Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed ei ole millegagi rahul

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Inimesed ei ole millegagi rahul

Postitas:
Kägu

Alles käis vingumine, miks valitsus koroona piiramiseks midagi ette ei võta, aga kui tulid piirangud – jälle kisa lahti, milleks need piirangud. Jääb mulje, et osa inimesi elab selle nimel, et saaks vaid õiendada ja jaurata.

+52
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minul on ka tihti häbi lugeda, mida inimesed suust välja ajavad. Just oli ära trükitud, mida kõike on terviseametile kirjutatud – õudne. Kes need inimesed on?

Paljud inimesed ei saa aru sellest, et tegelikult seisneb koroonaga hakkama saamine peamiselt meis endis, mitte valitsuses.  Kõige pealt oli soovitus maski kanda – no kui paljud kandsid? Siis kohustus maski kanda – jällegi on ikka neid, kes keelduvad.  Vb kui oleks inimesed kohe soovituse peale hakanud maske kandma, oleks praegune olukord hoopis teine.

+43
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselgelt on tegemist erinevate inimestega. See on ju täiesti loomulik, et iga otsuse puhul on teisitimõtlejad rahulolematud. Sinu teemaalgatus oleks asjakohane, kui vingujateks oleksid ühed samad kodanikud, mis aga pole nii. Seega pole tegemist vingumise, vaid oma arvamuse avaldamisega ja see ongi demokraatlikus riigis normaalne. No eks see muidugi lõppeb pärast seda, kui vihakõne kriminaliseeritakse. Siis on arvamusel ja “vingumisel” niikuinii lõpp, sest need hakkavad kõik olema poliitiliselt ebakorrektsed st muutuvad vihakõneks. Tere tulemast tsensuuri ja karistamise maailma! Positiivne on see, et keegi enam ei vingu. Või noh, võibolla kuskil perekoolis mõttetute asjade üle nagu näiteks see, et sai jama jõulukingi. Kuigi mine tea, see võib samuti olla vihakõne nõmeda kingi tootja ja kinkija suhtes. Halleluuja!

+15
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele – vihakõne keelustamine ei too kaasa konstruktiivse kriitika keelamisega. Vabandust, aga jälle on tegemist asjatundmatu lahmimisega, et vihakõne keelustamine on sama, mis tsensuur. Ei ole, loe natuke selle kohta.

Praegu on iga töll targem, kui arst ja terviseamet kokku.

+24
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on nii, et vinguvad need, kes rahul ei ole. Enne vingusid osa, et pange koolid kinni, muidu koroona levib. Nüüd vinguvad teised, et tehke koolid lahti, lapsed jäävad lolliks või distantsõpe on liiga raske. Need ei ole ühed ja samad, kes mõlemat asja hüüavad.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vingun ja ei ole rahul.
osade piirkondade koolid oleks pidanud juba mitu nädalat tagasi distantsõppele saatma. V.a. algklassid.  Oodati ja vaadati ja saadeti lõpuks gümnaasium.  Ja nüüd pandi lihtsalt ettehoitamata kinni kõik koolid. Ka algklassid ja ka seal kus pole koroonahaisugi. Gümnaasium teeb distantsõpet ja Tallinna linnapea kuulutab, et hakkab hoopis vaheaeg. Millal see aeg tagasi tehakse, seda ei öelda, sest ametlikud vaheajad ei muutu. Väga ohtlikud on ka huviringid, ka need mis 100% õues toimuvad. Samas on lahti kõik muud kohad.  Ida-Viru on täiesti üksi jäetud.
Meil on teadusnõukoda, aga seda ei kuulata. Lihtsalt lahmitakse suvaliselt ja huupi ning loodetakse, et äkki miskit läheb pihta. See aeg sügisel, mis oleks pidanud kuluma teise laine ära hoidmisele kulutati trallile abielureferendumi üle ning tegeleti ministrite vahetamisega. Ei, ma ei ole kohe üldse rahul.

