Esileht Pereelu ja suhted Inglismaale elama

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Inglismaale elama

Postitas:
Kägu

Sooviks teiste arvamust kuulda.Mul on kaks last. Mõlemad käivad lasteaias. Tekkis mõte kolida Inglismaale elama. Ees on seal sugulased erinevates linnades. Ise koliksin Southamptonisse.
Seal elades tahaksin ka mõnda kohalikku kõrgkooli õppima asuda ja veidi tööd ka teha. Varasemalt on Uks käidud mitmel korral. Külas sugulastel. Mulle kohutavalt meeldis seal ja tahaks väga tagasi minna.
Kas tundub väga ebareaalne plaan? Minek oleks ilma tagasitulekuta. Eestis enam elada ei taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Inglismaale elama

hakka astuma. vaesed britid, ma ütlen.
http://www.fenlandcitizen.co.uk/news/latest-news/baltic_mafia_claim_fury_1_3471394

selliseid idaeurooplaste vastaseid artikleid ilmub seal sageli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Terve Inglismaa on selliseid Ida-Euroopa puuke täis. Tõstavad ainult kuritegevust ja kusevad tänaval.
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3423155/Number-of-Eastern-Europeans-in-British-jails-jumps-by-850-per-cent-in-five-years.html

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

oleneb, kui sul kõvasti raha on, siis ela kus iganes. või milles sa õppimise kõrvalt elada kavatsed?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millest sa õppemaksu hakkad maksma Inglismaal? Ja millest ise ja lapsed elate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Terve Inglismaa on selliseid Ida-Euroopa puuke täis. Tõstavad ainult kuritegevust ja kusevad tänaval.
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3423155/Number-of-Eastern-Europeans-in-British-jails-jumps-by-850-per-cent-in-five-years.html%5B/tsitaat%5D

Heh, mingi tüüpiline kollane artikkel kohaliku pööbli tähelepanu tõmbamiseks. ‘The Sun’ on tõesti kõige tõsiseltvõetavam ja intelligentsem meediaväljaanne, peaks mainima.
‘one in ten foreigners jailed every year is Polish’ – ehk siis 10% kõigist VÕÕRAMAALASTEST on poolakad. Arvestades poolakate arvu Inglismaal, pole see just eriti pirakas protsent.
Samuti üritab see artikkel jätta muljet, nagu ainult kriminaalidest idaeurooplaste arv kasvakski.
Seda nad pole maininud, et võrdeliselt on kasvanud ka korralike tööliste arv. Töölised, kes teevad töid, mida kohalikud ise nagunii poleks nõus tegema. Kohalik istub pigem abirahade peal ja vahib telekat, kui et ehitusele või torumehks läheb. Poolakas teeb musta töö ära ja maksab veel makse pealekauba.

Idaeurooplased on kusjuures hinnatud tööjõud. Ma elasin vahepeal tudengina Inglismaal ning kui kitsas oli käes, oli plaan minna mõneks ajaks kuhugi tööle. Üks kohalik ütles, et masu aeg on küll, aga idaeurooplased on kuum kaup, et ilmselt sa saaksid tööle küll. Tollal ma solvusin veidike selle peale, aga tegelikult ta ei mõelnud seda halvasti. Poolakaid ja baltlasi võetakse tõesti hea meelega tööle.

Normaalsed inglased on idaeurooplaste kasutegurist aru saanud ja eriti ei prääksu. Prääksub töötu pööbel, kes nagunii tööle minna ei viitsiks, ja natsiparteid, kes kasutavad ükskõik millised argumente ja vahendeid oma ideede läbisurumiseks ja immigratsiooni vastu võitlemiseks. See lingitud artikkel näeb välja täpselt nagu mingi natsipartei tellimustöö.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Sooviks teiste arvamust kuulda.Mul on kaks last. Mõlemad käivad lasteaias. Tekkis mõte kolida Inglismaale elama. Ees on seal sugulased erinevates linnades. Ise koliksin Southamptonisse.
Seal elades tahaksin ka mõnda kohalikku kõrgkooli õppima asuda ja veidi tööd ka teha. Varasemalt on Uks käidud mitmel korral. Külas sugulastel. Mulle kohutavalt meeldis seal ja tahaks väga tagasi minna.
Kas tundub väga ebareaalne plaan? Minek oleks ilma tagasitulekuta. Eestis enam elada ei taha.[/tsitaat]

