Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Hobinurk “Imikuga metsas” mõte?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: “Imikuga metsas” mõte?

Postitas:
Kägu

Ei saagi nii väikeste lastega matkata. Kui ühel-kahel päeval kuus võttegrupp kohal on, siis loomulik, et istuvad ja räägivad, mis ja kuidas, mitte ei jookse kuskil ringi, operaator sabas.

Mis mõttes ei saa? Mida seal rääkida neil on, lihtsalt upitamine, tõelistel matkajatel on seljakott, mitte kogu killavoor. Saad aru, see, et nad elavad kõigi mugavustega metsas, põletavad riigi puid, laps on põgenemiskindlas voodis, see pole mingi ekstreemsus, pigem mingi mustlaslaager. Seal pole midagi õpetlikku ega ka metsikut. Pangu titele sammalt pepu alla ja mässigu kombeka asemel suurrätti või nahkadesse, siis võiks vaadata kui mingit ürgset elustiili, aga praegu, täielik logelemine.

+30
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad aru, see, et nad elavad kõigi mugavustega metsas,

See on väga tore väljend. Kõigi mugavustega metsas:)) Minu meelest ei ole metsas telgis elamine sugugi mugav, aga muidu on su jutt õige.

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole metsas telgis elamine sugugi mugav,

Aga palkmajakeses pole häda midagi ju. Ja isegi kõrges köetavas telgis pole hullu kui saad istuda toolil ja ei pea maas aelema. Elu nagu lill. Tööl seal see meesolevus ka vist käima ei pea.

+23
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole metsas telgis elamine sugugi mugav,

Aga palkmajakeses pole häda midagi ju. Ja isegi kõrges köetavas telgis pole hullu kui saad istuda toolil ja ei pea maas aelema. Elu nagu lill. Tööl seal see meesolevus ka vist käima ei pea.

Pole kunagi pidanud käima, ainult vahel mingid juhuotsad. Selline suur jutumees ja naiste kulul elaja olnud terve elu, poolele ilmale võlgu ka.

+19
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Väike kokkuvõte mehe minevikust: https://kroonika.delfi.ee/artikkel/95666993/tulistamisest-volgadeni-saatesarja-imikuga-metsas-pereisa-tonu-jurgensoni-saadavad-karmid-suudistused-minevikust

Kommentaaridest jäi nii mõnigi huvitav seik silma.

+15
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole metsas telgis elamine sugugi mugav, Aga palkmajakeses pole häda midagi ju. Ja isegi kõrges köetavas telgis pole hullu kui saad istuda toolil ja ei pea maas aelema. Elu nagu lill.

Aga oled ise järele proovinud kahe väikelapsega? Mu meelest pole lihtne. Isegi kogu vajalikku kokku pakkida pole lihtne, et nädalakski metsa kolida. Ma saan aru jah, et siin võetakse sõna vaid halvustamiseks, aga minu meelest on tore, kui keegi niimoodi elada tahab ja lapsed ka pidevalt värskes õhus, aga siiski kõige vajalikuga varustatud. Terved ja tragid. Kui ei meeldi saade, ei ole ju vaja vaadata. On ikka palju hullemaid teles, see on siiski väga sõbralik saade. Keegi ei oota tänapäeval ju, et lapsed elaksid metsas põhu peal, nagu 100+ aastat tagasi nii mõneski kodus veel elati.

+3
-20
Please wait...
Postitas:
Kägu

Väike kokkuvõte mehe minevikust: https://kroonika.delfi.ee/artikkel/95666993/tulistamisest-volgadeni-saatesarja-imikuga-metsas-pereisa-tonu-jurgensoni-saadavad-karmid-suudistused-minevikust

Ei ava juba põhimõtteliselt ühtki sellist linki ega uuri kellegi tausta. Veel vähem loen kommentaare. Kui tahan mõnda saadet vaadata ja meeldib, siis vaatangi. Lihtsalt seda saadet. Samuti vaatan ka filme ja sarju, ei taha midagi teada näitlejate taustast. Kui on hea film, tore. Mõni pealkiri kellegi eraelust jääb kahjuks silma, aga kerin üle. No kui just lastepilastajaga tegemist pole.

+4
-21
Please wait...
Postitas:
Kägu

Metsast ei leia võlgade väljanõudjad üles jah.

+19
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ava juba põhimõtteliselt ühtki sellist linki ega uuri kellegi tausta. Veel vähem loen kommentaare. Kui tahan mõnda saadet vaadata ja meeldib, siis vaatangi. Lihtsalt seda saadet. Samuti vaatan ka filme ja sarju, ei taha midagi teada näitlejate taustast. Kui on hea film, tore. Mõni pealkiri kellegi eraelust jääb kahjuks silma, aga kerin üle. No kui just lastepilastajaga tegemist pole.

