Esileht Pereelu ja suhted Inimene raiskab toitu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 82 )

Teema: Inimene raiskab toitu

Postitas:

Mul pole kahju, kui ta sööb, mul on kahju, kui ta ära viskab.

Aga täpselt sedasi ütlegi.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 10:29; 31.07 13:59; 31.07 17:46; 01.08 13:18; 01.08 19:53; 15.08 09:47; 15.08 10:23; 15.08 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma praegu õpetan oma 4-aastast, et ta süües võtaks pigem vähe toitu kui rohkem. Juurde saab alati võtta, aga pärast taldrikule jäänud söömata toitu ei taha enam keegi. Sai, leiva jms puhul pean ka kogu aeg meelde tuletama, et korraga ainult üks viil. Endal on veidi tobe tunne (nagu meil oleks toidupuudus), aga mis parata – kui ta korraga 5 viilu võtab, igast viilust ainult natuke näkitseb, siis läheb palju toitu raisku.

Noorem põlvkond on külluses kasvanud – nemad ei pruugi teadagi suurt defitsiidiaega. Minu lapsepõlv oli sel ajal – siis tuli toitu suure hoolega hoida, sest poest polnud sageli midagi saada. Toidujäätmeid ei tekkinud – kõik söödi ära.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koerad on siiski omnivoorid.

Eksid. See väide on ammu teaduslikult ümber lükatud. Koerad on karnivoorid, kelle organism on tänu kodustamisele läbi aastatuhandete kohandunud ka mõningasest taimsest toidust toitaineid kätte saama. Võrdle sea (omnivoor) ja koera (karnivoor) hambaid ja saad aru. Koera põhitoidus peaks siiski olema loomset päritolu.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas su õde on samasuguse käitumisega? Kuskilt tal see komme peab ju pärinema.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 13:28; 31.07 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei toidaks teda enam. Aga enne räägiks temaga.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalne oleks, et kellegi taldrikus järgi jäänud poolikud kartulid ja soustiriismed lähevad ikka koera kaussi

Koeri ei söödeta inimeste suvaliste ülejääkidega

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 21:38; 31.07 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koerad on siiski omnivoorid.

Eksid. See väide on ammu teaduslikult ümber lükatud. Koerad on karnivoorid, kelle organism on tänu kodustamisele läbi aastatuhandete kohandunud ka mõningasest taimsest toidust toitaineid kätte saama. Võrdle sea (omnivoor) ja koera (karnivoor) hambaid ja saad aru. Koera põhitoidus peaks siiski olema loomset päritolu.

Siiski pidagem silmas, et näiteks tapetud lamba magu koerale andes sööb ta sõltuvalt lamba menüüst meelsasti ka poolseedunud puht-taimset maosisu. Nii lihtsalt on.
Aga üldiselt on koer muidugi karnivoor.

Väga ürgseid karjakoeratõuge toideti juba mitu sajandit tagasi kuskil steppides või mägedes krjuste poolt rasva ja jahu plönnidega, mida sai transportida. Lisaks siis muidugi hukkunud-tapetud kariloomade rupskid jms, kui neid oli.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 10:29; 31.07 13:59; 31.07 17:46; 01.08 13:18; 01.08 19:53; 15.08 09:47; 15.08 10:23; 15.08 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

Tean seda tunnet. Meil oli mõneks päevaks külas pere, kellega me muidu väga tihedalt ei lävi (ema-isa, 3 last). Pereema väga abivalmus ja tore, aitas süüa teha ja koristada. Aga peale sööki kõik laual olnud toit, mis jäi söömata, lendas prügikasti, mitte ei pandud külmkappi. Olin ka üllatunud, aga 3 päeva elas üle, proovisin ennast ise lauakoristajaks sättida.

Täpsustan järgmiste kommentaaride vaates: prügikasti lendas laual kaussidesse serveeritud toit, mida taldrikutesse ei tõstetud ega söödud, näiteks keedukartulid kausis, kukeseenekaste kausis, värsked soolakurgid kausis jne.

</p>
Õudne!

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustan järgmiste kommentaaride vaates: prügikasti lendas laual kaussidesse serveeritud toit, mida taldrikutesse ei tõstetud ega söödud, näiteks keedukartulid kausis, kukeseenekaste kausis, värsked soolakurgid kausis jne.

