Esileht Imetamine Imetamise kombineerimine pumpamisega

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Imetamise kombineerimine pumpamisega

Postitas:
Kägu

Hei! Sooviksin nõu, kuidas kombineerida rinnaga imetamist pumpamise (ja pudeliga toitmisega). Laps on hetkel 1 kuu vanune ja siiamaani olen teda ainult rinnaga imetanud. Piimakogusega ega kaalutõusuga probleeme ei ole.

Sooviksin proovida rinnaga toitmise kombineerimist pumpamise ja pudeliga toitmisega. Ehk siis näiteks 8st söögikorrast 4 rinnaga ning 4 pudelist. Huvitab kas ja kuidas see teostatav oleks? Kas sellised kogused rinnapiima on võimalik pikemalt ette pumbata, et võtta rindadele puhkus? Soovin naasta poole kohaga tööle, pumpamise võimalust sel ajal ei oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa tahad pudelite hooldusega kaasnevat lisa koormust? Elu on liiga lihtne?

No öösel võiks, anda pudelist pulbrist tehtud sööki aga rinnapumbale ma küll ei soovita aega raisata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub tõesti liigne mässamine, aga noh igaühele oma. Ma isiklikult ei suudaks nii väikse kõrvalt tunnikski ära käia. Aga igatahes võõrdub ta sul rinnast sellisel juhul üsna pea, mõni lausa peale esimest pudeliga toitmist (mu enda esimene laps). Rinnapiim hakkab ka kindlalt vähenema, kui päev otsa ei ole nõudlust. Muidu tööandja peab võimaldama sulle ikkagi pumpamiseks aja ja koha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui poole kohaga, siis ju ehk 4 tundi päevas tööl, see küll midagi hullu pole, et laps kohe rinnast võõrdub. Ise käin ka paar päeva kuus koolis, ja 4h hetkel selline max vahe, mis hoian. Beebi saab pudelist, kui soovib, aga endal hakkavad rinnad tilkuma, selle poolest pikemat vahet ei jäta. Kui 8-tunniseid tööpäevi tegema hakkad, ehk saab lapse isa või lapsehoidja või kes sul seal olema hakkab teda söötmiseks töökohta tuua? Saab nt autos kähku 20 min ära toita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Sooviksin nõu, kuidas kombineerida rinnaga imetamist pumpamise (ja pudeliga toitmisega). Laps on hetkel 1 kuu vanune ja siiamaani olen teda ainult rinnaga imetanud. Piimakogusega ega kaalutõusuga probleeme ei ole.

Sooviksin proovida rinnaga toitmise kombineerimist pumpamise ja pudeliga toitmisega. Ehk siis näiteks 8st söögikorrast 4 rinnaga ning 4 pudelist. Huvitab kas ja kuidas see teostatav oleks? Kas sellised kogused rinnapiima on võimalik pikemalt ette pumbata, et võtta rindadele puhkus? Soovin naasta poole kohaga tööle, pumpamise võimalust sel ajal ei oleks.

Liiga palju vaba aega on või?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui poole kohaga, siis ju ehk 4 tundi päevas tööl, see küll midagi hullu pole, et laps kohe rinnast võõrdub. Ise käin ka paar päeva kuus koolis, ja 4h hetkel selline max vahe, mis hoian. Beebi saab pudelist, kui soovib, aga endal hakkavad rinnad tilkuma, selle poolest pikemat vahet ei jäta. Kui 8-tunniseid tööpäevi tegema hakkad, ehk saab lapse isa või lapsehoidja või kes sul seal olema hakkab teda söötmiseks töökohta tuua? Saab nt autos kähku 20 min ära toita.

