Esileht Pereelu ja suhted Inimesed kes ei sobi kellegagi

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Inimesed kes ei sobi kellegagi

Postitas:

Tead seda tunnet, kui kivike on kinga sees, aga pole võimalust seda välja õngitseda? Kõndida ju saab, seistes pole väga vigagi, aga no häirib, noh. Aspiel on tavaliste inimeste maailmas sageli umbes samamoodi — hakkama saab, aga miski hõõrub.

Aitäh, see on juba päris hea võrdlus. Aga kas saaksid, palun, veel täpsemalt kirjeldada milles see hõõrumine tundemaailmas avaldub? Et kas on kogu aeg nagu mingi hirm? Või ärevus? Või ebakindlus? Või? Ja kas on olukordi, kus see tunne mingiks ajaks kaob?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 08:18; 27.02 09:33; 27.02 10:11; 27.02 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead seda tunnet, kui kivike on kinga sees, aga pole võimalust seda välja õngitseda? Kõndida ju saab, seistes pole väga vigagi, aga no häirib, noh. Aspiel on tavaliste inimeste maailmas sageli umbes samamoodi — hakkama saab, aga miski hõõrub.

Aitäh, see on juba päris hea võrdlus. Aga kas saaksid, palun, veel täpsemalt kirjeldada milles see hõõrumine tundemaailmas avaldub? Et kas on kogu aeg nagu mingi hirm? Või ärevus? Või ebakindlus? Või? Ja kas on olukordi, kus see tunne mingiks ajaks kaob?

Ebakindlus vist kõige enam, mõnel juhul ka ärevus & hirm. Tavainimestel tekib tihti tyhjast tyli internetisuhtluses, sest puudub taustsysteem hääletooni, näoilme, kehakeele kujul — aspie seda keelt vaistlikult ei valda. Jah, nutikamad õpivad seda teadlikult tõlgendama, aga mingis ajusopis vasardab ikka ‘kas ma nyyd saan õigesti aru’. Samuti kipuvad aspie esmased reaktsioonid olema ebaadekvaatsed (tema on see, kes pulmas nutab & peiedel itsitab) — kui tal vähegi oidu peas on, õpib varakult pokkerinäoga ringi tuiama, aga väljaelamata emotsioonid tekitavad stressi.

Kaob see tunne, kui ymberringi on ainult inimesed, kes mõistavad ega kuku vähimatki vääratust tänitama. Paljude puhul aitab suhtlemine loomadega — yhe või teise tõu ‘seltskondlik etikett’ on ysna lihtsasti omandatav & nad vähemalt iialgi ei kärata, et käitu inimese moodi. Mõned ravimid & alkohol võivad samuti edukalt maandada (aga sama edukalt päris pöördesse ajada, paraku).

Väga palju mõjutab lapsepõlv. Istu maha, ole tasa, ära päri, mis sa tegid, lollakas! või Täitsa tubli, proovi veel, mõtleme nyyd koos järele. Teise meetodiga saab yldiselt toimivamaid yhiskonnaliikmeid, kes harvem kingi & kivisid loobivad.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsiteerin ühe mulle kirjutanud aspi sõnu: “Minu sees toimub iga päev nii palju asju, millest ma kellelegi ei räägi, sest ma ei oska neid isegi mõista. Emotsionaased ameerika mäed, mis kuhjuvad ja kuhjuvad kuni paanikahooni ja isegi siis ei pruugi ma aru saada, mis selle põhjustas. Seetõttu tundub mõnikord ülekohtune, kui mõni neurotüüpiline võtab isiklikult, et talle kaasa tunda ei osanud, kui ma ise elan päris tihti vaimse kokkukukkumise äärel.”

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõikidele, kes aspide kogemusi on jaganud. Sellest on tõesti mulle abi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 08:18; 27.02 09:33; 27.02 10:11; 27.02 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, kes ei oska suhelda. Autistlike inimeste seas on selliseid palju.

Autism on haigus mis ei sõltu autisti valikutest.

