Esileht Ilu ja tervis imikute päev perearsti juures

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: imikute päev perearsti juures

Postitas:

Kas teie perearstil ka selline asi on? ma arvasin, et sellised asjad on juba ammu ajalugu, aga oma (täiskasvanud) last aidata tahtes tema perearstiga asju ajama hakates selgus, et iga nädal üks päev on ainult imikutele ette nähtud.
Mitte et mul imikute vastu midagi oleks, aga kas selline asi veidi ebavõrdne ei ole? Praegusel haigusteperioodil jäävad siis ülejäänud haiged lihtsalt ilma abita, et imikud mugavalt mõõdetud-kaalutud saaks. Kumb siin olulisem on? Samuti tundub, et seda aega – iga nädal üks päev ehk viiendik kogu ajast on ebaproportsionaalselt palju ühe patsiendirühma jaoks.

+3
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 18:29; 05.12 21:47; 07.12 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, meie perearstikeskuses on ka imikute päev.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 18:41; 07.12 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka teisipäev beebide päev, aga kui väga vaja, siis võetakse teisi ka vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll, aga tervet päeva ei ole. Imikuid kaalutakse/mõõdetakse hommikust lõunani ühel päeval nädalas, peale lõunat tegeleb perearst ka teistega. Samas kui on suur perearstikeskus ja palju imikuid, siis võibki terve päev minna. Meie arst vastab ka telefonikõnedele ja vajadusel saadab pereõe abistama. Imikute tõttu nüüd keegi ilma abita ei jää.
Minu arvates hea lahendus, et välditakse kokkupuudet teiste haigetega. Nt mul jäi noorem laps 3-päeva palavikku ja läks täpiliseks. Lähen nüüd selle täpilisega imikuid täis ooteruumi passima või? Siis on varsti kõik haiged ja arst tõesti ei jõua enam kõiki ravitseda…

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vist 9 arsti js hunnik õdesid, keegi ikka vastu võtab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearsti imikute päeva ei ole aga on eraldi aeg beebide jaoks. Ühel ühel nädalapäeval 2 tundi enne tavalist vastuvõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on imikute päev. Tahaksid, et need paarinädalased seal kõigi rögistajate ja tatistajate ja tuberkuloosihaigetega ühes ruumis ootaksid või?

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 21:05; 06.12 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, paaritunnine eraldi aeg oleks mõistlik. samuti see, kui on võimalik pöörduda pereõe või teise arsti poole. aga et terve asutus ühel nädalapäeval ülejäänutele suletud on, see pole ikka päris normaalne. panen lingi ka, kui mõni ei usu
http://www.kalamajaperearstid.ee/?apage=personal

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 18:29; 05.12 21:47; 07.12 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on neljapäev.
Ma arvan, et teemaalgataja “lapsel” ei olnud siis nii tõsine asi, mis ei annaks päevakest oodata.
Viidatud lehelt ei lugenud välja, et väga raskelt haigete inimeste visiit imikute päeval täiesti välistatud on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah on. See on selleks, et see beebi ei saaks omale mingit viirust külge. Aga kui väga vaja, siis võetakse ikka vastu. Tavaliselt hommikul enne beebisid.
Kui imik saaks mingi haiguse omale arsti vastuvõtuajal, kui palju häda siis oleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arvestada, et keskmiselt on perearsti nimistus 2000 inimest, siis juhul, kui nende vanus oleks 0-75 ja selle jaotus ühtlane, oleks imikuid neist 2000/75= 26. Kui perearst võtab päevas vastu 4 tundi ja ühele patsiendile kulutab 20 min, siis saab ta päevas vastu võtta 12 imikut. Ehk siis sellisel juhul, kui üks päev nädalas on reserveeritud imikutele, peaksid kõik imikud vanuses 0-1 käima vastuvõtul peaaegu iga 2 nädala tagant. Ei kõla loogiliselt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arvestada, et keskmiselt on perearsti nimistus 2000 inimest, siis juhul, kui nende vanus oleks 0-75 ja selle jaotus ühtlane, oleks imikuid neist 2000/75= 26. Kui perearst võtab päevas vastu 4 tundi ja ühele patsiendile kulutab 20 min, siis saab ta päevas vastu võtta 12 imikut. Ehk siis sellisel juhul, kui üks päev nädalas on reserveeritud imikutele, peaksid kõik imikud vanuses 0-1 käima vastuvõtul peaaegu iga 2 nädala tagant. Ei kõla loogiliselt.

Sa siis arvad, et perearstil midagi muud teha pole vajagi kui nagu konveieril inimesi vastu võtta? Arvad, et siis imikute vahepeal ta pikutab, jalad seinal? Oled midagi kuulnud sellest, et arstid end pidevalt täiendavad? Sellest, et igasuguseid aruandeid peavad esitama? Et konsulteerima telefoni teel haigeid ja nende muresid teiste arstidega? Lisaks ravimiesitlused (peavad ju arstid ka uuemate ravimitega kursis olema), artiklid, uurimused…
Või tahad käia tõesti arsti juures, kes kogu tööaja aina patsiente vastu võtab, üks sisse, teine välja, ega täienda end kunagi? Ravib nii, nagu talle ülikoolis 25 aastat tagasi õpetati, nende ravimitega, mida 25 aastat tagasi toodeti?
Kust võtab üks keskmine inimene endale õiguse korraldada ühiskonna kõige haritumate inimeste tööd?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 21:05; 06.12 11:58;
To report this post you need to login first.

Kui arvestada, et keskmiselt on perearsti nimistus 2000 inimest, siis juhul, kui nende vanus oleks 0-75 ja selle jaotus ühtlane, oleks imikuid neist 2000/75= 26. Kui perearst võtab päevas vastu 4 tundi ja ühele patsiendile kulutab 20 min, siis saab ta päevas vastu võtta 12 imikut. Ehk siis sellisel juhul, kui üks päev nädalas on reserveeritud imikutele, peaksid kõik imikud vanuses 0-1 käima vastuvõtul peaaegu iga 2 nädala tagant. Ei kõla loogiliselt.

Sa siis arvad, et perearstil midagi muud teha pole vajagi kui nagu konveieril inimesi vastu võtta? Arvad, et siis imikute vahepeal ta pikutab, jalad seinal? Oled midagi kuulnud sellest, et arstid end pidevalt täiendavad? Sellest, et igasuguseid aruandeid peavad esitama? Et konsulteerima telefoni teel haigeid ja nende muresid teiste arstidega? Lisaks ravimiesitlused (peavad ju arstid ka uuemate ravimitega kursis olema), artiklid, uurimused…

Või tahad käia tõesti arsti juures, kes kogu tööaja aina patsiente vastu võtab, üks sisse, teine välja, ega täienda end kunagi? Ravib nii, nagu talle ülikoolis 25 aastat tagasi õpetati, nende ravimitega, mida 25 aastat tagasi toodeti?

Kust võtab üks keskmine inimene endale õiguse korraldada ühiskonna kõige haritumate inimeste tööd?

selleks on ju perearstil need ülejäänud 4 tundi tööpäevast, et selle kõigega tegeleda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust võtab üks keskmine inimene endale õiguse korraldada ühiskonna kõige haritumate inimeste tööd?

See oli nüüd küll väga ülbelt öeldud, isegi kui muul jutul oli iva sees.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi selleks, et igasugused gripihaiged ei istuks ootekoridoris 1-2kuuse imiku kõrval.

Kui on terve päev,s iis ilsmelt ei ole enavõrdne, sets ilsmelt on siis piisavalt palju beebi-patsiente nimekirjas. Meil on iga nädal üks hommikupoolik selleks.

Kui sul ons elline häda, et mitte kuidagi ei kannata päeva oodata, siis lähed emosse,kui se eüldse vajab nüüd ja kohe sekkumist. Aga mõtle alati järele – tihti aitab telefoni teel konsulteerimsiest

Beebidega lastevanematel on palju ebavõrdsem seis – kui sa ei taha ülejäändu haigete kõrval oma beebiga olla,s iis sul ongi AINULT SEE ÜKS PÄEV valikus, kõik ülejäänud saavad ju 4 päeva vahel valida. Ka siis, kui sa oma murega tahad minna, pead mõtlema, mida sa oma beebiga teed, kas leiad talle hoidja või tassid ta kaasa sinna gripihaigete sekka.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 14:14; 06.12 14:15; 06.12 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie perearstil ka selline asi on? ma arvasin, et sellised asjad on juba ammu ajalugu, aga oma (täiskasvanud) last aidata tahtes tema perearstiga asju ajama hakates selgus, et iga nädal üks päev on ainult imikutele ette nähtud.

Mitte et mul imikute vastu midagi oleks, aga kas selline asi veidi ebavõrdne ei ole? Praegusel haigusteperioodil jäävad siis ülejäänud haiged lihtsalt ilma abita, et imikud mugavalt mõõdetud-kaalutud saaks. Kumb siin olulisem on? Samuti tundub, et seda aega – iga nädal üks päev ehk viiendik kogu ajast on ebaproportsionaalselt palju ühe patsiendirühma jaoks.

Pealegi, milline perearst üldse ajab täiskasvanud inimese vanemaga asju? kui just tegemist ei ole piiratud teovõimega isikuga, siis igasugused andmekaisteeeskirjad keelavad perearstil ajada asju täiskasvanud inimese vanemaga, kui just see inimene suremas pole, aga siis on vaja juba 112 kutsuda, mitte perearst

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 14:14; 06.12 14:15; 06.12 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arvestada, et keskmiselt on perearsti nimistus 2000 inimest, siis juhul, kui nende vanus oleks 0-75 ja selle jaotus ühtlane, oleks imikuid neist 2000/75= 26. Kui perearst võtab päevas vastu 4 tundi ja ühele patsiendile kulutab 20 min, siis saab ta päevas vastu võtta 12 imikut. Ehk siis sellisel juhul, kui üks päev nädalas on reserveeritud imikutele, peaksid kõik imikud vanuses 0-1 käima vastuvõtul peaaegu iga 2 nädala tagant. Ei kõla loogiliselt.

Imikute päeval tegelikult ei käi ainult imikud vaid ilmselt ka kõik väikelapsed. Mitte ainult mõõtmas-kaalumas, vaid neil võib olla ka muid muresid, nt adenoididega seoses, mitte-eluohtlikud allergiad on täiesti tavapärane, millega kannatab kenasti oodata “imikute päevani” ja ei pea suvalisel päeval tormama

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 14:14; 06.12 14:15; 06.12 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On imikute päev (õigemini teisipäeva hommikupoolik) ja kiidan selle igati heaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 14:35; 07.12 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll. Minu perearstil on see iga nädal kolmapäeviti kell 8-12. Sellel ajal teisi vastu ei võta ega soovi ka tõbiseid endale ukse taha ootama. Samas on ta pärast kella 12 ikka vastu võtnud, kui on kiireloomuline asi, kuigi ametlikult sel ajal tal enam vastuvõttu pole. Nii et mind see ei häiri, olen ka sellest imikute päevast hoolimata abi saanud. Näiteks viimati oli 7-aastasel kõrge palavik ja tugev köha, perearst palus tulla pärast imikute vastuvõtu lõppu kohale. Kui mu enda lapsed olid alla-aastased, siis oli tal samamoodi, kaalumisteks-mõõtmisteks-vaktsineerimisteks kindel aeg. Kunagi küsisin talt, kui palju tal neid kuni aastaseid keskmiselt nimistus on, siis ta vastas, et üsna stabiilselt u 50, ühed kasvavad suuremaks, järgmised imikud tulevad peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arvestada, et keskmiselt on perearsti nimistus 2000 inimest, siis juhul, kui nende vanus oleks 0-75 ja selle jaotus ühtlane, oleks imikuid neist 2000/75= 26. Kui perearst võtab päevas vastu 4 tundi ja ühele patsiendile kulutab 20 min, siis saab ta päevas vastu võtta 12 imikut. Ehk siis sellisel juhul, kui üks päev nädalas on reserveeritud imikutele, peaksid kõik imikud vanuses 0-1 käima vastuvõtul peaaegu iga 2 nädala tagant. Ei kõla loogiliselt.

Osad imikud vajavad tihedat järeelvalvet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enneaegsed nt vajavad iga nädalast, vaatlemist.

Jah, Imikutepäev on ja seda opn vaja. Kiidan heaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keda need võõrad tited huvitavad, kui oma 23a tibununnu ei saa KOHE arstile! Mina, minu, mind, mulle…

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 14:35; 07.12 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keda need võõrad tited huvitavad, kui oma 23a tibununnu ei saa KOHE arstile! Mina, minu, mind, mulle…

sa paistad selline tore ja empaatiline inimene, ma siis võtan aega ja selgitan, ehkki see ei puutu üldse teemasse. Jah, tibulinnu on suur, juba tudeng, elab Tallinnas ja käib lisaks ka tööl. Eelmine nädal jäi haigeks ja käis perearsti juures, et haigusleht saada ja üle vaadata. Algul tundus tavaline viirushaigus, aga öeldi, et puhake, kui läheb hullemaks, siis tulgu tagasi.
Kahjuks läkski hullemaks, palavik all ei püsinud ja hääl kadus täiesti ära lisaks muudele vaevadele. Messengeris rääkides pakkusin oma tibulinnule, et helistan ise sinna perearstile, et uus aeg kokku leppida, ikka vaja AB välja kirjutada. Sa ei oleks pakkunud? Oleks oma lapsele kirjutanud, et mädanda oma kurku seal edasi, vaata ise kuidas saad? Mul nagu ei olnud raske, ma mõtlen, praegu, et ma vist oleks isegi täiesti võõrale inimesele sellist abi pakkunud, mul ju hääl olemas ja saan rääkida, ei võta tükki küljest.
Järgnevat saagat ma isegi ei hakka kirjeldama, see oli omaette oopus, aga 2 päeva ja AB retsept olemas.
Teema tegin sellepärast, et selline totaalne imikutepäev oli minu jaoks üllatus. Alles oli suur teema, et rahvas ummistab keset töönädalat EMO-sid oma tavaliste haigustega – ilmselt sellised juhtumid need ongi.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 18:29; 05.12 21:47; 07.12 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad imikud vajavad tihedat järeelvalvet.

Enneaegsed nt vajavad iga nädalast, vaatlemist.

nee imikud ei ole reeglina perearsti juures jälgimisel, nad käivad lastearstil.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 18:41; 07.12 20:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis imikute päev perearsti juures

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.