Esileht Beebi ja mitmikud Imiku magamine õues

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Imiku magamine õues

Postitas:

Igalt poolt loen ja vaatan, et kõigil imikud magavad lõunaund õues kärus ja voodis magada ei taheta. Tekkiski küsimus, et mis põhjusel?
Endal tita 2k vanune ja algusest peale toas oma voodis maganud kõik uinakud, õues käruga käime ka muidugi 0,5-1h, vahepeal olen temaga aias, aga see õue magamaviimise mõte on jäänud arusaamatuks, eriti kui oma voodis jääb kohe magama ja mitu tundi järjest. Loomulikult majas värskevõhk olemas, aknad kogu aeg igal pool lahti. Miks te selle õues magamise kombe olete oma lastele sisse harjutanud?

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 16:07; 17.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igalt poolt loen ja vaatan, et kõigil imikud magavad lõunaund õues kärus ja voodis magada ei taheta. Tekkiski küsimus, et mis põhjusel?

Endal tita 2k vanune ja algusest peale toas oma voodis maganud kõik uinakud, õues käruga käime ka muidugi 0,5-1h, vahepeal olen temaga aias, aga see õue magamaviimise mõte on jäänud arusaamatuks, eriti kui oma voodis jääb kohe magama ja mitu tundi järjest. Loomulikult majas värskevõhk olemas, aknad kogu aeg igal pool lahti. Miks te selle õues magamise kombe olete oma lastele sisse harjutanud?

Sest paljud lapsed ei maga toas pikka korralikku und.
Mul toas üldse ei maganud, röökis. Siis saigi kärutatud, et ikka laps magaks ka. Selles vanuses on paljudel imikutel gaasid ka ja seetõttu magavad kiikuvas vankris ja värskes õhus paremini.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei või asi olla selles, et algul on mingi mõistetamatu traditsiooni tõttu õpetatud (kõik sugulased ajavad seda õues magamise juttu) ja pärast enam ei oskagi teisiti. On meil ka koolikuid jm, aga õpetatud esimestest päevadest alates oma toas ja voodis magama.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 16:07; 17.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonoh, see on see kui ei osata oma ninast kaugemale vaadata ja enda arvamus on tähtsam.

Minu laps magas õues pikalt ja ka toas, seega vahet ei olnud kus ja millal magama jäi.
Ei ole ikka nii, et ema õpetab lapse õues magama ja laps karjub toas hingetuks, sest ei oska toas magada. Selline olukord on siis, kui magatakse maha see hetk kui beebi on väsinud ja uneaeg lükkub edasi. Beebi ei oska väsimusega toime tulla, aga ta ei oska/saa/taha magma jääda, kuigi tahaks hullult magada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värske õhu käes magamine on igatepidi hea. Karastab ka mingis mõttes. Nohune laps jahedamas õhus magab ka paremini.
Aga minule sattus selline poiss, kes kunagi kärus üle 40min ei maganud. Toas magas paremini.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud lapsed ei maga õues mitte sellepärast, et nad toas halvasti magaks, vaid seetõttu, et emad tahavad oma lastele võimalikult palju värsket õhku anda ja ka ise värskes õhus liikuda, aga ärkveloleva beebiga ei pruugi see teostatav olla. Mul oli esimese lapsega hoopis see probleemiks, et ta mingis vanuses enam üldse vankris magama ei jäänud, mina aga igatsesin õue liikuma.

Teine asi on see, et kui su laps on alles 2kuune, siis on vara kiita, et näe mul küll magab toas. Beebi uni on muutlik – kuu aja pärast ta võibolla uinub õues oluliselt kiiremini ja lihtsamalt kui toas, ja siis mõne kuu pärast võib olukord jälle muutuda. Nii või teisiti võiks laps siiski iga päev vähemalt 1-2 tunniks õue saada, hästi õhutatud kodu seda ei asenda.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teadlikult oma lapsed harjutanud päevaseid unesid õues tegema, sest see on mulle endale mugav. Esiteks ka lapsele hea, värske õhk – nohuga mugavam jne aga samas ka minu enda mugavus. Elan korteris ja see aeg kui laps magab, siis see on MINU aeg ja ausõna ma ei viitsiks veeta seda hiirvaikselt hiilides, et jumala eest laps ei ärkaks. Saan rahus koristada, muusikat kuulata või teha mida iganes parajasti soovin.