Väga vajalik avaldus! Mina näiteks ei sõida põhimõtteliselt mootorrattaga.

+16
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju puudu just pole.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju neil kahe peale neid lapsi siis on? Mehel on kaks enne ja kaks praeguse naisega ja lisaks on naisel mingi “salajane tumedanahaline” laps?

+12
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga oled ise järele proovinud kahe väikelapsega? Mu meelest pole lihtne. Isegi kogu vajalikku kokku pakkida pole lihtne, et nädalakski metsa kolida.

No kui pole lihtne, siis lihtsalt ei lähegi eksole. Mille kuradi pärast peab inimene vabatahtlikult ebamugavuses elama?  Olgu kodus siis, milles küsimus. See on punnitatud loodusesõbraks olemine, ei paista kuskilt otsast, et neile päriselt meeldiks. Kopsaka summa eest võiks paljudki nädal aega metsas passida, mugavalt.

+17
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kopsaka summa eest võiks paljudki nädal aega metsas passida, mugavalt.

Ju vist see põhjus on neilgi, et mingi raha saab.

+15
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mõnda saadet näinud ja tekkis huvi, et kas ja kuidas nad ennast ja lapsi pesevad?

Ja mis tööd naine seal teises telgis teeb?

Ma pole kõiki saateid näinud, võibolla oli seal vastus neile küsimustele.

Häirekeskuse arendusosakonnas on meditsiinivaldkonna ekspert

Haritud aga ometi teeb sellist lollust oma mehega kaasa?

+14
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole metsas telgis elamine sugugi mugav, Aga palkmajakeses pole häda midagi ju. Ja isegi kõrges köetavas telgis pole hullu kui saad istuda toolil ja ei pea maas aelema. Elu nagu lill.

Aga oled ise järele proovinud kahe väikelapsega? Mu meelest pole lihtne. Isegi kogu vajalikku kokku pakkida pole lihtne, et nädalakski metsa kolida. Ma saan aru jah, et siin võetakse sõna vaid halvustamiseks, aga minu meelest on tore, kui keegi niimoodi elada tahab ja lapsed ka pidevalt värskes õhus, aga siiski kõige vajalikuga varustatud. Terved ja tragid. Kui ei meeldi saade, ei ole ju vaja vaadata. On ikka palju hullemaid teles, see on siiski väga sõbralik saade. Keegi ei oota tänapäeval ju, et lapsed elaksid metsas põhu peal, nagu 100+ aastat tagasi nii mõneski kodus veel elati.

Meie pere on käinud aastaid nii ühe, kahe kui ka kolme lapsega metsas matkamas. Mitte just igal nädalavahetusel, aga pole ühtki kuud olnud, kus üldse ei käiks ja satub mitmeid kuid, kus vaid nädal-paar kodus oleme ning ülejäänud aja matkame. Aga meie reaalselt matkame, mitte ei passi sama koha peal. Matkarajad on korduvalt läbi käidud, need olid esimeste aastate teema, nüüd oleme avvastanud välismaal matkamise ja niisama metsades matkamise. Väikseim laps (9k) on isal linaga kõhu peal, meil mehega mõlemal matkakottides kogu vajalik kraam, lastel väikesed seljakotid, kus pigem nende isiklikud asjad ja kahel koeral ka spetsiaalsed matkakotid seljas, kus on toit, toidunõud jne. Jürgenson on meie ringkonnas naljanumber, ta ei ole mingi matkamees. Päris matkal ja metsas ei saaks ta hakkama. Ei kujutaks ette, et läheks metsa lastega nii, et kaasas suur pakk mähkmeid, mugavad matkatoolid ja autotäis asju ning passiks ühe koha peal. See ei ole matk. Sama hästi võiks näidata, kuidas perekond mõnes metsa ehitatud Airbnb’s “matkab” ja neid ellujääjateks nimetada.

+22
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mõnda saadet näinud ja tekkis huvi, et kas ja kuidas nad ennast ja lapsi pesevad?

Seda ma ei öelnud, et hirmus haritud. Tavaline kutsekaharidusega näitsik. Paistab selline töökas ja lihtsake. Võin nüüd eksida, aga see Tõnu oma jutu järgi suur naise abistamine tundub niiiiii võlts. Ilmselgelt naine kantseldab naine 2 last ja teenindab meest takkapihta.