Paraku võib see kooselu täielikuks põrguks muuta. Eriti kui pealtnäha on tegu täiesti normaalse inimesega ja suure osa ajast suudab ta ennast kontrolli all hoida ka. Nagu paljud hästifunktsioneerivad aspergerid. Ja siis saad ühel hetkel täiesti lambist kaela sellise sõimurahe, et…

See, et inimene, kes sind sõimab, poeb autismi diagnoosi taha peitu, ei tähenda tingimata, et tema diagnoos oleks õige, või et sellist käitumist peaks tingimata sellise diagnoosiga õigustama või et selline diagnoos kutsub alati ja igas suhtes esile sellise käitumise.

Autismispektri häirega (päris diagnoos) inimesed, keda mina tunnen, ei sõima lambist ega rahena, nende pingeseisundid (mis ei pruugi sugugi sõimamises avalduda) moodustavad pideva, ülesaamatu mustri. Hästi loetava mustri sealjuures. Mitte midagi ei toimu “lambist”.

Kahjuks olen jah oma elus näinud ka inimesi, kes oma vastikut käitumist õigustavad Aspergeri sündroomi diagnoosiga. Üks selline mees oli valelik liiderdaja ja vägivaldne – mitte kumbki nendest omadustest ei ole autismispektri häire sümptom.

Palun kas sa võiksid seda mustrit natuke põhjalikumalt kirjeldada? Kas või mõne näite abil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, kes ei oska suhelda. Autistlike inimeste seas on selliseid palju.

Autism on haigus mis ei sõltu autisti valikutest.

Paraku võib see kooselu täielikuks põrguks muuta. Eriti kui pealtnäha on tegu täiesti normaalse inimesega ja suure osa ajast suudab ta ennast kontrolli all hoida ka. Nagu paljud hästifunktsioneerivad aspergerid. Ja siis saad ühel hetkel täiesti lambist kaela sellise sõimurahe, et…

See, et inimene, kes sind sõimab, poeb autismi diagnoosi taha peitu, ei tähenda tingimata, et tema diagnoos oleks õige, või et sellist käitumist peaks tingimata sellise diagnoosiga õigustama või et selline diagnoos kutsub alati ja igas suhtes esile sellise käitumise.

Autismispektri häirega (päris diagnoos) inimesed, keda mina tunnen, ei sõima lambist ega rahena, nende pingeseisundid (mis ei pruugi sugugi sõimamises avalduda) moodustavad pideva, ülesaamatu mustri. Hästi loetava mustri sealjuures. Mitte midagi ei toimu “lambist”.

Kahjuks olen jah oma elus näinud ka inimesi, kes oma vastikut käitumist õigustavad Aspergeri sündroomi diagnoosiga. Üks selline mees oli valelik liiderdaja ja vägivaldne – mitte kumbki nendest omadustest ei ole autismispektri häire sümptom.

Palun kas sa võiksid seda mustrit natuke põhjalikumalt kirjeldada? Kas või mõne näite abil.

Ma pole küll see kirjutaja, aga autistina võin öelda, et ehk mõeldi ülesaamatu mustri ja pingeseisundi all pidevat sensoorset ülitundlikkust, mida ei anna maha keerata – kujuta ette, et elad kogu aeg ööklubis, kus helid on liiga valjud, valgus liiga ere, lõhnad liiga tugevad. Ja sa ei saa seda tunnetust välja lülitada, lihtsalt proovid sellega hakkama saada. Lisame juurde sotsiaalse pinge – kas ma väljendasin end õigesti? Kas nad saavad aru, et mul tõesti on külm? Kas nad saavad aru, et mõnikord ma ei oska endale suunatud küsimustele kohe vastata ja eelistan rahulikult mõelda ja meilitsi vastata? Kas nad saavad aru, et minuga telefonitsi rääkimisel pole suurt mõtet, sest kõne algus on kõne lõpuks meelest läinud, sest ma mäletan asju ühekaupa korraga ja kuulmismälu on halb?

Ja lisame siia selle, et ma tunnetan iga ruumi siseneva inimese emotsionaalset seisundit ja elan selle koos temaga läbi.

