Esileht Pereelu ja suhted Inimene raiskab toitu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 82 )

Teema: Inimene raiskab toitu

Postitas:

Mu teema on seeriast “Kuidas inimesele viisakalt öelda, et…”

Leppisime teatud põhjustel kokku, et mu 20-aastane õetütar elab aasta meil. Mul ei olnud selle vastu midagi, olen temaga alati hästi läbi saanud ja ruumi on meil palju, oma vanemad

lapsed on täiskasvanud ja välja kolinud.

Kuid koos elades (kuu on ta meil elanud nüüd) selgus üks “aga”, mis mind tema juures hirmsasti häirib. Nimelt on ta kohutav toiduraiskaja. Mingit toidu hindamist või väärtustamist temas pole. Toitu visatakse pidevalt lihtsalt minema. Näited: võtab tomati, viilutab sellest poole võileivale, pool lendab prügikasti. Teeb endale hommikusöögiks kaks võileiba, sööb ühe ära, pomiseb “ei taha veel nii vara süüa” ja viskab teise minema. Tõstab endale suure taldrikutäie sooja toitu, sööb poole ära, poole viskab minema. Valab endale klaasitäie mahla, joob kaks lonksu, klaasi jätab lauale. Mõne aja pärast tuletan talle meelde, et su mahl on siin – “ei, ma ei taha seda enam.”

Mulle käib see kohutavalt närvidele, meie peres pole kunagi niimoodi toitu raisatud. Kuidas talle küll viisakalt öelda, et see pole OK? Et ta ei arvaks, et mul on toidust kahju vms? Mul pole kahju, kui ta sööb, mul on kahju, kui ta ära viskab. Noorem poeg küsis temalt kord imestades, et see on ju hea toit, miks sa selle ära viskad? Tema vastas rahulikult, et tal sai kõht täis.

+51
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 20:43; 15.08 19:19;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sa enne Perekooli teema tegemist selle inimesega rääkida üritanud ka oled?

+11
-37
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 20:52; 31.07 05:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas talle küll viisakalt öelda, et see pole OK? Et ta ei arvaks, et mul on toidust kahju vms? Mul pole kahju, kui ta sööb, mul on kahju, kui ta ära viskab.

Aga täpselt nii räägigi, et sul on kahju raiskamisest. Saad ju seletada, et tehku/võtku/valagu korraga vähem, alati saab juurde võtta. Ma oma lapselapsele sain seletatud ilma igasuguse tülita. Võib ju olla, et nooruke inimene pole selle peale enne kunagi mõelnudki.

+34
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.07 21:01; 30.07 23:30; 30.07 23:53; 31.07 00:22; 01.08 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt jah õpetatakse sellist asja väikelapsele, et ei ole vaja taldrikule palju toitu panna, kõigepealt söö väike kogus ära ja siis vaata, kas soovid juurde. Ma vaatan, et eelkooliealiste sünnipäevadel on see probleem, et kuhjatakse taldrik täis ja siis ei maitsegi üldse. Kui ema sellele tähelepanu ei pööra, siis ei saagi selgeks. Ju siis sina pead suurele inimesele hakkama ema mängima ja rääkima, mis sobib, mis mitte.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütledki, et võtku endale korraga väiksem kogus ja kui juurde tahab, tõstab nii palju juurde, kui arvab ära söövat. Ju kardab paksuks minemist.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 21:10; 07.08 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütledki, et võtku endale korraga väiksem kogus ja kui juurde tahab, tõstab nii palju juurde, kui arvab ära söövat.

Ei pea isegi tingimata rõhuma korraga vähema hulga võtmisele/tegemisele. Võileiva, pooliku tomati ja mahlaklaasi saab edukalt panna külmkappi paariks tunniks ootele.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa enne Perekooli teema tegemist selle inimesega rääkida üritanud ka oled?

Sa enne õiendama hakkamist teemaalgatuse esimese lause lugesid läbi?