+23
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselgelt on tegemist erinevate inimestega. See on ju täiesti loomulik, et iga otsuse puhul on teisitimõtlejad rahulolematud. Sinu teemaalgatus oleks asjakohane, kui vingujateks oleksid ühed samad kodanikud, mis aga pole nii. Seega pole tegemist vingumise, vaid oma arvamuse avaldamisega ja see ongi demokraatlikus riigis normaalne. No eks see muidugi lõppeb pärast seda, kui vihakõne kriminaliseeritakse. Siis on arvamusel ja “vingumisel” niikuinii lõpp, sest need hakkavad kõik olema poliitiliselt ebakorrektsed st muutuvad vihakõneks. Tere tulemast tsensuuri ja karistamise maailma! Positiivne on see, et keegi enam ei vingu. Või noh, võibolla kuskil perekoolis mõttetute asjade üle nagu näiteks see, et sai jama jõulukingi. Kuigi mine tea, see võib samuti olla vihakõne nõmeda kingi tootja ja kinkija suhtes. Halleluuja!

Sina aga oled nii uus, et ei te veel perekooli emakeele spetsialistidest, kes tuvastavad kasutajaid kirjastiili ja -vigade alusel ning viivad sisulised vihjed kokku ning võivad isegi isiku pärisnime tuvastada. Seega ära tule ütlema, et siin need vingujad ei ole ühed ja samad isikud! Täitsa vabalt ja tõenäoliselt ongi need ühed ja samad isikud.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina aga oled nii uus, et ei te veel perekooli emakeele spetsialistidest, kes tuvastavad kasutajaid kirjastiili ja -vigade alusel ning viivad sisulised vihjed kokku ning võivad isegi isiku pärisnime tuvastada. Seega ära tule ütlema, et siin need vingujad ei ole ühed ja samad isikud! Täitsa vabalt ja tõenäoliselt ongi need ühed ja samad isikud.

Hahaha😅. Päris hea vastus.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele – vihakõne keelustamine ei too kaasa konstruktiivse kriitika keelamisega. Vabandust, aga jälle on tegemist asjatundmatu lahmimisega, et vihakõne keelustamine on sama, mis tsensuur. Ei ole, loe natuke selle kohta.

Tegelikult ei tea seda keegi, kuidas hakatakse vihakõnet tõlgendama. Praegu selle kohta antud info on umbes sama usaldusväärne ja tegelikkusele vastav kui valitusparteide valimislubadused: kenad lugeda ja uskuda, välja kukub aga nagu alati.

Vihakõne esimeseks probleemiks on see, et keeleline eneseväljendus on niivõrd mitmekülgne, et piiri tõmbamine on keeruline. Teine asi – ülimalt keeruline on tagada, et vihakõne piire ei hakata nihutama vastavalt vajadusele.  Selge on ka see, et iga vähegi kriitilisem tekst on keskmise tavainimese esituses emotsioonidest laetud ja teinekord otsekoheste väljenditega. Osavamad kasutavad irooniat ja ümberütlemisi, aga mõte jääb igale täie aruga lugejale arusaadavaks. Ja ma ei pea siinkohal üldse silmas isiklikke solvanguid, üleskutset vägivallale või mingit räiget kõnepruuki. Lihtsalt siiani on teatud teemade puhul olnud kriitiline ja otsekohene avalik arvamus oluliseks kaalukeeleks, kui nüüd on vaja mõne koha pealt veidi rahvast suukorvistada, annab seda vihakõne sildi all suurepäraselt teha. Ma loodan, et ma eksin, aga siiani on elu näidanud, et kõrgemate huvide olemasolul annab alati põhimõtteid veidi nihutada.

