Esileht Imetamine Imetamine raske

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Imetamine raske

Postitas:

Tere! Imetamine on kestnud 2 kuud, pole üldse kerge. Üks rind kõvasti väiksem kui teine. Sellega on laps hakkanud sahmerdama nagu ei saaks piima kätte. Pidevalt ajab vahepeal mõlemat tissi mitu korda välja ja nutab. Muidu on hästi juurde võtnud aga kaalusin teda ja kas see normaalne, et 1 päevaga läks 20g alla kaal?
Endal on sellest imetamisest selline stress.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 11:17; 19.02 13:43; 19.02 16:21; 21.02 11:42; 25.02 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalu kord kuus perearsti juures ja ära üleliigselt stressa

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rindade suurus ei tähenda midagi.

Mul on terve elu olnud 1 rind teisest märgatavalt suurem. Rinnahoidjaid raske leida jne. Imetamise ajal see vahe võimendus. Ometi laps sai alati kõhu täis. Ja tõepoolest esimese lapsega oli nii, et sellest väiksemast rinnast saigi vähem piima (alati tahtis teist rinda juurde ja pikalt, kui teisest rinnast alustades alati ei tahtnud juurde või ainult paar lonksu). Teise lapsega aga toitmise osas enam vahet ei olnud – piima tundus olevat sama palju või ei pöörandu ma enam tähelepanu sellele.

See, et pärast söömist laseb rinna lahti ja nutab – see võib olla kasvuspurt. Esimese lapsega kogetud just niimoodi umbes 2,5kuuselt. Panin siis aga luti suhu ja kõik. Umbes 2 nädalat kestis see olukord, siis ilmseltjõudis tootlus nõudlusele järele 😀 Kusjuures ega ta tihedamini süüa küsinud, ikka pidin käima teda ise äratamas, seetõttu kohe ei saanudki aru, et kasvuspurt… teis elapsega olid mul “normaalsed” kasvuspurdid, laps ise küsis sagedamini süüa, magas lühemalt jne 😀 Esimene versioon oli tegelikult mugavam, tagantjärgi mõeldes, teine muidugi arusaadavam 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 13:16; 19.02 15:43; 25.02 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lutt ei sobi talle üldse. Söögilaua jutust ma ka aru ei saa, mida siis üldse süüa tohib imetamise ajal?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 11:17; 19.02 13:43; 19.02 16:21; 21.02 11:42; 25.02 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki sa mõtled üle. Kui lutti ei võta, sisi peal etoitmist pane lihtsalt laps õlale ja krooksuta. Võid seda ka söömise vahepeal teha, kui tundub, et laps laseb rinnast lahti, aga tahaks süüa veel. Võibolla tekivad söömise ajal kerged õhumullid ja vajab abi.

mul oli tees lapsega igasuguseid teemasid imetamisega. Alguse poole oligi see vahe-krooksutamine vajalik. Siis mingi hetk hakkas nagu järjest kiiremini sööma ja algul olin jube õnnelik, et noh, 1-2 minutit ja kõht täis, kuni ükspäev üldse enam ei söönud – siis sain aru, et last häirib iga piuks, minu köhatus, vanema lapse jutt jne ja ta ei suuda enam edasi süüa, sest tähelepanu on mujal – kolisin pimedasse magamistuppa toitmisega (päeval ka rulood ees) ja üritasin oma köhatusi tagasi hoida… ajaga läks asi paremaks, ei tea, kas asi oli samal ajal tuvastatud B-vitamiini puuduses, mille siis nö välja ravisime või lihtsalt kasvas välja…nüüd 3-aastaseltki on tal raske rahulikult söögilauas istuda 😀

No ja siis oli tal mingi periood, kui juba toe najal seisis, et pidigi jalgadele toetudes, tagumik püsti, söömise ajal olema 😀

Nii et peamine on, et ära ise liigselt stressa. Kui laps laseb rinnast lahti ja on rahutu – krooksuta esmalt. Siis paku uuesti sama või teist rinda, kuidas tundub kohane. Kui sööb veel, siis sööb ja pärast jälle krooksuta. Kui rohkem ei taha ja on rahulik, siis on kõik hästi. Kui ag alaps jääbki rahutuks – proovi teda natuke rhaustada ja kui 2-3 minutiga rahuneb, on ka kõik hästi.

Kui tahad kodus kaaluda, siis kaalulangust jälgi nädala perspektiivis minimaalselt ja iga 20 g pärast ära põe. See võib sõltuda millest iganes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 13:16; 19.02 15:43; 25.02 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kõiki neid asju proovinud teha. Raske on kui ta ainult kisab ja midagi ei aita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 11:17; 19.02 13:43; 19.02 16:21; 21.02 11:42; 25.02 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd veel ei tohi midagi süüa ka kuna tal allergia. Kus see piir siis läheb?
Ma juba praegu inimvare. Kas see on siis rinnapiima väärt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 11:17; 19.02 13:43; 19.02 16:21; 21.02 11:42; 25.02 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega siin foorumis halamine ei aita. ma pigem näen su postitamises kumavat läbi äärmist närvilisust ja kindlasti ei ole ainult imetamine selle põhjus. Esimese lapsega on paljud alguses närvilised.

Kui sa tunned, et imetamine teile ei sobi, siis ära imeta. Tänapäeval on ju alternatiiv. Hetkel kumab läbi, justkui sa üritad olla rind kummis ees aasta ema ja iga hinna eest imetada, aga tegelikult muudab see kõik sind närviliseks. see jutt et “nüüd on allergia ja mitte midagi ei tohi süüa” on ka pigem nagu üritaksid ennast veenda, et sa ei saagi imetada. Kindlasti ei ole allergia kõige vastu ja olles läbi teinud tervise tõttu nii gluteeni- kui ka laktoosivaba dieedi, siis sai ikka päris palju süüa isegi eridieedil olles.

Aga kui sa ei taha imetada, siis sul ei ole vaja kedagi teist selles veenda, ennast õigustada. Ammugi siin foorumis, sest meie nagunii ei tunne sind ja ei hakka näpuga näitama.

Sa võid ju katsetada pudelit, et kas laps käitub teisiti, kas midagi läheb paremaks.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 13:16; 19.02 15:43; 25.02 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei ole ma närviline vaid mures. Olen olnud enne rasedust 8 a taimetoitlane (gluteenivaba) tean väga hästi kui keeruline see toitumine tegelikult on. Mul ei ole esimene laps vaid imetan esimest korda.
Aga tänan vastamast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 11:17; 19.02 13:43; 19.02 16:21; 21.02 11:42; 25.02 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks imetamisnõustaja poole pöörduda. Ehk sealt saad abi ja murele lahenduse. Minul endal positiivsed kogemused ITK imetamisnõustajatega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan samuti imetamisnõustajalt abi küsida. Või kui imetamine tundub nii vastumeelne, siis alati võib ju üle minna pudeliga toitmisele. Eks see lapse jaoks ei pruugi parim valik küll olla, sest lapsele sobiva piimasegu leidmine ei pruugi lihtne olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulsin, et piima tootmisele pidi hea olema, kui ema sööb kaerahelbeid, joob piima ja aniisiteed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Imetamine Imetamine raske