Esileht Imetamine imetava ema söök peale gaasiralli aega

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: imetava ema söök peale gaasiralli aega

Postitas:

küsimus võibolla võhiklik, aga küsin sellegipoolest…Nimelt kui 3 kuud lapsel täis ja gaasimured lõppenud, kas siis võib kõike süüa (kohvi, kapsad, oad, õunad, herned, ploomid jne.)..et gaase need enam ei tekita? et edaspidi võib esile kerkida vaid allergiaprobleem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka enne võib kõike süüa. Ema toit üldjuhul lapse gaase ei mõjuta (va piimatooted teatud juhtudel). Küll aga on nii emale kui lapsele kasulik ema tervislik ja võimalikult mitmekülgne toitumine raseduse ja imetamise ajal.
Allergia ennetamise huvides tuleb just eriti mitmekesiselt süüa!!! Vältima hakatakse kindlaid toiduaineid alles siis, kui lapsel on allergia väljendunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 15:47; 07.03 10:05; 09.03 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tõesti leidsid, et mingi konkreetne toiduaine tekitas gaase, siis seda proovi ettevaatlikult. Kui sa lihtsalt igaks juhuks oma menüüst kõik selle kraami välja jätsid, siis ma ikkagi neid korraga kõiki tagasi ei võtaks. Prooviks tasapisi ükshaaval lisada.

Gaaside tekitaja nr 1 – toidud, mis tekitavad emal endal gaase
Gaaside tekitaja nr 2 – rõõsk piim (+ rõõsk koor).
Gaaside tekitaja nr 3 – kõik valget suhkrut sisaldav, maiustused esmajoones
Gaaside tekitaja nr 4 – kõik muud piimatooted

Ülejäänud toiduained võivad ka kõik gaase tekitada, aga üldist mustrit pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 19:20; 08.03 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MInu lapsel on ka nüüd gaasiaeg möödas. Olen aru saanud, et tal on küll aeg-ajalt gaasid, nagu meil kõigil, aga need ei tekita talle enam sellist valu ja piina. Mina hakkasin kõike uuesti sööma, va. leiba ja kapsast, need on toiduained, millest mul endal gaasid tekivad. Leiba ilmselt proovin ka varsti jälle sööma hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emal tekitab gaase enamasti tselluloos (või liigsöömine), mida ta ise seedida ei suuda(jõua) ja seda söövad sooles bakterid, kes toodavad sellest gaasi. Tselluloos soolest ei imendu ja rinnapiima kohe kuidagi ei satu. Seetõttu ei tekita lapsel kohe kuidagi gaase need asjad, mis tekitavad gaase emal!!! Mitte lahmida tühja ja hirmutada inimesi palun!

Kui lapsel on gaasid, siis on need 95% juhtudest nii siis, kui ema sööb valimatult kõike kui ka siis, kui ema on kana-tatra dieedil. Gaase esineb imikutel ühepalju nii rp kui ka rpa toidul! Ühesõnaga pole mõtet ennast piinata. Ülejäänud 5% juhtudel on probleem piimatoodetes, nii et neid jah tasub proovida välistada gaaside puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 15:47; 07.03 10:05; 09.03 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda, et lapsel tekitavad gaase toidud, mis emalgi, on mulle öelnud mitu imetamisnõustajat ja perearst, kõik eraldi. Nemad seletasid seda pärilikkusega (ja sel juhul võivad gaase tekitada ka toidud, mis tekitavad gaase lapse isal – soolestiku eripära lihtsalt). Seega ei ütleks, et lahmin tühja. Täiesti võimalik muidugi, et kõik need (kes peaks olema) oma ala spetsialistid, lahmisid tühja. Ma tõesti neid väiteid kontrollinud pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 19:20; 08.03 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seda, et lapsel tekitavad gaase toidud, mis emalgi, on mulle öelnud mitu imetamisnõustajat ja perearst, kõik eraldi. Nemad seletasid seda pärilikkusega (ja sel juhul võivad gaase tekitada ka toidud, mis tekitavad gaase lapse isal – soolestiku eripära lihtsalt). Seega ei ütleks, et lahmin tühja. Täiesti võimalik muidugi, et kõik need (kes peaks olema) oma ala spetsialistid, lahmisid tühja. Ma tõesti neid väiteid kontrollinud pole.[/tsitaat]

Ei ole head näited… imetamisnõustajatel puudub nii meditsiiniline kui toitumisalane haridus ja perearst enamasti pole samuti toitumisekspert või lastearst. Gaase toodavad soolestikus AINULT bakterid ja need ei ole pärilikud 🙂
Pärilik võib olla piimatalumatus, seda jah, aga seda ka juba mainisin, et piimatooted ema menüüs tõesti võivad mõjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 15:47; 07.03 10:05; 09.03 10:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine imetava ema söök peale gaasiralli aega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.