Esileht Imetamine Imetamisnõustaja – mõtetu tegelane?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Imetamisnõustaja – mõtetu tegelane?

Postitas:

Ei saa aru, milleks neid imetamisnõustajaid vaja? Kaks korda elus olen käinud kahes erinevas kohas, ja jutt sama – nii palju gramme peab sööma, kui rinnast niipalju ära ei söö, segu juurde. Mis fckng segu? Laps võtab kaalus juurde, perearst probleemi ei näe – jah, laps esialgu laisk imeja ja küll kogub jõudu ja hakkab sööma korralikult (lastearsti sõnad), mingit segu pole vaja. Imetamisnõustaja tahtis hoopis seal kohapeal lapsele segu toppida. Pole ime et meil nii paljud naised ei imeta!

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 17:40; 28.05 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetud pole, tuleb lihtsalt õige leida. Palju kaalu kaotas võrreldes sünnikaaluga, kui haiglast välja saite?
Soovitus panna laps tihti rinnale ja samal toidukorral imetada mõlemast rinnast. Kirjutatud üles kellaajad ja rinnad, kui vaja. Lisaks hangi/rendi omale beebikaal, kaalu laps ära enne söömist ja pärast söömist.
Kui vana laps üldse on? Kui ta ikkagi kaotab palju kaalus (ei tasu uskuda ka ainult perearsti sõnu, et kosub ja õpib), siis võivad tulla erinevad terviseprobleemid ja su laps võib lõpetada haiglas, sest oli näljas ja energiat ei olnud. Kui võtabki vähe juures, siis pakudki ilma valehäbita ja pettumustundeta (tundub et nii sa end tunned) rinnapiimaasendajat nii kaua, kuni ta hakkab kaalus juurde võtma ja tundub et rinnaga söömine võiks olla jälle number 1.
Ja üldistusi ei ole vaja teha sel teemal, miks keegi imetab või ei imeta, sest põhjuseid võib olla mitmeid! Natukene mõistmist ei teeks paha.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei ole kaalus kaotanud peale välja kirjutamist. Pigem võttis miinimumi juurde aga siiski kosus. Imetamisnõustaja juurde pandi mulle aeg veel haiglas (peale sünnitust) kui laps haiglas oli 10% kaalus alla võtnud ja mina loobusin segu andmast. Välja kirjutamisel oli kaaluiive positiivne.

Ma ei saa aru, kust neil nõustajatel on mingid numbrid kui palju laps peab korraga rinnast sööma ja kui tihti. Enamus emasid ju ei tea isegi kui palju laos sööb. Kui tundub näljane siis rinda pakkuda nii palju kui vaja, ja kaalutakse kord kuus. Hakkad iga päev kaaluma, veel hullem – peale igat toidukorda, kukkud kohe segu toppima. Lapse toidukorrad on ju koguselt niii erinevad! Sõltub nii kellaajast, kohast, asendist, lapse näljast, enda käitumisest ja lapse tujust. Ja kui hakkad juba segu andma, siis ei suuda enam loobuda, sest laps kasvab aga rinnapiima juurde ei telli ta. Tasapisi hakkab segu osakaal suurenema kuni rinnapiim otsa saab. Palju õnne!