Majas on 4 korterit ja meil on privaatne ja rahulik hoov, kus saan vankri ilusti akna alla panna, laps on silma all, igaks juhuks ka monitor juures, suure vihma korral on olemas ka varjualune.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahtsin ise õue jalutama minna. Kuna ärkvel oleku ajal paljud beebid ei taha kaua kärus pikali olla, siis on loogiline minna jalutama uneajal. Ma ei mõista neid emasid, kes peale lapse sündi terved päevad toas kopitavad ja ainult lapse õue magama panevad või ainult mööda kaubanduskeskuseid jalutavad. Aga ega ma ei peagi mõistma, sest igal oma elu. Mu laps magas nii õues kui toas, alguses beebid ju aina magavadki iga natukese aja tagant ning üsna loogiline siis, et vähemalt ühe une ajal võiks seda õues värskes õhus teha. Õues jalutamine annab endale ka energiat ning aitab peale sünnitust keha uuesti vormi saada. Jalutasin iga päev olenevalt sellest kui kaua laps magas 5-20km.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin ka kärutamas kui uneaeg oli, sest ise tahtsin toast välja saada. Ei kujuta ettegi, et passiks kõik päevad toas ja 1 h oleks liiga vähe mu jaoks. Mingi periood ta ei tahtnud kärus magada ja see oli kohutav. Õnneks see möödus ja magas 2 und kärus. Nüüd jälle kärus ei maga ja saangi ainult liivakasti ääres passida, aga jalutada mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei või asi olla selles, et algul on mingi mõistetamatu traditsiooni tõttu õpetatud (kõik sugulased ajavad seda õues magamise juttu) ja pärast enam ei oskagi teisiti. On meil ka koolikuid jm, aga õpetatud esimestest päevadest alates oma toas ja voodis magama.

Üldiselt ikka hakkavad lapsed õues magama, kui nad toas enam ei maga. Kuidas vältida lapse vankris magamajäämist, seda kuulaks küll. Või praks jalutuskäigult naastes lapse äratama, et ta ei harjuks õues magama?

Sul laps alles 2k, suvelaps. Muidigi on kõik aknad lahti. Aga kas ka oktoobris, veebruaris? Või tuulutad 30 min ja arvad, et samaväärne õuega?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli selleks põhjuseks see, et laps saaks maksimaalselt värsket õhku. Alla ühe tunni päevas on ikka väga vähe…..

Laps magas praktiliselt sündimisest saati kõik päevauned õues, see tegi siis päris väiksena umbes 6-7h päevas värsket õhku ja hiljem järk-järgult vähem, aga siiski, isegi 1 unega oli värske õhu aega 3h päevas. Mingit kärutamist meil ei toimunud, sest ma “koolitasin” oma lapse magama terrassil seisvas vankris.

Tema magamisaeg oli minu puhkeaeg ja see aeg, kui mina tegin koduseid toimetusi. Andis võimaluse seda teha rahus, ei pea arvesama, et ühe väikse põnni liigse kolistamise või tolmuimejaga üles ajad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures Skandinaavia riikides paljude lasteaedades magavad lapsed ka lasteaias kärudes õues. Toas voodeid ei olegi. Ja seda ikka värske õhu tõttu. Enda laps magab algusest peale kärus õues ja seda iga ilmaga ja kõik uned. Kui ise magama lähen, siis tõstan ka lapse tuppa magama. Sügisel saab laps 3 ja ikka kärutan teda magama. Hea nii mulle kui lapsele. Ka ei pea teised pereliikmed kikivarvul käima lapse une ajal. Vaid suvel väga palavaga on toas maganud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see täpselt sinu asi on, kuidas teine inimene magab?
Või miks sa arvad, et sul on õigus mingit moraali lugeds?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa tõesti arvad, et keegi meelega harjutab lapsele külge mingi kombe, mis vanema elu raskeks teeb? Osad lapsed ei maga toas hästi, osad ei maga vankris hästi. Isegi kui sul laps on alles 2-kuune ja esimene laps, siis ei vabanda sellist võhiklikku targutamist. Nii palju võiks ikkagi taibata, et ei ole kõik lapsed ühe vitsaga löödud.

Mul ei maganud esimene lapse ei toas ega ka õues hästi, tema päevauned olidki pooletunnised sutsakad, vahet polnud, kus magas. Aga sättisin tema une ajal õue, et saaks vankriga jalutades nt toidupoes see aeg siis ära käia või ise liikuda. Teine laps oli selline, kes magas ainult liikuvas vankris, kui vanker seisis, siis oli kõpsti üleval, samas toas magas ka päris hästi, kuigi voodi oli ju paigal ja polnud mingit liikumist. Ei ole ühte reeglit, mille järgi peaks kõik oma laste unesid sättima.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama hästi võika küsida, et miks sina oma last õues magama ei pane? Kas sinu meelest on õues magamine kuidagi kahjulik komme? Või milles su probleem on? Su küsimus on sama jabur nagu küsimus: miks sa oled endale harjutanud sellise kombe, et lähed magama kell 10 ja mitte kell 9?

