Esileht Imetamine Imetavad emad- kas ja kui palju tarbite alkohoolseid jooke?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Imetavad emad- kas ja kui palju tarbite alkohoolseid jooke?

Postitas:

Kui tihti, mida, kui suurtes kogustes \”tarbite\”?

Ise olen joonud tavaliselt nädalas kaks klaasi punast veini ära pärast õhtusööki. Laps on kahekuune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole midagi joonud. Enne rasestumistki olin pea poolteist aastat suht karske olnud. Mingit fyysilist vajadust alkoholi juua ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnikord kui mees õllet joob ja beebi juba magab, siis valan endale pool kruusi õllet. Poole aasta peale võib olla jõin 3-4 korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui tihti, mida, kui suurtes kogustes \”tarbite\”?

Ise olen joonud tavaliselt nädalas kaks klaasi punast veini ära pärast õhtusööki. Laps on kahekuune.[/tsitaat]
tõsiselt või? Kahekuuse lapsega ei suuda alkoholi mitte tarbida?!??
Saaks äärmisel juhul asjast aru, kui laps on juba 8-12 kuune ja saab ka muud toitu lisaks rinnapiimale. Ja seda ka vaid korra, kui on mõni pidu vmt….et pärast alko tarbimist lüpsad piima rinnast välja. Aga nii, nagu sina, et lihtsalt iga nädal tinistaks veini…ei soovi küll et mu laps pidevas alkouimas oleks. Vastik kohe lugedagi sellist asja.
Mul 3 last olemas ja kunagi pole sellist dilemmat tekkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 09:18; 21.02 09:23; 21.02 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei joogi. Mõnikord nuusutan mehe konjakiklaasi. Laps 6kuune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuli veel meelde…kunagi lugesin kui raseduse ajal alkot tarbida-kui ema tunneb kerget surinat peas, siis selleks ajaks on laps juba \”maani täis\”. Eks siit võiks paralleele tõmmata ka imetava ema kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 09:18; 21.02 09:23; 21.02 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuli veel meelde…kunagi lugesin kui raseduse ajal alkot tarbida-kui ema tunneb kerget surinat peas, siis selleks ajaks on laps juba \”maani täis\”. Eks siit võiks paralleele tõmmata ka imetava ema kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 09:18; 21.02 09:23; 21.02 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana aasta õhtul võtsin pool klaasi sampust…ei saa öelda, et meeldis! Poja oli siis peaaegu 3 kuune. Praeguseks pole alkoholi joonud üle aasta. EI tunne üldse puudust, pigem tekitab vastikust! Ega tegelikult ennegi üle 2 kuni 3 klaasi veini välja minnes ei tarbinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema oli juba mu meelest hiljuti ja siis ikka oli neid mekkijaid, kui laps söödetud ja siis väike vein lonksata, siis järgmiseks söögikorraks pidavat lahtunud olema. Ma ei usu, et midagi hullu oleks, hispaanias- itaalias ei tehta selle üle draamat, lapsedki võivad õhtusöögilaus pisut veini juua veega lahjendatult. Ma ise ei joo, ei ole veinisõber ja pole mingit tahtmist, aga hirmus suitsuisu on vahel. Tegelikult esimese lapse imetamise ajal oli õlleisu tuleb meelde, siis lonksasin küll vahel, laps juba suur ja täitsa kobe igast otsast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tarbi loomulikult. laps on 7-kuune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel olen õhtul ühe väikse 0,33ml siidri võtnud, kui laps magama jääb. Kuna tean, et kui ta ükskord ööunne jääb, siis magab ärkamata. Ja telefoni tõmbasin Alcodroid äppi, sinna panen alati kirja täpselt joodud koguse ja aja, et teada millal kindlasti kaine olen. Kui peaks juhtuma, et ärkab varem, mida pole küll siiani juhtunud, siis igaks juhuks on mul kodus ka rpa olemas(seda sai vahepeal lisaks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tarbinud mitte ühtki alkohoolset jooki imetamise ajal (1 aasta). Ei tunne vajadust ka nüüd peale rinnaga andmise lõppu. Ühesõnaga – ei joo alkoholi (äärmiselt harva).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnast piima välja lüpsmine kui oled alkoholi tarbinud, ei ole vajalik. Rinnapiimast kaob alkohol samamoodi ja sama ajaga nagu vereringest. Selleks, et kaineks saada, ei lasta ju kehast verd välja.

Muuseas uuema aja imetamissoovitused on, et isegi kui emme on klaasikese veini joonud ja laps ärkab ajal, kui veel emal alkohol veres, siis soovitatakse ikkagi anda lapsele rinda, mitte rpa. Ma ei tea täpselt, et miks. Kes tahab, võib uurida, mis uuring see oli. Lugesin kuskilt poole silmaga.