Mul on siiamaani arusaamatu kuidas mitu imetamisnõustajat suutsid sama juttu ajada (kahe erineva lapse puhul) samal ajal kui tegeleikult lastearsti nägemus oli teine. Jah, ei olnud me 2-nädalaselt sünnikaalu taastanud, aga sellepärast et algul oli kaal veidi madalam ja tõusis väga aaeglaselt. Nüüd on olukord veel paranenud ilma igasuguste segudeta, tuleb piima tasapisi juurde ja perearst kaaluiibega rahul. Ei soovita kellelgi imetamisnõustaja jurde minna! Kuulake oma südant ja tehke koostööd lastearstidega! Imetamisnõustaja ei ole arst!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 17:40; 28.05 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka pettunud. Esimese lapsega käisin korduvalt ja öeldi kõik on okei,aga miskipärast kaalu juurde ei tulnud ikkagi. Hakkasin omal käel RPAd andma ja tänaseks päevaks on laps 3. Hetkel olen uue lapse ootusega lõpusirgel ja olen otsustanud rinda mitte anda. Esimene kord oli liiga stressirohke ja nii on parem kõigile.
Ei,imetamisnõustamine mind siinkohal ei aita.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 3da lapsega tekkis mure imetamisega, varem pole olnud. Kustsusin nõustaja koju ja ta aitas mul ilusti selgusele jõuda, et last vaevavad gaasivalud, sellest ka imetamisega jamad olid. Ma olin kindel, et laps imeb valesti , lisaks oli beebil soor ja mul vasospasm. Imatan siiani ja edukalt. Olgu mis on minu tissidega, aga lapse PÕHIsöök esimesel eluaastal on rinnapiim ja seda keegi ümber ei saa lükata mul, kuigi perearst oli teist meelt. Nimelt käisime 2.kuu kontrolli ja rääksin, et laps ei söö korralikult, laseb koguaeg rinna lahti ja röögib jne. Arst andis mulle Hipp piimasegu näidiseid ja lutupudeli, ütles, et mis ma ennast vaevan (?!?) imetamisega, et anna aga segu. Mul oli nagu wtf hetk ja kõndisin sealt minema… Peale seda kutsusing imetamisnõustaja, kellest meil oli küll palju abi. 🙂 PS. Need piimasegud viskasin minema ja pudel on endiselt pakendis.
Soovitan teemaalgatajal liituda fb imetamise grupiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei viitsi pikemalt teemasse laskuda hetkel, aga minu arvates on imetamisnõustaja töö väga tänuväärne. Olen väga palju abi saanud (vedas ka nõustajaga). Olenevalt probleemist on muidugi mõni nõustaja pädevam kui teine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli imetakisnõustajatega pigem negatiivne kogemus. Juba alguses ei olnud piisavalt rinnapiima ja pidi andma RPA-d. Lapsel oli haiglas eluohtlik kaalulangus. Imetamisnõustaja käskis iga kord rpa andmise lõpetada et küll siis hakkab seda rinnapiima juurde tekkima. Iga kord lõppes see sellega et laps kisas näljast. Mina ei pidanud vastu ja andsin ikka rpad lisaks. Nad lihtsalt ei uskunud seda et mul rinnapiim oli peaaegu et olematu. Nad on nagu mingi ususekt. Muudkui raiuvad, et maakera on tegelikult lame.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga ebapädevate nõustajate juurde olete sattunud. Ilmselt polnud isegi mitte diplomeeritud, vaid suvalised ämmaemandad, kes parasjagu imetamisnõustaja kabinetti tööle olid pandud. Haiglatest kipub see just nii olema.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 12:53; 16.12 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli imetakisnõustajatega pigem negatiivne kogemus. Juba alguses ei olnud piisavalt rinnapiima ja pidi andma RPA-d. Lapsel oli haiglas eluohtlik kaalulangus. Imetamisnõustaja käskis iga kord rpa andmise lõpetada et küll siis hakkab seda rinnapiima juurde tekkima. Iga kord lõppes see sellega et laps kisas näljast. Mina ei pidanud vastu ja andsin ikka rpad lisaks. Nad lihtsalt ei uskunud seda et mul rinnapiim oli peaaegu et olematu. Nad on nagu mingi ususekt. Muudkui raiuvad, et maakera on tegelikult lame.

Eluohtliku kaalulanguse puhul oleks vastavalt tegutsetud juba haiglas ja laps poleks teie käes, vaid intensiivis. Ilmselt viitate sellele, et kaalulangus oli 10% üle. See on füsioloogiline st looduse poolt nii loodud olema ja vajab vaid järelvalvet.
Imetamisnõustaja talitas teie puhul täiesti õigesti ja teaduspõhiselt. Oleks teie teda usaldanud, oleks piim nädala-paari jooksul olnud rinnas ja RPA unustatud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 12:53; 16.12 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kogenud, et raiutakse nagu rauda, et nibukaitsmed on saatanast. Vabandust, aga olen mõlemaid oma lapsi imetanud nibukaitsmega umbes aasta, nendest 5,5 kuud AINULT kaitsmega. Asjaolust, et inimesed on erinevad, ei tea need imetamisnõustajad küll midagi…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus imetamisnõustajatega on positiivne. Keegi piimasegu andmist peale ei surunud, räägiti ainult erinevatest võimalustest, näidati õigeid võtteid. Laps hakkas ilusti kosuma ja mingit segu ei läinudki vaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 14:56; 20.12 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas imetamisnousataja on tasuta? Vahel ehk aitab ka pika staaziga oest voi ammakast.?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetamisnõustaja on tasuta. Sünnitusmajas väideti, et iga ämmaemand on imetamisnõustaja, aga pärast seda “nõu”, mida ma ühelt valveämmakalt sain, ma ei nõustu ma sellega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 14:56; 20.12 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksa lahmida, et kõik on mõttetud, kui tegemist on ühe mõustaja ja ühe kogemusega. Mina olen saanud väga palju abi TÜKi nõustajalt, kes alati probleemi tõsiselt suhtunud ja ka vaeva näinud. Esimesel korral oli mureks valu, tuvastas, et lapsel eritub palju sùlge ja õige võte libiseb ära, kuigi alustab õigesti. Teisel korral tegeles soori ja vasospasmi raviga, sh ka ütles, et suurema stressi või valu korral pole vaja karta pudelit ja rpa-d, samuti ütles, et on olukordi, kus ei saa imetamisest asja või ise enam ei jaksa, ja see on ka ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Imetamine Imetamisnõustaja – mõtetu tegelane?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.