Esileht Imetamine Imetamine kui beebi 7-kuune ja plaanis uus rasedus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Imetamine kui beebi 7-kuune ja plaanis uus rasedus

Postitas:
Kägu

Tere

Pisike sai 7-kuuseks ja mehega mõlemad tahame nüüd proovida uusi triipe. (Päevad hakkasid eelmine kuu).Samas on praegune laps ka suur tissipuuk. Juhul kui nüüd jään rasedaks, kas siis peaksin proovima veidi rohkem muud toitu lapsele anda, et rinnapiima osakaal natuke väheneks või kuidas peaksin toimima? Olen lugenud veidi tandemimetamise kohta (vähe infot leidnud) ja idee poolest tahaksin last edasi imetada ka koos järgmisega, aga kuidas see toimiks?
Küsimused siis need
kas peaksin proovima veidi vähendada tissi osakaalu lapse päevakavas?
Kuidas toimiks tandemimetamine, kas üks tiss ühele lapsele ja teine teisele? (Kuna piima koostis ju muutub vastavalt lapse vajadusele)

Eriti ootan infot nendelt, kellel sarnased kogemused
Aitäh

Please wait...
Postitas:
kairit69

Kui peaksid rasestuma, siis ei pea midagi eriliselt tegema. Jätkad suurema lapse toitmisega nagu tavaliselt, rinnapiima osakaal lapse toidus väheneb loomulikul teel vastavalt lapse kasvamisele ja vastavalt sellele, kuidas lisatoiduga harjumine edeneb. Lapse huvides on see, et tahke toiduga harjutamise protsessi üleliia ei forsseeritaks.
Imetamise ajal rasestunud emadel on ka olnud kogemusi, et mingil hetkel võib muutuda rinnapiima maitse ja mõnele lapsele see ei ole vastuvõetav, imetamine võib väheneda või laps võib loobuda rinnast.
Kui sünnib järgmine tita, siis soovitav on jätkata põhimõttega, et väiksemal on eesõigus. Ka organism kohandab piima just nooremale lapsele mõeldes. Suurem on sel ajal juba piisava vanusega ja ei ole rinnapiimast eluliselt sõltuv. Samas pere valikud selles teemas võivad olla just sellised nagu kellelegi sobib. Mõni imetab näiteks enne lõunaund või õhtul lapsi koos ja muul ajal ainult väiksemat, teisel on vanema lapse jaoks eraldi kahekesi-olemise aeg, samal ajal kui näiteks isa tegeleb väiksemaga. On tehtud nii, et vanem laps saab alati ühte rinda, aga samas on noorem saanud ikkagi mõlemast, sest tema on see, kes rohkem rinnal on.
FB-s peaks olema gruppe, kus tandemimetamine on au sees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ei hakanud päevad enne kui esimene laps aastaseks sai. Nii et mina poleks saanud varem imetamise kõrvalt rasestuda. Aga kui siis kohe kui võimalus avanes (2. tsükliga) rasedaks jäin, ei teinud küll imetamises mingeid muutusi. Laps muidugi sõi siis juba lisatoitu ka, aga meil olid lisatoiduga enne 1. a saamist suured probleemid, nii et raseduse alguses olid lisatoidu kogused veel nii väikesed, et mõni 7-kuune ehk sõi rohkemgi lisatoitu kui minu laps aastaselt.

Imetasin esimest last ligi kolm aastat, seega siis aasta imetasin kahte last. Huvitav erinevus oli teise lapse sünni puhul see, et kohe peale sünnitust oli nüüd korralikult piima ja ei olnud mingeid piimapaise ega valusaid nibusid. Kuna teine laps sai sünnist saati korraliku koguse rinnapiima, siis ei tekkinud temal mingit kollasust, kuigi arst hoiatas, et võib tekkida (muudel asjaoludel, ei hakka täpsustama) ja samuti polnud lapsel peale sündi kaalulangust.

Beebit ja väikelast korraga imetada oli lihtne. Piimapuudust ei olnud kordagi, minu tervis oli jätkuvalt hea ja ei tekkinud ka mitte ühtki hambaauku seoses raseduste või imetamisega. Laste tervis oli ka hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Plaane võib ju igasuguseid teha. Me hakkasime uuesti triipe püüdma, kui esimene laps oli 10-kuune (olin arvestanud, et kui tõesti kohe peaks rasedaks jääma, siis teise lapse sünni ajaks on esimene 1,5-aastane ja kõnnib ise). Teise lapse ootele jäingi kohe esimesel proovimiskuul. Olin mõelnud, et imetan esimest last edasi, aga kui uuesti rasedaks jäin, siis laps loobus rinnast, ikka pakkusin ja üritasin, aga ei õnnestunud kuidagi. Pärast arst selgitas, et raseda rinnapiima maitse muutub ja mõni laps hakkab streikima selle vastu. Nii kuidagiviisi ikka lapse aastaseks saamiseni toppisin rinda, kuigi ta suurt ei imenud, keerutas ja polnud nõus rinda võtma, ja seejärel hakkasin keefiri ja kodujuustu andma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jäin teise ootele, kui esimene oli 11-kuune. Ja just mina ei suutnud rinda edasi anda. Õigemini 2 kuud andsin, hambad ristis. Rinnad läksid raseduse alguses sedavõrd valusaks, et nii mõnigi kord ajas pisaraid valama. Rinda püüdsin edasi anda seetõttu, et laps ei talu muid piimatooteid. Nii et planeerida võib, aga tegelik elu on teine.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Imetamine Imetamine kui beebi 7-kuune ja plaanis uus rasedus