+32
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 21:38; 31.07 13:38;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Võileiva, pooliku tomati ja mahlaklaasi saab edukalt panna külmkappi paariks tunniks ootele.

Võib muidugi, aga nad ei söö seda pärast. Seisnud noh. Vastik. Mul sama vana tütar ja ka raiskab, kuigi olen teda väiksest peale õpetanud mitte raiskama. Lootusetu. Ehk kunagi saab aru.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks noor töökaaslane samasugune. Ostab Rimist terve pitsa, viilu sööb ära, ülejäänud paneb külmutuskappi, aga järgmisel päeval viskab minema “ei taha enam, seisnud”. Või ostab 4 kreemisaia, ühe sööb ära, 3 seisavad mitu päeva laua peal, kuni lendavad prügikasti. Tuline kahju on, aga mis minul, mutil, on seal kaagutada, ta mu pojastki noorem. Minu põlvkonda veel õpetati toitu austama, nüüd visatakse kõik asjad kohe prügisse, kui enam ei taha. Toit ja riided ja suhted.

+36
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

No vahel on väga raske mitte raisata. Täna ostsin karbi valmis salatit, sest olen üksi kodus ega tahtnud süüa teha. Aga no see salat ei kannatanud süüa, üldse polnud maitsev! Vastumeelselt ei hakka ju sööma lihtsalt seepärast, et mitte raisata.

+5
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean seda tunnet. Meil oli mõneks päevaks külas pere, kellega me muidu väga tihedalt ei lävi (ema-isa, 3 last). Pereema väga abivalmus ja tore, aitas süüa teha ja koristada. Aga peale sööki kõik laual olnud toit, mis jäi söömata, lendas prügikasti, mitte ei pandud külmkappi. Olin ka üllatunud, aga 3 päeva elas üle, proovisin ennast ise lauakoristajaks sättida.

Täpsustan järgmiste kommentaaride vaates: prügikasti lendas laual kaussidesse serveeritud toit, mida taldrikutesse ei tõstetud ega söödud, näiteks keedukartulid kausis, kukeseenekaste kausis, värsked soolakurgid kausis jne.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean seda tunnet. Meil oli mõneks päevaks külas pere, kellega me muidu väga tihedalt ei lävi (ema-isa, 3 last). Pereema väga abivalmus ja tore, aitas süüa teha ja koristada. Aga peale sööki kõik laual olnud toit, mis jäi söömata, lendas prügikasti, mitte ei pandud külmkappi. Olin ka üllatunud, aga 3 päeva elas üle, proovisin ennast ise lauakoristajaks sättida.

Iga poolikut taldrikutäit ju kappi ei pane ikka?

Saan aru, kui on ühine pott, kust endale tõstetakse ja midagi jääb järele. Siis oleks jah imelik see prügisse visata.

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 23:00; 31.07 05:34; 31.07 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga peale sööki kõik laual olnud toit, mis jäi söömata, lendas prügikasti, mitte ei pandud külmkappi.

ma imestan ka alati silmad jõllis, kui kuskil filmis sellist tegevust näen.

normaalne oleks, et kellegi taldrikus järgi jäänud poolikud kartulid ja soustiriismed lähevad ikka koera kaussi või komposti, mitte prügikasti.

+5
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 23:10; 01.08 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalne oleks, et kellegi taldrikus järgi jäänud poolikud kartulid ja soustiriismed lähevad ikka koera kaussi või komposti, mitte prügikasti.

Mul on terjerid ja muidugi sööksid nad ära kõik, mis nende kaussidesse pandaks, aga pärast oksendaksid toa täis. Ja mingit kasu koerte keha sellest kartulist-soustist ei saaks. Toidan neid korralikult, saavad 2 korda päevas oma kõhu täis ja kõik muu oleks üleliigne.
Komposti panen ka ainult värskeid jäätmeid, mitte praetud liha ega jahukastet. Ei taha oma peenardele laotada midagi soola sisaldavat. Ja ega keedetud kraam ju kompostile midagi head  juurde anna.

