Esileht Imetamine Imetav ema ja alkohol

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Imetav ema ja alkohol

Postitas:

Kaua alkohol veres ja tissipiimas.
Nt ema joob pudeli (või pool)veini või lonksutab siidrit õhtul, siis millal võiks tissitada last?
Kas imikust võib alkohoolik saada? Kui sellinne tegeviis ema poolt 2-5 korda nädalas.
Mitte panna tervise rubriiki, palun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 18:09; 01.02 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kogusest, aga klaasi-kahe järel peaks vähemalt paar tundi vahet olema, põhimõtteliselt nii kaua ei tohi imetada kuni alkohol ema veres püsib. Kui täiesti kaineks saab (jääknähtudeta), siis võib imetada. Ja loomulikult võib saada imikust alkohoolik, alkohoolikutest emade beebisid on ka haiglates turgutatud, kuna neil on beebile eluohtlik joove rinnapiimast…
Samuti võib beebist niimoodi narkomaan saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 18:14; 10.02 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

issakene….pudel veini 2-5 korda nädalas…..ise imetav ema…..

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 19:46; 01.02 21:42; 10.02 16:43; 16.02 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Andmed paljude noorte emade ülistatud Mall* blogist.
Olen lihtsalt mures väiksema lapse tervise pärast.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 18:09; 01.02 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki siis avaldad täpsema koha tema blogist? Niimoodi tagaselja on ju hea kätega vehkida ja sõnu teha.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 19:46; 01.02 21:42; 10.02 16:43; 16.02 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pudel või isegi pool pudelit veini ei kao organismist paari tunniga kuhugi! Pudel veini on ikka korralik promill!

Saan aru, kui küsimus oleks, et kas võin peale sauna mehe õlust 2 lonksu võtta või sünnipäeval kokkulöömiseks veerand pokaali šampust …aga pudel veini korraga? see ju purjutamine!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 väike klaas veini = 2-3h
Kui ma üle klaasi veini või rohkem kui 0,33 siidri jooks siis enne hommikut ma kindlasti ei julgeks rinda anda.

Alkohol ei ole beebi vanematele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://kellymom.com/bf/can-i-breastfeed/lifestyle/alcohol/
Lühidalt kokku võttes on seal kirjas järgmist:
Ema verre ja rinnapiima jõuab vähem kui 2% ema poolt tarbitud alkoholist.
õige suurem alko-sisaldus on veres ja piimas 0,5-1 tund peale joomist.
Alko püsib ema veres ja piimas umbes 2 tundi.
Alko ei kogune rinnapiima ehk siis kui vere alkosisaldus on normi langenud, siis on ka piim ok.
Muidugi on vähem alati parem, aga hüsteeria asemel on hea ka fakte teada.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 11:31; 13.02 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetav naine või mitte, aga nii tihe alkoholi, isegi lahja alkoholi tarbimine, pole igal juhul ok.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klaas veini on taiesti ok. Voi kaks. Tegelikult suurem mure on see, et alkoholi tarbinuna ei ole ema voimeline enam lapse eest hoolitsema, mitte et tema rinnapiimast beebile nii suurt kahju tuleks.

Tosi on see, et alkohol imendub rinnapiima verest kergesti. Tegelikult on nii, et alkoholi tase veres ja rinnapiimas on umbes sama. Kui aga seda fakti lahemalt hakata vaatama, siis see tahendab et kui imetav ema on ikka ikka paris purjus, siis tema veri/rinnapiim sisaldab alkoholi voib-olla ehk 3-4 promilli? s.t. 0.3-0.4%… Maksimum alkoholitase rinnapiimas saab olla umber 0.55% sest parast seda ema lihtsalt sureb alkoholimurgitusse.
Paljud alkoholivabad 6lled on sarnase voi suurema alkoholisisaldusega. See oleks nagu jooks klaasi keefirit 🙂 Ma arvan et voib usna vabalt vahel juua klaas veini ning siis titt tissi otsa panna.

Uks ingliskeelne link ka:
http://www.telegraph.co.uk/women/health/breastfeeding-mums-rejoice-you-can-drink-alcohol-christmas-or-no/

(p.s. hoopis teisiti on raseduse ajal, kus alkohol imendub sinu verest otse imiku vereringesse – s.t. molema joove on enamvahem sama.
Vabandan tapitahtede puudumise parast)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tosi on see, et alkohol imendub rinnapiima verest kergesti. Tegelikult on nii, et alkoholi tase veres ja rinnapiimas on umbes sama. Kui aga seda fakti lahemalt hakata vaatama, siis see tahendab et kui imetav ema on ikka ikka paris purjus, siis tema veri/rinnapiim sisaldab alkoholi voib-olla ehk 3-4 promilli? s.t. 0.3-0.4%… Maksimum alkoholitase rinnapiimas saab olla umber 0.55% sest parast seda ema lihtsalt sureb alkoholimurgitusse.
Paljud alkoholivabad 6lled on sarnase voi suurema alkoholisisaldusega. See oleks nagu jooks klaasi keefirit ???? Ma arvan et voib usna vabalt vahel juua klaas veini ning siis titt tissi otsa panna.

