Esileht Tööelu, raha ja seadused. Inimesed, kes elavad Türil …

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 143 )

Teema: Inimesed, kes elavad Türil …

Postitas:
Kägu

No las olla nüüd 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma algsele kommentaarile ütlen lisaks, et minu jaoks ei ole Türi mitte sellepärast depressiivne, et rahvast vähe, vaid kogu see linn tervikuna. Peatänava ääres on lobudikud, Konsum näeb ka välja nagu aeg oleks seal seisma jäänud. Ise elan 15a Rapla kandis ning mul ei ole sellele linnale mitte midagi ette heita. Peatänavad ilusad, niitmata aeda ei ole. Näed, et asjad arenevad aastatega- isegi uusarendused on ja neid tuleb juurde. Türil on vastupidi. Ma ei näe, et seal tehakse heakorra ja ilu nimel midagi silmapaistvat.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise elan 15a Rapla kandis ning mul ei ole sellele linnale mitte midagi ette heita.

Türil on vastupidi.

Kuidas sa ometi oma veast aru ei saa? Loomulikult näed, märkad ja tead oma kodukandist rohkem. Sul pole aimugi, mis Türil toimub. Arvad, et tead sellest midagi pelgalt pidevalt peamiselt ristmikult ülesõidu järgi?
p.s. Mul pole Türiga mingit pistmist, aga pean ilmselgeks, et linn peab eelkõige hoolitsema enda elanikele vajalike teenuste, meelelahutusvõimaluste jm üle ning siin pole ühtegi türilast vist selle üle kurtnud. Naeruväärne on eeldada, et üks väike asula peaks nahast välja hüppama, et juhuslikule läbisõitjale silmailu pakkuda.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei kujuta ette, kus need eramajade inimesed on. Väljas ilus ilm, aga tänavad ja aiad tühjad. Passitakse toas?
Käin jooksmas- terviseradadel ja kerglikklusteedel pole kedagi. Lapsi pole üldse näha, need vist ka toas nutiseadmetes.

Roheline aedlinn, aga nagu tuumasõda oleks käinud, mitte kedagi liikumas. Siiski- reede lõunast on poed paksult rahvast täis ja kärude viisi lükatakse kaupa poest välja. Istutakse toas ja süüakse.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine google mapsi ja viska kollane poiss suvalisele tänavale Tallinnas Nõmmel või Meriväljal ja vaata mitut inimest sa näed? Enamasti 0.

Nõmme keskuses on suminat ikka küll ja veel.

Jutt ei käigi eramajade tänavatest, vaid sellest, et kui linna peatänaval haigutab inimtühjus, siis on linn on välja surnud. Ja see ei tekita millegipärast paljudes head tunnet. Saan aru, et siin on palju neid, kellele selline vaikelu ei meeldi. Milleks solvuda, et keegi julgeb selle välja öelda?

Aga miks Türi inimesed seal peatänaval peaks hängima, kui neil on aiad? Peatänavad on ju kõige mürarikkamad ja ebameeldivad kohad, kust toimub autode transiit läbi.

 

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kaunid aiad on toredad ainult kaks nädalat aastas, kui ilm on soe ja päike paistab. Enne kolimisplaane tasuks ehk korra talvel ka oma unistuste linna külastada…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise elan 15a Rapla kandis ning mul ei ole sellele linnale mitte midagi ette heita.

Türil on vastupidi.

Kuidas sa ometi oma veast aru ei saa? Loomulikult näed, märkad ja tead oma kodukandist rohkem. Sul pole aimugi, mis Türil toimub. Arvad, et tead sellest midagi pelgalt pidevalt peamiselt ristmikult ülesõidu järgi?

p.s. Mul pole Türiga mingit pistmist, aga pean ilmselgeks, et linn peab eelkõige hoolitsema enda elanikele vajalike teenuste, meelelahutusvõimaluste jm üle ning siin pole ühtegi türilast vist selle üle kurtnud. Naeruväärne on eeldada, et üks väike asula peaks nahast välja hüppama, et juhuslikule läbisõitjale silmailu pakkuda.

Et lobudikud peatänava ääres on ok? Kahjuks see kujundabki enamuse läbisõitjate arvamuse sellest linnast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel keskpäev. Kõrval tänavalt autoga peatänavale keeramiseks seisin u. 2 minutit – selline autode vool. Kesklinn autosid ja inimesi puupüsti täis. Mitte ei saa aru, kus see uimane ja väljasurnud Türi asub!