Endal 9k rp-titt ja veini olen pärast rasedaks jäämist lonksanud mõned üksikud korrad. Siis kui kirikus olen armulaual käinud. Muud alkoholi pole tarbinud ega plaani ka tarbida. Enne ikka seltskonnas klaasi veini või purgi siidrit võtsin, kui pakuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tarbinud üldse alkoholi imetamise ajal. Imetasin aasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi sellist mõtet pole tulnud. Ei ole joonud tilkagi alkoholi ei rasedana ega imetades ja tõtt-öelda ka mitte sel ajal, kui alles titeteoga tegelesime. Kui veres püsivad alkoholi jäljed 24 tundi, siis ega nad rinnapiimast ka paari tunniga ei kao…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tuli veel meelde…kunagi lugesin kui raseduse ajal alkot tarbida-kui ema tunneb kerget surinat peas, siis selleks ajaks on laps juba \”maani täis\”. Eks siit võiks paralleele tõmmata ka imetava ema kohta.[/tsitaat]

Alkohol läbib platsenta ja läheb ema vereringest loote omasse. Sel juhul peab loode ise sellest vabanemisega tegelema. Enamasti mõjuvad lootele juba väiksemad kogused ning vere puhastamisekski kulub rohkem aega. Rasedana tõesti alkoholi tarbida ei maksa.
Rinnapiimas aga on alkoholi % umbes sama, mis veres. Klaas veini annab emale ehk 0,5 promillise joobe, seega on rinnapiimas umbes 0,05% alkoholi. see on isegi mõne kilogrammisele imikule väga väike kogus ja laps sellest mingi nipiga joovet ei saavuta.
Sobiv paralleel oleks ehk, et kui ema on maani täis, siis rinnalaps võib-olla tunneb kerget surinat peas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma varem ikka mõnikord jõin siidri või pool õlut, seda alkoholi läheb piima suhteliselt vähe ning kui peale ühte jooki vähemalt 2 tundi ei imeta siis peaks ok olema. Ma olen kuulnud, et osadel lastel pidi gaase tekitama teatud alkohoolsed joogid (aga ei tea palju sel tõepõhja all on). Ise nii väikese kõrvalt ei joonud (kuigi laps magas öö läbi). Raseduse ajal ei joonud midagi ning seetõttu ei tundnud peale sünnitust ka erilist vajadust. Kui laps oli kusagil 9 kuune hakkasime mehega korra või kaks kuus väljas käima õhtuti ning siis sai ikka mõned joogid tehtud aga siis ärkas laps ka alles vähemalt 4-5 tundi peale jooki. Nüüd ei joo jälle, ei näe vajadust ning mul tuleb jõle kergelt pohmakas, ning pohmas peaga väikelapse järgi vaadata ei ole just eriti lõbus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joon paar korda nädalas klaasi või kaks veini. Miks? Sest see maitseb mulle, teeb toidu nauditavamaks, lõõgastab, on mulle tervislik, ning ma olen veendunud et see ei ole lapsele kahjulik. Nagu eelpoolgi kirjutati, rinnapiima alkoholisisaldus on promillide suurusjärgus ning vähem kui näiteks keefiris. Raseduse ajal on teine lugu, siis ma ei joonud alkoholi üldse, sest loote veri saab sama palju promille kui on ema veres.

Alkohol alkoholiks, hoopis rohkem olen ma hakanud hoolitsema tervisliku toitumise eest. Rämpstoidusööja pole ma kunagi olnud, aga nüüd väldin veelgi hoolikamalt poolfabrikaate, E-aineid, maitsetugevdajaid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sobiv paralleel oleks ehk, et kui ema on maani täis, siis rinnalaps võib-olla tunneb kerget surinat peas.[/tsitaat]

Hmmm ja kuidas tekivad haiglasse need alkoholimürgistusega imikud?
Väga väga vale suhtumine sul.
Loodan, et sa selle lootuse najal ennast pole maani täis joonud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuel aastal jõin pool pokaali shampust ja vahel mehe kõrvalt olen võtnud saunaolle lonksu või natuke veini õhtul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Muuseas uuema aja imetamissoovitused on, et isegi kui emme on klaasikese veini joonud ja laps ärkab ajal, kui veel emal alkohol veres, siis soovitatakse ikkagi anda lapsele rinda, mitte rpa. Ma ei tea täpselt, et miks. Kes tahab, võib uurida, mis uuring see oli. Lugesin kuskilt poole silmaga.[/tsitaat]

Rinnapiim väikese lisandiga on ikkagi parem kui piimasegu. Seega kui ema on võtnud pokaali veini ja laps ärkab, siis igatahes pigem laps rinnale. Hea oleks loomulikult, kui pokaalist oleks möödas 2-3h.
See, et segu on kaunis pakendis, mõjuvate reklaamlausetega, psüholoogiliselt hästi mõjuva valge värvusega (järelikult puhas) ja igas toidupoes müügil, ei tähenda, et see oleks parim valik meie laste kasvamiseks. Rinnapiim on luksuskaup, mida konkreetne ema saab pakkuda just oma lapsele.
Segu on kokteil keskmistest ja ega me tegelikult tea, kuidas seda valmistatakse, mida sinna sisse pannakse ja kuidas see lapsele mõjub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Imetamine Imetavad emad- kas ja kui palju tarbite alkohoolseid jooke?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.