+11
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.07 21:01; 30.07 23:30; 30.07 23:53; 31.07 00:22; 01.08 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

normaalne oleks, et kellegi taldrikus järgi jäänud poolikud kartulid ja soustiriismed lähevad ikka koera kaussi või komposti, mitte prügikasti.

Mul on terjerid ja muidugi sööksid nad ära kõik, mis nende kaussidesse pandaks, aga pärast oksendaksid toa täis. Ja mingit kasu koerte keha sellest kartulist-soustist ei saaks. Toidan neid korralikult, saavad 2 korda päevas oma kõhu täis ja kõik muu oleks üleliigne.

Komposti panen ka ainult värskeid jäätmeid, mitte praetud liha ega jahukastet. Ei taha oma peenardele laotada midagi soola sisaldavat. Ja ega keedetud kraam ju kompostile midagi head juurde anna.

Kuhu see kraam siis sinu arvates minema peaks ja mis sellest saama? Kütame keedetud kartulitega ahje nagu muu tahke prügiga? Pead sa seda jahusousti siis üldse tegema kui isegi kompostile ei kõlba.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.07 23:35; 31.07 09:01; 01.08 15:33; 01.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on toit samuti püha ning seda ei raisata. Tänapäeval on külmkapid leiutatud ja toitu tulebki valmistada arvestusega, et mida ette ei tõsteta, läheb külmikusse.

Järelejäänud keedukartul ja hommikupuder rändavad koera kaussi, kuts sööb ja kiidab. Meie koera kõht küll nii vilets ei ole, et keedukartul või hommikupuder ta oksendama ajaks. Koeratoidutootjate reklaam on saavutanud oma eesmärgi, et kui ei osta oma pitsule sööki apteegist, siis oled loomapiinaja. Tegelikult aga on needsamad überkallid apteegisöödad valmistatud samast toorainest mis põlatud kodutoitki – samamoodi teraviljad ja köögiviljad ju. Eelmine koer ei saanud iialgi elus ühtegi apteegitoitu ja ka poetoitu vaid üsna vähe, põhiline toit oligi tal kodune puder, köögiviljad ja lihatootet. See koer elas 16,5-aastaseks ega vajanud mitte ühtegi korda elus arsti (v.a ainult vaktsineerimised).

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu see kraam siis sinu arvates minema peaks ja mis sellest saama? Kütame keedetud kartulitega ahje nagu muu tahke prügiga? Pead sa seda jahusousti siis üldse tegema kui isegi kompostile ei kõlba.

Minu kodus ei jäägi toitu  üle, ei pea mõtlema, kuhu seda panna. Kastet teengi nii palju, kui ära süüakse, sama ka kartulite, salatite, ahjuroogade jm toiduga. Kui tõesti mingi kalasaba või lusikatäis kodujuustu kogemata pahaks läheb, siis viskan prügisse, ei sööda loomadele sisse.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.07 21:01; 30.07 23:30; 30.07 23:53; 31.07 00:22; 01.08 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda asja saab tegelikult ju mitut moodi vaadata. Ühtepidi jah on raiskamine, aga teiselt poolt kui toit on oma otstarbe täitnud st inimene isu täis söönud, siis end sundida midagi sööma ainult seetõttu, et toitu ei raiskaks, on ka totter ja ebatervislik. Noor inimene ilmselt veel lihtsalt ei tunne oma keha nii hästi, et teaks, mida vajab ja kui palju. See tuleb ajaga.
Olen ka toidu raiskamise vastu, käin isegi prügikastides toidu jahil, et seda annetada neile kes ei jaksa toitu osta. Samas kui tunnen, et mul on kõht täis, lõpetan koheselt söömise.
Mõnel juhul jah võiks alguses vähem tõsta või vähem võileibu teha, aga kui inimesel on nälg, siis see tekitab tunde, nagu kehal oleks rohkem toitu vaja kui ta tegelikult vajab. Lisaks julgustavad liiga suuri portse tõstma liiga suured taldrikud. Kohvikus pakutavatest portsudest, poepitsadest jne ei hakka üldse rääkima. Need ongi väga paljude inimeste jaoks liiga suured. Tunnistan, et ma ei suuda kunagi üheski kohvikus praadi lõpetada, isegi poolikut mitte. Restoranipraed on jõukohased.