Kui ei usu, meenutage pagulaste teemat mõni aasta tagasi. Juba siis ei tohtinud asju otse nimetada, sest majanduspõgenikud on ju nii ninnunännud ja see on lausa meie kohus neid aidata. Kujutage ette, et järgmises valitsuses, kuhu kuulub suure tõenäosusega Reform, hakatakse Eestisse neid “pagulasi” kohe rohkem vastu võtma. Loomulikult koos igasuguste rahaliste garantiidega, lisaks kohustusega austada nende kombeid, religiooni jms. Kui nüüd keegi üritab teha konstruktiivset kriitikat, et kuulge – nalja teete või! Meil pole raha, et oma lastele pakkuda raviteenuseid, inimesed ei saa hambaravi jms, aga võõrad saavad seda kõike ja see on ebaõiglane, siis päriselt arvategi, et siit ei anna vajadusel vihakõnet välja lugeda? Ehk siis üsna kindlalt hakkavad olema mingid teemad, mille puhul igasugune teistimõtlemine surutakse rangelt maha. Siiani oli seda natuke keeruline teha, kuigi ajakirjandus üritas tookord kommentaariume lukku panna ja ebasobivamaid arvamusi kustutada. Siis aga pole seda enam vajagi, saab kõik vastutusele võtta. Vihakõne, ja valmis! Seega pigem enam ei räägita asjadest nii, nagu need on. Igaks juhuks. Kahjuks on siis aga tegemist juba ühe teise ühiskonnaga, mille naasmise üle on mul väga kurb meel.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tahaks vinguda sellepärast, et mulle tundub, et olulisi otsuseid tehakse valitsuses läbimõtlematult. Mitte ainult koroonaga seoses, vaid muidu ka. Tundub, et ülimaks eesmärgiks on ainult reitingu hoidmine.
Algkoolid kinni ja meelelahutusasutused lahti??? Gümnaasiumid oleks tulnud juba mitu nädalat tagasi suuremalt jaolt distantsõppele saata, osades piirkondades kindlasti ka põhikoolid. Minu meelest ka meelelahutus suurema nakatumisega piirkondades. Aga algklassilapsed, kes ei saa pikad päevad üksi kodus olles õppimise ja kõige muuga hakkama, võiks ikka koolis edasi käia.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult ei tea seda keegi, kuidas hakatakse vihakõnet tõlgendama. Praegu selle kohta antud info on umbes sama usaldusväärne ja tegelikkusele vastav kui valitusparteide valimislubadused: kenad lugeda ja uskuda, välja kukub aga nagu alati.

Vihakõne esimeseks probleemiks on see, et keeleline eneseväljendus on niivõrd mitmekülgne, et piiri tõmbamine on keeruline. Teine asi – ülimalt keeruline on tagada, et vihakõne piire ei hakata nihutama vastavalt vajadusele. Selge on ka see, et iga vähegi kriitilisem tekst on keskmise tavainimese esituses emotsioonidest laetud ja teinekord otsekoheste väljenditega. Osavamad kasutavad irooniat ja ümberütlemisi, aga mõte jääb igale täie aruga lugejale arusaadavaks. Ja ma ei pea siinkohal üldse silmas isiklikke solvanguid, üleskutset vägivallale või mingit räiget kõnepruuki. Lihtsalt siiani on teatud teemade puhul olnud kriitiline ja otsekohene avalik arvamus oluliseks kaalukeeleks, kui nüüd on vaja mõne koha pealt veidi rahvast suukorvistada, annab seda vihakõne sildi all suurepäraselt teha. Ma loodan, et ma eksin, aga siiani on elu näidanud, et kõrgemate huvide olemasolul annab alati põhimõtteid veidi nihutada.

Kui ei usu, meenutage pagulaste teemat mõni aasta tagasi. Juba siis ei tohtinud asju otse nimetada, sest majanduspõgenikud on ju nii ninnunännud ja see on lausa meie kohus neid aidata. Kujutage ette, et järgmises valitsuses, kuhu kuulub suure tõenäosusega Reform, hakatakse Eestisse neid “pagulasi” kohe rohkem vastu võtma. Loomulikult koos igasuguste rahaliste garantiidega, lisaks kohustusega austada nende kombeid, religiooni jms. Kui nüüd keegi üritab teha konstruktiivset kriitikat, et kuulge – nalja teete või! Meil pole raha, et oma lastele pakkuda raviteenuseid, inimesed ei saa hambaravi jms, aga võõrad saavad seda kõike ja see on ebaõiglane, siis päriselt arvategi, et siit ei anna vajadusel vihakõnet välja lugeda? Ehk siis üsna kindlalt hakkavad olema mingid teemad, mille puhul igasugune teistimõtlemine surutakse rangelt maha. Siiani oli seda natuke keeruline teha, kuigi ajakirjandus üritas tookord kommentaariume lukku panna ja ebasobivamaid arvamusi kustutada. Siis aga pole seda enam vajagi, saab kõik vastutusele võtta. Vihakõne, ja valmis! Seega pigem enam ei räägita asjadest nii, nagu need on. Igaks juhuks. Kahjuks on siis aga tegemist juba ühe teise ühiskonnaga, mille naasmise üle on mul väga kurb meel.

