Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Hobinurk “Imikuga metsas” mõte?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: “Imikuga metsas” mõte?

Postitas:
Kägu

Jutt siis saatest, kus ollakse 2 lapsega RMK telkimisalal.

Esimest hooaega ei näinud, aga olen nüüd saadet paar korda vaadanud ja palun tehke rumalale selgeks, mis on selle saate mõte? Matkasaade ei ole, sest nad ei liigu sammugi – tüüp ainult istub toolil ja jutustab, vahepeal käib autoga poes kraami toomas.

Hakkamasaamisest? Ka ju pole, sest neil on isegi lapsevoodi kaasas. Aetakse torte ja hunnikutes liha näost sisse.

Loodusest? Veel kaugemal. Terve RMK ala on tassitud mingit rämpsu täis – auto, järelkäru, sada gaasiballooni, akud, meeletu plastmassihunnik jne.

Tüüp on jutu poolest ülikõva, aga kui midagi meisterdab, siis juba liigutused on sellised, et ime, et sisse ei lõika.

Näidata, et isad saavad lastega hakkama? No mees luges sisuliselt minuteid, et naine teisest telgist “töölt” tuleks ja lapsed üle võtaks…

+60
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereisa tüüpiline mühkam – jutt on kõva, tegusid vähe.

+19
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samad mõtted TA-ga. Uskumatult mõttetu aja surnuks löömine, selle asemel, et kodus kord majja lüüa või aknaid pesta. Oleks veel, et korteris elaksid, aga endal üsna ripakil majaelu, no tehku ilusaks, selle asemel, et metsas passida. Uskumatu idiootsus ja tahtmine ebamugavustes kügeleda.

+29
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samad mõtted TA-ga. Uskumatult mõttetu aja surnuks löömine, selle asemel, et kodus kord majja lüüa või aknaid pesta. Oleks veel, et korteris elaksid, aga endal üsna ripakil majaelu, no tehku ilusaks, selle asemel, et metsas passida. Uskumatu idiootsus ja tahtmine ebamugavustes kügeleda.

Hm, kõlab sedamoodi, et nad võiksid oma koduõues telkida, kuni majas remonti teevad.

+25
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hm, kõlab sedamoodi, et nad võiksid oma koduõues telkida, kuni majas remonti teevad.

Kas nad teevad remonti? Ise kätt külge ei panegi?Juba teist korda teevad remonti, iga kord saavad lapse ja peavad metsa kolima? Ma ise telgiksin tõesti koduõues kui remondi pärast toas ööbida ei saaks.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

kus kanalil see jookseb?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk sellist jura on tulus toota?

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Saate üks mõte võiks olla see, et pere saab selle saate tootmise eest raha. See on nende töö nagu. Lisaks on neil seljas reklaamidega riietus, sealt saab ehk ka pappi lisaks. Aga saate sisu osas olen teemaalgatajaga nõus. Nad ei ole korteriinimesed, kes tahaks korterist välja saada. Elavad igapäevaselt maakodus. Kui nii suur huvi on liha grillida ja toolil istudes vabas õhus kohvi juua, siis seda saaks teha ka oma talu koduhoovis. Koduhoovi saaks ka telgi üles panna ja seal ööbida, kui toas ööbimine tundub igav. Poleks vaja bensiini kulutada ja ühelt RMK platsilt teisele sõita. Aga sellest saadet ju välja ei imeks? Aga võimalik, et Tõnule meeldib lihtsalt looduses ühe koha peal olla ja niisama logeleda.

+21
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

kus kanalil see jookseb?

TV3

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pereisa tüüpiline mühkam – jutt on kõva, tegusid vähe.

Selle pereisa ajalugu teades on neid asju mis ta mühkamiks teevad, ikka hulgim…

+12
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas selline lõkkekoha ja laua hõivamine pikemalt on ok?

+14
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas selline lõkkekoha ja laua hõivamine pikemalt on ok?

Keelatud vist ei ole

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on lihtsalt selle mehe elustiil, minu teada ka enne Sindiaga tutvumist elas ta täpselt samamoodi, koguaeg telgiga metsas, “kodus” käis sisuliselt vaid akupankasid laadimas. Ja nüüd leidis ta naise, kes hea meelega viljeleb ka samasugust elustiili ja proovivad ka oma lapsi samas vaimus kasvatada.

Miks siis mitte teha saade sellest, kuidas pere saab ka natukene teistmoodi elada, kes viitsiks vaadata järjekordset saadet sellest, kuidas tavaline pere elab tavalises maamajas?

Mida vinguda, nagu päriselt?

+9
-15
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mõnda saadet näinud ja tekkis huvi, et kas ja kuidas nad ennast ja lapsi pesevad?

