Esileht Beebi ja mitmikud Imiku kõrvalt kooli

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Imiku kõrvalt kooli

Postitas:

Tere

Kas keegi siit käib imiku kõrvalt koolis, kuidas elu olete korraldanud, et loengutes osaleda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal olid loengud 99% veebi teel, tänu millele oli väga kerge. Tõenäoliselt ka järgmisel õppeaastal on see (osaliselt) nii. Tugivõrgustik on kasuks. Kui olulisel hetkel oleks vaja käruga jalutama minna ja vaja arvuti taga loengus osaleda, siis on hea, kui keegi teine teeb.

Beebi kõrvalt kohapeal käimise kogemust ei ole.

Paljud/mõned (oleneb koolist) õppejõud salvestavad loengu ja saab vaadata sulle sobival ajal. Siis ära kohale mine. Ära unusta magada. Magamatus on üks hullemaid asju, mis tegelikult teeb olukorra halvemaks.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud kõrgkoolis vastsündinu kõrvalt, väga oluline oli tugivõrgustlik.

Päris pisikese beebina oli ta turvahälliga auditooriumis kaasas, magas turvahällis. Kõigutasin varbaga hälli ja kuulasin samal ajal loengut. Kui laps juba mõnekuune siis oli loengute ajal kas oma isa või vanaemaga, pauside ajal imetasin beebit.

Praegune koolikorraldus, kus loenguid peetakse ka veebis, kindlasti mingil määra lihtsustab beebi kõrvalt õpinguid kuna pole tingimata vaja kooli kohale minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mul sündis laps eelmine august, täpsemalt 2 nädalat enne kooli algust (baka viimane aasta). Nagu eelnevalt mainitud vedas sellega, et palju oli distantsõpet ning nii pisikese lapse puhul oli lihtne loenguid kuulata ja õppida, sest beebi enamasti magas. Vahepeal pidin ka mitmeid kordi praktikal käima. Rääkisin ilusti oma mentorite ja juhendajatega läbi ning palusin endale lühemaid päevi ja pause, et saaksin piima pumbata.</p>
Suureks abiks on kindlasti hea tugivõrgustik, vanaemad-vanaisad, tädid-onud, sõbrad ja isa, kes saavad vaheldumisi koolipäevadel last hoida. Võtsin ka mõned korrad beebi kooli kaasa, ta oli umbes 4-5-6kuune, ehk ta magas loengu ajal sügavalt. Bakatöö tegemise ning kaitsmise ajaks oli laps juba 8-9 kuu ning see oli tõeline katsumus, kuna ta nõudis palju tähelepanu ja mängimist.

On ka võimalus akadeemilisele minna ja teha vaid pooled ained näiteks või minna sessioonõppesse. Minul isiklikult oli lihtne eriala, seega ei hakanud neid variante kaaluma.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain viimase lapse mõned nädalad enne kevadsemestri algust. Kuna kevadsemester oli seekord veebis, siis oli väga mugav koos beebiga loengutes-praksides osaleda. Niiväga mugav polnud mikrofoni kaudu sõna võtta, aga ka teistel oli aega-ajalt laste ja loomade hääli taustal, vahel käis õppejõulgi laps kaamera eest läbi.

Esimeste laste ajal õppisin samuti ülikoolis ja siis oli mees lastega sel ajal, kui ma koolis. Sügisest jätkame samamoodi, kui kontaktõpe toimub. Loengud on õnneks juba ammu ka järelvaadatavad või veebi teel osaletavad, nii et loenguteks kohale minema ei pea. Aga muuks ikka ja kodus õpin väikese uneajal. Või siis, kui mees või suuremad lapsed beebiga tegelevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen 1,5-aastase lapse kõrvalt ja rasedana taas kooli, e-õppele ????

Teen asju täpselt siis kui aega leian. Lapsed on ikka kõige tähtsamad, õppida jõuab kogu elu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just muretsen, et kuidas küll saan. Laps on 8-kuune ja viimased kolm nädalat käib totaalne magama mineku error, paneme 2h igal õhtul, päevauned ka keeruliseks läinud. Muudkui tahab meeletult ringi traavida. No saan ka aru, et uued oskused arenevad ja maailm on nii põnev. Aga oleme mõlemad mehega nii läbi, et kui ta lõpuks kell 21.30 magama jääb, siis ei jõua enam mitte midagi teha, kui pesemas käia ja ise ka magama. Ise vaikselt lootsin, et laps jääb kell 20 magama ja saan igal õhtul 2h koolile pühendada. Ei tea nüüd, kuidas. Ja kui ta on üleval, siis mõistagi tuleb kogu aeg kõrval olla ja jälgida.
Tugivõrgustik – mees hea ja tubli, aga käib täiskohaga tööl, õhtud saab osaliselt võtta, aga käin ka trennis. Eks tuleb siis midagi ära jätta vist. Ema käib samuti täiskohaga tööl, õde ka, isa elab kaugel. Olen otsinud natuke lapsehoidjat, aga ei leia sobivat (ei taha nutitelefonis istuvat noort ning head, kogemuste ja oskustega krabatakse kohe). Eks olen praegu nii üleväsinud, et näen ka kooli asja mustemates toonides kui vast peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Imiku kõrvalt kooli