Miks sa oma kodus niisugust asja lubasid teha?
Täiesti arusaamatu, ise oled ju samasugune raiskaja siis!

+16
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 06:30; 31.07 06:36; 31.07 06:45; 31.07 06:51; 31.07 09:52; 31.07 16:14; 01.08 08:10; 01.08 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustan järgmiste kommentaaride vaates: prügikasti lendas laual kaussidesse serveeritud toit, mida taldrikutesse ei tõstetud ega söödud, näiteks keedukartulid kausis, kukeseenekaste kausis, värsked soolakurgid kausis jne.

Miks sa oma kodus niisugust asja lubasid teha?

Täiesti arusaamatu, ise oled ju samasugune raiskaja siis!

Minu jaoks ka arusaamatu. Öelnud stopp, seda ei viska ära, läheb külmkappi ja siis andnud talle säilituskarbid või toidukile kätte. Aga lihtsalt mokk töllakil pealt vahtida? Müstika, mis inimene nii muna on?

+24
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 13:28; 31.07 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koeri ei söödeta inimeste suvaliste ülejääkidega

Mis mu koeraga juhtub kui ta saab hommikuse mageda pudrujäägi ja päeva jooksul veel ca 5-20 supilusika täit inimeste jääke, mille krõbinate kõrvale kaussi panen?
Koer, kes oli mul aastatel 1986 – 2000, ei saanud kunagi vabrikutest tulnud tööstuslikku koeratoitu, ta ei olnud nõus ümber harjuma ja sõi peamiselt putru, rupskeid ja mageda pudru hulka läksid ka kõik pere jäägid, supid, praed, kastmed. Armastas vanaema kuivatatud saia ja leivakoorikuid ja kontsusid. Ainult magusaid asju ei andnud talle, nt laste mee või moosiga putru või Nutellaga saia.

Praegune koer on 13 ja ma pigem vahel mõtlen, et laisk olen, et ei viitsi talle putru, rupskeid teha ning panen mugavasti kotist ja purgist asjad ette. + ca 20% siis on pere jäägid.

Ma ei tea kedagi, kes koera nagu inimest toidaks, st lisaportsjoneid valmistaks nagu pereliikmele, seal on soola-vürtsi-suhkrut tõesti palju, aga väikesed kogused siin-seal – mis juhtub? See ei ole ju hullem kui mädanev, mullane ja inimeste mõistes toksiine täis siilikorjus, millega koer suvilas maiustas ning ta teeks seda igal võimalusel. Nagu sööks ka s…ta – kõlab jubedalt, aga nii ta teeb ning lisavitamiinid või mineraalid teda ei kõiguta.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei juhtu selle koeraga midagi, kui ta mõned korrad kuus saab üle jäänud keedukartulit, makarone või riisi koos näiteks mitte liiga vürtsika maksakastme jääkidega (sibulata), vorstiotsa, kohvikoore põhja, järele jäänud keedumuna, tilga rapsiõli, kanatagumiku või võikilluga. Absoluutselt mitte midagi ei juhtu, kui koer just millelegi allergiline või toidutalumatu pole. Mõni koer ei kannata ka rupskeid, eriti toorest maksa. Seega seda ei maksa teemasse tuua.

Aga teemasse: mingi näljavideo näitamine on ikka järgmine samm. Esmalt räägi inimesega.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 10:29; 31.07 13:59; 31.07 17:46; 01.08 13:18; 01.08 19:53; 15.08 09:47; 15.08 10:23; 15.08 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et teemaalgataja küsis küsimuse, et kuidas õetütrega suhelda ja perekoolikas, loll nagu lauajalg, kukkus oma koerast jahuma.
Ja mitte üks kommentaar, vaid lausa üle poolte vastustest on mingist fkg perekoolika nässakast, kes sousti ja kartuli peale koheselt hinge heidab.
Aga see selleks …

TA-le: Mina istuks selle inimesega lihtsalt kahekesi maha ja räägiks oma loo ära. Et nii minu majas ei tehta ja mulle see kategooriliselt ei meeldi. Ja kui sa elad minu majas, siis täidad ka minu reegleid.