Väikese beebi ja ka lapse ning nooruki keha ei reageeri alkoholile samamoodi kui täiskasvanu keha! See, mis täiskasvanule on kerge joove, võib beebi jaoks juba väga ohtlik olla ja kahjustada eriti tema arenevat aju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 18:14; 10.02 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

(p.s. hoopis teisiti on raseduse ajal, kus alkohol imendub sinu verest otse imiku vereringesse – s.t. molema joove on enamvahem sama.
Vabandan tapitahtede puudumise parast)

Ema vereringe ei puutu üldse kokku loote vereringega. Ema vereringe viib platsentasse vajalikke toitaeineid ja selle kaudu viiakse ära loote jääkained.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 19:46; 01.02 21:42; 10.02 16:43; 16.02 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

(p.s. hoopis teisiti on raseduse ajal, kus alkohol imendub sinu verest otse imiku vereringesse – s.t. molema joove on enamvahem sama.
Vabandan tapitahtede puudumise parast)

Ema vereringe ei puutu üldse kokku loote vereringega. Ema vereringe viib platsentasse vajalikke toitaeineid ja selle kaudu viiakse ära loote jääkained.

Mõte jääb ju samaks.
Rasedus- ja imetamisaegse alkoholitarbimise vahe on (lihtsustatult) selles, et kui mul on 5 l verd ja ma joon ära 100 gr viina, siis:
* Imetades saab titt rinnast MAKKU kokteili, kui 5 liitris vedelikus on lahustunud 100 gr viina. Võtke ämber, tehke lahus valmis ja proovige, kas jääte purju.
* Rasedana sama asja tehes saab loode sama doosi VERRE. Ehk siis loode on sama purjus kui ema. Platsenta on vahel küll, aga vaevalt et see nüüd nii nutikas elund on, et vitamiinid ja mineraalid toimetab lootele, aga alko ja muud mürgid blokib 100% kinni.
Minu seisukoht on, et raseduse ajal ei tohiks juua. Imetamise ajal on see väiksem patt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 11:31; 13.02 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

(p.s. hoopis teisiti on raseduse ajal, kus alkohol imendub sinu verest otse imiku vereringesse – s.t. molema joove on enamvahem sama.
Vabandan tapitahtede puudumise parast)

Ema vereringe ei puutu üldse kokku loote vereringega. Ema vereringe viib platsentasse vajalikke toitaeineid ja selle kaudu viiakse ära loote jääkained.

Mõte jääb ju samaks.
Rasedus- ja imetamisaegse alkoholitarbimise vahe on (lihtsustatult) selles, et kui mul on 5 l verd ja ma joon ära 100 gr viina, siis:
* Imetades saab titt rinnast MAKKU kokteili, kui 5 liitris vedelikus on lahustunud 100 gr viina. Võtke ämber, tehke lahus valmis ja proovige, kas jääte purju.
* Rasedana sama asja tehes saab loode sama doosi VERRE. Ehk siis loode on sama purjus kui ema. Platsenta on vahel küll, aga vaevalt et see nüüd nii nutikas elund on, et vitamiinid ja mineraalid toimetab lootele, aga alko ja muud mürgid blokib 100% kinni.
Minu seisukoht on, et raseduse ajal ei tohiks juua. Imetamise ajal on see väiksem patt.

Loomulikult ei tohi raseduse või imetamise ajal alkoholi tarbida. See ei olnudki mu lause mõte. Mõte oli selles, et ema vereringe ei puutu üldse otseselt kokku loote vereringe st ema vereringe ei võrdu loote vereringe – lihtsalt väike faktivea parandamine kirjutajale, muud midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 19:46; 01.02 21:42; 10.02 16:43; 16.02 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua alkohol veres ja tissipiimas.
Nt ema joob pudeli (või pool)veini või lonksutab siidrit õhtul, siis millal võiks tissitada last?
Kas imikust võib alkohoolik saada? Kui sellinne tegeviis ema poolt 2-5 korda nädalas.
Mitte panna tervise rubriiki, palun.

No meie Mallu joob õhtu jooksul nii, et kasvõi kukub ùmber, kõik omasugused kiidavad takka, seega mis ütlejad me oleme?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Kui ema imetab last, jõuab alkohol rinnapiima kaudu lapseni. Alkoholi kogus rinnapiimas on sarnane sellele, milline see on ema vereringes. Pool tundi kuni tund peale joomist on kogus kõige suurem. Kui juua söömise ajal, siis 60-90 minutit peale joomist. Kehast väljub üks alkoholiühik ühe kuni kahe tunni jooksul.

Kuna vahetult peale sünnitust imetab ema last tihti, siis enamasti ei jõua alkohol ema kehast enne välja minna, kui järgmine imetamiskord kätte jõuab. Alkohol rinnapiimas toob kaasa lapse rahutuse ja unehäired, samuti tekib mahajäämus motoorses arengus. Lisaks võib alkohol mõjutada rinnapiima teket.

Imetamise ajal peaks alkoholist kindlasti hoiduma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Imetamine Imetav ema ja alkohol

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.