Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Inflatsioon

Postitas:
Kägu

Kaugele see asi veel läheb? Inflatsioon on juba üle 23% ???? Seis kisub ikka väga nuriseks, talv alles ees

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*nutuseks tahtsin kirjutada, muuta ei lase

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb tusameele talv.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurimad THI mõjutajad on eluaseme ja transpordikulud. Bensiinihind paistab olema püsima jäänud ja kui eluase on oma, mitte üüritud, siis pole väljavaated just kõige hullemad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurimad THI mõjutajad on eluaseme ja transpordikulud. Bensiinihind paistab olema püsima jäänud ja kui eluase on oma, mitte üüritud, siis pole väljavaated just kõige hullemad.

kinnisvara kütte hind on ikka mega ju. Eesti gaas ju teavitas hinna tõusust.

Poodides töötavad inimesed räägivad, et  sügisel hakkab suhkur maksma 3 euri kilo ja tatar 7.  No eks me näeme, mis saama hakkab.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurimad THI mõjutajad on eluaseme ja transpordikulud. Bensiinihind paistab olema püsima jäänud ja kui eluase on oma, mitte üüritud, siis pole väljavaated just kõige hullemad.

kinnisvara kütte hind on ikka mega ju. Eesti gaas ju teavitas hinna tõusust.

Poodides töötavad inimesed räägivad, et sügisel hakkab suhkur maksma 3 euri kilo ja tatar 7. No eks me näeme, mis saama hakkab.

3 eurot? Rimis oli kilo mingi 60 senti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poodides töötavad inimesed räägivad, et  sügisel hakkab suhkur maksma 3 euri kilo ja tatar 7.  No eks me näeme, mis saama hakkab.

Kes seda suhkrut sööb? Aastas kilo võib-olla läheb, kui vahest kooki teha. Niisama seda ju ei söö ometi sisse.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kinnisvara kütte hind on ikka mega ju. Eesti gaas ju teavitas hinna tõusust.

Eee…üürikorteris elajale ju samamoodi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kinnisvara kütte hind on ikka mega ju. Eesti gaas ju teavitas hinna tõusust. Poodides töötavad inimesed räägivad, et  sügisel hakkab suhkur maksma 3 euri kilo ja tatar 7.  No eks me näeme, mis saama hakkab.

Samas on küte senini moodustanud ehk veerandi eluasemekuludest. Isegi kui see kahekordistub ei kalline eluasemekulud senisega võrreldes veel väga palju. Teisalt on kinnisvara hinnad ise lühikese ajaga pooleteise-kordistunud. Ma nüüd jälginud ei ole aga kui üürihinnad selle hinnatõusuga sammu peavad, siis koos küttekulu kallinemisega võib keeruliseks minna küll.

Kui suhkru hinda praegu moosihooajal oluliselt ei tõstetud, siis selle sügisesed hinnad enam olulist rolli ei mängi. Selle kilo või kaks ikka jaksab osta. Võrdluseks – ma tarbin ikka veel sedasama soola-kilo, mis ma veebruari lõpus ostsin. Jube kallis oli, võrreldes tavalise vene soolaga, aga pikas plaanis täiesti olematu kulu.

Tatra hind siin üks aasta käis üleval. Vist isegi üle kahe korra kallim oli tavalisega võrreldes. Mis sellest hirmsat juhtus? Söödi rohkem riisi vms.

Tarbimisharjumusi tuleb natuke muuta. Kuni tööd ja palka on, ei juhtu muud hullu midagi.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks riik peab toetama, see talv riik toetas elektrikulu, paljudel oli ikka abiks küll. Kui riik ei aita, ärge siis valige neid erakondi kes täna valitsuses on. Valides samu tegelasi, miski paremaks ei muutugi.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurimad THI mõjutajad on eluaseme ja transpordikulud. Bensiinihind paistab olema püsima jäänud ja kui eluase on oma, mitte üüritud, siis pole väljavaated just kõige hullemad.

kinnisvara kütte hind on ikka mega ju. Eesti gaas ju teavitas hinna tõusust.

Poodides töötavad inimesed räägivad, et sügisel hakkab suhkur maksma 3 euri kilo ja tatar 7. No eks me näeme, mis saama hakkab.

3 eurot? Rimis oli kilo mingi 60 senti.

Kaupmehe laos on kõige odavam suhkur 80 senti. Aga tavalist valget on seal ka 1,15 hinnaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kinnisvara kütte hind on ikka mega ju. Eesti gaas ju teavitas hinna tõusust. Poodides töötavad inimesed räägivad, et sügisel hakkab suhkur maksma 3 euri kilo ja tatar 7. No eks me näeme, mis saama hakkab.

