Esileht Kodunurk Induktsioonpliidile sobivad nõud

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Induktsioonpliidile sobivad nõud

Postitas:

Tahan omale osta induktsioonpliidi. Küsimus tekkis aga selle kohta, et kuidas ma tean, kas minu terasest hackmanni potid on selle pliidi jaoks sobilikud?
Mul ei ole 1-2 potti, vaid rohkem ning kõik on aktiivses igapäevases kasutuses.
Oskab keegi nõu anda selles osas? Ma pole ka kindel, kas seda sarja enam poodides müüakse (et poodi uurima minna), sest minu potid on ostetud juba ca 10 a. tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.10 08:30; 01.10 09:27; 02.10 10:27; 03.10 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovid magnetiga, kui magnet potipõhjale kinni jääb siis sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Proovid magnetiga, kui magnet potipõhjale kinni jääb siis sobib.[/tsitaat]Aitäh, see on tõsiselt hea soovitus! Ma rumal oleksin võinud enne teema püstitamist oma potid üle vaadata. Alles nüüd märkasin, et poti põhja alla on ilusti \”stainless inductsion\” kirjutatud. Aga sinu soovitus kulub mul kohe ära pannide (Tefal) juures. Nendele pole alla midagi kirjutatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.10 08:30; 01.10 09:27; 02.10 10:27; 03.10 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin siis kõik oma potid ja pannid üle. Kõigile peale ühe panni hakkas magnet põhja külge.
Kas see magnet on nüüd täiesti kindel garantii sellele, et potti tohib induktsioonpliidil kasutada? Küsin lihtsalt sellepärast, et mul on ka 2 veneaegset (ligi 30 a. vana) emaileeritud potti ja nendele hakkas ka magnet ilusti külge. Kas sellest võin järeldada, et ka neid veneaegseid potte võin pliidil kasutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.10 08:30; 01.10 09:27; 02.10 10:27; 03.10 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kas see magnet on nüüd täiesti kindel garantii sellele, et potti tohib induktsioonpliidil kasutada? Küsin lihtsalt sellepärast, et mul on ka 2 veneaegset (ligi 30 a. vana) emaileeritud potti ja nendele hakkas ka magnet ilusti külge. Kas sellest võin järeldada, et ka neid veneaegseid potte võin pliidil kasutada?[/tsitaat]

Jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole olemas potti, mida EI TOHI induktsioonipliidil kasutada 🙂
Lihtsalt need, millele magnet külge ei hakka, nende alla pliit ei lülitu sisse ja kõik. Õhukesepõhjaline emailpott, olenevalt materjalist, võib töötaga küll, AGA induktsioon on veel äkilisema kuumusega kui gaas, sest köetakse nö otse potti, mitte pliiti selle all, siis selle õhukese põhjaga on ülisuur oht kõike pidevalt põhja kõrvetada, kui just ainult vett ei keeda. Ses mõttes on olenemata pliidist ikka korralik paksupõhjaline teraspott parem valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 11:58; 03.10 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa enne nende emailpottide suhtes kindel olla ei saa kui pole neid pliidil katsetanud. Meil näiteks ei sobinud üks roostevabast terasest põhjaga pott. Teras peaks ju sobima küll aga poti põhi oli natuke kaardus või kummis(ühe ammuse põhjakõrvetamise tulemus vist). Ja ei hakanud tööle pliit selle potiga. Õpetusest lugesin ka pärast, et potipõhi peab olema sirge ja kahjustusteta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ega sa enne nende emailpottide suhtes kindel olla ei saa kui pole neid pliidil katsetanud. Meil näiteks ei sobinud üks roostevabast terasest põhjaga pott. Teras peaks ju sobima küll aga poti põhi oli natuke kaardus või kummis(ühe ammuse põhjakõrvetamise tulemus vist). Ja ei hakanud tööle pliit selle potiga. Õpetusest lugesin ka pärast, et potipõhi peab olema sirge ja kahjustusteta. [/tsitaat]

Seda jah ei hakanud kirjutamagi, see ju elementaarne, et poti põhi teab tervenesti pliidiga kontaktis olema. Kõver põhi ei ole seda…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 11:58; 03.10 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki väga asjalike vastuste eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.10 08:30; 01.10 09:27; 02.10 10:27; 03.10 16:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Induktsioonpliidile sobivad nõud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.