Poole kohaga töö tähendab, et normtunde on täistööajast poole vähem, see ei määra töotundide arvu päevas. Ja nagu öeldud, siis minu laps sai 1-kuuselt korra pudelist süüa ja edaspidi keeldus rinnast. Nüüd viimane on 2a ja samamoodi pidin alguses pudelist juurde andma ja tema tissistreik kestis pärast ligi 2 kuud ja see tähendas, et ta keeldus nii rinnast kui pudelist ja võitlesin iga päev tundide kaupa, et ta üldse midagi sööks. Ei soovita kellelegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olude sunnil (imetamisega oli probleeme) toitsin last kombineeritult imetades ja välja pumbatud piimaga esimesed kaks kuud (esimene kuu topsikust,  hiljem pudelist). Eks ta sõltub piimatootlikusest ka, aga minu puhul võrdus see ikkagi lisatööga, sest kõige pealt laps sõi rinnast/eelmise pumbatud toidu ning seejärel pidin leidma aja, et pumbata ka. Ja pumbad ikkagi ei ole nii efektiivsed kui beebi ise ja seetõttu kulus selleks ikka kauem kui toitmiseks. Seda ka öösel.  Need kaks kuud olid minu jaoks kõige hullem aeg – ülikurnatud ja no ikka tüütu on see pudelimajandus.

Kindlasti on võimalik lapse kõrvalt ka tööl käia, aga arvestama peab lisatööga ja ohuga, et laps rinda enam ei võta, võib pudeliga ka vahel streikida ja piima tootlus väheneb. Ei tea, kas nii väikese kõrvalt see seda väärt, aga igale oma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ikka ole võimalik ette pumbata jne, see võimalus iseenesest on hea, kui ta harjub nii rinnast kui ka pudelist sööma, siis võimalik vahepeal kasvõi isaga laps jätta ja juuksuris käia, aga üks asi rinnaga toitmise juures on loomulikult see ääretu mugavus nii igapäevaelus kui ja reisimisel.
teine oluline nüanss on ikkagi see, kuidas su enda keha toodab erineva konsistentsiga piima erinevatel aegadel ja seega võib beebi jääda ilma olulistest antikehadest sinu haigestumise ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Sooviksin nõu, kuidas kombineerida rinnaga imetamist pumpamise (ja pudeliga toitmisega). Laps on hetkel 1 kuu vanune ja siiamaani olen teda ainult rinnaga imetanud. Piimakogusega ega kaalutõusuga probleeme ei ole.

Sooviksin proovida rinnaga toitmise kombineerimist pumpamise ja pudeliga toitmisega. Ehk siis näiteks 8st söögikorrast 4 rinnaga ning 4 pudelist. Huvitab kas ja kuidas see teostatav oleks? Kas sellised kogused rinnapiima on võimalik pikemalt ette pumbata, et võtta rindadele puhkus? Soovin naasta poole kohaga tööle, pumpamise võimalust sel ajal ei oleks.

Liiga palju vaba aega on või?

Miks nii õel peab olema? Inimene ju kirjutab, et soovib poole kohaga tööle minna ja sellest ka vajadusel beebi söötmine ümber planeerida. Ja ega tööle ei minda, sh beebi kõrvalt vaid selleks, et “igav on”. Mõnel raske uskuda, aga põhjuseid võib olla palju rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui poole kohaga, siis ju ehk 4 tundi päevas tööl, see küll midagi hullu pole, et laps kohe rinnast võõrdub. Ise käin ka paar päeva kuus koolis, ja 4h hetkel selline max vahe, mis hoian. Beebi saab pudelist, kui soovib, aga endal hakkavad rinnad tilkuma, selle poolest pikemat vahet ei jäta. Kui 8-tunniseid tööpäevi tegema hakkad, ehk saab lapse isa või lapsehoidja või kes sul seal olema hakkab teda söötmiseks töökohta tuua? Saab nt autos kähku 20 min ära toita.

Poole kohaga töö tähendab, et normtunde on täistööajast poole vähem, see ei määra töotundide arvu päevas. Ja nagu öeldud, siis minu laps sai 1-kuuselt korra pudelist süüa ja edaspidi keeldus rinnast. Nüüd viimane on 2a ja samamoodi pidin alguses pudelist juurde andma ja tema tissistreik kestis pärast ligi 2 kuud ja see tähendas, et ta keeldus nii rinnast kui pudelist ja võitlesin iga päev tundide kaupa, et ta üldse midagi sööks. Ei soovita kellelegi.

