Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed kes pidevalt ringi rändavad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 151 )

Teema: Inimesed kes pidevalt ringi rändavad

Postitas:
sinisilm123

Jälgides sotsiaalmeedias tuttavaid ja vähem tuttavaid inimesi, siis palju on selliseid kes pidevalt kas mööda Eestit või välismaad ringi reisivad. Võimalik, et ise olen ebahuvitav inimene ja valesti elanud, aga tekib küsimus kuidas paljudel seda aega ja ressurssi nii palju on? Elan väikeses linnas ja nt üks siinne ripsmetehnik, 30 aastane, aastas 2-3 korda käib mehega soojal maal (mitte Egiptus vaid Kariibidel, Zanzibaril, Maldiividel jne), lisaks paaripäevased reisid ala Londonisse, Pariisi, lisaks pea iga nv kuskil spaas. Nüüd suvel on pool Eestit läbi käinud, pidevalt kuskil kontserdil või festivalil. Ja selliseid inimesi tundub palju. Olen ise noorem kui 30, lapsi pole, aga on hetki kus eelarve on selline, et hea kui kinnogi saab mindud. Eks ma olen suht andetu kah ja karjääri suurt pole teinud, olen lugenud investeerimise kohta, aga praktikas kaugele pole jõudnud. Kolmas sammas on avatud, nagu Kristi igalpool soovitab, aga selleni veel jõudnud pole et seda maksimaalselt täita jõuaks. Ei teagi mis vastuseid nüüd ootan, aga sain välja elatud:)

+52
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
OriginalTaste

Siis need suured reisijad jahuvad kliimasoojenemisest, ise nad seda põhjustavad, sest reisimine kulutab palju kütust.

+21
-19
Please wait...

Postitas:
snowcastle

– ripsmetehnikul võib olla parem sissetulek kui arvata oskad, eriti veel kui raha teenitakse mustalt
– mehel hea sissetulek, oma äri, saab mõne Euroopasisese reisi ärikuludesse panna
– hoiavad muudelt kuludelt kokku, söövad lihtsamat toitu, odavad riided vms. äkki on neil elukoht enda omanduses ja ei pea enam üüri/laenu maksma
– arvesta ka seda, et kahekesi koos on odavam elada kui sul üksi, kahekesi ka odavam reisil käia
– krediitkaardid ja laenud, ei mingeid sääste, raha kulutatakse viimse sendini ära

+50
-1
Please wait...

Postitas:
Lill56

Reisimine on loll investeering , mis mitte midagi tagasi ei too.

Paljud reisivadki instagrami pärast, jääb mulje.

+16
-76
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Amyrac

Reisimine on loll investeering , mis mitte midagi tagasi ei too

Reisimine on investeerimine mälestustesse, a la mäletad kui seal Timbutkus oli nii….

Sinu jaoks ilmselgelt võõrkeel….

+55
-12
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Minu arvates on reisimise juures ikka kõige mõnusam see just täna ja praegu hetk, mil oled reisil. Mälestuste kogumise nimel ei ela ega viitsi ka hiljem reisipilte vahtida.

+28
-9
Please wait...

Postitas:
mng pojaga

Reisimine on väga lahe, sellega eputamine on väga ebalahe.

Mulle ka meeldib reisida, kogeda midagi uut, avastada keeli ja kultuure, vahel ka lihtsalt ära saada, kuid ma ei viitsi reisil aega kulutada reisipiltide üleslaadimiseks, postituste tegemiseks (jälgimiseks, kes laikis, kes kommenteeris)- selleks ma sinna ei läinud ju.

Kodus tagasiolles sõidab olme ja töö nii intensiivselt jälle sisse, et siis ka pole aega ja mõtlen, et kellelel ma neid postitusi teeksin? sõbrad ja pere on tihti ju kaasas ja need laiem tutvusringkond- miks nemad peaksid kursis olema, kus olen ja mis teen? Ei tööta ma reisikorraldajana, et peaksin pildis olema või suunamudijana või mingi sellise olen fancy olemisega ametikohal.

+37
-3
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Reisimine on investeerimine mälestustesse, a la mäletad kui seal Timbutkus oli nii….

Pmst on see saastamine ja kohalike häirimine. Võtame Tallinna, kes on õnnelik kruiisituristide üle kes hordidena Vanalinnas kablutavad, aga midagi ei osta? Mitte ühelegi kohalikule nad ei meeldi. Nii on ka teiste maade ja linnadega. Pressitakse ennast külla vaatamisväärsuste nimel kuigi 99% neist on turistilõksud, tooted ja kõik on toodetud hiinas.

Mis mõte on sõita soojamaa reisile egiptusesse, passida see nädal hotelli basseinis ja koju tagasi. Tohutu kogus lennukikütust raisatakse ära, kodus hea rääkida mitut neegrit nähti. Kogu lugu. Kui reisimine maksaks seda hinda mis ta maksma peaks, siis keegi ei reisiks. Reisimine toob kaasa taude ja haiguseid.