erinevalt eestist on inglismaal elitaarne haridussüsteem. üritavad küll seda tasuta hariduse osa parandada, kuid tegelikkuses on see olulises osas tasuline ja kui hariduses enamat tahad, siis plekid nii et silm sinine. tasuta saavad seal õppida vaid kuldmedaliga oma riigis kooli lõpetanud, kui sedagi. üldiselt pole võimalik ida-eurooplasena saada stipendiumit meie heade, ammugi keskmiste hinnetega. hõbemedaliga ida-eurooplane on juba sama pulga peal iga muu murjamiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]hakka astuma. vaesed britid, ma ütlen.
http://www.fenlandcitizen.co.uk/news/latest-news/baltic_mafia_claim_fury_1_3471394

selliseid idaeurooplaste vastaseid artikleid ilmub seal sageli.[/tsitaat]

Jah, enamasti mingites kollastes pööbliväljaannetes ning kannavad kellegi poliitilisi huve.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Terve Inglismaa on selliseid Ida-Euroopa puuke täis. Tõstavad ainult kuritegevust ja kusevad tänaval.
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3423155/Number-of-Eastern-Europeans-in-British-jails-jumps-by-850-per-cent-in-five-years.html%5B/tsitaat%5D

ohohhh, mina end küll puugiks ei nimeta ja kindlasti ei kuse ka tänaval. inglased saavad pubituuridel igapäevaselt sellega ise väga hästi hakkama.
ilmselt on mu enesehinnang kõrgem kui tsiteeritud postituse tegijal.

ja kummalgi lingitaja artiklites pole mainitud sõnagi eestlaste kohta. järelikult eestlastest kriminaale on seal nii vähe, et ei tasu mainimistki.

teemasse: hea, et sul on erinevates linnades sugulasi ees. kas oled nendega juba arutanud seda teemat ja oleks nad nõus sind ja su lapsi mõneks ajaks enda juurde võtma kuniks sa töö leiad ja elukoha saad? inglismaal on töökoha saamiseks vajalik elukoht ja vastupidi, elukoha saamiseks on vajalik töökoht. lasteaia koha ja koolikoha lastele saad ka alles siis kui on olemas elukoht JA töökoht.
kui sul on võimalik võtta siin laenu, et õpingud seal kinni maksta, siis saad hakkam. vastasel juhu ilmselt mitte, sest esimeste töökohtadega seal ei teeni sa lihtsalt nii palju, et peale elamiskulude maksmist jääks nii palju raha järgi, et end koolitatud saaksid. lühikursused on teine teema. aga hariduse saamine just kõrgkooli poolel on ikka väga väga kallis ja niisama lihtsalt sisse ka ei saa isegi kui raha on olemas. nõuded on ikka päris kõrged.

mul sõbranna õpib seal kriminalistikat (labori teema nagu n need csi sarjad), kuna seda siin eestis õppida ei saa. lõpetas siin gümnaasiumi kuldmedaliga, aga õppemaks on ikkagi ja väga kallis.

mõtle ikka väga hoolega, kas saaksid hakkama ja kas sugulased seal on ikka nõus toetama. kui jah, siis anna minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ohohhh, mina end küll puugiks ei nimeta ja kindlasti ei kuse ka tänaval. inglased saavad pubituuridel igapäevaselt sellega ise väga hästi hakkama.
ilmselt on mu enesehinnang kõrgem kui tsiteeritud postituse tegijal.

ja kummalgi lingitaja artiklites pole mainitud sõnagi eestlaste kohta. järelikult eestlastest kriminaale on seal nii vähe, et ei tasu mainimistki.[/tsitaat]

Mis sa tõesti arvad, et keskmine ingalne teeb vahet poolakal ja eestlasel? Nende jaoks oleme me üks idaeuroopa kõik.
Oma töös pean ma pidevalt kokku puutuma selle imagoga, mis eesti jms nn uue Euroopa sisserändajad on meist seal kujundanud. Naiste litsakas riietus ja meik, meeste joomine, töötus ja kuritegevus. Need on näitajad, mille järgi meid tuntakse. Ja kui juba pööbli lehed ja nende poliitilised eeskõnelejad on vaenlase meist kujndanud – kas siis ikka on tõesti nii tore koht, kuhu minna? See on ju selge, et teemaalgataja ei lähe sinna teadust tegema, vaid ikka blue collar tööle. Esimesel juhul oodataks teda sinna väga ja suhtumine oleks hea, paregusel juhul – järjekordne puuk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tahad, siis mine. Arvan, et lapsed ei taha minna ja see tähendab, et lähed üksi. Sul endal ka üksi mitu korda lihtsam seal elu järje peale sättida. Siia jäävatele lastele saad ju elatist maksta.

Please wait...
Postitas:
pr xyz

Eelviimasele käole. Naiste litsakas riietus ja meik, meeste joomine, töötus ja kuritegevus. Need on näitajad, millega ühel keskmisel eestlasel on väga raske ühte keskmist britti lüüa. Skandinaavias iseasi, aga britid teevad litsakas riietuses, joomises ja sotsiaalsüsteemi arvel elamises meile ikka pika puuga ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]pr xyz kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eelviimasele käole. Naiste litsakas riietus ja meik, meeste joomine, töötus ja kuritegevus. Need on näitajad, millega ühel keskmisel eestlasel on väga raske ühte keskmist britti lüüa. Skandinaavias iseasi, aga britid teevad litsakas riietuses, joomises ja sotsiaalsüsteemi arvel elamises meile ikka pika puuga ära.[/tsitaat]

Just nimelt, sama ka Iirimaa kohta. Kuigi minu arust ei ole see asi p2ris 6ige ei Eestis ega ka siin, Briti saartel. Naised naevad valja nagu litsid nii siin kui seal – Eestis, kuna seal peetakse v2limust liiga ylioluliseks ja ilma meigita ei minda ka yle tee poodi mitte; Inglismaal-Iirimaal, kuna nad ei oska ennast meikida ega korralikult riidesse panna…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sa tõesti arvad, et keskmine ingalne teeb vahet poolakal ja eestlasel? Nende jaoks oleme me üks idaeuroopa kõik.
Oma töös pean ma pidevalt kokku puutuma selle imagoga, mis eesti jms nn uue Euroopa sisserändajad on meist seal kujundanud. Naiste litsakas riietus ja meik, meeste joomine, töötus ja kuritegevus. Need on näitajad, mille järgi meid tuntakse. Ja kui juba pööbli lehed ja nende poliitilised eeskõnelejad on vaenlase meist kujndanud – kas siis ikka on tõesti nii tore koht, kuhu minna? See on ju selge, et teemaalgataja ei lähe sinna teadust tegema, vaid ikka blue collar tööle. Esimesel juhul oodataks teda sinna väga ja suhtumine oleks hea, paregusel juhul – järjekordne puuk.[/tsitaat]

Minu meelest ajad sa puhast pula suust välja. 98% Inglismaale läinud poolakatest käib tööl, kuidas sa neid siis puukideks saad nimetada?
Joomises, litsakas riietuses ja töötuses teevad tõesti inglased idaeurooplastele ja eriti eestlastele ikka väga pika puuga ära.
Ma ei ole tõtt-öelda näinud Inglismaal veel ühtegi litsakas riietuses Eesti naist, aga minu Eesti tuttavad õpivad siin Briti ülikoolides, nii et kontingent on vist veitsa teine kah.

Võib-olla mingis väikelinnas on need baltlased tõesti probleemiks, aga no ma ei ole näinud 6 siin viibitud aasta jooksul mitte ainsatki räuskavat, purjus või prostivälimusega idaeurooplast. Need räuskavad ja tänavatele kusevad pahupidi silmadega noored tänavatel on kõik Inglismaa omad pojad ja tütred.

Ma küll ei kujuta ette, mis huvitavad asutuses sa küll töötad, et sa pead sellise mainega pidevalt kokku puutuma, aga igatahes see briti pööbli mulje idaeurooplastest baseerub suuresti müütidel. Ja on ilmselt selline pisikeste rassistlike matsilinnade probleem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]pr xyz kirjutas:[/small]

Just nimelt, sama ka Iirimaa kohta. Kuigi minu arust ei ole see asi p2ris 6ige ei Eestis ega ka siin, Briti saartel. Naised naevad valja nagu litsid nii siin kui seal – Eestis, kuna seal peetakse v2limust liiga ylioluliseks ja ilma meigita ei minda ka yle tee poodi mitte; Inglismaal-Iirimaal, kuna nad ei oska ennast meikida ega korralikult riidesse panna…[/tsitaat]

Selline libu-stiil on kohalike hulgas omane ikkagi madalamale klassile (vähene/olematu haridus, abirahad jms). Kui meie naised sinna läheva, siis nad lahterdatakse ka automaatselt samasse auku, kuigi vaimsed võimed ja oskused võimaldaks ehk isegi rohkemat. Aga jah, see \”Kõik müügiks\” look paneb nad briti suvalise pätsiga hetkega samale pulgale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline libu-stiil on kohalike hulgas omane ikkagi madalamale klassile (vähene/olematu haridus, abirahad jms). Kui meie naised sinna läheva, siis nad lahterdatakse ka automaatselt samasse auku, kuigi vaimsed võimed ja oskused võimaldaks ehk isegi rohkemat. Aga jah, see \”Kõik müügiks\” look paneb nad briti suvalise pätsiga hetkega samale pulgale.[/tsitaat]

Oeh, jälle üks kõigeteadja, kes pole ilmselgelt UK-s käinud muidu kui ehk vaid kolm päeva turistina.
Ei ole see hooravälimus ainult alamklassi teema, paljud tudengid käivad ka ringi, suured mustad sõõrid silmade ümber maalitud. Nädalavahetusel käiakse olematute kleitide ja jala all tudisevate hiigelkontstega klubides, ise maani juua täis ja plärud kõigil ees. Tartu Ülikooli tudengid näiteks on küll pehmelt öeldes teistmoodi.

Ja kust sa võtad, et kõik Inglismaale minevad eesti naised on sellise ‘kõik müügiks’ välimusega? Nagu ma juba ütlesin, ma ei ole siin mitte ühtegi sellist näinud. Tõtt-öelda pole mu seltskonnas üldse selliseid naisi. Ju siis sul on mingi huvitav ringkond.
Ma käin villase mantliga ja teen siin doktorikraadi, keegi pole intiimteenuseid küsima tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisime mõni aasta tagasi Inglismaal ringreisil mehe ja lapsega, tegime ringi peale Stratford-upon-Avon kandis ja ausalt olin ikka shokeeritud kus päise päeva ajal pubides kakerdasid joobunult ringi täisjõus mehed ja noorukid kes hüüdsid ropendusi naiste ja laste poole..siis visati kividega meie kanali laeva ühes väikeses kohas kui ekskursiooni tegime, kuulsime et pidi täitsa tavaline olema.
Ja see kõik vaiksetes kohtades, imeilusate majadega ja looduse keskel..mitte nagu arvad suurlinnas pättide keskel.
Kanalites ujus prügi ja kõik mis taheti visati sisse, külmutuskapid, diivanid ja nägin ka vanni põhjas.
Nii halba teenindust, ebasõbralik ja taheti rahaga tüssata pole isegi vaeses kagu aasias kohanud…ei tahaks miljoni aasta sees ka seal elada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Käisime mõni aasta tagasi Inglismaal ringreisil mehe ja lapsega, tegime ringi peale Stratford-upon-Avon kandis ja ausalt olin ikka shokeeritud kus päise päeva ajal pubides kakerdasid joobunult ringi täisjõus mehed ja noorukid kes hüüdsid ropendusi naiste ja laste poole..siis visati kividega meie kanali laeva ühes väikeses kohas kui ekskursiooni tegime, kuulsime et pidi täitsa tavaline olema.
Ja see kõik vaiksetes kohtades, imeilusate majadega ja looduse keskel..mitte nagu arvad suurlinnas pättide keskel.
Kanalites ujus prügi ja kõik mis taheti visati sisse, külmutuskapid, diivanid ja nägin ka vanni põhjas.
Nii halba teenindust, ebasõbralik ja taheti rahaga tüssata pole isegi vaeses kagu aasias kohanud…ei tahaks miljoni aasta sees ka seal elada.[/tsitaat]

Paljud väikelinnad UK-s need kõige hullemad kolkad ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oeh, jälle üks kõigeteadja, kes pole ilmselgelt UK-s käinud muidu kui ehk vaid kolm päeva turistina.
Ei ole see hooravälimus ainult alamklassi teema, paljud tudengid käivad ka ringi, suured mustad sõõrid silmade ümber maalitud. Nädalavahetusel käiakse olematute kleitide ja jala all tudisevate hiigelkontstega klubides, ise maani juua täis ja plärud kõigil ees. Tartu Ülikooli tudengid näiteks on küll pehmelt öeldes teistmoodi.

Ja kust sa võtad, et kõik Inglismaale minevad eesti naised on sellise ‘kõik müügiks’ välimusega? Nagu ma juba ütlesin, ma ei ole siin mitte ühtegi sellist näinud. Tõtt-öelda pole mu seltskonnas üldse selliseid naisi. Ju siis sul on mingi huvitav ringkond.
Ma käin villase mantliga ja teen siin doktorikraadi, keegi pole intiimteenuseid küsima tulnud.[/tsitaat]

Tõmba hinge. Mul on ka villane mantel. Ja doktorikraadiga inlgasest abikaasa, nii et pisut-pisut ma ikka selle riigi kohta tean ja olen seal ka no ikka nii \”mõned korrad\” viibinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõmba hinge. Mul on ka villane mantel. Ja doktorikraadiga inlgasest abikaasa, nii et pisut-pisut ma ikka selle riigi kohta tean ja olen seal ka no ikka nii \”mõned korrad\” viibinud.[/tsitaat]

Seda imelikumad on sinu tihedad kokkupuuted ‘kõik müügiks’ välimusega eestlannadega. Mis huvitav koht see on, kus neid parvede viisi kohtab? Või on sind ennast nende harimata inglise pätsidega samasse punti paigutatud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljud väikelinnad UK-s need kõige hullemad kolkad ongi.[/tsitaat]

No ei tea Stratford-upon-Avon on ikka üks tuntumaid kultuurilisi keskusi Inglismaal ja päris kolkaks seda piirkonda ei tembeldaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Seda imelikumad on sinu tihedad kokkupuuted ‘kõik müügiks’ välimusega eestlannadega. Mis huvitav koht see on, kus neid parvede viisi kohtab? Või on sind ennast nende harimata inglise pätsidega samasse punti paigutatud?[/tsitaat]

Rahune maha. Keegi ei võta sinult sinu mänguasja käest. Fakt on see, et eestlastel nagu ka teistel Ida-Euroopa immigrantidel on Inglismaal mitte kõige parem renomee. Ja süüdistada saab sellest ikka ja jälle ainult oma enda inimesi, kes ei oska käituda ja isegi ei ürita seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahune maha. Keegi ei võta sinult sinu mänguasja käest. Fakt on see, et eestlastel nagu ka teistel Ida-Euroopa immigrantidel on Inglismaal mitte kõige parem renomee. Ja süüdistada saab sellest ikka ja jälle ainult oma enda inimesi, kes ei oska käituda ja isegi ei ürita seda.
[/tsitaat]

Kle, võid oma patroniseeriva tooni tead kuhu pista. Ma tean seda renomeed väga hästi, aga ma väidan ka seda, et see baseerub suuresti müütidel. Kummaline, et enda arvates intelligentsesse perre kuuluv inimene neid müüte taastoota tahab ja sedasi omaenda rahvuskaaslannadest räägib.
Nagu jutt, et enamus eestlannasid, kes lähevad Inglismaale, võivad olla küll targad ja tublid, aga neil on siiski see ‘kõik müügiks’ välimus, mille tõttu neid inglise alamklassiga ühte punti arvatakse. (Tõsi küll, on ka mõni suurepärane erand nagu näiteks sina.)
Ma küsingi sinult, et kus on tegelikult need kohad, kus liigub hunnikute viisi neid ‘kõik müügiks’ välimusega eestlannasid?
Inglise pööbel koos sinu abikaasaga võivad arvata mida tahes – ma küsingi et kus on see tegelik alus, mis õigustaks neid eelarvamusi? Kus liiguvad nutikad ja toimekad hoora välimusega eestlannad?

Please wait...
Postitas:
pr xyz

Viimasele käole. Ma ei usu/ei ole kogenud et eestlaste/ida-eurooplaste renomee oleks hullem kui mustanahaliste immigrantide oma. Pigem kasutavad just viimased iga võimalust sotsiaalsüsteemi lüpsmiseks. Ida-eurooplased elatavad end kas ausalt tööd tehes või siis kuritegevusega, maksumaksjate raha kulutavad vähesed.
Tegelikult on sealses ühiskonnas üldse raske päris omaks saada. Pinnapealsemaid tutvusi tekib küll, aga lõpuks tuleb vahe ikkagi sealt sisse, et Oxfordi sõudeklubis me ju koos ei käinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kle, võid oma patroniseeriva tooni tead kuhu pista. Ma tean seda renomeed väga hästi, aga ma väidan ka seda, et see baseerub suuresti müütidel. Kummaline, et enda arvates intelligentsesse perre kuuluv inimene neid müüte taastoota tahab ja sedasi omaenda rahvuskaaslannadest räägib.
Nagu jutt, et enamus eestlannasid, kes lähevad Inglismaale, võivad olla küll targad ja tublid, aga neil on siiski see ‘kõik müügiks’ välimus, mille tõttu neid inglise alamklassiga ühte punti arvatakse. (Tõsi küll, on ka mõni suurepärane erand nagu näiteks sina.)
Ma küsingi sinult, et kus on tegelikult need kohad, kus liigub hunnikute viisi neid ‘kõik müügiks’ välimusega eestlannasid?
Inglise pööbel koos sinu abikaasaga võivad arvata mida tahes – ma küsingi et kus on see tegelik alus, mis õigustaks neid eelarvamusi? Kus liiguvad nutikad ja toimekad hoora välimusega eestlannad? [/tsitaat]

Konkreetne vastus oleks konstruktiivsem kui miinustamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei tea Stratford-upon-Avon on ikka üks tuntumaid kultuurilisi keskusi Inglismaal ja päris kolkaks seda piirkonda ei tembeldaks.
[/tsitaat]

Ajaloolise tähtsusega viisakaid ja ilusaid linnu on teisigi, kuhu on aja jooksul palju töötuid troppe elama asunud. Mul üks inglise sõber just ütles, et neid on igal pool, välja arvatud Belgravias, mis on liiga kallis.
Neid on isegi Oxfordis ja Cambridge’is.
Ma pidasingi ‘kolka’ all pigem seda silmas, millised on kohalikud elanikud ja millise suhtumisega.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Pereelu ja suhted Inglismaale elama

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.