On täiesti teine kogemus kui sul. Beebi sai esimest korda pudelist rinnapiima 1-kuu vanuselt, kui oli vaja 6h ära olla. Tissi võttis koju jõudes väga hästi ja isukalt. Võib-olla sul/beebil oli juba enne rinnaga söötmisega probleeme ja sellest tekkis ka streik. Ja siin ongi suur vahe – kui sul on rinnaga toitmisega probleeme, siis ära pudelit anna (äärmisel juhul kui vaja, siis süstal või lusikas. Kui selle reegli vastu ei eksi, siis ebatõenäoline, et probleeme tekib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Sooviksin nõu, kuidas kombineerida rinnaga imetamist pumpamise (ja pudeliga toitmisega). Laps on hetkel 1 kuu vanune ja siiamaani olen teda ainult rinnaga imetanud. Piimakogusega ega kaalutõusuga probleeme ei ole.

Sooviksin proovida rinnaga toitmise kombineerimist pumpamise ja pudeliga toitmisega. Ehk siis näiteks 8st söögikorrast 4 rinnaga ning 4 pudelist. Huvitab kas ja kuidas see teostatav oleks? Kas sellised kogused rinnapiima on võimalik pikemalt ette pumbata, et võtta rindadele puhkus? Soovin naasta poole kohaga tööle, pumpamise võimalust sel ajal ei oleks.

Proovi kõigepealt, kas su laps üldse pudelit võtab, osad ei võta. Kui võtab (ja rinnaga toitmisega ei esine probeeme), siis saadki pumbata nt neil hetkedel kui tunned/näed, et rindades piima rohkem.
Samas 4 korda ööpäevas pumbata tundub päris palju, et sellisel juhul kaaluks hoopis mingid korrad rpa-d anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui poole kohaga, siis ju ehk 4 tundi päevas tööl, see küll midagi hullu pole, et laps kohe rinnast võõrdub. Ise käin ka paar päeva kuus koolis, ja 4h hetkel selline max vahe, mis hoian. Beebi saab pudelist, kui soovib, aga endal hakkavad rinnad tilkuma, selle poolest pikemat vahet ei jäta. Kui 8-tunniseid tööpäevi tegema hakkad, ehk saab lapse isa või lapsehoidja või kes sul seal olema hakkab teda söötmiseks töökohta tuua? Saab nt autos kähku 20 min ära toita.

Poole kohaga töö tähendab, et normtunde on täistööajast poole vähem, see ei määra töotundide arvu päevas. Ja nagu öeldud, siis minu laps sai 1-kuuselt korra pudelist süüa ja edaspidi keeldus rinnast. Nüüd viimane on 2a ja samamoodi pidin alguses pudelist juurde andma ja tema tissistreik kestis pärast ligi 2 kuud ja see tähendas, et ta keeldus nii rinnast kui pudelist ja võitlesin iga päev tundide kaupa, et ta üldse midagi sööks. Ei soovita kellelegi.

On täiesti teine kogemus kui sul. Beebi sai esimest korda pudelist rinnapiima 1-kuu vanuselt, kui oli vaja 6h ära olla. Tissi võttis koju jõudes väga hästi ja isukalt. Võib-olla sul/beebil oli juba enne rinnaga söötmisega probleeme ja sellest tekkis ka streik. Ja siin ongi suur vahe – kui sul on rinnaga toitmisega probleeme, siis ära pudelit anna (äärmisel juhul kui vaja, siis süstal või lusikas. Kui selle reegli vastu ei eksi, siis ebatõenäoline, et probleeme tekib.

Ei olnud mingeid probleeme enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Imetamine Imetamise kombineerimine pumpamisega