+19
-51
Please wait...

Postitas:
ohooloom

Inimesed hoiavadki kõhu kõrvalt kokku, kui nende eesmärk on reisida. Kinno pole mina vist viis aastat saanud 🙂

+19
-11
Please wait...

Postitas:
cavrina

Pmst on see saastamine ja kohalike häirimine. Võtame Tallinna, kes on õnnelik kruiisituristide üle kes hordidena Vanalinnas kablutavad, aga midagi ei osta? Mitte ühelegi kohalikule nad ei meeldi. Nii on ka teiste maade ja linnadega. Pressitakse ennast külla vaatamisväärsuste nimel kuigi 99% neist on turistilõksud, tooted ja kõik on toodetud hiinas.

Mis mõte on sõita soojamaa reisile egiptusesse, passida see nädal hotelli basseinis ja koju tagasi. Tohutu kogus lennukikütust raisatakse ära, kodus hea rääkida mitut neegrit nähti. Kogu lugu. Kui reisimine maksaks seda hinda mis ta maksma peaks, siis keegi ei reisiks. Reisimine toob kaasa taude ja haiguseid.

Paljudes riikides suurosa sissetulekust sõltubki turistidest, koroona aeg pani ka Tallinna paljudele turismindusega tegelevatele ettevõtetele põntsu

+20
-3
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Paljudes riikides suurosa sissetulekust sõltubki turistidest, koroona aeg pani ka Tallinna paljudele turismindusega tegelevatele ettevõtetele põntsu

Jah, aga transport ju põletab kütust, CO2 ja see paiskub atmosfääri ja teeb kliima kuumemaks. Turistid on toredad, kui muud ei viitsi elus teha siis pakud neile ööbimist ja raha tuleb, aga see ei ole jätkusuutlik nagu näitas ka koroona. Piisab transpordi probleemist ja kõik vaesuvad, sest ei jõua laene tasuda.

+16
-6
Please wait...

Postitas:
jarv

Igasugused ripsme- ja küünetehnikud teenivad vabalt üle 3000 kätte, kui tööd teha viitsivad.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Agathe

/…/Elan väikeses linnas ja nt üks siinne ripsmetehnik, 30 aastane, aastas 2-3 korda käib mehega soojal maal (mitte Egiptus vaid Kariibidel, Zanzibaril, Maldiividel jne), lisaks paaripäevased reisid ala Londonisse, Pariisi, lisaks pea iga nv kuskil spaas. Nüüd suvel on pool Eestit läbi käinud, pidevalt kuskil kontserdil või festivalil. Ja selliseid inimesi tundub palju. /…/ Ei teagi mis vastuseid nüüd ootan, aga sain välja elatud:)

See on prioriteetide küsimus. Mitte raha küsimus niivõrd.

Mõne inimese jaoks on lihtsalt prioriteet reisimine, mõne jaoks kodusisustus, mõne jaoks hobi, mõne jaoks sport, mõne jaoks raha kogumine. Isegi söök või riided. Selle nimel hoitakse ka kõhu kõrvalt kokku. See on see siht silme ees ja ei ole reisimine neist kaugeltki halvim ega vist ka parim.

Tean inimesi, kelle prioriteet on tegevused koeraga. Trennid, võistlused, näitusereisid, koeravarustus, uus (näites neljas) kallis kutsikas. Kõik nädalavahetused kinni. Koerte söök maksab kordi rohkem, kui enda oma. Registreerumismaksud on see, mille tasumise nimel ostetakse riideid ainult hädavajadusel jne.
Üks tuttav elab kööktoas, kõik raha läheb muusikale. Ta sõidab vabalt ainult ühe dirigendi ühe kontserdi pärast kuskile Mehhikosse.
Mõni teine pakib sama raha iluteenustesse ja rõivastesse – kui ikka tundub, et on vaja “solli ja küüntesse minna”, aga raha napib, siis minnakse solli ja küüntesse ja söögiks on palgapäevani kiirmakaronid tervele perele.
Põlastavalt öelda, et teise inimese prioriteet on “loll investeering” – see on päris nõme. Esmalt iga asi ega tegevus ei pea olemagi investeering.

Ega sellest ei saagi aru, kui enda prioriteedid on väga teises kohas. Mina näiteks ei osta ei riideid ega parfüüme, sest minu prioriteedid on hoopis mujal. Või õigemini ostan neid üli-üliharva.

+40
-5
Please wait...

Postitas:
miina

Igasugused ripsme- ja küünetehnikud teenivad vabalt üle 3000 kätte, kui tööd teha viitsivad.

3000 kätte? Sellele maksud ja materjalikulu lisaks. Palju see tunnitasu on siis? Ja palju väikelinnas on kliente, kes seda maksta suudavad?

+6
-21
Please wait...

Postitas:
Melss

3000 kätte? Sellele maksud ja materjalikulu lisaks. Palju see tunnitasu on siis? Ja palju väikelinnas on kliente, kes seda maksta suudavad?

