Esileht Hobinurk Inglise buldog

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Inglise buldog

Postitas:

Plaanis on võtta inglise buldog. Olen juba eeltööd teinud, lugenud veebis infot jne. Hea oleks kuulda ka selle koera omanike kogemusi. Peres on eelnevalt koer olnud nii et ei ole enam päris algaja.

Tõuomadused olen enda arust üsna selgeks teinud, nende põhjal sobiks see koer hästi. Palju on aga räägitud buldogi kehvast tervisest, kas asi on tõesti nii halb?

Ravi- ja toiduarved olevat suured, kui palju võiks olla kuu lõikes kulu koerale? Näiteks kui tekib allergia ja vaja eritoitu.

Lemmikloomakindlustus on enesestmõistetav, kuid kas see katab kõik kulutused? Ehk on kellegil näiteid tuua? Veel midagi, millega tuleks arvestada?

 

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 11:25; 22.01 19:24; 12.02 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka see tõug väga meeldib eemalt vaadata ja pai teha (neil on hästi mõnus karvkate), aga endale ei riskiks võtta. Ikka tervise pärast. Kui on väga kõrge risk, et koer ei saa loomulikul teel poegida, siis on see esimene häirekell. OK, ei pea ju kutsikaid saama. Siis tean mitut seda tõugu koera, kes on surnud suht noorena infarkti. Pole ka just tüüpiline koera viis elust lahkuda. Aga põhiline argument, miks ma endale ei võtaks, on ikkagi see kõigi lühininaliste tõugude teema – hingamisprobleemid. Mu sõbranna buldog pidi äärepealt teise ilma minema, sest tal tekkis nohu! Mul on kogu elu koerad olnud ja ükski neist pole eales nohu põdenud, aga nohu, mis on eluohtlik ja millega tuleb minna nädalavahetusel kallisse kliinikusse esmaabisse – see on minu jaoks liig. Tahan tervet koera.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et sa ei oota päris sellist vastust, aga ma vastan siiski.

Ma ei saa aru tõukoerte omanikuna üldse aru kuidas inimene saab tahta sellist tõugu. Esimene kriteerium peaks ju olema lemmiku puhul tervis ja eluiga. Sa loed paljudest hädadest ja arvad, et see ei vasta tõele ja ei hakka sind puudutama? See ütlus on hea, et loll õpib oma vigadest ja tark teiste vigadest.

Loomulikult iga tõu puhul tuleb ette terviseprobleeme ja keskmisest kiiremat surma, aga seda vabatahtlikult endale valida on ikka päris totter.

Kui ei saa aru, mida ma silmas pean, siis mõtle, et kõik koerad on hundist. Kui palju su uus lemmik hunti meenutab?

 

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 15:07; 22.01 15:12; 22.01 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OK, et mitte ainult toriseda, siis jagan ühe nõuande.

Võta lahti FCI tõugude nimekiri ja tead, seal seltsikoerte all on väga palju toredaid hea iseloomuga koeratõuge, kes on tervemad ja elavad kauem.

Siis järgmiseks vaata sellist tõugu, kes pole liiga populaarne ja muutunud ülepaljundatuks. Vaata korralike kasvatajate kontakte ja küsi tõuühingutest lisainfot nii tõu kui ka kasvatajate kohta.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 15:07; 22.01 15:12; 22.01 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kokkupuututud koerad (nii paberitega kui paberiteta) – allergiad, hingamisprobleemid, epilepsia. Ükski neist ei käi kindlustuse alla, nii et rahakott puuga selga, kui tõesti seda koera soovid ja kenneli ning koera valik väga hoolikas ja ka siis peab õnne olema. Kui muidu inglise buldog meeldib, siis võib vaadata ka continentali poole, on natuka kobedama kehaga.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kokkupuututud koerad (nii paberitega kui paberiteta) – allergiad, hingamisprobleemid, epilepsia. Ükski neist ei käi kindlustuse alla, nii et rahakott puuga selga, kui tõesti seda koera soovid ja kenneli ning koera valik väga hoolikas ja ka siis peab õnne olema. Kui muidu inglise buldog meeldib, siis võib vaadata ka continentali poole, on natuka kobedama kehaga.

Mis hädasid siis kindlustus buldogide puhul korvab? Uurin kindlasti otse kindlustusest ka kuid ehk on kellegil konkreetseid näiteid?

Kui palju allergiate, hingamisprobleemide ravi maksta võib? Epilepsia?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 11:25; 22.01 19:24; 12.02 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kokkupuututud koerad (nii paberitega kui paberiteta) – allergiad, hingamisprobleemid, epilepsia. Ükski neist ei käi kindlustuse alla, nii et rahakott puuga selga, kui tõesti seda koera soovid ja kenneli ning koera valik väga hoolikas ja ka siis peab õnne olema. Kui muidu inglise buldog meeldib, siis võib vaadata ka continentali poole, on natuka kobedama kehaga.

