Esileht Kodunurk Induktsioonpliit ja suured potid

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Induktsioonpliit ja suured potid

Postitas:

Mul oleks küsimus neile, kes kasutavad indusktsioonpliidiplaate – enamus poodides müüdavatest pliidiplaatidest on mõeldud kuni 21cm-se põhjaläbimõõduga pottide jaoks, aga kuidas siis suuremaid potte kasutatakse? Mul on hetkel valimisel elu esimene induktsioonplaat ja uurin-puurin siin neid omadusi ja mõtlesin, et ehk lahendab selle probleemi see sildühendus, kus saab kaks keeduala üheks teha, aga lugesin mingi sellise pliidiplaadi juhendit ja seal oli joonisel näidatud, et nii nagu ei tohiks teha, et paned mingi ulmesuure poti üle kahe “keskristi”, aga nii, et küljed jäävad siis keedualast välja (ümmarguse poti puhul pole nagu muud varianti). Ehk siis tekibki küsimus – kas see sildühendus ongi siis mõeldud ainult mingite piklike pottide kasutamise jaoks ja päris suure läbimõõduga potte ei saagi kasutada? Ma siin lihtsalt mõtlen, et mul oleks tulevikus vaja näiteks kuumutada mingit õunamahla vmt ja et ostaks mingi mõnusa suure poti selle jaoks, aga kui seda potti seal peal kasutada ei saagi, siis oleks nagu suht nadi. Või te ikkagi kasutate selle tavalise kuni 21cm-se ala peal suurema läbimõõduga potte? Oleks tore kuulda reaalset praktikat, kuidas te toimetate suurte pottidega või millistel juhtudel kasutate sildühendust (kellel see olemas on).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.03 10:58; 24.03 11:29; 24.03 13:51; 24.03 13:54; 25.03 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hetkel valimisel elu esimene induktsioonplaat

Mis selle mark ja mudel on?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 11:15; 24.03 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hetkel valimisel elu esimene induktsioonplaat

Mis selle mark ja mudel on?

No kuna on alles valimisel, siis ei ole veel kindel, aga hetkel on sõelale jäänud kaks – Electrolux EIT60443X ja AEG IKE64450XB (esimene siis ilma sillata, teine sillaga).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.03 10:58; 24.03 11:29; 24.03 13:51; 24.03 13:54; 25.03 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada saab suuremaid potte kasutada küll, kasutad nii nagu gaasi- või tavalise elektripliidi puhul – igast servast jääb veidi üle. Pliit kuumutab lihtsalt seda keskmist osa ja ülejäänud pott soojeneb lihtsalt vähem (nii nagu ka tavalise pliidiplaatidega pliidi puhul).
Leidsin ühe vana teema, kus induktsioonpliidist juttu: https://foorum.perekool.ee/teema/induktsioonpliit-kui-kasutada-keedualast-suuremat-potti/

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IKE64450XB

Esimene eestikeelne tekst, mida selle kohta loen, on “Keeduväljad kohanevad nõudega automaatselt”, link siin: http://www.kodumasinad.ee/et/a/aeg-ike64450xb-integreeritav-induktsioonplaat

Mul induktsiooni küll pole, aga siiani olen arvanud, et see nende eelis ongi, et soojendavad ainult seda poti põhja metallosa, mis nende kohal parasjagu on.
Ehk siis kasuta kui suurt ja mis kujuga eales tahad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 11:15; 24.03 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meeldib see esimene rohkem.
kui ma nüüd õigesti aru sain, on teisel kõik keedualad ühesuurused.
mul on endal mingi AEG, mis meenutab seda esimest pliiti, st. keedualad on erinevate suurustega. oma suure moosikeedupoti panen suurima ala peale, jääb vist jah paar cm igalt poolt üle, aga see pole siiani mingit probleemi tekitanud.
küll aga tekkis probleem, kui tahtsin vähe väiksemas plekk-kruusis muna keeta, sain keeta vaid kõige väiksema ala peal, suuremad hakkasid hädaldama, justkui potti poleks üldse pliidil.
kui kõik alad ühesuurused, võib juhtuda, et sa ei saagi väga väikses nõus midagi kuumutada.
potid saad valida sellised, millel põhi väiksem kui ülemine osa, nii nagu pannidel on.

muidu on mõlemad pliidid head: neil on keeduala temperatuuri reguleerimine skaalana, mitte et pead 14x + nuppu nokkima nagu mingi napakas kana. paned näpu sinna, kuhu vaja ja ongi tehtud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IKE64450XB

Esimene eestikeelne tekst, mida selle kohta loen, on “Keeduväljad kohanevad nõudega automaatselt”, link siin: http://www.kodumasinad.ee/et/a/aeg-ike64450xb-integreeritav-induktsioonplaat

Mul induktsiooni küll pole, aga siiani olen arvanud, et see nende eelis ongi, et soojendavad ainult seda poti põhja metallosa, mis nende kohal parasjagu on.