Ja selle, et autiste peetakse rumalateks ning saamatuteks ja sellega kaasnevad hinnangud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tunne, et mina ei sobi kellegagi.

On olnud palju austajaid, üks kooselu ja praeguseni kestev abielu (14a), kuid ma tunnen sisimas, et olen nii suure üksiolekuvajadusega, kiiksudega ja ülemõtleja, et mul oleks palju rahulikum elada üksi. Partnerist ka vahel kahju, sellise fruktiga elab.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätaks nüüd need elementaarsed põhjused nagu puudulik hügieen, vägivaldsus, töötus, alkohol/tubakas/narko, “elab ema juures” jms välja ja räägiks sellest, missuguste nii sisemiste kui välimiste omadustega inimene ei sobi ka parima tahtmise juures mitte kunagi mitte kellegagi?

Naine, kes tahab endast ilusamat või sama ilusat meest, sest ilusaid naisi on kordades rohkem kui mehi ja naisega päris sama ilusaid mehi on väga, väga üksikud. Ma pole näiteks kohanudki. Tingimusel, et naine ise on muidugi enam-vähem ilus, hirmkoledast naisest on tõesti ilusamaid mehi. Muud omadused peaks ka tasemel olema. Kui naine ei taha seksistlikku meest, siis läheb veel raskemaks. Meestel on ikkagi alateadlik suhtumine, et mees olla on parem.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 07:45; 01.03 07:51; 05.03 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, kes ei oska suhelda. Autistlike inimeste seas on selliseid palju.

Autistide seas on hoopis palju selliseid, keda üldse ei huvita suhted ega seks. Paljusid ei huvita isegi sõprussuhted, mis pole huvipõhised. Lisaks on mitteautistide seas ka inimesi, keda romantilised ja seksuaalsed suhted ei huvita. Tean üsna mitut autisti, kelle jaoks on seks ja suudlemine rõvedad ja nii mõndagi nohiklikku geeniust või äärmuslikku introverti, keda samuti ei huvita. Ma ei tea, kas viimased on autistid või mitte. Ülikoolis on päris palju selliseid, mida raskem eriala, seda süütumad.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 07:45; 01.03 07:51; 05.03 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kuna ka minul on peres autist, siis jagan paari enda tähelepanekut.

Inimesed panevad endale ise sageli autismi diagnoosi. NB! Ma ei ütle, et siinolijad seda teeks!!! Aga – ma olen ise kogenud palju tegelikus elus, kus halvasti käituma kippuv inimene enesele ise diagnoosi paneb – oi, ma olen vist autist. Ei kullake, sul on lihtsalt sitt iseloom ja sa tahad vabadust teistele sitasti öelda. See pole autism.

Autistid võivad olla ka superempaatilised, vähemalt minu oma on. Ta tunneb kümnekordselt. Ta loeb tundeid õhust. Sotsiaalsemat ja seltskondlikumat pole. Seetõttu pean ma teda aegajalt kaitsma. Ta hindab sõpru, pidusid, üritusi, väljaskäimist. Ta lihtsalt tahab neid veidi aega ette teada.

Autistid ei plahvata ilmtingimata pingeolukorras. Pigem sulguvad endasse. Minu autist on alati üsna solvunud, kui eeldatakse, et oi sa hakkad kohe märatsema kui miski ei meeldi. No ei hakka. Sellega seoses on palju nõmedaid seiku olnud.

Autism POLE haigus. See on ajutegevuse eripära.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ise ütleb, et ei vaja üldse teisi inimesi, kuigi põhimõtteliselt need meeldivad talle küll eemalt vaadata.

