Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed, keda teised ei salli

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Inimesed, keda teised ei salli

Postitas:
nyah nyah

Psyhhiaater aitab, seniilsus ega Alzheimer ei väljendugi fyysiliselt, lihtsalt peas toimub omamoodi asju. Ilmselt vajab taat, kui temaga koos elamine võimatux kisub, ka mingis vormis hooldust. Mida Eesti riik naljalt ei paku, paraku.

See, et vana inimene peast peberax läheb, pole kyll mingi vastikuse näitaja. Suurem jagu ajast ei tea ta ju ise ka, kas otsib hambaid või prille & kas vargad viisid või ise peitis. Ta on segaduses & see ajab tigedax. No & tundubki, nagu vanaisa kiusax, aga ta ise on oma tegevusest sama teadlik kui gaasivaludes jaurav titt.

Erinevalt titest pole tal enam midagi kaotada, mistõttu psyhhiaatri soovitatud rahustid on täiesti õige asi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sa too näiteid. Äkki saab sind sinu probleemis aidata. Mingeid turul kuuldud lugusid on siin PK pidevalt kuuldud ning enam ei üllata õhust tõmmatud provotseerivad libad. lmselt sellistel teemaalgatajatel on endil päris suured probleemid, et isegi turumutid ei soovi nendega suhelda.

Olgu. Mida teha füüsiliselt suurepärases vormis 95-aastasega, kes arvab, et samas korteris elav väimees kuulab tema telefonikõnesid pealt kahtlaste arvutiseadmete abil (arvutihiir), et tema lapselapselapsed on ära vahetanud tema telefoni mingi teise vastu (sest et varem sel küll ometi kaamerasilma ei olnud, see ei loe midagi, et ta ilmselt ei oskaks võõralt telefonilt helistamisnuppugi leida), ja et tema ainus lapselaps valetab talle näkku, öeldes, et tal on endiselt vana telefon? Naabrid murravad tema äraolekul sisse ja vahetavad uusi kingi vanade vastu või hapukoore viletsama vastu. Väimehe juurde kolisimegi ta seetõttu, et eelmised naabrid tegid samu tempe. Eelmises kohas elas ta tütre surma järel aasta aega üksi, sealt oli ta nõus korterist terve kauni suveaja jooksul välja jalutama minema ainult siis, kui ma tükkis vastsündinuga niikaua tema kodu valvasin. Ja siis jäin ma arvatavasti kah magama, sest ikka oli keegi sees käinud ja fotod ära varastanud, õnneks selgus küll paari minuti jooksul, et ta oli nad ilmselt ise enne lahkumist kähku kuhugi tugitooli istme alla peitnud. Üle-eelmised naabrid tema algses kodukohas olid päris hirmsad, need valvasid kirvega lausa ukse taga. Kordan, füüsiliselt on tervis suurepärane ja elab ilmselt veel kaua, aga kui tema järelt varastavad ja talle valetavad juba tema ainsad lähisugulased, siis kust leiaks kellegi, kes seda ei teeks, kus saaks vanainimene end turvaliselt tunda, mitte öö otsa üleval istuda ja rahusteid neelata? Ja kas õigem oleks talle vastu vaielda ja öelda, et ei, su kingi ei ole ära vahetatud (seega andes mõista, et vanainimene on loll) või nõustuda, et jah, nii see on, vanad prügikastist leitud kingad sulle asemele sokutatud (seega andes mõista, et meil on suva, et talle pidevalt tuppa sisse murtakse, sest politseisse me sellega ju ometi ei lähe)? Meil mehega on mõistus suht otsas.

dementsed võivadki olla füüsiliselt täiesti terved. kas te siis ise tõesti aru ei saa, et tegu on haigusega, mitte iseloomuomadustega?
kuidas hakkama saada? vaielda küll mõtet pole, raiskad enda närve ainult. ja ega talle meelde ka ei jää, mis te räägite, nii et vahet pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