+4
-31
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 23:55; 31.07 00:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ûks dokumentaal Jeemenis nälgivatest lastesr peaks silmad avama.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koeratoidutootjate reklaam on saavutanud oma eesmärgi, et kui ei osta oma pitsule sööki apteegist, siis oled loomapiinaja. Tegelikult aga on needsamad überkallid apteegisöödad valmistatud samast toorainest mis põlatud kodutoitki – samamoodi teraviljad ja köögiviljad ju.

Ma söödan oma koeri kvaliteetse toiduga, mis karnivooridele vajalik, mingi “koeratoitude reklaam ja apteegitoit” ei puutu üldse teemasse. Teraviljad, keedetud juurviljad ja jahu ei anna karnivooridele midagi kasulikku. Ka sool on kahjulik.  Seega, koerad saavad parajas koguses neile kasulikku toitu ja inimeste ülejääke lisaks ei anna. See oleks ju nagunii liigne, sest nende oma toidust on neil  kõhud täis ja keha saanud kõike, mis vaja. Meie lauajäägid lisatoiduna ajaks nad vaid paksuks.
Või te siis asendate mõne koerte toidukorra oma ülejääkidega? Ja arvate, et see on koerale kasulik?

+7
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.07 21:01; 30.07 23:30; 30.07 23:53; 31.07 00:22; 01.08 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühtepidi jah on raiskamine, aga teiselt poolt kui toit on oma otstarbe täitnud st inimene isu täis söönud, siis end sundida midagi sööma ainult seetõttu, et toitu ei raiskaks, on ka totter ja ebatervislik.

Pane siis kappi ja söö hiljem. Ega ära ei pea viskama. Siis järgmine kord ei tee kahte võileiba, vaid teed kohe ühe. Oled targem. Sest värske on kindlasti parem. Sööd siis hommikusöögiks näiteks. Pooliku tomati söön ma kohe ära, sest see ei säili niikuinii. Kaloreid annab see võib-olla umbes 10. Seega ei pea keegi muretsema, et sellest ampsust paksuks läheks. Aga vähemalt ei lähe raisku.

Vastik mõelda, et mingi loom pidi elu kaotama, et siis üks saaks prügisse loopida. Keegi siin kunagi tõi selle näite. Mu meelest see on vägagi piltlik. Et üks hing elas ja tapeti ning tehti toiduks, et keegi saaks süüa. Ja nüüd visati minema nagu prügi. Austa ometi seda hinge, kes oma elu andis.

Loomal on vast ükskõik, kas ta lõpetab prügikastis või kõhus. Oma elu andnud pole ükski loom nagunii, inimesed on selle ikka vägisi ja julmalt võtnud. Kõige lihtsam on mitte loomi süüa, loomade söömine iseenesest on ressursside raiskamine. Taimetoitlus on oluliselt keskkonnasäästlikum. See toit, mis läheb 1kg liha saamiseks, toidab ära terve suure perekonna terveks nädalaks.

+6
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 23:55; 31.07 00:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnele inimesele võib mõjuda, kui äravisatud toit rahaks arvutada. Sest asi pole ju niivõrd toidu raiskamises, vaid ikkagi rahas, mida ta prügikasti viskab. Ise ilmselt arvutaks välja, palju äravisatud asi maksab ja hakkaks sellelt pinnalt rääkima. Kui toitu on ostetud rohkem kui ärasüüakse, siis on seegi raiskamine.  Kui enam ostetud toit läheb halvaks, on see samasugune raiskamine nagu värske toidu äraviskamine.  Aga antud inimesega võiks teha sellise kokkuleppe, et kui viskab toidu ära, annab sulle äravisatud toidu väärtuses raha toidu ostjale. Miks peaks inimene raha prügikasti loopima põhjendusega, et kõht on täis.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa enne Perekooli teema tegemist selle inimesega rääkida üritanud ka oled?