Ma tean ainult ühte erakonda, kes ei taju seda piiri, mis on sarkasm, kriitika ja iroonia ning mis on vihakõne. Teistele ei ole see probleemiks. Vihakõne on kellegi ähvardamine või alandamine, on pahatahtlik ja ilma huumori ning heatahtlikkuseta.

Perekoolis oli kunagi mingi stampväljend, et “pane ennast põlema”. Mina pean seda vihakõneks. Selles ei ole huumorit ega heatahtlikkust, pole sarkasmi ega irooniat. Miks peaks keegi teisele inimesele midagi niisugust ütlema?

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kord vinguvad ühed inimesed, siis jälle teised. Mina näiteks olen uute piirangutega rahul, ammu oleks võinud need piirangud ära teha.

Suvel palavaga mina vingun, et on vastik, aga kui on jahedam, siis ma ei vingu, et on vastik. Kuni +27 on üleetalav, kuni on alla selle, seni ma ei vingu 😀

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et piirangud on igati õigustatud. Jaurajad jauraksid edasi, olenemata sellest, mida ette võetakse.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Negatiivne reaktsioon tekkis, kuna lajatati kõigile ühtemoodi. Tallinna-Harjumaa, Tartu koolide sulgemisest saaks veel aru. Aga Eestis on piirkondi, kus ei ole koroona levik selline, et lapsed ei oleks võinud jõuluni normaalselt koolis käia, teha klassiga oma plaanitud jõuluüritusi ja saada kogu seda mõnusat vaheajaootust. Nüüd tuli ootamatu käsk ja nii on.

Samuti oli enne korduvalt juttu, et algklasse ei saadeta nii lihtsalt distantsõppele, nüüd aga kõik ühe vitsaga. Algklassilapsed oleks võinud koolimajja edasi jääda. Neil reeglina ka klassiõpetaja, kes annab peaaegu kõiki aineid. Ei pea vett ka see väide, et õpetajad väsinud sellest kord koolis, kord kodus süsteemist. See puudutab rohkem põhikooli ja gümnaasiumi. Klassiõpetajad on saanud ja rahulikult ja vanaviisi õpetada.

Ma ise praeguses seisus piirangute vastu otseselt ei ole, aga need lihtsalt ei toimi. Poodides ikka samasugune tunglemine, pannakse küll mask ette, aga ikka ronitakse teisele selga, ikka jõlgutakse kambakesi jne. Kõik see oleks nagu paberile jäänudki.

Koolilaste praegu koju saatmine ei muuda suurt m idagi, kui ei suudeta ohjata täiskasvanutest lambapeade masse.

Need, kes on seni ettevaatlikud olnud, hakkavad väsima kogu sellest jamast. Ma ise olen kodukontoris, kord nädalas käin toidupoes, lapsed käivad koolis. Kõik muud käigud kohtadesse, kus võib teiste inimestega kokku puutuda, on meie perel nulli tõmmatud. Ise püüame, aga kuna mingil osal inimestest savi, siis on lihtsalt masendav ja tüütu juba.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Negatiivne reaktsioon tekkis, kuna lajatati kõigile ühtemoodi. Tallinna-Harjumaa, Tartu koolide sulgemisest saaks veel aru. Aga Eestis on piirkondi, kus ei ole koroona levik selline, et lapsed ei oleks võinud jõuluni normaalselt koolis käia, teha klassiga oma plaanitud jõuluüritusi ja saada kogu seda mõnusat vaheajaootust. Nüüd tuli ootamatu käsk ja nii on.