Samas on küte senini moodustanud ehk veerandi eluasemekuludest. Isegi kui see kahekordistub ei kalline eluasemekulud senisega võrreldes veel väga palju. Teisalt on kinnisvara hinnad ise lühikese ajaga pooleteise-kordistunud. Ma nüüd jälginud ei ole aga kui üürihinnad selle hinnatõusuga sammu peavad, siis koos küttekulu kallinemisega võib keeruliseks minna küll.

Kui suhkru hinda praegu moosihooajal oluliselt ei tõstetud, siis selle sügisesed hinnad enam olulist rolli ei mängi. Selle kilo või kaks ikka jaksab osta. Võrdluseks – ma tarbin ikka veel sedasama soola-kilo, mis ma veebruari lõpus ostsin. Jube kallis oli, võrreldes tavalise vene soolaga, aga pikas plaanis täiesti olematu kulu.

Tatra hind siin üks aasta käis üleval. Vist isegi üle kahe korra kallim oli tavalisega võrreldes. Mis sellest hirmsat juhtus? Söödi rohkem riisi vms.

Tarbimisharjumusi tuleb natuke muuta. Kuni tööd ja palka on, ei juhtu muud hullu midagi.

Vähemalt lapsed siis pääsevad kooli tatrast.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaugele see asi veel läheb? Inflatsioon on juba üle 23%

Ega see inflatsioon nüüd lõputult ka ei kasva. Teiseks oleme üle elanud ka palju suurema inflatsiooniga perioode.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurimad THI mõjutajad on eluaseme ja transpordikulud. Bensiinihind paistab olema püsima jäänud ja kui eluase on oma, mitte üüritud, siis pole väljavaated just kõige hullemad.

kinnisvara kütte hind on ikka mega ju. Eesti gaas ju teavitas hinna tõusust.

Poodides töötavad inimesed räägivad, et sügisel hakkab suhkur maksma 3 euri kilo ja tatar 7. No eks me näeme, mis saama hakkab.

3 eurot? Rimis oli kilo mingi 60 senti.

Kaupmehe laos on kõige odavam suhkur 80 senti. Aga tavalist valget on seal ka 1,15 hinnaga.

Okei suvega on natuke hinda tõstetud jah, pole rimis nüüd käinud. https://www.rimi.ee/epood/ee/tooted/kauasailivad-toidukaubad/maitseained/soolad/kivisool-jamedateraline-rimi-basic-1kg/p/811466

Pikali ikka ei kuku

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ah vale link sai https://www.rimi.ee/epood/ee/tooted/kauasailivad-toidukaubad/maitseained/suhkur/suhkur-rimi-1kg/p/801045

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poodides töötavad inimesed räägivad, et  sügisel hakkab suhkur maksma 3 euri kilo ja tatar 7.

See, et keegi peab ennast selgeltnägijaks ei tähenda, et sa seda ka on. Tahaks näha seda inimest, kes sellise hinnaga tatart ostab.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähemalt lapsed siis pääsevad kooli tatrast.

Meie koolis on kaks valikut, kas tatar või kartul. Ja tatart eelistavad lapsed rohkem.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tatar tatraks, aga see, et tavalist lõhet pead ostma kui kalliskive (kg 40-50 suitsutatult), no see on absurd. Kala ikka tahaks, räimed jm ka kaks korda kallimad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav kuulamine, Juhan Parts ei ole rahul-kuis nii võib?

https://www.ivoox.com/en/juhan-parts-eesti-ja-el-i-hakkamasaamine-kriisides-audios-mp3_rf_90506204_1.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurimad THI mõjutajad on eluaseme ja transpordikulud. Bensiinihind paistab olema püsima jäänud ja kui eluase on oma, mitte üüritud, siis pole väljavaated just kõige hullemad.

kinnisvara kütte hind on ikka mega ju. Eesti gaas ju teavitas hinna tõusust.

Poodides töötavad inimesed räägivad, et sügisel hakkab suhkur maksma 3 euri kilo ja tatar 7. No eks me näeme, mis saama hakkab.

Ma alati imestan taoliste kommentaaride peale, et palju te seda suhkrut ja tatart ometi tarbite, et see teie rahakotti hakkab mõjutama? Mul läheb heal juhul aastas kilo suhkrut (koos toormoosi tegemisega) ja vast 1-2kg tatart.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti armas, et suured ennustajad on need poes töötavad inimesed. Hinnad lööb lakke defitsiit – nagu oli soolaga, internetis müüdi 30- kiloseid soolakotte ja osteti! Mida nüüd selle soolate tehakse? Sama lugu oli tatraga – hakati rabama ja “poeinimesed” keevitasid hinda juurde, osteti ka see ära. Kui enam ei ostetud, siis lasti hind alla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma alati imestan taoliste kommentaaride peale, et palju te seda suhkrut ja tatart ometi tarbite, et see teie rahakotti hakkab mõjutama? Mul läheb heal juhul aastas kilo suhkrut (koos toormoosi tegemisega) ja vast 1-2kg tatart.