dementne vanaema on ka minul olnud, aga me võtsime seda huumoriga. Ka meile räägiti, kuidas naabrid ukseaugust gaasi lasevad või valla täitevkomiteest tullakse tema juurde. Kui ema ta enda juurde võttis – siis järgnes igasugust põnevat informatsiooni nii naabrite ja pereliikmete kohta – minu kohta oli viimati arvamus – mingi lapsega naine (kuigi olin abielus ja käisin koos mehega emal-isal külas). Raha varastati tal pidevalt (tal oli selline karbike sularahaga) – ema luges seda raha ikka korduvalt tema nähes. Ta oli minule vahva vanaema ja see, et viimsed 5 aastat vanadus tal mõistuse viis – ei vähendanud minu armastust tema vastu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tean. Viiekümnendates naine, kes on umbes kümnendal ringil ettevõtja, see, et tal raha pole ja kõiki üle laseb, selgub alati alles hiljem. Küll on üle lasknud turundajaid, kujundajaid, kaubatarnijaid, riiki ja oma palgatöötajaid niikuinii. Kuidas selline inimene ärikeeldu pole saanud, on mõistatus. Perekonnanimi on Lehtmets, millega täna tegeleb, ei tea, aga küllap mingit õhku jälle müüb heausklike inimeste kaudu, keda veel petta pole jõudnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veebikoolitused lapsevanematele! Huggies -28% MinuLaps e-poes Kauplus “Emmele ja Beebile” Ravi 16 Reklaami end Perekoolis
nodzu2007 Minu profiil Minu kuulutused Minu teemad Minu lemmikteemad Logi välja
Esileht › Ajaviite- ja muud jutud › Inimesed, keda teised ei salli

Tuletame meelde, et kõikidele kommentaatoritele kehtivad Eesti Vabariigi seadused. Perekool.ee’l on kohustus esitada õigusorganitele kasutajate kohta käivaid andmeid, kui meile esitatakse vastav nõue.

Head vana aasta lõppu!

Näitan 9 postitust – vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )
« 1 2
Lisa lemmikteemaks
Teema: Inimesed, keda teised ei salli
Postitas: Kägu 02.01.2018 10:59
Kägu kirjutas:
Tunnete mõnda persiooni, keda keegi ei salli? Pole sõpru, ei käi kellegagi läbi, sugulasi ei kannata, sõpradega elu jooksul kõigiga tülli läinud. Väsitav on kuulata, et kõik on halvad, tema on kannataja ja kõik teevad liiga. Ise on tegelikult labiilne, valetaja ( tõesti veider, kui 60-aastane valetab pisiasju).
Teate selliseid ego-maniakke ja energiavampiire, kellega ei suuda läbisaada?

Mina olen ka selline. Valetaja küll mitte. Läbi ei käi kellegagi, sest polegi kedagi. Olen häbelik ja halb suhtleja, nii ei teki sõpru ega häid tuttavaid. Sugulasi eriti pole. Tõsi osadega neist ei suhtle, sest tegu on äärmiselt negatiivsete inimestega, kes mu ellu toovad rohkem halba kui head. Teistest olen lihtsalt kaugenenud. Ei saa öelda, et mitte keegi mind ei salli, aga tõepoolest on palju selliseid. Põhjuseks just vähene suhtlemine ja sellest tekkinud valearvamused minu kohta.

Do you like this?Kiida
Kiida5

Vasta | Tsiteeri Teata ebasobivast
Postitas: Kägu 02.01.2018 15:07
Tean ühte sellist naist, ta oli mu endine koolikaaslane. Ma ei tea tema elu nii üksikasjalikult, kuid nägin, kuidas ta kaotas mõne aasta jooksul enamus oma tutvusringkonnast, küll mitte valetamise ega energiavampiiritsemise tulemusena.

Nimelt hakkas ta hoopis esoteerikast huvituma, self-help raamatuid lugema, igasuguste soolapuhujate kursustel käima, kive, kristalle, tarokaarte, unenäopüüdjaid jms kraami kokku ostma. Korraliku hariduse omandamine asendati esoteerikakursustega ja ta tõsimeeli arvab, et on samasuguse haridustasemega nagu tavalised inimesed oma magistri-, inseneri- ja arstikraadidega. Oma töölt tuli ära, sest see on liiga ahistav tema vabale hingele. Välimus oli täiesti käest lastud ja võiks isegi öelda, et muutus lausa metslase sarnaseks. Ju siis oli vaimumaailm nii tähtis. Ta üritas isegi vist mingeid enda koolitusi müüa, täpselt nagu need teised esoteerika-tädid ja lingamimasseerijad, kuid ei suutnud huvilisi leida. Kuna tal puudus sissetulek ja ei saanud iseseisvalt elamisega hakkama siis kolis ta tagasi oma vanemate poole. Elasin sellel ajal tema vanematega samas kandis ja sattusime vahepeal tänaval või poes nägema, nendest jutuajamistest pärinevadki minu andmed ja tähelepanekud. Ma ei tea, mis temast nüüd saanud on, kuid ega seal midagi head loota ei ole, ta oli ikka täiesti puntras enda eluga, arvates ise tõsimeeli, et on mingi sisemise tõe ja valguse leidnud.