Sa enne õiendama hakkamist teemaalgatuse esimese lause lugesid läbi?

Ära õienda!

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 20:52; 31.07 05:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koeratoidutootjate reklaam on saavutanud oma eesmärgi, et kui ei osta oma pitsule sööki apteegist, siis oled loomapiinaja. Tegelikult aga on needsamad überkallid apteegisöödad valmistatud samast toorainest mis põlatud kodutoitki – samamoodi teraviljad ja köögiviljad ju.

Ma söödan oma koeri kvaliteetse toiduga, mis karnivooridele vajalik, mingi “koeratoitude reklaam ja apteegitoit” ei puutu üldse teemasse. Teraviljad, keedetud juurviljad ja jahu ei anna karnivooridele midagi kasulikku. Ka sool on kahjulik. Seega, koerad saavad parajas koguses neile kasulikku toitu ja inimeste ülejääke lisaks ei anna. See oleks ju nagunii liigne, sest nende oma toidust on neil kõhud täis ja keha saanud kõike, mis vaja. Meie lauajäägid lisatoiduna ajaks nad vaid paksuks.

Või te siis asendate mõne koerte toidukorra oma ülejääkidega? Ja arvate, et see on koerale kasulik?

Koerad on siiski omnivoorid.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 23:00; 31.07 05:34; 31.07 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ema sellele tähelepanu ei pööra, siis ei saagi selgeks.

Jälle ema? Lapsel on üldjuhul kaks vanemat ja õpetada ning kasvatada peavad mõlemad suutma.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 06:30; 31.07 06:36; 31.07 06:45; 31.07 06:51; 31.07 09:52; 31.07 16:14; 01.08 08:10; 01.08 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu see kraam siis sinu arvates minema peaks ja mis sellest saama? Kütame keedetud kartulitega ahje nagu muu tahke prügiga? Pead sa seda jahusousti siis üldse tegema kui isegi kompostile ei kõlba.

Misasja? Loomulikult ei “väeta” oma peenraid töödeldud toiduga. Lisaks ei soovi hiirte-rottide invasiooni. Sousti- ja supipärad kanalisatsiooni või väikesesse kasutatud kilekotti/karpi ja üldprügisse.

+3
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 06:30; 31.07 06:36; 31.07 06:45; 31.07 06:51; 31.07 09:52; 31.07 16:14; 01.08 08:10; 01.08 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ûks dokumentaal Jeemenis nälgivatest lastesr peaks silmad avama.

Venemaal või Eestis nälgivad kuidagi teistmoodi?
Või paistab rohkem empaatilisem välja, kui just Jeemeni lastele kaasa tunda? No umbes, et oled jõulude ajal ühiskonna ja iseenda silmis väga hea inimene ning annetad näitamaks kuskil inglitunnelis või mujal kampaanias, samal ajal kui oma vana sugulane, tuttv, naaber või kolleeg vajaks samuti abi?

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 06:30; 31.07 06:36; 31.07 06:45; 31.07 06:51; 31.07 09:52; 31.07 16:14; 01.08 08:10; 01.08 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taimetoitlus on oluliselt keskkonnasäästlikum.

Oioi, sul on veel pikk tee minna ja uurida-lugeda KUI keskkonnavaenulikud on vegantööstused.

+34
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 06:30; 31.07 06:36; 31.07 06:45; 31.07 06:51; 31.07 09:52; 31.07 16:14; 01.08 08:10; 01.08 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kuhu see kraam siis sinu arvates minema peaks ja mis sellest saama? Kütame keedetud kartulitega ahje nagu muu tahke prügiga? Pead sa seda jahusousti siis üldse tegema kui isegi kompostile ei kõlba.

Misasja? Loomulikult ei “väeta” oma peenraid töödeldud toiduga. Lisaks ei soovi hiirte-rottide invasiooni. Sousti- ja supipärad kanalisatsiooni või väikesesse kasutatud kilekotti/karpi ja üldprügisse.

Oi-oi kanalisatsiooni ei tohi toidujäätmeid visata. Kus sa elanud oled, et seda ei tea? Piisavalt tihti tehakse teavitustööd, et kanalisatsiooni ei tohi visata toitu. Puhastusjaamad on püsti hädas sinusuguste supilotudest harimatutega.

Sa vasta küsimusele, kuhu kosmosesse need töödeldud toidu jäätmed sinu arvates lähevad? Need jäävad ikka Maa peale ja saavad tagasi mullaks. Või sinu arvates on kusagil hiigemahutid, kus töödeldud toit igavesti säilib? Ja kuhu sinu arvates veepuhastusjaamad sinu supijäätmed panevad? Sul on ükskõik, sind ei huvita. Peaasi, et enda nina alt minema. Aga vaata Maa on ümmargune ja sinu muld, õhk ei ole kuidagi muust ilmast isoleeritud. Ostad poest mulda, mis tehtud sellest samast kartulist.

NB! Hiirekindlad kompostrid on täitsa olemas ja su keedukartul laguneb looduses ülikiiresti.

+27
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.07 23:35; 31.07 09:01; 01.08 15:33; 01.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu see kraam siis sinu arvates minema peaks ja mis sellest saama? Kütame keedetud kartulitega ahje nagu muu tahke prügiga? Pead sa seda jahusousti siis üldse tegema kui isegi kompostile ei kõlba.

Misasja? Loomulikult ei “väeta” oma peenraid töödeldud toiduga. Lisaks ei soovi hiirte-rottide invasiooni. Sousti- ja supipärad kanalisatsiooni või väikesesse kasutatud kilekotti/karpi ja üldprügisse.

Oi-oi kanalisatsiooni ei tohi toidujäätmeid visata. Kus sa elanud oled, et seda ei tea? Piisavalt tihti tehakse teavitustööd, et kanalisatsiooni ei tohi visata toitu. Puhastusjaamad on püsti hädas sinusuguste supilotudest harimatutega.

Sa vasta küsimusele, kuhu kosmosesse need töödeldud toidu jäätmed sinu arvates lähevad? Need jäävad ikka Maa peale ja saavad tagasi mullaks. Või sinu arvates on kusagil hiigemahutid, kus töödeldud toit igavesti säilib? Ja kuhu sinu arvates veepuhastusjaamad sinu supijäätmed panevad? Sul on ükskõik, sind ei huvita. Peaasi, et enda nina alt minema. Aga vaata Maa on ümmargune ja sinu muld, õhk ei ole kuidagi muust ilmast isoleeritud. Ostad poest mulda, mis tehtud sellest samast kartulist.

NB! Hiirekindlad kompostrid on täitsa olemas ja su keedukartul laguneb looduses ülikiiresti.

Ära nüüd solvu! Vabandan, et sind ärritasin, aga vegantööstused on tõesti keskkonnavaenulikud.

Ja jah, mulle piisab kui mul “nina alt” puhas on. Selle eest hoolitsengi. Globaalse poole pealt annabki iga inimene oma suurusjärgus panuse, ülejäänu eest tuleb ka suurtööstustel, ettevõtetel ning poliitikutel hea seista.

Aga sinu valik on oma jäätmed aiamaale visata, miks mitte.
Muide, see “hiirekindel” komposter – millest see õigupoolest tehtud on (ja mismoodi õhutusega on)?
Kuidagi ei taha uskuda, et nagu Naf-Naf’i maja savist ja õlgedest.

+3
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 06:30; 31.07 06:36; 31.07 06:45; 31.07 06:51; 31.07 09:52; 31.07 16:14; 01.08 08:10; 01.08 17:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 82 )


Esileht Pereelu ja suhted Inimene raiskab toitu