Ja mis tööd naine seal teises telgis teeb?

Ma pole kõiki saateid näinud, võibolla oli seal vastus neile küsimustele.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen täpselt sama, ma ei saa aru, mis selle jama mõte on.

+14
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mõnda saadet näinud ja tekkis huvi, et kas ja kuidas nad ennast ja lapsi pesevad?

Tegelt jääb mulje, et nad ongi paari päeva kaupa seal.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on lihtsalt selle mehe elustiil, minu teada ka enne Sindiaga tutvumist elas ta täpselt samamoodi, koguaeg telgiga metsas, “kodus” käis sisuliselt vaid akupankasid laadimas. Ja nüüd leidis ta naise, kes hea meelega viljeleb ka samasugust elustiili ja proovivad ka oma lapsi samas vaimus kasvatada.

Miks siis mitte teha saade sellest, kuidas pere saab ka natukene teistmoodi elada, kes viitsiks vaadata järjekordset saadet sellest, kuidas tavaline pere elab tavalises maamajas?

Mida vinguda, nagu päriselt?

põhimõtteliselt nad ju elavadki. viimases saates oli jälle köetav palkmaja (loomulikult maast laeni kola täis juba veetud?

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Saates on nad olnud telgiga Hiiumaal, kuskil Pärnust allapoole ja siis kuskil Lõuna Eestis. Ma arvan, et nad on metsas mingi nädala kaupa näiteks, vahepeal käiakse kodus ja siis mingi aja pärast uude kohta. Kodus käimist saates ei näidata ja võib jääda mulje, et sõidetakse ühest paigast teise. Eks nad siis kodus vahepeal pesevad pesu ja ennast ka. Saates näidati ükskord mingit sokkide pesemist, aga see võis olla nö saate tarbeks filmitud. Kui nad seal palkmajas elasid mingil platsil, siis tekkis ka minul mõte, et miks sa kodus majas ei taha elada? Aga jah sellest saadet ei saaks ju teha. Sindia on med haridusega ja seal telgis mingit tööd teeb, aga ma ei ole sellest täpselt aru saanud.

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

põhimõtteliselt nad ju elavadki. viimases saates oli jälle köetav palkmaja (loomulikult maast laeni kola täis juba veetud?

No kahe väikese lapsega ongi kola palju vaja. Kui vajalikku kola kaasas poleks, tekiks jälle mingid käod, kes lastekaitsega ähvardaksid.

Tegelikult nõus sellega, et saade võiks olla natuke ekstreemsem ellujäämine ja rohkem tegevust.

Tahaks ka näha eesti versiooni Alone ja Naked and Afraid saatest (alasti just ei peaks olema, aga no minimaalselt varustust) aga need peaks kindlasti olema ilma beebideta.

+5
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on lihtsalt selle mehe elustiil, minu teada ka enne Sindiaga tutvumist elas ta täpselt samamoodi, koguaeg telgiga metsas, “kodus” käis sisuliselt vaid akupankasid laadimas. Ja nüüd leidis ta naise, kes hea meelega viljeleb ka samasugust elustiili ja proovivad ka oma lapsi samas vaimus kasvatada. Miks siis mitte teha saade sellest, kuidas pere saab ka natukene teistmoodi elada, kes viitsiks vaadata järjekordset saadet sellest, kuidas tavaline pere elab tavalises maamajas? Mida vinguda, nagu päriselt?

Praegu pole seal ju teoreetiliselt mingit teistmoodi elu, pampersid, beebivoodid, toit pakist jne. Teistmoodi elu oleks siis kui neil midagi sellist poleks ja nad elaksid nagu ürginimesed. Praegu ma ei näe mingit põhimõttelist erinevust, vahet pole, kas elad metsamajas, köetavas telgis või talumajas. Imelikud inimesed lihtsalt, juurteta, kodutu elustiiliga.

+21
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Saates on nad olnud telgiga Hiiumaal, kuskil Pärnust allapoole ja siis kuskil Lõuna Eestis. Ma arvan, et nad on metsas mingi nädala kaupa näiteks, vahepeal käiakse kodus ja siis mingi aja pärast uude kohta. Kodus käimist saates ei näidata ja võib jääda mulje, et sõidetakse ühest paigast teise. Eks nad siis kodus vahepeal pesevad pesu ja ennast ka. Saates näidati ükskord mingit sokkide pesemist, aga see võis olla nö saate tarbeks filmitud. Kui nad seal palkmajas elasid mingil platsil, siis tekkis ka minul mõte, et miks sa kodus majas ei taha elada? Aga jah sellest saadet ei saaks ju teha. Sindia on med haridusega ja seal telgis mingit tööd teeb, aga ma ei ole sellest täpselt aru saanud.

Võtab patsiente telgis vastu ????