Samuti oli enne korduvalt juttu, et algklasse ei saadeta nii lihtsalt distantsõppele, nüüd aga kõik ühe vitsaga. Algklassilapsed oleks võinud koolimajja edasi jääda. Neil reeglina ka klassiõpetaja, kes annab peaaegu kõiki aineid. Ei pea vett ka see väide, et õpetajad väsinud sellest kord koolis, kord kodus süsteemist. See puudutab rohkem põhikooli ja gümnaasiumi. Klassiõpetajad on saanud ja rahulikult ja vanaviisi õpetada.

Ma ise praeguses seisus piirangute vastu otseselt ei ole, aga need lihtsalt ei toimi. Poodides ikka samasugune tunglemine, pannakse küll mask ette, aga ikka ronitakse teisele selga, ikka jõlgutakse kambakesi jne. Kõik see oleks nagu paberile jäänudki.

Koolilaste praegu koju saatmine ei muuda suurt m idagi, kui ei suudeta ohjata täiskasvanutest lambapeade masse.

Need, kes on seni ettevaatlikud olnud, hakkavad väsima kogu sellest jamast. Ma ise olen kodukontoris, kord nädalas käin toidupoes, lapsed käivad koolis. Kõik muud käigud kohtadesse, kus võib teiste inimestega kokku puutuda, on meie perel nulli tõmmatud. Ise püüame, aga kuna mingil osal inimestest savi, siis on lihtsalt masendav ja tüütu juba.

Ootamatu käsk? Kuidas saab miski tulla ootamatult praeguses olukorras kus numbrid on iga päev suured ja ei lange? Aga selle peale ei mõtle, et mis saab jaanuaris kui kõik hakkavad pühade ajal reisima, sugulasi külastama, vanemad tulevad välismaalt töölt koju pühadeks ja kui koolid oleksid lahti, siis mis saaks? See oli äärmiselt vajalik otsus. Inimesed ju reisivad pühade ajal rohkem, mõistad. See, et sa käid koolis Tartus, ei tähenda, et sa pühade ajal ei lähe koju Tallinnasse. See oli lihtsalt näide, miks see on vajalik ja õige otsus.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ootamatu käsk? Kuidas saab miski tulla ootamatult praeguses olukorras kus numbrid on iga päev suured ja ei lange? Aga selle peale ei mõtle, et mis saab jaanuaris kui kõik hakkavad pühade ajal reisima, sugulasi külastama, vanemad tulevad välismaalt töölt koju pühadeks ja kui koolid oleksid lahti, siis mis saaks? See oli äärmiselt vajalik otsus. Inimesed ju reisivad pühade ajal rohkem, mõistad. See, et sa käid koolis Tartus, ei tähenda, et sa pühade ajal ei lähe koju Tallinnasse. See oli lihtsalt näide, miks see on vajalik ja õige otsus.

Algklassilaste vanematele küll üsna ootamatu. Ise lootsin, et veavad jõuluni koolis välja. Minu laste koolis pole algklassides küll siiamaani ühtegi koroonajuhtumit olnud, õppetöö on toimunud seni katkestusteta.

Ise ei plaani pühade ajal reisida ega sugulasi külastada, seetõttu ei saa ma ka aru sellest mõttekäigust, et niikuinii kõik hakkavad. Miks peaks praegusel ajal reisima?

Nooremate koolilaste koju jätmine ei muuda rumalate lapsevanemate käitumist ja Tallinnas olid gümnaasiumiklassid juba distantsõppel ja Ida-Viru koolideski piirangud. Need lollid täiskasvanud, kes ei saa praegusest kontaktide vältimise vajalikkusest aru, käivad samamoodi igal pool edasi, shoppamas, trennis, sõpradega kohtumas, väljas söömas jne. Aeg oleks hakata jälgima, kuidas igal pool avalikes kohtades piirangutest kinni peetakse (2 + 2 reegli järgimine, täituvuse piirangud poodides jne).

Mõistlik oleks olnud piirata huvitegevust, ajutiselt peatada selliste trennide/ringide töö, kus puutuvad kokku erinevate koolide õpilased. Ja kui on koolis trennid, kus mitme klassi omad koos, siis ka need. Sellega oleks juba õpilaste omavahelisi kontakte kõvasti piiratud.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/91927115/tode-koroonapiirangute-sunnist-fischer-kolvart-ja-klaas-survestasid-valitsust-ratas-vottis-asja-isiklikult?
Terviseamet ei olnud kursis. Kõik valitsuseliikmed ei olnud kursis.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/91927115/tode-koroonapiirangute-sunnist-fischer-kolvart-ja-klaas-survestasid-valitsust-ratas-vottis-asja-isiklikult?

Terviseamet ei olnud kursis. Kõik valitsuseliikmed ei olnud kursis.

lugesin ka just seda artiklit, kui poolgi tõele vastab, siis on tegemist ikka ülimalt jabura olukorraga. aga no iga rahvas ju väärib oma juhte.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on nii, et vinguvad need, kes rahul ei ole. Enne vingusid osa, et pange koolid kinni, muidu koroona levib. Nüüd vinguvad teised, et tehke koolid lahti, lapsed jäävad lolliks või distantsõpe on liiga raske. Need ei ole ühed ja samad, kes mõlemat asja hüüavad.

Väikses Eestis võiks tõesti natuke individuaalsemalt läheneda, kui ikka koolis ühtegi nakatanud õpilast pole sügise jooksul olnud no siis pole ju mõtet kooli sulgeda, miks karistame neid õpilasi. Tegevusplaan on puudu valitsusel, lahmivad siia sinna kui kinni siis kõik kinni kui ei tee piiranguid siis ei mingeidki.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Te vahest valitsuse pressikonverentse kuulate/vaatate, intervjuusid valitsuse liikmetega vaatate/loete/kuulate või lähtutegi ainult Eesti Ekspressi ja delfi lugemisest ning valeuudiste tarbimisest. Soovitan otse imfoallikat kuulata, mitte delfi või Päevalehe refereeringut või lihtsalt klatši. Tänasel pressikonverentsil lükkas Tanel Kiik tagasi kõik kuulujutud, mida teatud ajakirjandusväljaanded on levitanud, see on piinlik, kuidas valetatakse ja eksitavaid uudiseid toodetakse. Jüri Ratas vastas ka Eesti Ekspressi loo kohta, ei olnud selliseid käike, mida seal kirjutatud oli. Soovitan väga tähelepanelikult ja kriitiliselt uudistesse suhtuda, mitte manipulatsioonidega kaaaa minna. Valitsus tegi halvimast parimad otsused ja neid kohti Eestis, kus koroona ei levi, prakriliselt enam ei olegi. Paraku on reaalsus selline. Võiks rohkem tänulukkust üles näidata nii meditsiinitöötajatele kui ka teadlastele, kes teevad valitsusega väga tihedalt koostööd, aga mitte pidevalt hädaldada.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänasel pressikonverentsil lükkas Tanel Kiik tagasi kõik kuulujutud, mida teatud ajakirjandusväljaanded on levitanud, see on piinlik, kuidas valetatakse ja eksitavaid uudiseid toodetakse.

Kahtlemata, mis neil muud enam öelda oligi, et mitte päris idioodi muljet jätta. Kõik ülejäänud rivis käivad vale jalaga, ainult nemad õigega.  Kõik valetavad ja ainult nemad räägivad puhast ja kuldset tõtt.  Nee kuldse tõe rääkijad olid ise veel päev varem hoopis teise seisukoha pooldajad ega teadnud oma  abiratta kohesest  valgusenägemisest veel midagi.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Idee poolest jah, aga sa pole ilmselt seda lugenud: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/91680023/reformierakonna-pikk-samm-vales-suunas-vihakone-eelnou-mojub-sonavabaduse-reetmisena

Hetkel ei saa täisversiooni lugeda, aga seal toodi näiteks, et vihakõnega tahtis üks huvigrupp keelustada justnimelt neile ebasobiva ideoloogiaga sõnavõtte. Ehk siis otseselt tahavad mõned huvigrupid vihakõne seadusega saavutada tsensuuri.