Mina olen umbes samasugune. Kui öelda, et ei vaja teisi inimesi, siis see pole päriselt õige. Ikka ma vajan neid, ja suhtun neisse koguni soojalt. Aga ma ei vaja nendega füüsiliselt koosolemist, või õigemini see koguni kurnab mind. Kuid mul on küll vaja teada, et nad on olemas ja ma võin alati ka külla minna või külalisi vastu võtta, kuigi see mind kurnab. Nii et ma pigem seda ei tee. Et ma tegelikult oma sõpru tõesti armastan, seda teavadki need sõbrad, väljastpoolt see ei paista – ma pole seltskondlik tüüp, seltskonnatamine teeb mind peaaegu haigeks. Paradoksaalselt on mul palju sõpru, keda ma võin tõesti ka sõpradeks nimetada, ma lasen inimesed, kellega juba kord lävin, väga lähedale, ei reeda neid kunagi ega räägi taga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 10:40; 01.03 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina tahan tänada neid, kes siin on väga ilmekalt kirjeldanud autisti sees toimuvat. Sain palju targemaks, ma ise pole kindlasti autist.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 10:40; 01.03 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autismispektri häirega (päris diagnoos) inimesed, keda mina tunnen, ei sõima lambist ega rahena, nende pingeseisundid (mis ei pruugi sugugi sõimamises avalduda) moodustavad pideva, ülesaamatu mustri. Hästi loetava mustri sealjuures. Mitte midagi ei toimu “lambist”.

Mind huvitaks vägagi saada rohkem teavet aspergerite pingeseisundi kohta. Kas oskad ehk soovitada mingit lugemisvara sel teemal? Hetkel ma ilmselt lihtsalt ei mõista, kuidas sellises pingeseisundis inimene ennast (igapäevaselt) tunneb.

Ja muide, vabalt võib see seisund lõpuks vallanduda sõimus, täpselt nagu aspergeritest lastel võib see vallanduda märatsemises.

Nt, sa käid linnas ära, sa isegi ei kohta seal ühtegi tuttavat (õnneks või kahjuks, seda ei hakka praegu lahkama), ühtegi konflikti ei teki, keegi ei vaata sind halva pilguga, ei astu jala peale, sa ise ei koperda kogemata kellegi otsa, sa ei ehmata millegi peale ega pea kuskil mingi viivituse pärast passima ega midagi.
Aga sa jõuad tuppa ja su sees on nagu üks suur haraline närvirakk (teate neid, nagu õpikutes klassikaliselt kujutatakse), kogu su olemus on selline karvane ja otsaharud fibreerivad, surisevad, nagu elektrist laetud.
Su riided ahistavad sind, need lendavad nurka, asjad ei käitu su käes õigesti/hästi (olete ehk tundnud seda tunnet), see paneb neid kõvemini käsitsema ja ka loopima, nälg on kohutav (sellega isegi ei oska kohe midagi peale hakata, korraks kaovad mõtted ära) ja veel mitmed asjad, mis ees on või segavad. See kõik tekitab viha, tugevat ärrituvust, kuni sa koduses turvalises keskkonnas lõpuks maha rahuned, sest ei saa enam välismaailma impulsse.
Selline tunne.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kelle latt on ebamõistlikult kõrgel ja kes välistavad inimesi mingite oma välja mõeldud “elementaarsete põhjuste” järgi. Nagu teemaalgatuses toodud “tubakas”. Tunnen tööalaselt mitut (õues) suitsetavat meest, kellel on toredad naised, lapsed ja korras pereelu. Kas nende naised oleks pidanud suhte suitsetajaga “elementaarsel põhjusel” välistama”?

Mina näiteks välistan. Ei kannata suitsuhaisuseid inimesi, ega kujuta ette intiimelu suitsetajaga. Sõber võib olla suitsetaja muidugi. Aga intiimselt lähedale sellist lasta ei suuda. Ja mul on täielik õigus oma tunnetele.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav naine, 47, sale, keskmiselt kena, haritud – aga kohutavalt kriiiline teiste inimeste suhtes, tunnise jutu käigus jõuab vähemalt 5 märkust sinu kohta teha. Mida vanemaks läheb, seda hullemaks. Enamik tuttavaid hoiab eemale, laste kasvatamise suhtes on vägagi teadlik, nõudlik – loomulikult endal lapsi ei ole. Parem lapsi temaga kokkusaamistele mitte kaasa võttagi.