Võid ju talle öelda, et ega see sinu reegel ei pruugi õige olla, aga kuna sa oled selle kehtestanud, siis see sinu juures ka kehtib. Andes mõista, et kes ei täida … saab ju ise aru, kus välisuks asub.
Kui raistata tahab.
Seal isegi pole vahet, kas tema vanemad eraldavad sulle mingi kuuraha või mitte, raiskamist sellegipoolest sinu juures ei toimu.

Nii lihtne ongi.
Eks paar tundi mossitab ja siis teeb oma otsuse.
Kui tahab raisata, siis kitub oma emmele ära leitakse lumehelbele mingi teine variant.
Ja ma ei usu, et pärast “küla peal” mingi jutt hakkab ringlema, et “see kuri tädi ei lubanud mul võileibu ja poolikuid tomateid prügisse visata” vms. totakat.

Ja kui hakkab, siis las hakkab, ega lollidega polegi midagi teha.

+15
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et selleks pole otseselt “maha istuda” küll vaja.

Võib ju öelda midagi stiilis, et sulle ei meeldi korraliku toidu raiskamine ja küsida ehk, kas talle ei sobi pakutav või kuidas probleemi lahendada? Sest sinu jaoks on see probleem.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 23:00; 31.07 05:34; 31.07 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ûks dokumentaal Jeemenis nälgivatest lastesr peaks silmad avama.

Arvad, et saadab oma pooliku tomati siis Jeemenisse või mismoodi tema söömisharjumused neid lapsi aidata saavad?

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 00:19; 01.08 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei juhtu selle koeraga midagi, kui ta mõned korrad kuus saab üle jäänud keedukartulit, makarone või riisi koos näiteks mitte liiga vürtsika maksakastme jääkidega (sibulata), vorstiotsa, kohvikoore põhja, järele jäänud keedumuna, tilga rapsiõli, kanatagumiku või võikilluga. Absoluutselt mitte midagi ei juhtu, kui koer just millelegi allergiline või toidutalumatu pole.

Sul on täiesti õigus – mitte midagi pole halba, kui koer saab mõned korrad  kuus väheses koguses pere toidujääke.
Pahasti on, kui oma igapäevased jäätmed kallatakse koera kaussi ja arvataksegi, et koeral kõht täis ja ongi hästi.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.07 21:01; 30.07 23:30; 30.07 23:53; 31.07 00:22; 01.08 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et selleks pole otseselt “maha istuda” küll vaja.

Võib ju öelda midagi stiilis, et sulle ei meeldi korraliku toidu raiskamine ja küsida ehk, kas talle ei sobi pakutav või kuidas probleemi lahendada? Sest sinu jaoks on see probleem.

Ei, niisuguse nämmutamise ja mingi bla-bla koolituse õpikunäitega ei muutu midagi. Tuleb olla konkreetne ja öelda otse, et nii need asjad ei käi ja korralikku toitu siin majas ära ei visata!
Mingit probleemide lahkamisest ei hakka üldse jahuma, sest see probleem laheneb nüüd ja kohe.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 06:30; 31.07 06:36; 31.07 06:45; 31.07 06:51; 31.07 09:52; 31.07 16:14; 01.08 08:10; 01.08 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa TAst ülldse aru. Kui see noor sugulane homikusöögilauas sigareti näkku lööks, kas siis ka soovitatakse temaga rääkida stiilis “mul ei pruugi olla õigus, aga..eee… meie majas on kord selline, et äkki ehk sa ei suitseta”?

Ilmselt oleks 10 sekundit jahmatunud vaikust. Siis hüüaks TA – kustuta suits ära. Ja siis ütleks tema või abikaasa lause – meie majas ei suitsetata ja KÕIK.

Mis selle söögiraiskamisega peaks teisiti olema. Kui raske on siis öelda, et toidu raiskamine on väga-VÄGA halb komme. Palun tõsta endale nii palju, kui kindlalt tead, et sööd. Juurde saab alati.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 10:29; 31.07 13:59; 31.07 17:46; 01.08 13:18; 01.08 19:53; 15.08 09:47; 15.08 10:23; 15.08 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Toidu raiskamine ei tähenda ainult, et raiskad oma raha, vaid selle toidu tootmiseks on kulutatud Maa ressursse, energiat, vett jne. Pluss pakend.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.07 23:35; 31.07 09:01; 01.08 15:33; 01.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ûks dokumentaal Jeemenis nälgivatest lastesr peaks silmad avama.

Venemaal või Eestis nälgivad kuidagi teistmoodi?

Või paistab rohkem empaatilisem välja, kui just Jeemeni lastele kaasa tunda? No umbes, et oled jõulude ajal ühiskonna ja iseenda silmis väga hea inimene ning annetad näitamaks kuskil inglitunnelis või mujal kampaanias, samal ajal kui oma vana sugulane, tuttv, naaber või kolleeg vajaks samuti abi?

Sa vist ei tea, millest räägid? Eestis siiski ei ole üle 5 miljoni nälja tõttu surmaohus olevat last. Või oled sa selliseid lapsi meie riigis näinud?

nälginud laps

Kui 20-aastasele selgitada, et see osa, mille tema prügikasti viskab, võtab ära võimaluse mõnel näljas oleval lapsel süüa saada sest maa ressursid on siiski samad ja seal lihtsalt ei jätku toitu, ei suudeta vajalikul määral toitu kasvatada. Temal on privileeg ja vabadus süüa, see võiks aga olla vastutustundlik.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 15:50; 02.08 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ûks dokumentaal Jeemenis nälgivatest lastesr peaks silmad avama.

Venemaal või Eestis nälgivad kuidagi teistmoodi?

Või paistab rohkem empaatilisem välja, kui just Jeemeni lastele kaasa tunda? No umbes, et oled jõulude ajal ühiskonna ja iseenda silmis väga hea inimene ning annetad näitamaks kuskil inglitunnelis või mujal kampaanias, samal ajal kui oma vana sugulane, tuttv, naaber või kolleeg vajaks samuti abi?

Sa vist ei tea, millest räägid? Eestis siiski ei ole üle 5 miljoni nälja tõttu surmaohus olevat last. Või oled sa selliseid lapsi meie riigis näinud?

nälginud laps

Kui 20-aastasele selgitada, et see osa, mille tema prügikasti viskab, võtab ära võimaluse mõnel näljas oleval lapsel süüa saada sest maa ressursid on siiski samad ja seal lihtsalt ei jätku toitu, ei suudeta vajalikul määral toitu kasvatada. Temal on privileeg ja vabadus süüa, see võiks aga olla vastutustundlik.

Kõik on õige, aga muretsema peaks eeskätt omade eest.
Kolmandatesse riikidesse on toiduabi asemel steriliseerimisvahendeid ja teavitustööd vaja. Mina uusi ISIS’e partisane ei doteeri, kahju küll.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 06:30; 31.07 06:36; 31.07 06:45; 31.07 06:51; 31.07 09:52; 31.07 16:14; 01.08 08:10; 01.08 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Komposti panen ka ainult värskeid jäätmeid, mitte praetud liha ega jahukastet. Ei taha oma peenardele laotada midagi soola sisaldavat. Ja ega keedetud kraam ju kompostile midagi head  juurde anna.

Kas sa trollid või kirjutad päriselt midagi nii ogarat?
Biolagunev kraam sobib kõik komposti ometigi.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selline asi toimuks minu raha eest siis oleks tal ammu juba “õhtul teeme sooja süüa: keedame teed”. Nutku oma emmele palju tahes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult on teemaalgatajal kolm võimalust:

1. kehtestada oma kodus oma kord ja nõuda sugulasel sellest kinnipidamist

2. teavitada noore sugulase vanemaid, et kuna nende tütar ei austa sinu kodus kehtivat korda, siis pole enam nõus teda kostilisena pidama ja palud neil üürida tütrele eraldi oma elamine (olen kindel, et omas leivas elamine õpetab selle lapsukese varsti toidust/rahast lugu pidama)

3. tõmmata kõrvad lidusse ja lasta noorel sugulasel samamoodi edasi tegutseda, tulemuseks võivad olla veel suuremad probleemid teistestki eluvaldkondadest.

Mina isiklikult eelistaks varianti nr 2, sest igaüks kasvatagu/toitku ise oma lapsed

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 23:10; 01.08 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 20-aastasele selgitada, et see osa, mille tema prügikasti viskab, võtab ära võimaluse mõnel näljas oleval lapsel süüa saada sest maa ressursid on siiski samad ja seal lihtsalt ei jätku toitu, ei suudeta vajalikul määral toitu kasvatada.