Mis hädasid siis kindlustus buldogide puhul korvab? Uurin kindlasti otse kindlustusest ka kuid ehk on kellegil konkreetseid näiteid?

Kui palju allergiate, hingamisprobleemide ravi maksta võib? Epilepsia?

Neljakohalistest arvudest alustad tõsiste probleemide korral. Ja see on ainult algus.

Ei noh ära sa jumala eest nüüd kedagi kuulda võta, kes su mõtet pöörata soovivad. Proovi aga järgi. Kasvatajatel hea meel, et ikka jätkub naiivseid.

Tead, kui kindel soov, siis anna minna. Keda huvitab?

Näha juba, et sa soovid siit ainult ilustatud juttu kuulata ja see sobib.

Kas siis jooksed kohe ostma, kui siia foorumisse nüüd mõni buldogi kasvataja sulle ilusat juttu kirjutab? (ega ta muidugi ei ütle, et kasvataja ise on)

 

 

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 15:07; 22.01 15:12; 22.01 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldivad muidu väga mopsid, aga iial ei võta nii lühikese koonuga koera, sest ei soovi kaasa aidata vigaste loomade aretusele. Ja üldse tundub veider maksta hunnikut raha selle eest, et loom oleks värdu. Samamoodi ei võta iial lontkõrvadega kassi, kes näeb ju uskumatulr armas välja, aga selle põhjuseks on geneetiline kõhredeformatsioon, mis muu hulgas tähendab ka haigeid liigeseid ja pidevat valu loomale. Iiri hundikoer näeb väga lahe välja, aga see tõug on liiga suureks aretatud, kusagilt lugesin, et keskmine eluiga viis aastat. Inglise buldogist on järel ainult omaaegse tugeva ja sportliku koera karikatuur ja mul on neist loomadest nii kahju.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta koer, kellel on koon. Koonu on vaja selleks, et õhku jahutada, aga need nösuninad ei ole normaalsed ju (koerad on hundist aretatud – järelikult on see pikk koon ikka vajalik) . Väga armsad ja toredad on, aga neil lühikese nina tõttu on neil terviseprobleemid. Sõbrannal on ja ca 1000  eurot läks ninaopile, samuti oli jama hammastega, lühikese koonu tõttu ei mahtunud ära. Lühikese nina tõttu on oht ülekuumenemisele – kui ei saa värsket, jahedat õhku. Lisaks silmaprobleemid (sissepööratud  silmalaug) ja ka nahaprobleemid.  Tänu sõbrannale olen sellega väga hästi kursis.

Üldiselt – kindlasti tuleb teha kindlustus.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud kaks inglise buldogit ja kui nendega nii palju muresid poleks, oleksin ka kolmanda võtnud. Siiski loobusin ja enam lömmninasid ei vaata. Kutsika ostmine on pisku ja kindlustus ei päästa (mul oli teine koer ka kindlustatud, aga kordagi abi ei saanud).

Minu mõlemad koerad tulid Soomest, kuna Eestis ei ole häid kasvatajaid kes päriselt ka koerte tervisest hooliksid. Sellegipoolest suri esimene 6a ja teine 5a. Esimene palava ilmaga jooksis palli järgi ja läks jalapealt. Süda ütles üles. Enne seda oli tal mädaemaka operatsioon, silmade op ja nina-kurgu vms operatsioon. Kokku ca 3000eur.  5a suri vähki ja temal samuti opereeriti nina ja kurku (ca 1500eur) ja kasvajaid veel umbes 2000eur eest. Lõpuks lasime minna st panime magama.

Enam ei soovi toetada sedalaadi tõugude aretust. Terveid elupäevi minu omadel väga nagu polnudki. Et nad päris vabalt hingata saaksid või õiget koeraelu elada… Jooksmine oli juba terviserisk ja saigi ühele saatuslikuks. Nüüd hiljuti võtsime sheltie ja hoopis teine loom. Tunne kohe, et ta ELAB! Võib-olla veidi sarnane inglise buldogiga on ka amstaff. Energilisem kindlasti, aga oluliselt tervem ja väga normaalse iseloomuga kui hea kasvataja juurest võtta.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 23:21; 25.01 21:35; 26.01 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanematel oli prantsuse buldog ja ei mäleta et tal oleks suuri tervisehädasid olnud. Elu lõpus olid jalad haiged. 11 aastaseks elas. Seega ei pruugi tömpninalised tingimata haiged olla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal oli mopsikutsikas, 6-kuuselt jäi keset jalutuskäiku seisma ja ahmis õhku. Mindi veterinaarile, kõik näiliselt korras -molosside häda, et ei saa piisavalt hapnikku. Koer suri kuu aja pärast äkksurma, jalapealt läks. Lahkamisel selgus, et koera rinnakorv  ei kasvanud koeraga kaasa, kasvavad kopsud suruti väikeses rinnakorvis kokku, kuni lõpuks rinnakorv andis survele alla ja luuotsad tungisid  kopsu, põhjustades sisemise verejooksu. Sõbranna sai kasvatajalt oma raha tagasi -vigane aretus, vanemate geenid ei sobinud.

