedusnädalast ning üldjuhul on see minimaalsete mõjudega. Muidugi tuleks seda jälgida.
Mina nüüd nende teadmiste põhjal kavatsen jätkata rahumeeli, kui vähegi kannatab. Muidugi mõningatel päevadel on rinnanibud nii tundlikud, et on veidi tüütu küll. Aga no pole hullu, ikka lihtsam last rinnaga lohutada kui mingeid muid trikke mõtlema hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul soovitas ka arst paar kuud enne uuesti rasestumist lõpetada suuremale rinna andmine, sest siis jõuab naise organism taastuda ja uuele beebile ternespiima valmistada. Naise organism nii võimas ei ole et ühele valmib rammus ja teisele ternespiim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on tervise ja teise beebi nurgalt vaatamine. teine asi on aga siin foorumites jutuks tulnud kadedus vanema lapse ja beebi vahel kui imetamist ära ei lõpetata. Ma arvan et sul on endal ka rahulikum olla kui laps enam rinda ei saa. Jääb natuke rohkem toitaineid kõhus kasvavale lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tere!

Tänapäeval toetatakse imetamise jätkamist, kui ema rasestub uuesti. Mõnikord loobub vanem laps iseenesest rinnast, sest mingil hetkel raseduse kestel muutub rinnapiima maitse. Mõni laps tajub seda, teine ei tee väljagi. Aga teades sellisest muutusest, on võimalik võõrutada last rinnast sobival momendil.

Kui võõrutamine või rinnast loobumine ei ole toimunud ajaks, mil uue ilmakodaniku sünnini on jäänud kuu-kaks, tuleks mõtlema hakata tandemimetamisele. Sel juhul on eesõigus rinnapiimale alati väiksemal, suurem saab rinda paar korda ööpäevas. Selline meetod aitab suurepäraselt suuremal kohaneda oma väikese õe-vennaga ning armukadedust on vähem. On juhtunud sedagi, et juba rinnast loobunud laps tahab pärast tita sündi rinnapiima uuesti proovida- seda võiks siis talle ka võimaldada.

Ema organism kohandab ennast väiksema lapse vajaduste järgi. Ternespiim tekib igal juhul ning vastsündinu seda ka saab.

Kas võõrutada või mitte, saab olla ainult iga ema isiklik otsus. Aga hea on teada, et sellega ei ole nii tohutult kiire- leebe võõrutamine on selles olukorras õige. Sest väikese vanusevahega laste puhul ei saa vanem laps veel sellepärast suureks, et temast saab vanem õde või vend. Paljud suured elumuutused, mida selles olukorras kiirustades ette võetakse (rinnast võõrutamine, eraldi magamine ja uinumine, lastesõime minek jne), võivad mõjutada lapse käitumist ning suhtumist uude ilmakodanikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine imetamine ja uus rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.