Mis jama sa ajad? Loomulikult suudetakse. Toitu toodetakse maailmas täiesti piisavalt, see, et tootjad eelistavad seda turustada pigem maksujõulistes riikides, on hoopis teine teema.

Neid nutulaule nälgivatest lastest uskusin ma nii kaua, kuni juhtusin lugema artiklit Tansaania nälgivatest lastest, kui eluohtlikus olukorras paljud neist on jne. Ja artikli lõpus oli nagu muuseas ära mainitud, et selle suure nälja põhjuseks pole mitte toidupuudus, vaid hoopis see, et emad lihtsalt ei tulevat selle peale, et oma lapsi piisavalt toita, ja seda juba põlvkondade viisi. Need vihatud valged käisid siis seal neid emasid ja vanaemasid õpetamas. Vabandust, aga selline rahvas, kes isegi oma järeltulijaid toita ei oska, peabki välja surema.

Jeemeni probleem pole mitte nälg, vaid sõda, millele Lääs relvamüügi läbi usinasti kaasa aitab.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 00:19; 01.08 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on täiesti õigus – mitte midagi pole halba, kui koer saab mõned korrad  kuus väheses koguses pere toidujääke. Pahasti on, kui oma igapäevased jäätmed kallatakse koera kaussi ja arvataksegi, et koeral kõht täis ja ongi hästi.

Kuidas küll koerad nõukaajal ellu jäid?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Sul on täiesti õigus – mitte midagi pole halba, kui koer saab mõned korrad kuus väheses koguses pere toidujääke. Pahasti on, kui oma igapäevased jäätmed kallatakse koera kaussi ja arvataksegi, et koeral kõht täis ja ongi hästi.

Kuidas küll koerad nõukaajal ellu jäid?

Noh siis oli enamus koeri krantsid ja krantsid juba mitu sada aastat. Tugevad, terved ja vastupidavad. Tõukoerad ongi üks pilli-lilu ja ülearetusest haiged. Koer kui inimese aretatud loom on ju ajast-aega inimesest üle jäänud toitu järanud.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.07 23:35; 31.07 09:01; 01.08 15:33; 01.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koer kui inimese aretatud loom on ju ajast-aega inimesest üle jäänud toitu järanud.

Ei. Suurel osal koertest pole inimest isegi suur osa elust iganädalaseltki kõrval. Karjavalvekoerad näevad nüüd inimest ehk ülepäeviti. Sada või kolmsada aastat tagasi ehk parimal juhul kord kuus. Ja nad on aretatud. St on valitud, kes kellega kutsikad saab.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 10:29; 31.07 13:59; 31.07 17:46; 01.08 13:18; 01.08 19:53; 15.08 09:47; 15.08 10:23; 15.08 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, ühesõnaga TA, sa pead koera võtma ????
Hiirekindel komposter on sul loomulikult juba olemas?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oioi, sul on veel pikk tee minna ja uurida-lugeda KUI keskkonnavaenulikud on vegantööstused.

Väita, et taimetoitlus on keskkonnavaenulikum kui lihatööstus, saab ainult selline inimene, kes ei ole süvitsi asja uurinud ning soovib leida mugavat vabandust oma liha söömisele.

See on tegelikult nii kurb, sest inimestele meeldib uskuda, et nad teevad õigesti ja seega nad otsustavad uskuda seda. Paraku on tõde hoopis mujal. Selleks, et maailma kliimat päästa, selleks et meie lastel ja lastelastel oleks ka planeet, kus elada tuleks oma toitumisharjumustes teha suuri muudatusi. (Jah, ainult toitmise muutmisest ei piisa, aga see on üks suur osa problemist). Aga inimene ei taha teha muudatusi, tahab süüa nii nagu ta on alati söönud. Seega inimene valib, mida uskuda ja usub seda kommentaari, kus kirjutatakse, et liha söömine hea, taimetoitlus halb ja mulle paneb miinuse ilma, et tegelikult üldse teemat valdaks. Väga kurb.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 82 )


Esileht Pereelu ja suhted Inimene raiskab toitu