Esileht Pereelu ja suhted Inimese tugevus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Inimese tugevus

Postitas:

Mis on inimese tõeline tugevus? Aastaaeg, mil päevad muutuvad lühemaks, vihmasemaks ja külmemaks, kipub kõigile vahetevahel kerge masendus peale tulema. Vahel arutleme just sellistel perioodidel oma elu kõige põletavamate küsimuste üle. Juba mõnda aega käib Euroopas jutt, et maailma tabab uus majanduskriis ja hullem, kui oli see seda eelmisel korral. Muidugi raha on oluline ja mitte keegi ei soovi vaeselt elada. Tegelikult on tõeliselt vaene see, kes elab vihkamises, kadeduses ja saamahimus. Inimese tõeline tugevus on leppida sellega mis tal on ja jääda oma tegemistes siiraks ja ausaks. Inimese tugevus on see, kui ta ei pea ennast teistest paremaks, tähtsamaks või olulisemaks. Inimese tugevus on olla kannatlik oma lähedastes suhetes ja osata näha enda vigu. Inimese tugevuseks on lõpetada suhted inimestega, kes teda ei austa, aga jääda seejuures viisakaks. Inimese tugevus on leppida sellega, mis tal hetkel on ja omada siiski jõudu edasiarenguks (ilma üle laipade käimiseta või pettuste, valedeta). Inimese tugevuseks on elada oma arusaamiste ja valikute järgi, tundmata seejuures solvumist, kui keegi seda pahaks paneb. Inimese tugevuseks on armastada ja hoolida oma perekonnast, kes on temast kaugenenud. Raha ei ole tugevus vaid vahend, anna lollile raha ja sa kahetsed. Inimese tugevuseks on kasutada raha eesmärgipäraselt ja raha austada.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 15:04; 27.10 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimese tugevus on vaadata kaine pilguga olukordadele, lahendada realistlikult probleeme, olla toeks oma lähedastele, tunnistada lüüasaamist, õppida olukordadest ning sealjuures mitte kalestuda.
Mis seos on sellel kõigel rahaga?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha taandab inimese arusaamist päriselust

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 15:04; 27.10 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha taandab inimese arusaamist päriselust

Oleneb inimesest. Mõni inimene võib rikkaks saades väga olulisi asju korda saata, millest on kasu nii talle endale kui ka teistele. Olmemured saab piisava raha olemasolul lihtsasti ja kiiresti lahendada. Mis edasi tehakse on juba inimese enda teha, kas ta laseb sel tuulde lennata, kas tõuseb see tal pähe või teeb ta sellega päriselt midagi kasulikku.

Raha on vaid vahend, mida inimene kasutab. Kui inimene ise on seest tühi, siis kasutab ta raha tühistele asjadele. Kui ta on sisukam, siis kulub ka raha sisukamatele asjadele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha taandab inimese arusaamist päriselust

Defineeri päriselu. Minu pärisellu kuulub ka raha. Ka sinu pärisellu kuulub raha. Milline see päriselu sis ilma rahata oleks? Kommunism? Või mingi aeg rohkem kui 600 aastat e.m.a, kui raha sellisel kujul veel ei tuntud? Ja lõpuks, mis vahet on seal, mis on vahetuskaup ja tasu. Loomanahk, seks, raha, pärlikee, pudel viina, mis iganes. Igal ajal on olnud vahetuskaup. Kui me muud ei vaheta, sii tühje naeratusi ja tervitusi, sekundi murdosakski mõtemata, et kui ütleme Head Aega, siis kas me tõesti soovime südamest talle ilusaid häid aegu. Juba iidsetest aegadest – sina ei urise mu peale ja vastutasuks ma lasen sul ka seda kitsekorjust närida. Sõnadest, pilkudest, suhetest saab samamoodi teha kauba.

Ja sa püüad liiga sügavmõtteliseks minna, mis sul väga ei taha õnnestuda.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult suurim tugevus on tasakaal ja rahulolu, leppimine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas üldse peab tugev olema?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigil väike masendus? räägi enda eest! Sügis, vihm, hämarus on aasta kõige inspireerivam ja edasiviivam aeg!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ei tea…aasta pimedaim aeg… Kas tänapäeval on üldse inimestel sellest pimedusest mingit lugu? panevad tule põlema, sõidavd autoga tööle, ilma et üldse kogeks kui külm või vihmane on. aknast näevad küll, peab panema kojamehed tööle. räägitakse pikkadest ja pimedatest sügisõhtutest… ehk vanasti jah. nüüd on nutiseade, telekas. ma pole ammu tundnud sellist igavust kui oli lapsepõlves pikkade ja pimedate õhtutega. on igav, vaatad nutiseadet ja öhtu libiseb käest. terve elu libiseb käest, kui end ei piira.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha taandab inimese arusaamist päriselust

Defineeri päriselu. Minu pärisellu kuulub ka raha. Ka sinu pärisellu kuulub raha. Milline see päriselu sis ilma rahata oleks? Kommunism? Või mingi aeg rohkem kui 600 aastat e.m.a, kui raha sellisel kujul veel ei tuntud? Ja lõpuks, mis vahet on seal, mis on vahetuskaup ja tasu. Loomanahk, seks, raha, pärlikee, pudel viina, mis iganes. Igal ajal on olnud vahetuskaup. Kui me muud ei vaheta, sii tühje naeratusi ja tervitusi, sekundi murdosakski mõtemata, et kui ütleme Head Aega, siis kas me tõesti soovime südamest talle ilusaid häid aegu. Juba iidsetest aegadest – sina ei urise mu peale ja vastutasuks ma lasen sul ka seda kitsekorjust närida. Sõnadest, pilkudest, suhetest saab samamoodi teha kauba.

Ja sa püüad liiga sügavmõtteliseks minna, mis sul väga ei taha õnnestuda.

Ka oma kehast saad teha kauba…ja hingest…ega muu sul hästi ei õnnestugi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et inimese tegelik tugevus on nn pohhuism, kus mitte miski inimest ei kõiguta. Just see on muretu elu alus.
Piibliski on öeldud, et õndsad on need, kes on vaimust vaesed.
Püüan isegi viimastel aastatel mitte millegi pärast enam muretseda, kuigi tõsi on see, et pereliikmetesse puutuva osas on raske mitte muretseda. Siin aitab see teadlaste prognoos, et ilmselt 30 aasta pärast algab inimese massiline väljasuremine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Pereelu ja suhted Inimese tugevus