Esileht Imetamine Imetamisnõustaja – mõtetu tegelane?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Imetamisnõustaja – mõtetu tegelane?

Postitas:
Kägu

Ei saa aru, milleks neid imetamisnõustajaid vaja? Kaks korda elus olen käinud kahes erinevas kohas, ja jutt sama – nii palju gramme peab sööma, kui rinnast niipalju ära ei söö, segu juurde. Mis fckng segu? Laps võtab kaalus juurde, perearst probleemi ei näe – jah, laps esialgu laisk imeja ja küll kogub jõudu ja hakkab sööma korralikult (lastearsti sõnad), mingit segu pole vaja. Imetamisnõustaja tahtis hoopis seal kohapeal lapsele segu toppida. Pole ime et meil nii paljud naised ei imeta!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mõttetud pole, tuleb lihtsalt õige leida. Palju kaalu kaotas võrreldes sünnikaaluga, kui haiglast välja saite?
Soovitus panna laps tihti rinnale ja samal toidukorral imetada mõlemast rinnast. Kirjutatud üles kellaajad ja rinnad, kui vaja. Lisaks hangi/rendi omale beebikaal, kaalu laps ära enne söömist ja pärast söömist.
Kui vana laps üldse on? Kui ta ikkagi kaotab palju kaalus (ei tasu uskuda ka ainult perearsti sõnu, et kosub ja õpib), siis võivad tulla erinevad terviseprobleemid ja su laps võib lõpetada haiglas, sest oli näljas ja energiat ei olnud. Kui võtabki vähe juures, siis pakudki ilma valehäbita ja pettumustundeta (tundub et nii sa end tunned) rinnapiimaasendajat nii kaua, kuni ta hakkab kaalus juurde võtma ja tundub et rinnaga söömine võiks olla jälle number 1.
Ja üldistusi ei ole vaja teha sel teemal, miks keegi imetab või ei imeta, sest põhjuseid võib olla mitmeid! Natukene mõistmist ei teeks paha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps ei ole kaalus kaotanud peale välja kirjutamist. Pigem võttis miinimumi juurde aga siiski kosus. Imetamisnõustaja juurde pandi mulle aeg veel haiglas (peale sünnitust) kui laps haiglas oli 10% kaalus alla võtnud ja mina loobusin segu andmast. Välja kirjutamisel oli kaaluiive positiivne.

Ma ei saa aru, kust neil nõustajatel on mingid numbrid kui palju laps peab korraga rinnast sööma ja kui tihti. Enamus emasid ju ei tea isegi kui palju laos sööb. Kui tundub näljane siis rinda pakkuda nii palju kui vaja, ja kaalutakse kord kuus. Hakkad iga päev kaaluma, veel hullem – peale igat toidukorda, kukkud kohe segu toppima. Lapse toidukorrad on ju koguselt niii erinevad! Sõltub nii kellaajast, kohast, asendist, lapse näljast, enda käitumisest ja lapse tujust. Ja kui hakkad juba segu andma, siis ei suuda enam loobuda, sest laps kasvab aga rinnapiima juurde ei telli ta. Tasapisi hakkab segu osakaal suurenema kuni rinnapiim otsa saab. Palju õnne!

Mul on siiamaani arusaamatu kuidas mitu imetamisnõustajat suutsid sama juttu ajada (kahe erineva lapse puhul) samal ajal kui tegeleikult lastearsti nägemus oli teine. Jah, ei olnud me 2-nädalaselt sünnikaalu taastanud, aga sellepärast et algul oli kaal veidi madalam ja tõusis väga aaeglaselt. Nüüd on olukord veel paranenud ilma igasuguste segudeta, tuleb piima tasapisi juurde ja perearst kaaluiibega rahul. Ei soovita kellelgi imetamisnõustaja jurde minna! Kuulake oma südant ja tehke koostööd lastearstidega! Imetamisnõustaja ei ole arst!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen ka pettunud. Esimese lapsega käisin korduvalt ja öeldi kõik on okei,aga miskipärast kaalu juurde ei tulnud ikkagi. Hakkasin omal käel RPAd andma ja tänaseks päevaks on laps 3. Hetkel olen uue lapse ootusega lõpusirgel ja olen otsustanud rinda mitte anda. Esimene kord oli liiga stressirohke ja nii on parem kõigile.
Ei,imetamisnõustamine mind siinkohal ei aita.

Please wait...
Postitas:
kykc

Minul 3da lapsega tekkis mure imetamisega, varem pole olnud. Kustsusin nõustaja koju ja ta aitas mul ilusti selgusele jõuda, et last vaevavad gaasivalud, sellest ka imetamisega jamad olid. Ma olin kindel, et laps imeb valesti , lisaks oli beebil soor ja mul vasospasm. Imatan siiani ja edukalt. Olgu mis on minu tissidega, aga lapse PÕHIsöök esimesel eluaastal on rinnapiim ja seda keegi ümber ei saa lükata mul, kuigi perearst oli teist meelt. Nimelt käisime 2.kuu kontrolli ja rääksin, et laps ei söö korralikult, laseb koguaeg rinna lahti ja röögib jne. Arst andis mulle Hipp piimasegu näidiseid ja lutupudeli, ütles, et mis ma ennast vaevan (?!?) imetamisega, et anna aga segu. Mul oli nagu wtf hetk ja kõndisin sealt minema… Peale seda kutsusing imetamisnõustaja, kellest meil oli küll palju abi. 🙂 PS. Need piimasegud viskasin minema ja pudel on endiselt pakendis.
Soovitan teemaalgatajal liituda fb imetamise grupiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei viitsi pikemalt teemasse laskuda hetkel, aga minu arvates on imetamisnõustaja töö väga tänuväärne. Olen väga palju abi saanud (vedas ka nõustajaga). Olenevalt probleemist on muidugi mõni nõustaja pädevam kui teine.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine Imetamisnõustaja – mõtetu tegelane?