Do you like this?Kiida
Kiida3

Postitas: nyah nyah 02.01.2018 15:36
Sattusin kord taaraautomaadi järjekorda mehe taha, kes seda masinat lakkamatult ropusti sõimas & paaril korral ka rusikaga lõi. Taarat loopis sisse, suvaline ots ees. Masin, mõistagi, läx lollix iga paari pudeli järel. Kui ta kord ometigi oma asjaga otsa peale sai, pistsin enda tagastatava kraami rahulikult sisse & kõik sujus.

Nii et leidub ka inimesi, keda ei salli isegi taaraautomaat. Mine võta kinni, mix.

Do you like this?Kiida
Kiida4

Postitas: Kägu 02.01.2018 15:46
Kägu kirjutas:
Aga sa too näiteid. Äkki saab sind sinu probleemis aidata. Mingeid turul kuuldud lugusid on siin PK pidevalt kuuldud ning enam ei üllata õhust tõmmatud provotseerivad libad. lmselt sellistel teemaalgatajatel on endil päris suured probleemid, et isegi turumutid ei soovi nendega suhelda.

Olgu. Mida teha füüsiliselt suurepärases vormis 95-aastasega, kes arvab, et samas korteris elav väimees kuulab tema telefonikõnesid pealt kahtlaste arvutiseadmete abil (arvutihiir), et tema lapselapselapsed on ära vahetanud tema telefoni mingi teise vastu (sest et varem sel küll ometi kaamerasilma ei olnud, see ei loe midagi, et ta ilmselt ei oskaks võõralt telefonilt helistamisnuppugi leida), ja et tema ainus lapselaps valetab talle näkku, öeldes, et tal on endiselt vana telefon? Naabrid murravad tema äraolekul sisse ja vahetavad uusi kingi vanade vastu või hapukoore viletsama vastu. Väimehe juurde kolisimegi ta seetõttu, et eelmised naabrid tegid samu tempe. Eelmises kohas elas ta tütre surma järel aasta aega üksi, sealt oli ta nõus korterist terve kauni suveaja jooksul välja jalutama minema ainult siis, kui ma tükkis vastsündinuga niikaua tema kodu valvasin. Ja siis jäin ma arvatavasti kah magama, sest ikka oli keegi sees käinud ja fotod ära varastanud, õnneks selgus küll paari minuti jooksul, et ta oli nad ilmselt ise enne lahkumist kähku kuhugi tugitooli istme alla peitnud. Üle-eelmised naabrid tema algses kodukohas olid päris hirmsad, need valvasid kirvega lausa ukse taga. Kordan, füüsiliselt on tervis suurepärane ja elab ilmselt veel kaua, aga kui tema järelt varastavad ja talle valetavad juba tema ainsad lähisugulased, siis kust leiaks kellegi, kes seda ei teeks, kus saaks vanainimene end turvaliselt tunda, mitte öö otsa üleval istuda ja rahusteid neelata? Ja kas õigem oleks talle vastu vaielda ja öelda, et ei, su kingi ei ole ära vahetatud (seega andes mõista, et vanainimene on loll) või nõustuda, et jah, nii see on, vanad prügikastist leitud kingad sulle asemele sokutatud (seega andes mõista, et meil on suva, et talle pidevalt tuppa sisse murtakse, sest politseisse me sellega ju ometi ei lähe)? Meil mehega on mõistus suht otsas.

Psühhiaater. Luulude vastu on täiesti toimivaid häid ravimeid. Iseasi, kas ja kuidas ta neid nõus võtma on.

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed, keda teised ei salli

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.