PALUN ÄRA VÕTA KOERA VAID VÄLIMUSE PÄRAST. PALUN VALI MÕNI TERVEM TÕUG.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 13:26; 25.01 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanis on võtta inglise buldog. Olen juba eeltööd teinud, lugenud veebis infot jne. Hea oleks kuulda ka selle koera omanike kogemusi. Peres on eelnevalt koer olnud nii et ei ole enam päris algaja.

Tõuomadused olen enda arust üsna selgeks teinud, nende põhjal sobiks see koer hästi. Palju on aga räägitud buldogi kehvast tervisest, kas asi on tõesti nii halb?

Ravi- ja toiduarved olevat suured, kui palju võiks olla kuu lõikes kulu koerale? Näiteks kui tekib allergia ja vaja eritoitu.

Lemmikloomakindlustus on enesestmõistetav, kuid kas see katab kõik kulutused? Ehk on kellegil näiteid tuua? Veel midagi, millega tuleks arvestada?

tervis on neil jah kehva, hingamishäired jne. lisaks nad norskavad ja on laisad. rumalavõitu on ka, vbl sellepärast, et neil pidevalt paha olla – nina ei käi korralikult läbi ju. endale ei võtaks.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 15:14; 25.01 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal oli mopsikutsikas, 6-kuuselt jäi keset jalutuskäiku seisma ja ahmis õhku. Mindi veterinaarile, kõik näiliselt korras -molosside häda, et ei saa piisavalt hapnikku. Koer suri kuu aja pärast äkksurma, jalapealt läks. Lahkamisel selgus, et koera rinnakorv ei kasvanud koeraga kaasa, kasvavad kopsud suruti väikeses rinnakorvis kokku, kuni lõpuks rinnakorv andis survele alla ja luuotsad tungisid kopsu, põhjustades sisemise verejooksu. Sõbranna sai kasvatajalt oma raha tagasi -vigane aretus, vanemate geenid ei sobinud.

PALUN ÄRA VÕTA KOERA VAID VÄLIMUSE PÄRAST. PALUN VALI MÕNI TERVEM TÕUG.

meie tuttav mops läks samuti jala pealt. õhtul läks koerake rahulikult magama, hommikuks oli surnud. minu silma jaoks need moonutatud ninadega koerad ei ole ilusad. miski ebaloomulik pole ilus.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 15:14; 25.01 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe kõigepealt kindlustustingimused läbi. Sealjuures ka ravikulude välistused. Ja siis mõtle, milliste probleemide korral kindlustus aitaks.

Kindlustus ei kata:
– hammaste ravi
– allergia ravi (kaetakse kuni 100 eurot kuni allergia diagnoosimiseni)
– pärilike ja kaasasündinud vigade ravi
– krooniliste haiguste ravi.

Põhimõtteliselt võib buldogi puhul lähtuda sellest, et kindlustusest saad abi siis, kui koeraga juhtub mingisugune trauma või koer kaduma läheb. Kogu see tavapärane pikk nimekiri tõbedest ja ohtudest, millega enamike buldogide omanikke peab rinda pistma, ei lähe kindlustuskaitse alla. Seega kui soov kindel, siis hakka varakult raha koguma, et sul oleks võimalik neid vet arveid oma taskust tasuda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, oled tervisega kursis ja tõu iseloomuga. Käi buldogide erinäitusel, suhtle kasvatajatega, vii ennast kurssi, milline on terve välimikuga inglise buldog, küsi tervise kohta, allergiate, ravi maksumuse kohta. Seletavad lahkesti. Suhtle buldogide tõuühinguga, liitu facebookis vastava tõu grupiga.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 13:26; 25.01 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, oled tervisega kursis ja tõu iseloomuga. Käi buldogide erinäitusel, suhtle kasvatajatega, vii ennast kurssi, milline on terve välimikuga inglise buldog, küsi tervise kohta, allergiate, ravi maksumuse kohta. Seletavad lahkesti. Suhtle buldogide tõuühinguga, liitu facebookis vastava tõu grupiga.

Selle tõu aretajad räägivad ikka, et tasub võtta. Neil omal kasud sees.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 23:21; 25.01 21:35; 26.01 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle tõu aretajad räägivad ikka, et tasub võtta. Neil omal kasud sees.

