Esileht Tööelu, raha ja seadused. Inimesed, kes elavad Türil …

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 143 )

Teema: Inimesed, kes elavad Türil …

Postitas:
Kägu

…mis te teete seal? Mis tööd teete ja kuidas olete rahul eluga oma kodulinnas? Küsin sellepärast, et käisin hiljuti elus esimest korda Türil ja see oli minu jaoks lausa sürrealistlik kogemus. Esiteks, nii palju ilusaid, heas korras ja kaunite aedadega eramaju! Teiseks, kus on nende majade elanikud ja ülejäänud türilased? Käisin tööpäeval, päevasel ajal, kesklinn oli peaaegu tühi, autosid ka ei sõitnud eriti. Kas tõesti kõik käivad tööl Paides vm suuremas kohas ja hommikul sõidab linn tühjaks?

See linn tundub olevat mu unistuste koht elamiseks, kui pensionile lähen, aga vist jääb ära. Mul on selleks ajaks kindlasti tervis vilets, aga eriarstiabiga on ilmselt nadi lugu, kui linnas haiglat pole.

Hakkas lihtsalt huvitama, kuidas muidu elu on ja mida tööealised inimesed teevad. Kirjutage mulle elust Türil!

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elasin kolm aastat Türil kui seal veel TÜ kolledž oli. Soovisin Türile elama jääda, sest ilus koht. Kahjuks polnud seal tööd. Seega nüüd elan mujal. Olen samuti mõelnud vanaduspõlves Türile tagasi minna, aga mnjah, mida ma üksik pensionär seal teen, ühtegi tuttavad pole. Tol ajal sai nt Türi ujulas käia ja kultuurimajas näidati kino ning seal toimusid muud üritused. Ja kes teab, mis selleks ajaks üldse maailmast või eluolust saanud on…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ka sellega. Võrratult ilus linn, sama, sõitsime läbi väga vähe inimesi. Ise elan Nõmmel, pean seda ka ilusaks, aga Türi võttis kohe sellise tunde, et kui oleks kaugtöö, koliks kihe sinna.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega´s asjata ole Türi kevade pealinn.

Mina olin teismelisena täiesti veendunud, et kolin Türile elama. Nii väga meeldis see linn. Hetkel olen 52 ja elan mujal. Ja seda puht-praktilisel põhjusel – Türil ju pole tööd. Töötan Tallinnas. Aga igal suvel tolgendan seal linnas. Ja Türi lillelaadal käin ka.

Ei välista siiski võimalust, et pensionärina elan Türil. Aga siis ikka kindlasti oma majas. Seal on ikka võrratu aedlinn.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Türil saab tööd -koolis, lasteaias, kov, poodides, polikliinikus, mõned müügifirmad, õmblustöökoda, söögikohtades, keskkonnaameti kontor jne erafirmasi on ka päris palju.

Lisaks käivad paljud rongiga tööl näiteks Tallinnas või Raplas, autoga Paides, Väätsal, Oisus, Imaveres.

Kes otsib see leiab. Paljudes kohtades saab ka kodukontorit teha, seega pole vahet, kus elad.

Rahvas on suvel ikka tööl, puhkab mujal, rannas või toimetavad aias. Mis sa seal linnavahel ikka niisama jalutad igapäevaselt?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigla on Paides. Türilt sõidad Paidesse kiiremini kui näiteks Tallinna servast mõnda Tallinna haiglasse. Ja kui on vaja mõnd konkreetset eriarsti, keda Paides pole, sõidad rongiga Tallinnasse.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstiabi saab väga hästi. Mu ämm elab Paidest 30 km kaugusel, kiirabi tuleb nagu ta tuleb, aga kohale jõuab suht kiiresti. Paide haigla saadab raskemad juhud edasi Tallinna. Ämm murdis käeluu pilbasteks, Paides anti esmaabi, saadeti Tallinna edasi ja sealsed kirurgid tegid lausa imet. Ei jäänud abita ka “kolkas”.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi räägiti, et Türil ei ole üldse aedu, vaid on hekid. Tõesti armas ja ilus linn, olen seal niisama käinud, läbisõitnud. Omapärane linn, selles ei ole mingi depressiivsust.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omapärane linn, selles ei ole mingi depressiivsust.

Kui linn on inimtühi ja seal midagi ei toimu, siis see on juba iseenesest depressiivne.

+11
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omapärane linn, selles ei ole mingi depressiivsust.

Kui linn on inimtühi ja seal midagi ei toimu, siis see on juba iseenesest depressiivne.

Depressiivne on pigem pidev sundus kuskil osaleda ja midagi teha ning inimmassides trügida.

+19
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appii, kuidas saab Türit ilusaks pidada. Esimesest hetkest kui sinna sattusin, pean seda Eesti depressiivseimaks linnaks. HU? oma laulu vist tegigi Türist. Eelmisel aastal leidsin veel hullema- Valga.

+11
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Türi on jah suvel ilus ja tore aga talvel on hall ja masendav

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omapärane linn, selles ei ole mingi depressiivsust.

Kui linn on inimtühi ja seal midagi ei toimu, siis see on juba iseenesest depressiivne.

PK introvertidele see just sobib.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Türil pole kunagi pikemalt peatunud, aga Türi plussid tunduvad minu jaoks raudtee ja auskoht keset Eestit – seega väga mugav kuhu iganes suunda käia. Seega milles probleem, kui tahad kord minna Tartusse teatrisse ja teinekord Tallinnasse ja siis Viljandisse?

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanemad elavad väikelinnas, küll mitte Türi, aga nad käivad palju rohkem üritustel kui mina Tallinnas. Suvel on kogu aeg mingi üritused. Mind isiklikult väikelinna puhkuse ajal need nii väga ei huvita. Hea niisama aias vaikuse ja looduse häält kuulata ja raamatut lugeda, ujuda, rattaga sõita jne.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Türil saab tööd -koolis, lasteaias, kov, poodides, polikliinikus, mõned müügifirmad, õmblustöökoda, söögikohtades, keskkonnaameti kontor jne erafirmasi on ka päris palju.

Lisaks käivad paljud rongiga tööl näiteks Tallinnas või Raplas, autoga Paides, Väätsal, Oisus, Imaveres.

Kes otsib see leiab. Paljudes kohtades saab ka kodukontorit teha, seega pole vahet, kus elad.

Rahvas on suvel ikka tööl, puhkab mujal, rannas või toimetavad aias. Mis sa seal linnavahel ikka niisama jalutad igapäevaselt?

Päris nii lihtne ikka ei ole. Mina lõpetasin Türil TÜ kolledži 2008-2010 majanduslanguse aeg ja polnud kuskil KOVis või teab kus tööd. Võtame nt Keskkonnaameti, siis palju seal ikka Järvamaale või ka Raplamaale tööpakkumisi tuleb (paari aasta tagant ehk üks ja siis ei pruugi ka valituks osutuda — jälgisin mitu aastat kohalikke tööpakkumisi). Noor inimene ilmselt ei vali omale elukohta mõttega, et jess, elan nüüd Türil ja saalin iga päev rongiga Tallinnasse tööle — vahest suvel saan väsinult ilusaid aedu nautida, kui õhtul rongi pealt tagasi jõuan, muul ajal ju pime. Lisaks endale peab töökoht olema ka elukaaslasel/abikaasal. Ja kui peaks emb-kumb töölt nt ära koondatama, siis hakkabki see kauge vahemaa taha saalimine pihta.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noor inimene ilmselt ei vali omale elukohta mõttega, et jess, elan nüüd Türil ja saalin iga päev rongiga Tallinnasse tööle — vahest suvel saan väsinult ilusaid aedu nautida, kui õhtul rongi pealt tagasi jõuan, muul ajal ju pime.

Teemaalgatus oligi ju pensionipõlve veetmisest ja küsiti pigem arstiabi kohta.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Depressiivne on pigem pidev sundus kuskil osaleda ja midagi teha ning inimmassides trügida.

Kes sind sunnib???

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh Tallinnas sa paratamatult oled sunnitud pidevalt massis trügima. Ühistransport, kauplused, kõnniteed jne kogu aeg täis.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikelinnade mehed käivad Soomes tööl, ehitavad majad valmis ja siis vaatavad miski koduse tööotsa – rahulikuks pensipõlveks on kõik valmis. Tänapäeval on ju palju arvuti taga tööd, mida saab enamuse ajast kodukontoris teha. Ma näen mõnda kolleegi 2 korda aastas ja tänu koroonale sai mõni hurra püsivalt maakodusse jääda.

Eriarsti juures ei käida ju ka iga nädal ega isegi mitte iga kuu. Enamus hädasid on perearsti poolt jälgitavad. Kuna Türi asub keskel, siis on sul võimalus valida lisaks Tallinnale kõikide teiste linnade arste, kus saad lühema järjekorraga jutule.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh Tallinnas sa paratamatult oled sunnitud pidevalt massis trügima. Ühistransport, kauplused, kõnniteed jne kogu aeg täis.

Ma ei tea, missugusest Tallinnast sa räägid, aga ma küll ei pea pidevalt mingis massis trügima. Ka kaupluses ei ole mingit trügimist, aga no ma ka ei ole mingitel Lidli avamisüritustel vms käinud. Korra aastas enne jõule, siis jah on rohkem inimesi korraga, aga muidu ei saa küll öelda, et mingi eriline “pidev massis trügimine” oleks.

Ma ka ei kasuta tipptunni ajal ühistransporti, pole selleks vajadust. Ome elu saab ka Tallinnas nii sättida, et sa ei ole sunnitud trügima.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh Tallinnas sa paratamatult oled sunnitud pidevalt massis trügima. Ühistransport, kauplused, kõnniteed jne kogu aeg täis.

Kas türilase arvates on mass see, kui tänaval on vaateulatuses veel mõni inimene? Ei saa küll aru, mis trügimisest sa räägid.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Türil saab tööd -koolis, lasteaias, kov, poodides, polikliinikus, mõned müügifirmad, õmblustöökoda, söögikohtades, keskkonnaameti kontor jne erafirmasi on ka päris palju.

Lisaks käivad paljud rongiga tööl näiteks Tallinnas või Raplas, autoga Paides, Väätsal, Oisus, Imaveres.

Kes otsib see leiab. Paljudes kohtades saab ka kodukontorit teha, seega pole vahet, kus elad.

Rahvas on suvel ikka tööl, puhkab mujal, rannas või toimetavad aias. Mis sa seal linnavahel ikka niisama jalutad igapäevaselt?

Ma olen mõelnud, et imelik on see, et pole sellist varianti üldse jäetud, et näiteks Tallinnast või Raplast rongiga Türil tööl käia saaks. Olen näinud paari tööd, mis huvi pakkusid, aga üksi oma autoga käia oleks liiga kulukas ja rongiga ei saa, sest hommikul esimene rong sõidab sinnapoole liiga hilja. Teistpidi on igati arvestatud tööinimestega. Seoses aga Türiga, pean ütlema, et mulle ei meeldi. Tekitab mingit veidrat masenduse tunnet. Ma muidu ise elan ka väikelinnas, et selles kindlasti asi pole, et mulle ei meeldiks väiksemad kohad. Just vastupidi on.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikelinnade mehed käivad Soomes tööl, ehitavad majad valmis ja siis vaatavad miski koduse tööotsa – rahulikuks pensipõlveks on kõik valmis. Tänapäeval on ju palju arvuti taga tööd, mida saab enamuse ajast kodukontoris teha. Ma näen mõnda kolleegi 2 korda aastas ja tänu koroonale sai mõni hurra püsivalt maakodusse jääda.

Eriarsti juures ei käida ju ka iga nädal ega isegi mitte iga kuu. Enamus hädasid on perearsti poolt jälgitavad. Kuna Türi asub keskel, siis on sul võimalus valida lisaks Tallinnale kõikide teiste linnade arste, kus saad lühema järjekorraga jutule.

No kõik väikelinna mehed nüüd küll Soomes tööl ei käi. Ise elame väikelinnas. Mees käib tööl Harjumaal, u 40 km (palka saab peaaegu sama nagu Soomes eestlastele makstakse) ja ise töötan siinsamas väikelinnas, 2 km jalutamist ja linnaliin sõidab ka.  Tunnistan, et mees on tegelikult Soomes tööl käinud kunagi, aga me polnud kübetki rikkamad siis ja maja saame hakata alles nüüd ehitama, kui mees ammu töötab Eestis.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omapärane linn, selles ei ole mingi depressiivsust.

Kui linn on inimtühi ja seal midagi ei toimu, siis see on juba iseenesest depressiivne.

Just. Olen kõik oma lapsepolved seal veetnud, vanavanematel seal maja.

Loomulikult täiskasvanunagi kaime külas.

Mind see vaikelu lämmatab. Just, mitte yhtegi inimest, linn on välja surnud. Ja nii ongi, aastakümneid.

Kõik kopitavad oma aias ja nokitsevad midagi või konutavad toas. Kõik kasvatavad mingeid lillepeenraid ja tomateid-kurke, jalutamine ja seltsielu pole kombeks.

Minu lahisugulased käivad osad tool Paides, osad koha peal lihtametnikuna kuskil omavalitsuses v raamatukogus. Hea mugav tiksumine, väikesed palgad, aga saabki juba kolmest jälle koju nokitsema.

Hästi vähenõudlikule ja introvertsele inimesele sobib see vaikelu.

 

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Türil pole kunagi pikemalt peatunud, aga Türi plussid tunduvad minu jaoks raudtee ja auskoht keset Eestit – seega väga mugav kuhu iganes suunda käia. Seega milles probleem, kui tahad kord minna Tartusse teatrisse ja teinekord Tallinnasse ja siis Viljandisse?

Türil elavatel inimestel pole selliseid vajadusi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh Tallinnas sa paratamatult oled sunnitud pidevalt massis trügima. Ühistransport, kauplused, kõnniteed jne kogu aeg täis.

Koli paremasse linnajakku. Mina elan nagu aedlinnas. Vaikus, linnulaul, männimets. Ei mingeid masse ega ummistunud tanavaid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan Türil, töötan Paides. Olen ka Türil töötanud. Perearst on mul Paides, sest elasin u 10 aastat tagasi ka seal mõned aastad. Eriarstil käin Paides, kuigi mõned arstid vist käivad Türi perearstikeskuses ka. Kiirabi väljasõit on ka Türil, tuletõrje samuti. Bussid sõidavad, rongid sõidavad, kuigi ise kasutan oma autot. Tööle 10 minutiga. Lasteaiakohtadega pole probleemi, kohatasu oli vist u 30€. Seltsielu oleneb ikka inimesest endast ja sellest, kellega ta end ümbritseb ja millega tegeleb. Mina olen rohkem kodune inimene, elan eramajas, käime sõbrannadega üksteisel külas, järve ääres, lastega mänguväljakul, kergliiklusteel jalutamas, talvel kelgumäel. Noortekeskuses ja kultuurimajas on igasuguseid üritusi peredele. Lapsed saavad julgelt üksi ühest linna otsast teise. Ma olen ka Tallinnas elanud ja üldse ei meeldinud. Ma muidugi ei tea, millal sa siin käisid, aga mingit tühjust ja vaikust eriti pole küll, inimesed kõnnivad tänavatel, autod sõidavad kogu aeg, ainult õhtuti, öösel ja varahommikul on vaikne.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik kopitavad oma aias ja nokitsevad midagi või konutavad toas. Kõik kasvatavad mingeid lillepeenraid ja tomateid-kurke, jalutamine ja seltsielu pole kombeks.

See sõltub ikka iseloomust, kui suur on vajadus suhelda ja seltsida. Enamasti on igal pool võimalik leida inimesi, kellega läbi käia. Iseküsimus, kas seda tahetakse. Et ärkad hommikul üles, astud õue, näed naabreid ja hakkad kõigiga järjest jutustama või siis teed majast läbisõiduhoovi, kus pidevalt keegi külas käib või elad privaatselt ja suhtled minimaalselt. Kas suure linna korteris inimesed ei konuta? Astud uksest välja, teed tiiru lähedal asuvas pargis, käid kaubanduskeskuses, kohvikus ja istud korteris edasi. Kes tahab leiab ka linnas teisi tegevusi, aga see sõltub inimese olemusest, mitte asukohast.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Türil pole kunagi pikemalt peatunud, aga Türi plussid tunduvad minu jaoks raudtee ja auskoht keset Eestit – seega väga mugav kuhu iganes suunda käia. Seega milles probleem, kui tahad kord minna Tartusse teatrisse ja teinekord Tallinnasse ja siis Viljandisse?

Lihtsalt väike kommentaar – raudtee päris nii ei toimi ikka et iga kahe linna vahet, kus rongipeatus, saab kiirelt sõita. Türilt ei saa Tartusse rongiga otse, vaid Tallinna kaudu. Pole juat kõige üarem variant teatrisse minna.
Türi muidu meeldib, aga selle “igale poole ” saamisega seal nüüd nii hästi ka ei ole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 143 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Inimesed, kes elavad Türil …