Ehk siis kasuta kui suurt ja mis kujuga eales tahad.

Kohanevadki, aga ainult kuni mingi piirini, st. et väiksema poti peale paned, siis ta kuumutab väiksemat ala, aga kui paned suurema poti, kui sul üldkeeduala mõõtmed üldse ette näevad, siis nad seda ülejäävat ala ei kuumuta. Nii et põhimõtteliselt ongi, et pool potti “tulel” ja pool ilma. Aga samas oli mingis juhendis pilt, kus selline olukord oli keelatud, sellepärast uuringi, et kas päriselt sellest keelust üleastumine midagi teeb (peale selle, et kütabki ainult poti alust osalisel) või tegelikult mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.03 10:58; 24.03 11:29; 24.03 13:51; 24.03 13:54; 25.03 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muidu on mõlemad pliidid head: neil on keeduala temperatuuri reguleerimine skaalana, mitte et pead 14x + nuppu nokkima nagu mingi napakas kana. paned näpu sinna, kuhu vaja ja ongi tehtud.

Jah, sellepärast need mul valikus ongi, lisaks tahan ma, et oleks raamiga, mulle need ilma servata eriti ei meeldi, seega mul väga palju valikuid ei olegi üldse. Aga üritangi aru saada, kas see sildühendus oleks praktiline valik või reaalselt seda väga ei kasutaks nagunii.

Muidu alade suhtes on sellel teisel antud, et kõik alad on 2300/3200W/180x210mm ehk siis põhimõtteliselt ma loen välja, et 18-21cm nõudele mõeldud.

Esimesel plaadil tundub, et üks ala on lubatud pisemaga ka (no nagu üldiselt need tavalised keraamilised on olnud, et üks ala on 14,5cm, 1 ala on 21cm ja kaks ala siis mingi 18cm läbimõõduga, siin tundub suht sarnane olukord):
Tsooni võimsus ees-vasak kW: 2,3/3,7
Võimsus ees-parem kW: 1,4/2,5
Võimsus taga-vasak kW: 1,8/2,8
Võimsus taga-parem kW: 1,8/2,8

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.03 10:58; 24.03 11:29; 24.03 13:51; 24.03 13:54; 25.03 18:56;
To report this post you need to login first.

kui suure põhjaga su ulmesuur pott on?
Mul suurimad 2 viieliitrilist, neist kitsamal põhi 17cm ja laial & madalal potil 21 cm.
See plaat on
https://www.whirlpool.ee/tooted/integreeritav/pliidiplaadid/acm-808-ba

2 ümmargust ala (suurem 21 cm) ja 2 laienevat ala.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi ostsin pliidiplaadi, mille suur keeduala jäi tahapoole ja oh seda toredust, kui teiselt poolt kohe sein vastas oli ja suuri potte sinna peale ei saanudki normaalselt panna. Suurte pottide jaoks oli mul parim plaat 3-kohaline induktsioonplaat, kus kolmas keeduala oli ikka toredalt suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul induktsiooni küll pole, aga siiani olen arvanud, et see nende eelis ongi, et soojendavad ainult seda poti põhja metallosa, mis nende kohal parasjagu on.
Ehk siis kasuta kui suurt ja mis kujuga eales tahad.

Ma arvasin ka kunagi nii, aga üllatusega lugesin perekoolist kunagi, et ainult üksikutel kallima otsa pliitidel on elline võimalus. Mina pidasin seda standardiks, arvates, et induktsioonpliitidel ei olegi keeduala (õigemini kogu plaat on üks suur keeduala).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 16:24; 25.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui suure põhjaga su ulmesuur pott on?

Hetkel ei ole mul veel ei pliiti ega potti, aga ma vaatan perspektiivis – plaanin osta mingi 8-10-liitrise poti näiteks, hetkel on mul kodus suurim vist 4-liitrine ja selle põhi on 22cm, nii et ka juba nibin nabin üle suurema võimaliku 21cm-se keeduala. Aga eks tuleb siis ka potte selliseid otsida, millel põhi on pisem ja läheb siis pigem kõrgusesse kui laiusesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.03 10:58; 24.03 11:29; 24.03 13:51; 24.03 13:54; 25.03 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel ei ole mul veel ei pliiti ega potti, aga ma vaatan perspektiivis – plaanin osta mingi 8-10-liitrise poti näiteks,

Kas siin juba seda probelemi ei teki, et liiga raskeks läheb see potitäis? Kaasaegsed pliidiplaadid seisavad ju sisuliselt õhus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 16:24; 25.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Induktsioonpliit ja suured potid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.