Tead mõne teise tõu aretajat, kes räägiks, et ei tasu võtta 😀 Ma pole veel ühtki kohanud, kes ütleks, et ei, ärge mu selle pesakonna kutsikat ostke, satute probleemide otsa. Aretajad võivad ju idee poolest aatelised olla küll, paaritada õigeid isendeid ja puha, aga kui jama välja tuleb, siis keegi neist ei jäta ju pesekaonda müümata, ikka kiidetakse üles. Eriti algajale ostjale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle tõu aretajad räägivad ikka, et tasub võtta. Neil omal kasud sees.

Tead mõne teise tõu aretajat, kes räägiks, et ei tasu võtta ???? Ma pole veel ühtki kohanud, kes ütleks, et ei, ärge mu selle pesakonna kutsikat ostke, satute probleemide otsa. Aretajad võivad ju idee poolest aatelised olla küll, paaritada õigeid isendeid ja puha, aga kui jama välja tuleb, siis keegi neist ei jäta ju pesekaonda müümata, ikka kiidetakse üles. Eriti algajale ostjale.

Nõus. Siin lihtsalt juttu inglise buldogitest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 23:21; 25.01 21:35; 26.01 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis hädasid siis kindlustus buldogide puhul korvab? Uurin kindlasti otse kindlustusest ka kuid ehk on kellegil konkreetseid näiteid? Kui palju allergiate, hingamisprobleemide ravi maksta võib? Epilepsia?

Niimoodi lihtsalt õlgu kehitades küsidki, et kui palju epilepsia ravi maksta võib? Kas sa tead mis on epilepsia, milliseid kannatusi see põhjustab loomale, milliseid muid tervisehäireid kaasa toob, missugune kohutav elu kaasneb omanikule, eriti veel kui ta oma looma juhuslikult veel armastab ka, nii et praktiliste probleemide kõrval on veel südamevalu? Raha on siin viimasejärguline küsimus, ma ei tuleks selle küsimise pealegi, kui räägiksime epilepsiast.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Niimoodi lihtsalt õlgu kehitades küsidki, et kui palju epilepsia ravi maksta võib? Kas sa tead mis on epilepsia, milliseid kannatusi see põhjustab loomale, milliseid muid tervisehäireid kaasa toob, missugune kohutav elu kaasneb omanikule, eriti veel kui ta oma looma juhuslikult veel armastab ka, nii et praktiliste probleemide kõrval on veel südamevalu? Raha on siin viimasejärguline küsimus, ma ei tuleks selle küsimise pealegi, kui räägiksime epilepsiast.

[/quote]

Minul on inglise buldog, kellel on epilepsia….epilepsia ravim iseenesest on odav. Mu koer ei kannata mitte mingis mõttes, ka mina mitte ( ma väga armastan oma koera) Esimest epilepsiahoogu näha oli väga valus, teine hoog tuli 24 tunni jooksul….kohe arstile, rohud peale ja elame ilusat ja rõõmsat elu.

Inglased laisad?? Meie oma on nagu vurrkann, jookseb, möllab, mängib jne.Parimat sõpra endale ja lapsele ei oskakski ette kujutada – nii sõbralik ja heatahtlik koer. Ei  haugu ja ei klähvi iga asja peale. Mõistuse koha pealt – väga tark loom, õpib väga kiiresti, osad asjad tundusid mehe jaoks uskumatud, et koer need selgeks võiks saada, aga kõik, mis olen õpetanud, on selge.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niimoodi lihtsalt õlgu kehitades küsidki, et kui palju epilepsia ravi maksta võib? Kas sa tead mis on epilepsia, milliseid kannatusi see põhjustab loomale, milliseid muid tervisehäireid kaasa toob, missugune kohutav elu kaasneb omanikule, eriti veel kui ta oma looma juhuslikult veel armastab ka, nii et praktiliste probleemide kõrval on veel südamevalu? Raha on siin viimasejärguline küsimus, ma ei tuleks selle küsimise pealegi, kui räägiksime epilepsiast.

Minul on inglise buldog, kellel on epilepsia….epilepsia ravim iseenesest on odav. Mu koer ei kannata mitte mingis mõttes, ka mina mitte ( ma väga armastan oma koera) Esimest epilepsiahoogu näha oli väga valus, teine hoog tuli 24 tunni jooksul….kohe arstile, rohud peale ja elame ilusat ja rõõmsat elu.

Inglased laisad?? Meie oma on nagu vurrkann, jookseb, möllab, mängib jne.Parimat sõpra endale ja lapsele ei oskakski ette kujutada – nii sõbralik ja heatahtlik koer. Ei haugu ja ei klähvi iga asja peale. Mõistuse koha pealt – väga tark loom, õpib väga kiiresti, osad asjad tundusid mehe jaoks uskumatud, et koer need selgeks võiks saada, aga kõik, mis olen õpetanud, on selge.

[/quote]
Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 11:25; 22.01 19:24; 12.02 08:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Hobinurk Inglise buldog