+16
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jürgenson on meie ringkonnas naljanumber, ta ei ole mingi matkamees. Päris matkal ja metsas ei saaks ta hakkama. Ei kujutaks ette, et läheks metsa lastega nii, et kaasas suur pakk mähkmeid, mugavad matkatoolid ja autotäis asju ning passiks ühe koha peal. See ei ole matk. Sama hästi võiks näidata, kuidas perekond mõnes metsa ehitatud Airbnb’s “matkab” ja neid ellujääjateks nimetada.

Tegelikult ta kunagi OLI ka matkamees, aga juba siis ülbust täis ja kõiketeadja ja ajas peale, et tema küll matkal kiirnuudleid ei söö, ikka 2 potti ja 3 panni peab kaasas olema.

+12
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda ma ei öelnud, et hirmus haritud. Tavaline kutsekaharidusega näitsik. Paistab selline töökas ja lihtsake. Võin nüüd eksida, aga see Tõnu oma jutu järgi suur naise abistamine tundub niiiiii võlts. Ilmselgelt naine kantseldab naine 2 last ja teenindab meest takkapihta.

Kõigega nõus, aga ämmakas ei ole päris tavaline kutseharidusega näitsik.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Järjekordne näide, et haridus mõistust ei anna.

+15
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta on Häirekeskuses ämmaemand?

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõnu on PÄRIS matkajate seas siiski naljanumber.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma päris nii ei väidaks. Matkajaid on Eestis tuhandeid ja kõik ei pruugi nii arvata. Tõnu ei olegi jalgsi matkaja, vaid pigem on pühendunud autoga matkamisele. Selles on tal kogemusi küllaga. Mis peab autos olema näiteks.

0
-17
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma päris nii ei väidaks. Matkajaid on Eestis tuhandeid ja kõik ei pruugi nii arvata. Tõnu ei olegi jalgsi matkaja, vaid pigem on pühendunud autoga matkamisele. Selles on tal kogemusi küllaga. Mis peab autos olema näiteks.

Palju Tõnu sulle selliste kiitvate kommenteeride eest majsab?

+16
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju Tõnu sulle selliste kiitvate kommenteeride eest majsab?

Maksab*

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis peab autos olema näiteks.

Seda saab tõepoolest ainult ühe Tõnu käest teada!

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa teed nalja, eks?

+17
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sindia siin oma Tõnukest kaitsmas?

+14
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suured mõtlejad lausa https://uudised.tv3.ee/tv3/uudis/2021/12/29/perekond-kolis-koos-imikuga-lumisesse-metsa-elama-koduks-pohjata-telk-joogiveeks-sulanud-lumi/

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see saade puhtalt tuntuse ning raha eesmärgil tehtud. Mulle tundub ka, et nad metsas mõne päeva kaupa ja siis nendest perioodidest saade kokku lõigatud. Esimesel hooajal ööbisid vähemalt telgis, nüüd köetavas RMK majas, ju läks telgis ebamugavaks 🙂

Kui lihtsalt nii mugava mehega tegu, et istuks ja jutustaks kodus toimetamise asemel, siis ju ta leiaks võimaluse mittemidagitegemiseks ka kodus.

Matkamisest küll asi kaugel, nad ju sõidavad RMK platsile ja ei käi sealt mujal kui autoga poes.

Lapsed saates vähemalt toredad.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kanalid näitavad saateid 24/7 ja kuidagi tuleb eetriaeg ära täita ja võimalikult odavalt, et reklaamist saadav kasum ületaks tootmiseks kuluvad summad. “Imikuga metsas” saadet on ju üliodav toota, saada operaator, kes on nagunii kanali palgal, metsa, pane kaamera käima ja materjali muudkui tuleb. Ei ole vaja kostüüme, renditud võttepaiku, võttepaikade üles ehitamist, jumestajaid, publikuergutajaid, kohtunikke ja suurt saatetiimi. Operaatori filmitud materjali lõikab toimetaja (kes on ka nagunii kanali palgal) pärast kokku ja ongi saade valmis.

Realitid on mulle täiesti vastuvõetamatu žanr, sest vähe sellest, et sa targemaks ei saa, sa võid lausa rumalamaks jääda, sest enamasti filmitakse rumalaid või heal juhul keskpäraseid inimesi. Aeg-ajalt üritatakse lavastada mingit intriigi, mis on nii läbinähtav. Sellepärast ei lase ma sellistel rumalatel saadetel isegi mitte taustaks mängida, sest iga vaataja tõstab vaadatavuse reitingut.

+13
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Esileht Hobinurk “Imikuga metsas” mõte?