Esileht Beebi ja mitmikud Imikute plaanilised arstilkäigud

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Imikute plaanilised arstilkäigud

Postitas:

Kuidas nende aegadega on? Meil tuleb varsti 6. kuu ülevaatus ja vaktsineerimine, aga ma pole kindel, kas seda peaks ikka praegu tegema?

Kui asi oleks ainult süstis ja kaalumises, siis jätaksin ära, aga tegelikult tahaks veidi asju küsida ka lapse enda kohta.

Helistan ja uurin, mida arst arvab, aga kuidas teistel sellega on? Päris väikestega tuleb ju iga kuu käia, mis hetkel tundub ringi käimise mõttes liiast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 3-kuune arvan, et panen uue aja ei taha küll kuhugi ronida praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 09:15; 22.03 20:51; 23.03 19:53; 23.03 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil (Laagris) praeguse seisuga imikute plaanilised visiidid toimuvad, vanemate laste omad mitte (a la 1,5a kontroll, 2a kontroll jne). Mingi info oli kuskil -ei mäleta, kas meilile tuli või nägin facebookis valla lehel vmt, et kuidagi on mingi ajutine sein tehtud jne, et ei peaks üldse üldist ala läbima beebiga. Lasteosakond on seal nagunii eraldi uksega, kus minuteada haigeid lapsi nagunii ka varasemalt ei teenindatud, st haiged lapsed käisid üldalal (oma vanema lapsega vähemalt olen haiguste korral käinud nö üldalal, aga korralisel 5 a kontrollis käisime laste alal)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perearst ei tee imikutele plaanilisi visiite. Milleks riskida? Kui on küsimusi, siis seda saab teha telefoni ja e-maili teel. Ei pea väikese lapsega viirustepessa ronima.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tuleb ka vaktsiin 6 kuu ja plaanin minna. Helistan enne kindlasti arstile üle, aga kui ta ei näe probleemi käin ma siiski ära. Meil muidugi selline pisike perearstikeskus, kus kolmapäev on tervete imikute päev.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aprilli keskel aeg vaktsineerimiseks (pneumokokk, tasuline, muidu praegu visiiti poleks (pole nii väike beebi, et peaks iga kuu käima)). Lähen kindlasti, meil imikute päev eraldi. Kui vaktsiini poleks, ei läheks. Kui ei oleks imikute päeva eraldi, siis vist ka ei läheks. Kavatseme teistest 2m kaugusele hoida ooteruumis ja õnneks kui ainult vaktsiiniks minna, siis vast läheb ruttu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 20:07; 23.03 09:40; 23.03 20:51; 23.03 20:52; 12.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tühistasin aja ära ka eriarstile pidime minema. Mis siis juhtub kui vaktsiinid hiljem teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 09:15; 22.03 20:51; 23.03 19:53; 23.03 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina samuti juurdlen, et kas lükata 2.elukuul tehtav vaktsineerimine edasi. Beebi kasvab ilusti, kohe üldse ei tahaks niisama praegu arstikeskusesse ronida… kindlasti on plaan vaktsineerida, aga keegi asjaga kursis olev võiks nõu anda, kas nt selle paar kuud edasi lükkamine oleks okei?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina samuti juurdlen, et kas lükata 2.elukuul tehtav vaktsineerimine edasi. Beebi kasvab ilusti, kohe üldse ei tahaks niisama praegu arstikeskusesse ronida… kindlasti on plaan vaktsineerida, aga keegi asjaga kursis olev võiks nõu anda, kas nt selle paar kuud edasi lükkamine oleks okei?

Rotal on väga kindlad ajapiirid, millest hiljem enam üldse ei tehta, jääbki tegemata. Peast ei mäleta, googelda Rotateq infoleht või Rotarix infoleht.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 20:07; 23.03 09:40; 23.03 20:51; 23.03 20:52; 12.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 3 k visiit lükati eelmisel nädalal 2 ndl edasi. Rota 2 doos saada ja arsti sõnul on sellel ajalised raamid. Lisaks kompleksvaktsiin vist ka veel. Arsti sõnul on vaktsiinidel mingi aeg, kust edasi lükata ei saa. Ma ei teagi nüüd mis saab, mitte ei tahaks perearsti keskusesse min a. Samas tean eelmise lapse pealt, et ka rota on raske haigus imikul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst kohe ütles, et ei saa edasi lükata? Miks? Mis siis saab kui beebi nt haige?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 09:15; 22.03 20:51; 23.03 19:53; 23.03 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidisin sellise asja
Mida teha kui vaktsineerimise tähtaegadest ei ole kinni peetud?

Kui vaktsineerimised on jäänud tegemata või ei ole tähtaegadest kinni peetud, tasub nõu pidada oma perearstiga. Alati on võimalus vaktsineerimisega jätkata.

 

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 09:15; 22.03 20:51; 23.03 19:53; 23.03 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst kohe ütles, et ei saa edasi lükata? Miks? Mis siis saab kui beebi nt haige?

Rota puhul suureneb hüppeliselt soolesulguse (mis on karm kõrvaltoime ja nõuab operatsiooni) tõenäosus. Ongi nii, et kui laps on haige ja lükkuvad edasi, siis teatud vanusest jäävadki tegemata lihtsalt. Keegi ei riski soolesulgusega. See vanus oli äkki 30 nädalat? Ma ei julge peast öelda, soovitan googeldada rotavaktsiini infolehte, tuleb ilusasti välja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 20:07; 23.03 09:40; 23.03 20:51; 23.03 20:52; 12.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidisin sellise asja

Mida teha kui vaktsineerimise tähtaegadest ei ole kinni peetud?

Kui vaktsineerimised on jäänud tegemata või ei ole tähtaegadest kinni peetud, tasub nõu pidada oma perearstiga. Alati on võimalus vaktsineerimisega jätkata.

Absoluutselt tõsi ja nõus kõikide muude vaktsiinide puhul. Rota on selgelt väga ajaliselt piiratud!

Isiklikult eelistan ka muude puhul kalendrist kinni pidada, et mitte kaitset edasi lükata (no nt kui lükkan edasi, siis lükkub ju edasi aeg, kui mu laps selle vastu kaitstud saab), aga jah, süstina tehtavaid saab edasi lükata, rotat ei. Põhjus eelmises vastuses.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 20:07; 23.03 09:40; 23.03 20:51; 23.03 20:52; 12.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mul täielik hämming, et karantiini ajal veetakse beebisid vaktsineerimise pärast arsti juurde.

Vaktsineerimise juhiste juures on perearstidele selged juhised ilusti olemas, kuidas vajadusel hiljem jätkata. Ja saab küll hiljem jätkata. Nt pagulaste lapsed või välismaalt tagasi kolinud eestlaste lapsi on küll hiljem vaktsineeritud.

Kust see beebi karantiini ajal selle b-hepatiidise verega peaks kokku saama!? Isegi täid ei levi praegu.

Ja rasedate jälgimine tõmmati kokku. Minu meelest on siin küll tervishoiu korralduses prioriteedid paigast. Ka kriisi ajal on oluline rasedusi jälgida, et sünniks terve laps ja muud nakkushaigused nii kui nii karantiini ajal ei levi.

Võib-olla on asi rahas, et vaktsiinid juba laos ja muidu aeguvad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile teatas pereõde, et neil imikute plaanilised visiidid jätkuvad. “Meil neid viirushaigeid ei käi siin nii palju”, ütles ta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mul täielik hämming, et karantiini ajal veetakse beebisid vaktsineerimise pärast arsti juurde.

Vaktsineerimise juhiste juures on perearstidele selged juhised ilusti olemas, kuidas vajadusel hiljem jätkata. Ja saab küll hiljem jätkata. Nt pagulaste lapsed või välismaalt tagasi kolinud eestlaste lapsi on küll hiljem vaktsineeritud.

Kust see beebi karantiini ajal selle b-hepatiidise verega peaks kokku saama!? Isegi täid ei levi praegu.

Ja rasedate jälgimine tõmmati kokku. Minu meelest on siin küll tervishoiu korralduses prioriteedid paigast. Ka kriisi ajal on oluline rasedusi jälgida, et sünniks terve laps ja muud nakkushaigused nii kui nii karantiini ajal ei levi.

Võib-olla on asi rahas, et vaktsiinid juba laos ja muidu aeguvad.

Kordan ühe korra veel, et rotaviirust ei saa oluliselt hiljem teha! Seda saab teha maksimaalselt imiku 32. nädalaseks saamiseni!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 20:07; 23.03 09:40; 23.03 20:51; 23.03 20:52; 12.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aastane vaktsiin liigub edasi, saab järgmine kuu kui on 1a 2kuud vana. Rotat ei teinud meie üldse (õigemini esimese doosi sai aga tal tekkisid jubedad kõrvalnähud ja arst edasist rotat ei soovitanud teha).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud Imikute plaanilised arstilkäigud