Kui sinule kui Türi põliselanikule niimoodi sobibki, et 99% ajast on linnas vaikelu, siis nii ongi. Miks sa selle pärast nii solvud, kui leidub inimesi, kes eelistavad enda ümber elu? Ära ole nii tundlik!

Ma olen perekoolist lugenud ka mingeid arvamusi, kus Tartut tembeldatakse nõmedaks ja igavaks linnaks. Tartu –  see on ju Eestis suuruselt teine linn. Kohalikule inimesele ju ikka armas ja igati sobiv linn.

Minu lapsepõlve kodulinn on ka üks Eesti väikelinn. Sedagi halvustatud ja põlastatud. Mind see küll kuidagi ei kõiguta, sest minul on selle kohaga omad head mälestused ja oma kindel suhe.

Seda ma siiski ei usu, et täna kell 12 oli Türi linn puupüsti rahvast täis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan ühes veel väiksemas kohas ja käin Türil tööl. Pole kordagi tundnud, et Türil haigutab inimtühjus. Pigem just väldin peale tööd kesklinna ja poodi sest rahvast suht palju. Ma olen kindel, et kuna elan kolkas siis mulle tundubki seql rohkem sagimist aga viite inimest peale tööd pole küll iial näinud. Alati tihedam sebimine käib.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine google mapsi ja viska kollane poiss suvalisele tänavale Tallinnas Nõmmel või Meriväljal ja vaata mitut inimest sa näed? Enamasti 0.

Nõmme keskuses on suminat ikka küll ja veel.

Jutt ei käigi eramajade tänavatest, vaid sellest, et kui linna peatänaval haigutab inimtühjus, siis on linn on välja surnud. Ja see ei tekita millegipärast paljudes head tunnet. Saan aru, et siin on palju neid, kellele selline vaikelu ei meeldi. Milleks solvuda, et keegi julgeb selle välja öelda?

Aga miks Türi inimesed seal peatänaval peaks hängima, kui neil on aiad? Peatänavad on ju kõige mürarikkamad ja ebameeldivad kohad, kust toimub autode transiit läbi.

Jessas, nüüd on juba tegu tähtsa transiitlinnaga.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jessas, nüüd on juba tegu tähtsa transiitlinnaga.

Ära liialda oma “tähtsaga”, aga nii paraku on, et Türilt peavad paljud läbi sõitma, kui nad kuhugi teel on. Maantee lihtsalt kulgeb läbi Türi. Nagu siitki lugesid – kõik sõitsid muudkui läbi ja vaatasid.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan ühes veel väiksemas kohas ja käin Türil tööl. Pole kordagi tundnud, et Türil haigutab inimtühjus. Pigem just väldin peale tööd kesklinna ja poodi sest rahvast suht palju. Ma olen kindel, et kuna elan kolkas siis mulle tundubki seql rohkem sagimist aga viite inimest peale tööd pole küll iial näinud. Alati tihedam sebimine käib.

Siin ongi vahe sees, sulle tundub tihedam sebimine, aga teine ütleb, et kohe mitte ühtegi inimest pole. Kas kohe üldse ei ole, ei tänaval, ei aias, et autodega tee peal. Kes seal siis sebib? Mina igapäevaselt jalutan linnas ja kogu aeg on inimesed tänaval, aedades, pargis, kergliiklusteedel, autod sõidavad igas suunas. Ja kusjuures ka talvel elan siin ja pole kadaxi depressiivset.
Ja ei tasu tulla jälle rääkima, et mulle meeldibki depressiivne ja vaikne, selles jätkuvalt pole point ju.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et lobudikud peatänava ääres on ok? Kahjuks see kujundabki enamuse läbisõitjate arvamuse sellest linnast.

Mina jälle ei tea, millest sa räägid. Näiteks toodud Kaubamaja ei erine oluliselt nt Jõgeva kaubahallist. On tõesti teatud ajast, aga ei häiri. Hea meenutada asju.
Türiga seostub soe emotsioon, rohelus, rannapromenaad, sõbralikkus.
Aga sinu antipaatia on ka arusaadav, inimesed tunnevadki sümpaatsust ja vastumeelsust erinevate asjade suhtes ning sageli ei ole sel isegi põhjendust.
On meil siin foorumis Tartu-vihkaja, nüüd siis ka Türi-vihkaja.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et lobudikud peatänava ääres on ok? Kahjuks see kujundabki enamuse läbisõitjate arvamuse sellest linnast.

Mina jälle ei tea, millest sa räägid. Näiteks toodud Kaubamaja ei erine oluliselt nt Jõgeva kaubahallist. On tõesti teatud ajast, aga ei häiri. Hea meenutada asju.

Türiga seostub soe emotsioon, rohelus, rannapromenaad, sõbralikkus.

Aga sinu antipaatia on ka arusaadav, inimesed tunnevadki sümpaatsust ja vastumeelsust erinevate asjade suhtes ning sageli ei ole sel isegi põhjendust.

On meil siin foorumis Tartu-vihkaja, nüüd siis ka Türi-vihkaja.

Vabandust, aga milline rannapromenaad?

Tead sa ikka,mis rannapromenaad tähendab ja milline välja näeb?

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga milline rannapromenaad?

Tead sa ikka,mis rannapromenaad tähendab ja milline välja näeb?

Nokime-nokime 🙂
Vabandust, kirsialleega lõppev jalutusala koos pallimänguplatside ja seikluspargiga.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna õhtul kuulasin Vikerrraadiost miskit saadet, kus rääkis üks Paide teatri tegelane. Ta heitis ette Kesk-Eesti väljasurnust. Kurtis, et keskpäeval liigub Paide kesklinnas umbes kolm inimest. Ju Türil on umbes sama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan ühes veel väiksemas kohas ja käin Türil tööl. Pole kordagi tundnud, et Türil haigutab inimtühjus. Pigem just väldin peale tööd kesklinna ja poodi sest rahvast suht palju. Ma olen kindel, et kuna elan kolkas siis mulle tundubki seql rohkem sagimist aga viite inimest peale tööd pole küll iial näinud. Alati tihedam sebimine käib.

Mingis anekdoodis kilpkonnadvuhisesid viuh ja viuh mööda:) Mine käi korra Tallinna vanalinnas ringi ja siis saad aru, mis on tihe sebimine:)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan ühes veel väiksemas kohas ja käin Türil tööl. Pole kordagi tundnud, et Türil haigutab inimtühjus. Pigem just väldin peale tööd kesklinna ja poodi sest rahvast suht palju. Ma olen kindel, et kuna elan kolkas siis mulle tundubki seql rohkem sagimist aga viite inimest peale tööd pole küll iial näinud. Alati tihedam sebimine käib.

Mingis anekdoodis kilpkonnadvuhisesid viuh ja viuh mööda:) Mine käi korra Tallinna vanalinnas ringi ja siis saad aru, mis on tihe sebimine:)

Üks asi on see, kuidas kellelegi tundub, hoopis teine asi, kui räägitakse konkreetsetest numbritest. Kui tallinlane ütleb et lõuna aeg oli Türi kesklinnas vaikne ja väljasurnud, siis kuskilt külakolkast tulijale oli seal tihe sebimine. Aga kui mõni ütleb, et keskpäeval oli Türi kesklinnas 2 autot ja kolm inimest, siis on see lihtsalt vale. Jalutan iga päev seal umbes lõuna paiku ja mitte kuidagi ei ole võimalik.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi on see, kuidas kellelegi tundub, hoopis teine asi, kui räägitakse konkreetsetest numbritest. Kui tallinlane ütleb et lõuna aeg oli Türi kesklinnas vaikne ja väljasurnud, siis kuskilt külakolkast tulijale oli seal tihe sebimine. Aga kui mõni ütleb, et keskpäeval oli Türi kesklinnas 2 autot ja kolm inimest, siis on see lihtsalt vale. Jalutan iga päev seal umbes lõuna paiku ja mitte kuidagi ei ole võimalik.

Püüa nüüd üle saada!

Nagu näed, siis isegi kohalikud inimesed viitavad inimtühjusele ja sellele, et see ei ole meeldiv tunne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga milline rannapromenaad?

Tead sa ikka,mis rannapromenaad tähendab ja milline välja näeb?

Nokime-nokime ????

Vabandust, kirsialleega lõppev jalutusala koos pallimänguplatside ja seikluspargiga.

Ja kuidas sellest siis rannapromenaad sai?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi on see, kuidas kellelegi tundub, hoopis teine asi, kui räägitakse konkreetsetest numbritest. Kui tallinlane ütleb et lõuna aeg oli Türi kesklinnas vaikne ja väljasurnud, siis kuskilt külakolkast tulijale oli seal tihe sebimine. Aga kui mõni ütleb, et keskpäeval oli Türi kesklinnas 2 autot ja kolm inimest, siis on see lihtsalt vale. Jalutan iga päev seal umbes lõuna paiku ja mitte kuidagi ei ole võimalik.

Püüa nüüd üle saada!

Nagu näed, siis isegi kohalikud inimesed viitavad inimtühjusele ja sellele, et see ei ole meeldiv tunne.

See on veel omaette teema, kellele meeldib, kellele mitte. Minu jaoks on liiga palju rahvast ja sebimist,kogu aeg keegi kuskil hingab kuklasse, koperdab jalus või kõnnib vastu. Ebamugav. Igaks juhuks peab ju inimesele otsa vaatama, äkki on tuttav, ja kui siis pole, on mõlemal tobe olla.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei kujuta ette, kus need eramajade inimesed on. Väljas ilus ilm, aga tänavad ja aiad tühjad. Passitakse toas?

Käin jooksmas- terviseradadel ja kerglikklusteedel pole kedagi. Lapsi pole üldse näha, need vist ka toas nutiseadmetes.

Roheline aedlinn, aga nagu tuumasõda oleks käinud, mitte kedagi liikumas. Siiski- reede lõunast on poed paksult rahvast täis ja kärude viisi lükatakse kaupa poest välja. Istutakse toas ja süüakse.

Nad ehk töötavad seal kuskil maakohas, teine variant et lapsed naised kodus ja mees kalevipojatab Soomes, kuulõppudel ehk käivad kodus või siis on ehk vanem elanikkond kes eriti välja minna enam ei taha. Ilmselt seal on ka soodsaima hinnaga kinnisvara vabalt saada. No ja kolmapäeviti kl 6 on kultuurimajas tantsu ja teatriring ning muu isetegevus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi on see, kuidas kellelegi tundub, hoopis teine asi, kui räägitakse konkreetsetest numbritest. Kui tallinlane ütleb et lõuna aeg oli Türi kesklinnas vaikne ja väljasurnud, siis kuskilt külakolkast tulijale oli seal tihe sebimine. Aga kui mõni ütleb, et keskpäeval oli Türi kesklinnas 2 autot ja kolm inimest, siis on see lihtsalt vale. Jalutan iga päev seal umbes lõuna paiku ja mitte kuidagi ei ole võimalik.

Püüa nüüd üle saada!

Nagu näed, siis isegi kohalikud inimesed viitavad inimtühjusele ja sellele, et see ei ole meeldiv tunne.

See on veel omaette teema, kellele meeldib, kellele mitte. Minu jaoks on liiga palju rahvast ja sebimist,kogu aeg keegi kuskil hingab kuklasse, koperdab jalus või kõnnib vastu. Ebamugav. Igaks juhuks peab ju inimesele otsa vaatama, äkki on tuttav, ja kui siis pole, on mõlemal tobe olla.

Türil on inimestel tobe tunne, kui juhuslikult võhivõõrale otsa vaatad?!.

Vot see ütlebki kõik selle linna ja elanike kohta.

Ausalt öeldes võiks sellest ütlusest saada legend.

Rohkem endasse tõmbunumaid ja sotsiaalselt krampis inimesi annab leida, tõesti.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on veel omaette teema, kellele meeldib, kellele mitte. Minu jaoks on liiga palju rahvast ja sebimist,kogu aeg keegi kuskil hingab kuklasse, koperdab jalus või kõnnib vastu. Ebamugav. Igaks juhuks peab ju inimesele otsa vaatama, äkki on tuttav, ja kui siis pole, on mõlemal tobe olla.

Sa nagu tõsiselt ütled, et Türi on nii puupüsti täis (kuskil eespool väitsid seda), et koguaeg keegi hingab kuklasse ja koperdab jalus, et lausa ebamugav?

Aina imelikumaks lähed.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, kirsialleega lõppev jalutusala koos pallimänguplatside ja seikluspargiga.

Ja kuidas sellest siis rannapromenaad sai?

Eee… see on ju järve ääres.
Miks kommenteerid, kui ise kursis pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on veel omaette teema, kellele meeldib, kellele mitte. Minu jaoks on liiga palju rahvast ja sebimist,kogu aeg keegi kuskil hingab kuklasse, koperdab jalus või kõnnib vastu. Ebamugav. Igaks juhuks peab ju inimesele otsa vaatama, äkki on tuttav, ja kui siis pole, on mõlemal tobe olla.

Sa nagu tõsiselt ütled, et Türi on nii puupüsti täis (kuskil eespool väitsid seda), et koguaeg keegi hingab kuklasse ja koperdab jalus, et lausa ebamugav?

Aina imelikumaks lähed.

Ei öelnud ju. Pole ka öelnud et türi on puupüsti täis.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on veel omaette teema, kellele meeldib, kellele mitte. Minu jaoks on liiga palju rahvast ja sebimist,kogu aeg keegi kuskil hingab kuklasse, koperdab jalus või kõnnib vastu. Ebamugav. Igaks juhuks peab ju inimesele otsa vaatama, äkki on tuttav, ja kui siis pole, on mõlemal tobe olla.

Sa nagu tõsiselt ütled, et Türi on nii puupüsti täis (kuskil eespool väitsid seda), et koguaeg keegi hingab kuklasse ja koperdab jalus, et lausa ebamugav?

Aina imelikumaks lähed.

Ei öelnud ju. Pole ka öelnud et türi on puupüsti täis.

Keegi siin ju kirjutas nii: Hetkel keskpäev. Kõrval tänavalt autoga peatänavale keeramiseks seisin u. 2 minutit – selline autode vool. Kesklinn autosid ja inimesi puupüsti täis. Mitte ei saa aru, kus see uimane ja väljasurnud Türi asub!

See ei ole sina?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on veel omaette teema, kellele meeldib, kellele mitte. Minu jaoks on liiga palju rahvast ja sebimist,kogu aeg keegi kuskil hingab kuklasse, koperdab jalus või kõnnib vastu. Ebamugav. Igaks juhuks peab ju inimesele otsa vaatama, äkki on tuttav, ja kui siis pole, on mõlemal tobe olla.

Sa nagu tõsiselt ütled, et Türi on nii puupüsti täis (kuskil eespool väitsid seda), et koguaeg keegi hingab kuklasse ja koperdab jalus, et lausa ebamugav?

Aina imelikumaks lähed.

Ei öelnud ju. Pole ka öelnud et türi on puupüsti täis.

Keegi siin ju kirjutas nii: Hetkel keskpäev. Kõrval tänavalt autoga peatänavale keeramiseks seisin u. 2 minutit – selline autode vool. Kesklinn autosid ja inimesi puupüsti täis. Mitte ei saa aru, kus see uimane ja väljasurnud Türi asub!

See ei ole sina?

Kas sinu jaoks on üllatav, et siin on rohkem inimesi kui üks? Nii perekooli kui Türil.
Aga rohkem rõhku pane sellele, et sa võtsid kaks minu lauset, kombineerisid nad kokku, muutsid mõtet ja siis väitsid, et mina nii ütlesin.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu jaoks on üllatav, et siin on rohkem inimesi kui üks? Nii perekooli kui Türil. Aga rohkem rõhku pane sellele, et sa võtsid kaks minu lauset, kombineerisid nad kokku, muutsid mõtet ja siis väitsid, et mina nii ütlesin.

Eks siin on kommenteerimas kindlasti rohkem kui üks inimene. Aga vaid üks on oma kodukoha pärast eriti pöördes. Ja see oled sina, kes väitis, et Türi on koguaeg puupüsti rahvast täis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu jaoks on üllatav, et siin on rohkem inimesi kui üks? Nii perekooli kui Türil. Aga rohkem rõhku pane sellele, et sa võtsid kaks minu lauset, kombineerisid nad kokku, muutsid mõtet ja siis väitsid, et mina nii ütlesin.

Eks siin on kommenteerimas kindlasti rohkem kui üks inimene. Aga vaid üks on oma kodukoha pärast eriti pöördes. Ja see oled sina, kes väitis, et Türi on koguaeg puupüsti rahvast täis.

Mina ei ole väitnud, et Türi on kogu aeg puupüsti täis. Keegi teine samuti pole seda väitnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 143 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Inimesed, kes elavad Türil …