Igast asjast teeb probleemi, keerab n.ö. vindi üle. Näiteks räägin loo noore kassi tempudest, vaatab ta mind etteheitvalt ja teatab, et ma ei oska oma kassi kasvatada jne.

Kahju temast, ta ise ka kurdab, et näe tuttavad kaovad ära, et ei ole kellelgi aega temaga kokku saada jne.

Kas nimi L tähega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Ma ei mõtle kindlasti neid kes ei taha sobida, vaid ikkagi neid, kes tunnevad end üksikuna ja sooviks kohata kedagi kellega sobiks aga vanus on juba sealmaal et lootus on juba samahästi kui kustunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.02 06:28; 26.02 07:24; 26.02 07:25; 26.02 07:47; 03.03 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitaks vägagi saada rohkem teavet aspergerite pingeseisundi kohta. Kas oskad ehk soovitada mingit lugemisvara sel teemal? Hetkel ma ilmselt lihtsalt ei mõista, kuidas sellises pingeseisundis inimene ennast (igapäevaselt) tunneb.

Ja muide, vabalt võib see seisund lõpuks vallanduda sõimus, täpselt nagu aspergeritest lastel võib see vallanduda märatsemises.

Autismi ja Aspergeri sündroomi kohta on hiljuti ilmunud eesti autori hea raamat “Autismi olemus. Neuroloogilise mitmekesisuse kaitseks”. Autistid on väga erinevad ja ei tunne end kõik täpselt samamoodi, kuid neil on ka palju ühist. Autism ja Aspergeri sündroom ei tähenda seda, et põhimõtteliselt on kogu aeg pingeseisund. Neile on omane küll keskmisest palju intensiivsem maailmataju ja suurem tundlikkus, kuid sobivas ja turvalises keskkonnas, kui saab tegeleda enda ja teiste jaoks oluliste tegevustega, siis on selline maailmataju paljude autistide puhul pigem tugevus ja eelis, võimaldab tavalisest suuremat süvenemist, keskendumist, paremaid tulemusi ja ka suuremat rõõmu tehtavast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ka minul on peres autist, siis jagan paari enda tähelepanekut.

Inimesed panevad endale ise sageli autismi diagnoosi. NB! Ma ei ütle, et siinolijad seda teeks!!! Aga – ma olen ise kogenud palju tegelikus elus, kus halvasti käituma kippuv inimene enesele ise diagnoosi paneb – oi, ma olen vist autist. Ei kullake, sul on lihtsalt sitt iseloom ja sa tahad vabadust teistele sitasti öelda. See pole autism.

Autistid võivad olla ka superempaatilised, vähemalt minu oma on. Ta tunneb kümnekordselt. Ta loeb tundeid õhust. Sotsiaalsemat ja seltskondlikumat pole. Seetõttu pean ma teda aegajalt kaitsma. Ta hindab sõpru, pidusid, üritusi, väljaskäimist. Ta lihtsalt tahab neid veidi aega ette teada.

Autistid ei plahvata ilmtingimata pingeolukorras. Pigem sulguvad endasse. Minu autist on alati üsna solvunud, kui eeldatakse, et oi sa hakkad kohe märatsema kui miski ei meeldi. No ei hakka. Sellega seoses on palju nõmedaid seiku olnud.

Autism POLE haigus. See on ajutegevuse eripära.

Ma arvan, et sita iseloomuga inimene võib olla samuti autist. Sitt iseloom iseenesest autismi ei põhjusta, aga ei välista samamoodi. Teinekord võib autism põhjustada küll seda, et inimene ei saa sotsiaalsetest olukordadest samamoodi aru ja ütleb midagi ebakohast. Samuti oleneb paljugi sellest, kas mitteautist on tähenärija ja solvuja-tüüpi inimene, kes nagunii millegagi rahul pole.