Mul ka tatrast ja suhkrust ükskõik, mõjutab pigem see, et absoluutselt igale asjale on iga nädal euro juurde keevitatud ja kokku on toidule kuluv summa meeletult tõusnud, ükskõik, mida ma ostan. Kui ainult üks või kaks asja tõuseks, siis neid tarbiks vähe ja ostaks midagi muud. Aga kõik on tunduvalt kallim.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma alati imestan taoliste kommentaaride peale, et palju te seda suhkrut ja tatart ometi tarbite, et see teie rahakotti hakkab mõjutama? Mul läheb heal juhul aastas kilo suhkrut (koos toormoosi tegemisega) ja vast 1-2kg tatart.

Mul ka tatrast ja suhkrust ükskõik, mõjutab pigem see, et absoluutselt igale asjale on iga nädal euro juurde keevitatud ja kokku on toidule kuluv summa meeletult tõusnud, ükskõik, mida ma ostan. Kui ainult üks või kaks asja tõuseks, siis neid tarbiks vähe ja ostaks midagi muud. Aga kõik on tunduvalt kallim.

Olen nõus. Mina ei tarbi üldjuhul ühtegi toiduainet nii suures koguses, et mingi konkreetse asja tõus eelarve lausa rivist välja lööks, aga just see, et kõik tõuseb korraga, alates laenumaksest ja kommunaalkuludest, lõpetades telefonipakettide ja toidu- ning tarbekraamiga, annab kokkuvõttes tunda küll. Ma sain aasta alguses seoses töökoha vahetusega üsna märkimisväärse palgatõusu (töökoha vahetamise hetkel oli brutopalk uues ametis 500€ kõrgem, praeguseks lisaks hiljutisele palgatõusule 600€ kõrgem kui eelmises töökohas) ja kui eelmise aasta lõpus oli praegune palk minu jaoks ikka üpris atraktiivne, siis praegu vaatan juba ringi, et kas õnnestub kuskil osakoormusega lisa teenida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeb murelikuks jah. Nagu eelpool öeldud, siis üksiku toiduaine hinnatõus rivist välja ei lööks, aga viimati kui poes käisin, pidin pikali kukkuma, et hakkliha on järsku varasema mingi u 3.98€ asemel järsku 6+€/kg, delikatesshakkliha lausa 9+€/kg. Sama kanafilee ja veel mitme tootega. Ehk kallinenud on minu jaoks enamus põhitoiduained. Varsti lõppeb vanemahüvitis ja kuigi on säästud, siis nendega kaugele ei purjeta kui sellises tempos hinnatõusud jätkuvad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On jah hinnad tõusnud, aga eks kõik ikka sõltub. Ma ostsin enne toidupoest  ka ja nüüd veel enam ainult soodushinnaga tooteid. Bensiini hind on hullem, seda on raskem kokku hoida. Ma muidu ilmselt hädaldaks rohkem aga kui panna asjad perspektiivi, siis niikaua kuni pommid üle maja ei lenda ja on töökoht, siis on savi palju poes leib maksab. Kui kanafilee täna on kallis ostan midagi muud ja ootan sooduspakkumisi

On ka inimesi, kes inflatsioonist võidavad. Kui sa pakud teenust või toodet, mille hind tõuseb ja sa suudad oma kulud kontrolli all hoida, siis on ju hästi.

 

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei tarbi üldjuhul ühtegi toiduainet nii suures koguses,

Kas sa ei ole märganud, et enamuse hinnad on tõusnud, miks üksikutest jutustad? Õigemini pidevalt tõusevad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tatar tatraks, aga see, et tavalist lõhet pead ostma kui kalliskive (kg 40-50 suitsutatult), no see on absurd. Kala ikka tahaks, räimed jm ka kaks korda kallimad.

Konkreetselt täna lõhefilee, kusjuures D-trim, Rimis 13,99. Mis sa jutustad.

Forell veel odavam, eelmine nädal oli 8.-

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tatar tatraks, aga see, et tavalist lõhet pead ostma kui kalliskive (kg 40-50 suitsutatult), no see on absurd. Kala ikka tahaks, räimed jm ka kaks korda kallimad.

Minu isa on elukutseline jalur, juba ligi 50aastat, täna pensionär ja ütleb, et kokkuostuhind pole sentigi tõusnud. Aga vot poes ja turul jala hibd üha kerkib. Kurb

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*kalur peab see sõna olema, mitte jalur, andeks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa on elukutseline jalur, juba ligi 50aastat, täna pensionär ja ütleb, et kokkuostuhind pole sentigi tõusnud. Aga vot poes ja turul jala hibd üha kerkib. Kurb

Osad kalurid müüvadki saagi ise maha ja ostjaid on meeletult.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )