Esileht Kodunurk Ingveriga tee

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ingveriga tee

Postitas:

Nüüd külmal ajal soovitatakse juua teed ingveriga. Kuidas seda peaks tarbima siis? Teen omale tavaliselt musta teed. Kas inveri riivin sinna sisse või lõikan vaid tükid? Või peaks hoopis keetma ingverit koos teega, et selle mõju pääseks ka minu sisse :))? Kui palju üldse panna ingverit ühe u. 250 ml tassi tee peale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIna panen tassi peale u 0,5 – 1 cm jupi ingverit (olenevalt läbimõõdust). Lõikan hästi õhukesed viilud, valan keeva vee peale, katan tassi pealt kaanega ja lasen u 10 min tõmmata. Riivimisel ilmselt kulub ingverit vähem ja annab maitset paremini välja, aga mul pole sellist ilusat pisikest riivi ja ei viitsi suurt riivi ära määrida 🙂

KUi viil sidrunit ka sisse panna, siis on külmetus- ja viirushaiguste vastane pomm täitsa olemas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riivi veidi v möned öhukesed viilud, mett pane ka juurde. aga yldiselt soovitaks sulle hoopis taimeteesid, nad maitsevad ka paremini ingveriga! kui on viiludena siis pärast vöid viilud nahka pista. ebakydoonia on ka hea. kui eelnevalt suhkruga purki pandud. mönus on ka kui veidi kaneelipulbrit teesse saputada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan hoopis kuivatatud ingverit ja söön seda nii üks tükike päevas, ravib kurku hästi ja enesetunne ka parem. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui räägitakse ingveriteest, siis peetaksegi silmas ainult ingverijuurikast keedetud teed. ingverit peaks vähemalt 20 min keetma. juurikas viiludeks ja potti, keeda, lisa maitse järgi mett ja sidrunit näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina keedan, potti vett nii 1-2 l, paari cm pikkune ingveri juurikas mille koorin ära ja siis vajutan laiaks, natuke apelsini koori ja kaneelikoort ning keedan tasasel tulel 20 mintsa. Joon sidruni ja meega.

Mõnus kreftine tee tuleb, mitte sula nagu soojas vees leotatud tükikestest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul siis hästi õhukesed ingveriviilud, kaneelikoort, tähtaniis, kardemoni seemneid, koriandri seemneid, lagritsajuurt, nelki ka paa tk. Tuleb mõnus vürtsitee, mida talvel juua. Sama koostisega on ka teed osta- Yogi tee biomarketis. Aga valmis ostes ikka suht kallis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vahel keedan ingveriga chai teed.
Erinevaid t¨ai retsepte on netis palju, guugel abiks: http://www.google.com/webhp#sclient=psy-ab&hl=en&site=webhp&source=hp&q=chai+retsept&pbx=1&oq=chai+retsept&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=80178l80819l2l81108l4l4l0l0l0l1l258l706l0.2.2l4l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=20d79f0a81e4895c&biw=1680&bih=897

Aga kui ma laisk olen, siis kallan õhukestele ingveriviiludele keeva vee ja lasen tõmmata.
Siis lisan sidruniviilud ja lasen veel tõmmata.
Lõpuks maitse järgi mett, aga siinkohal pead teadma, et mee tervislikud omadused hävinevad üle 37-kraadises kuumuses. Kui see sind ei loksuta, siis lisa mesi varem, sel juhul toimib mesi maitsva magustajana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Ingveriga tee

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.