Empaatiat mõistetakse sageli valesti. See pole kaastunne, kuigi enamik arvab just seda. Empaatia on võime asetada end teise inimese olukorda, mõeldes nagu see teine inimene. Mitte see, et pannakse ennast teise olukorda endana – näiteks, mulle küll meeldiks, kui keegi mulle pannkooke pakuks/uske lahti teeks/tänaval “tere” ütleks, vaid just teise inimesena. Kõige paremini saab empaatiavõimeline olla olukordades, mida kõik samamoodi mõistavad, näiteks auto alla jäänud inimesele kutsutakse kiirabi, või siis inimeste suhtes, keda hästi tuntakse, kes väljendavad end selgelt või kellega mõeldakse sarnaselt. Teise inimese tundeid loetakse tavaliselt välja ka mitteverbaalsetest signaalidest, nagu kehakeelest ja näoilmetest. Kui inimesel on raske näoilmeid välja lugeda või ta mõtleb väga teistmoodi, siis on tal raske olla teatud olukordades empaatiline. Eriti olukordades, mille puhul pole ta sotsiaalseid reegleid ära õppinud ja kus pole selgelt eristatavaid näoilmeid jms. Mitte, et ta poleks kaastundlik – see omadus on teistest erinevatel inimestel just suurem, sest nad on sageli sattunud kiusamise ja diskrimineerimise ohvriks. Lihtsalt, kaastunne iseenesest pole sama, mis empaatia. See on kindlasti eelduseks, aga empaatia tugineb ka ühiskonna, konkreetse inimgrupi või indiviidi käitumisreeglite teadmisel.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 07:45; 01.03 07:51; 05.03 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav naine, 47, sale, keskmiselt kena, haritud – aga kohutavalt kriiiline teiste inimeste suhtes, tunnise jutu käigus jõuab vähemalt 5 märkust sinu kohta teha. Mida vanemaks läheb, seda hullemaks. Enamik tuttavaid hoiab eemale, laste kasvatamise suhtes on vägagi teadlik, nõudlik – loomulikult endal lapsi ei ole. Parem lapsi temaga kokkusaamistele mitte kaasa võttagi.

Igast asjast teeb probleemi, keerab n.ö. vindi üle. Näiteks räägin loo noore kassi tempudest, vaatab ta mind etteheitvalt ja teatab, et ma ei oska oma kassi kasvatada jne.

Kahju temast, ta ise ka kurdab, et näe tuttavad kaovad ära, et ei ole kellelgi aega temaga kokku saada jne.

Kas nimi L tähega?

Ei

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 08:04; 05.03 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autismispektri häirega (päris diagnoos) inimesed, keda mina tunnen, ei sõima lambist ega rahena, nende pingeseisundid (mis ei pruugi sugugi sõimamises avalduda) moodustavad pideva, ülesaamatu mustri. Hästi loetava mustri sealjuures. Mitte midagi ei toimu “lambist”.

Mind huvitaks vägagi saada rohkem teavet aspergerite pingeseisundi kohta. Kas oskad ehk soovitada mingit lugemisvara sel teemal? Hetkel ma ilmselt lihtsalt ei mõista, kuidas sellises pingeseisundis inimene ennast (igapäevaselt) tunneb.

Ja muide, vabalt võib see seisund lõpuks vallanduda sõimus, täpselt nagu aspergeritest lastel võib see vallanduda märatsemises.

No aga kujuta ette, et oled sattunud pärismaalaste keskele. Üksi, keelt ja kombeid tundmata, aga pead hakkama saama. Enamasti sa ei saa aru, mis sinu ümber toimub, oled ärevuses ja segaduses, ei saa aru, mida sinult oodatakse. Pärismaalased eeldavad, et sa oled nagu nemad ja taipad kõike lennult, kui sa eksid, siis vaadatakse sind halvakspanevalt, naerdakse sinu üle või isegi karistatakse. Kas pead pingele vastu või lähed lõpuks endast välja, jooksed nö kokku?
Kusjuures sellises olukorras on sinul siiski lihtsam toime tulla kui autistil meie keskel, sest sul on olemas empaatiavõime, sa suudad ennast teise inimese asemele kujutleda ja tema tunnetest mingil määral aru saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Pereelu ja suhted Inimesed kes ei sobi kellegagi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.