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Häirekeskuse arendusosakonnas on meditsiinivaldkonna ekspert

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on lihtsalt selle mehe elustiil, minu teada ka enne Sindiaga tutvumist elas ta täpselt samamoodi, koguaeg telgiga metsas, “kodus” käis sisuliselt vaid akupankasid laadimas. Ja nüüd leidis ta naise, kes hea meelega viljeleb ka samasugust elustiili ja proovivad ka oma lapsi samas vaimus kasvatada. Miks siis mitte teha saade sellest, kuidas pere saab ka natukene teistmoodi elada, kes viitsiks vaadata järjekordset saadet sellest, kuidas tavaline pere elab tavalises maamajas? Mida vinguda, nagu päriselt?

Praegu pole seal ju teoreetiliselt mingit teistmoodi elu, pampersid, beebivoodid, toit pakist jne. Teistmoodi elu oleks siis kui neil midagi sellist poleks ja nad elaksid nagu ürginimesed. Praegu ma ei näe mingit põhimõttelist erinevust, vahet pole, kas elad metsamajas, köetavas telgis või talumajas. Imelikud inimesed lihtsalt, juurteta, kodutu elustiiliga.

Ma nüüd ei ütleks et kodutu elustiil. Lihtsalt käivadki tihti looduses ja teistmoodi. Ma ise olen sarnase elustiiliga, iga nädalavahetus kuskil reisimas või matkamas.

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui te aru ei saa või saade ei meeldi, siis miks te vaatate?

Mina olen saanud põnevaid nippe, kui plaan metsa minna telkima. Ühes osas tutvustati telke, siis kuidas küünalt teha, mis peaks metsas kaasas olema jne. Olin väga suure eelarvamusega selle saate suhtes, aga tegelt päris ok saade.

Saateid on ju igale maitsele, olen kuulnud et foxist näidatakse punnide pigistamist ja paksude saadet, tv3 tuli mingi õudne saade noortest, kes kuskil talus on – vot see on minu arvates kohutav..aga eks igale oma!

+7
-22
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui te aru ei saa või saade ei meeldi, siis miks te vaatate?

Mina olen saanud põnevaid nippe, kui plaan metsa minna telkima. Ühes osas tutvustati telke, siis kuidas küünalt teha, mis peaks metsas kaasas olema jne. Olin väga suure eelarvamusega selle saate suhtes, aga tegelt päris ok saade.

Saateid on ju igale maitsele, olen kuulnud et foxist näidatakse punnide pigistamist ja paksude saadet, tv3 tuli mingi õudne saade noortest, kes kuskil talus on – vot see on minu arvates kohutav..aga eks igale oma!

FOX ei näita mingeid pakse ega punne.

+10
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma nüüd ei ütleks et kodutu elustiil. Lihtsalt käivadki tihti looduses ja teistmoodi. Ma ise olen sarnase elustiiliga, iga nädalavahetus kuskil reisimas või matkamas.

Mis matkamas? Mees istub kaasavõtud toolil ja keerutab pöidlaid ja õpetab teisi elama. Ma võiks aru saada inimestest, kes elavad korteris ja lähevadki sõna otseses mõttes matkama, mitte metsa tooli peale istuma, endal koduõues loodust küllaga. Miks üldse omada maakodu kui tegelikult seal elada ei viitsigi, pigem oled nö. metsas, telgis ja toolis, grillid ja molutad putukate või pakase käes.

+29
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad lihtsalt vegeteerivad seal RMK alal ju, nad ei matka. ????

+22
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saagi nii väikeste lastega matkata. Kui ühel-kahel päeval kuus võttegrupp kohal on, siis loomulik, et istuvad ja räägivad, mis ja kuidas, mitte ei jookse kuskil ringi, operaator sabas. Mulle nad meeldivad. Miks mitte elada niimoodi, kui sobib ja saab. Ja aeg-ajalt vahetada asukohta. Eestimaa on ju ilus.

+7
-16
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saagi nii väikeste lastega matkata. Kui ühel-kahel päeval kuus võttegrupp kohal on, siis loomulik, et istuvad ja räägivad, mis ja kuidas, mitte ei jookse kuskil ringi, operaator sabas. Mulle nad meeldivad. Miks mitte elada niimoodi, kui sobib ja saab. Ja aeg-ajalt vahetada asukohta. Eestimaa on ju ilus.

Mida nad seal räägivad? Üsna sisutu mula on.

+13
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt, kui sul on küsimusi, ma parem vastan ise. Olen 20+ aastat matkamisega tegelenud ja annan ilmselt natuke paremat nõu, kui see eriolukordade-ootuses rongaisa.

+24
-2
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Esileht Hobinurk “Imikuga metsas” mõte?