Minu lapsed on esimese aasta lõunauned maganud kärus ja hiljem tuppa rinniharjutamine oli täiesti probleemitu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last. Neist kaks esimest maganud toas, sest vankriga välja liiklemine oli kas liiga keeruline või teisel juhul sattus see nn 40-minuti magaja. Vaat selle teisega oli igasugust janti – külla minnes tuli kas lasta tal kodus ära magada või üritada teda võõras kohas, toas, voodis magama saada. Ütleme nii, et eelistan pigem peaga naelu seina taguda.
Kolmanda harjutasin teadlikult õues kärus magama. Elu on oluliselt stressivabam.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks inimeste harjumused, vajadused ja elamistingimused ole erinevad.

Mina elan rõduga väikeses kortermajas ja peres on lapsi rohkem, kui see beebi.
minu elukorraldusega lihtsalt sobib, et mu laps oskab magada igas olukorras (toas, nii liikuvas kui seisvas vankris, turvahällis jne), kuna ma ei saa ainult pere noorima lapse uneaegadega arvestada.

vähemalt ühe, mõnikord ka kaks, lapse uneaega päevas ma tahan veeta õues eeskätt iseenda pärast. et saada toast välja, värsket õhku, liikumist. aeg iseendale. ei kujutaks ette, kui peaksin seda aega näpistama üksnes abikaasa kodus olekus ajast, et tema saaks titaga toas olla.
Kuna elan kortermajas, siis mul aiatööd puuduvad, kuid eramajas elades ei kujuta kohe ettegi, lapse uneajal oleks ju ideaalne õues toimetada, kui laps vankris magaks… aga nagu öeldud – elukorraldused on erinevad.

vähemalt üks lapse uneaega kulub mul igapäevaselt majapidamistoimetuste ja suuremate laste tegevuste peale – oluliselt muretum on seda teha, kui ei pea arvestama, et olmehelid beebit segada võivad (jah, 2-kuuse und ei sega miski, kuid 6-kuune võib ärgata juba ka selle peale, kui keegi mõne ukse lihtsalt seljatag kinni lükkab linki kasutamata). samas kui oleks suur maja, siis on võimalik, et olmehelid beebini ei jõuagi.

ma arvan, et sa ära muretse selle pärast, miks inimesed oma elu mugavamaks ja nii enda kui lapse elu tervislikumaks muudavad õueunede ja kärutamistega.
ma ise ka katsun mitte muretseda selle pärast, et ilmas on reaalselt inimesi, kes vabatahtlikult veedavad mitu kuud järjest toas, käies õues vaid 0,5-1h päevas. ja seda mitte ajapuudusest vaid selleks, et mitte magava lapsega õue minna (ja 2-kuune ju peamiselt magab).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps lõpetas vankris magamise ära niipea, kui tal nö pilk selgeks läks, st sai aru, et õues on huvitav ringi vahtida. Enne magas suvakalt õues, toas, mängukaare all, heleda lambi all, üldse ei kottinud. Aga peagi muutus ta ülitundlikuks helide suhtes ja iga krõps ajas üles. Oligi hea, et toas magama hakkas, ma ise olin kogu aeg nii väsinud, et tegin lõunauned kaasa.
Mulle see õues magamine ka muljet ei avalda. Eestlastel oleks nagu mingi võistlus, et kes kõige koledama ilmaga kõige kauem last õues magatab, saab superemme aunimetuse. Ja muidugi on tähtis olla samasugune nagu Skandinaavias, šallallaa. Üldiselt täiskasvanud ka meil ei maga väljas temperatuuiga pluss 5, õuemüra sees, kuskil liikuvas rappuvas kitsas korvis mässituna tekkide ja kottide sisse, nii et ainult nina väljas. Tunduks endale mõnus või? Aga lapsele meeldib, arvatakse millegipärast.
Õues olla on kasulik küll, aga et seal MAGADA kuidagi tervislikum on kui muid asju teha… mehhh.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps magas mul õues 3-4 tundi jutti, samal ajal kui vaid tunnikese toas. Talvel kasvas lumehang kärule köögi akna all.
Suvel oli laps õues ka ärkamise ajal, siputas puude all tekil – aga külmal ajal sai maksimaalse laksu värsket õhku ikka magamise ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Imiku magamine õues