Esileht Imetamine imetamise mure

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: imetamise mure

Postitas:

Rinnapiimal olev 3-kuune laps on tissi otsas streikinud juba viimased kuu aega. Plaanis on imetamisnõustaja vastuvõtt, kuid küsin ka siinolijatelt.
Kui üritan lapsele süüa anda (2-2,5h söögivahe), siis ta keeldub ja hakkab röökima. Ainus lohutaja ja rahustaja on talle lutt. Ja nii ma siis kordamööda tiss suhu, lutt suhu tahan talle süüa anda. Kui lutti suhu ei saa siis pistab hüsteeriliselt röökima ja nii lähengi kergema vastupanu teed ja topin luti suhu. Ta põhimõtteliselt ootab seni kuni piim talle ise suhu tilkuma hakkab ja alles siis on nõus imema.

Soor oli suus, selle ravisime välja.
Kas võib olla, et tal lihtsalt 2,5h möödudes ei lähegi kõht tühjaks ? sest niisama ta ei nuta ega virise. Samas jällegi kui söögivahed muutuvad 4 tunniseks, siis on oht et rinnad ei tooda piisavalt piima ?

Saan väga hästi aru, et luti andmine on kurjast, samas mu närvid ei pea vastu kui ta rinnal röögib ja tatti endale kurku tõmbab.
Küsite kindlasti kaaluiibe kohta. Hoolimata sellest \”toredast\” söötmistehnikast võtab laps kaalus juurde. Kahjuks aga ei pea ma ise sellele enam kaua vastu, kuna iga imetamiskord on tõeline väljakutse 🙁
Tänud, kes kaasa mõtlevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sõi esimene laps 2k juba 4h tagant. Vene ajal ju kästigi 4h vahet hoida ja leidus ka lapsi, kellele see sobis. Seega vabalt võib olla, et laps soovib harvem süüa. Oota vähemalt paar korda ära, kuni laps ise märku annab, et vaja süüa. Vaata kui pikk vahe oleks. Võibolla juba 3-3.5h pärast ta soovib süüa.

Rinnad ei lõpeta piima tootmist ära, kui laps harvem sööb. Kui puudu hakkab jääma (võimalik, et ei hakkagi), siis laps hakkab jälle tihedamini sööma ja piima tuleb jälle juurde.

Võimalik on ka see, et lapsel tulevad hambad. Need ei pruugi välja paista, igeme sees võivad sügeleda. Sel puhul on imemine valulik. Võib aidata, kui toidad magavat või poolmagavat last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kerge tissistreik äkki ikkagi? Meil oli see väga hull, 3k hakkas pihta ja 4,5k hakkas asi paremaks minema. Sõi ainult läbi une või äsja ärganuna, muidu hakkas röökima kui juba asendist aru sai, et tissi tahan pakkuda. Ma söötsingi nii, et lutiga kussutasin süles magama, siis söötsin ära ja siis alles vankrisse ja magama :S Ja kui ärkama hakkas, jooksuga tuppa ja jälle sööma. Proovi ka äkki söötmisajad ajastada nii, et sööks kohe peale ärkamist, siis pole meeles streikida. 4 tundi tundub minu jaoks pisut pikk söögivahe, aga võid ju proovida. Kasvõi 3-3,5 tundi vahed hoida, see ei tohiks piimatootlusele veel mingit drastilist mõju avaldada.

Ja mis peamine- SEE MÖÖDUB! Ma ei uskunud seda enam, aga kokkuvõttes sai laps rinda nii kaua kui olingi plaaninud- 11 kuud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Imetamine imetamise mure

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.