Eestis on tegelikult teiste seadustega juba keelatud see tegevus, mida vihakõne keelustamise all ideaalis on mõeldud ja EL poolt kohustuslikuks tehtud.

Teemaalgatus on vägagi õige: ükskõik, mida valitsus teeb, millegagi ei olda rahul. Ja see ei käi mitte EKRE ideoloogia kohta, vaid just koroonakriisis tegutsemise kohta. Ei tehta rangemaid piiranguid – häda, tehakse rangemad piirangud – jälle häda. Mina arvan, et kevadel reageeriti igaks juhuks natuke üle, aga selle tõttu saime vaba suve. Ja nüüd on natuke liiga ettevaatlikud oldud, mida teadlaste-ekspertide soovitusel nüüd on korrigeeritud ja loodan, et sellest on abi. Üldiselt olen valitsuse tegevusega koroonakriisi ohjamisel rahul, sest tegutsetakse tundmatus vallas ja meil on siiski küllaltki hästi senimaani läinud.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulge, ma arvan, et maailmas pole ühtegi asja, millega kõik korraga rahul oleksid. Alati on neid kellele midagi ei meeldi. Kellele ema, kellele tütar. Kellele vihm, kellele päike. Jne. Jne.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi sai aru, mis tänasel pressikonverentsil öelda taheti. Iga minister rääkis erinevat juttu.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi sai aru, mis tänasel pressikonverentsil öelda taheti. Iga minister rääkis erinevat juttu.

Muliseti palju, aga sisulist ei öeldudki midagi, polnud neil midagi öelda või seisukohti ja põhjendusi esitada. Ülepeakaela ja umbropsu tehtud otsused, pooled ei teadnud asjast ööd ega mütsi.
Poliitikas, mitte ainult meil paljukasutav nõks, et räägi ja hästi palju, paistab vähem silma, et sul praktiliselt midagi ja veel uut öelda pole.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tore, et kirikut lahti jäeti. Saavad usklikud seal koogutamas ja koroonat jagamas käia. Jehhoovakad vaevalt koroonat usuvad, ravida endid nad ka nagunii ei luba.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tore, et kirikut lahti jäeti. Saavad usklikud seal koogutamas ja koroonat jagamas käia. Jehhoovakad vaevalt koroonat usuvad, ravida endid nad ka nagunii ei luba.

jumal ei luba kinni panna, ikkagi kõikse kõrgem

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jumal ei luba kinni panna, ikkagi kõikse kõrgem

Nn jehhoovakatel pole oma jumalateenistustega probleemi olnud mitte ühtki päeva. Toimuvad virtuaalkoosolekud katkematult ja kellapealt juba eelmise aasta märtsist alates. Jumalateenistus pole asi, mida teha üks kord aastas kirikus, see on eluviis. Nemad pole nurisenud ega hädaldanud. Koosolekute külastajaid on kõigi aegade rekordarv.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meelelahutusasutused vs koolid: meelelahutusasutustes käimine on vabatahtlik, inimene saab end neist ise eemale hoida. Koolis käimine on meil kohustuslik ja kui tahame lapsi üksteisest eraldi ja massiliselt kodus hoida, tuleb selleks anda seadslik alus.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vinguvad ja lärmavad ikka samad inimesed. Kas te ei ole tähele pannud, et ainult teemad muutuvad. Kui tuleb uus teema siis muutuvad kohe selle uue asja eksperdiks.

Mul üks tuttav – kõigepealt võttis sõna mingite vihmametsade raiumise vastu, siis Eesti metsade raiumise vastu, siis maskide vastu (inimõiguste tallamine), sii 5G tornide vastu, vaktsineerimise vastu, teaduspõhise meditsiini ei usaldanud, hästi sobis MSM või mis igane see oli, ahjaa maa on lapik ka muidugi. Tuleb uus teema kohe eelmine teema unustatud ja hakkab protestima mingi teise asja vastu isegi kui tegelikult see teda isiklikult üldse ei puuduta (näiteks nüüd abordivastane – ise 50 a. mees kellel kolm last).

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed ei ole millegagi rahul