Mis maksud? 🙂 ka paljud väga normaalse kodulehe, online broneeringu võimalusega ja hubase salongiga tegijad “paluvad maksta sularahas”. Pigem on see lausa erand, kui saab kaardiga maksta.

+31
0
Please wait...

Postitas:
Peggy_Bundy

Inimesed hoiavadki kõhu kõrvalt kokku, kui nende eesmärk on reisida. Kinno pole mina vist viis aastat saanud 🙂

Minu jaoks on see jälle teine äärmus, kui  korra-paar aastas ei raatsita kinopileti eest 8-9 eurot välja käia.

Aga jah, reisida meeldib ka mulle, kuid kõhu kõrvalt selleks ekstra kokku ei hoia ja kinos ning kontserdil käime ikka ka.

+14
-8
Please wait...

Postitas:
Agathe

Minu jaoks on see jälle teine äärmus, kui  korra-paar aastas ei raatsita kinopileti eest 8-9 eurot välja käia.

Asi pole ju otseselt rahas, asi on prioriteetides. Näiteks mina pole kinos käinud vast 25 aastat, sest ei huvita. Kodukino on, filmid saab vaadatud, mis seal kinos mul teha. Ei huvita ja kogu moos, seepärast ka sinna raha ei pane.

Tõlgendada inimese valikut mingit sulle elementaarset tegevust mitte teha kui tema kokkuhoiumeedet on pisut vägivaldne ehk.

+20
-8
Please wait...

Postitas:
IirHisabella

See on puhtalt prioriteetide küsimus.

Mina reisiks rohkem, aga kahju ei hakka niivõrd rahast, kui (vabast) ajast – ma ei raatsi oma puhkusepäevi kulutada kodust eemalolemisele. Tõeline puhkus on minu jaoks kodus veedetud aeg (kohalikud matkarajad, metsaskäigud koera ja marja- või seeneämbriga, kodujärves ujumine, kodurannas jalutamine, peenarde nokitsemine, koduaias raamatute lugemine jne); reisimine on aga seiklus – põnev, rikastav, tore – aga peale seda tahaks siis ikka mõni päev puhata ka enne tööle naasmist. (Võib-olla kui võttagi täielik basseinipuhkus kuskil kõik-hinnas hotellis, aga sellele ma jälle ei raatsi kulutada ja tean juba, et hiljemalt kolmandal päeval tahaks ratta või auto rentida ja ümbrust avastama hakata.)

Aga kindlasti on osale inimestest jälle koduspassimine nüristav või ei suudeta end välja lülitada ja nemad puhkavadki just reisidel. Mu töökaaslane on selline. Ta ütleb, et ei puhka enne välja, kui on lennukiga Eesti kohal, telefon välja lülitatud ja läpakas koju jäetud. Reisib 2-3 korda aastas. Ja no kui nii oleks, siis kulutaks ju küll oma ressursse (aeg, raha) just reisimisele.

Ja siis on veel inimesed, kes reisivad perega, sest nad ei oska omavahel kodus midagi teha või tunnevad end omavahel olles ebamugavalt. Minul on sellised peretuttavad. Nad tiirutavad iga vaba nädalavahetuse, koolivaheaja, suvest rääkimata, mööda Eestit, erinevaid üritusi, teatrietendusi jne, lisaks käivad ka välisreisidel. Kajastavad neid käimisi ka sotsiaalmeedias väga agaralt nunnude perepiltidega. Nad ongi eraldi võttes nunnud inimesed. Aga kõik nad on ekraanisõltuvuses, lapsed kaasa arvatud, ja nende omavaheline ajaveetmine olukorras, kus midagi ägedat/uut/stimuleerivat (nagu reisides/üritustel ju on) ümberringi ei toimu, on kõrvalt vaadates pisut pingeline ja vähese kontaktiga nagu võõraste vahel.

+24
-9
Please wait...

Postitas:
angie

Minu jaoks on see jälle teine äärmus, kui korra-paar aastas ei raatsita kinopileti eest 8-9 eurot välja käia.

Asi pole ju otseselt rahas, asi on prioriteetides. Näiteks mina pole kinos käinud vast 25 aastat, sest ei huvita. Kodukino on, filmid saab vaadatud, mis seal kinos mul teha. Ei huvita ja kogu moos, seepärast ka sinna raha ei pane.

Tõlgendada inimese valikut mingit sulle elementaarset tegevust mitte teha kui tema kokkuhoiumeedet on pisut vägivaldne ehk.

Too tsiteeritav siiski rääkis kino mittekülastamimsest just kontekstis, millest ta loobuma on pidanud. Kui sind kino ei huvita, pole see üldse sama asi ju.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
angie

Tõeline puhkus on minu jaoks kodus veedetud aeg (kohalikud matkarajad, metsaskäigud koera ja marja- või seeneämbriga, kodujärves ujumine, kodurannas jalutamine, peenarde nokitsemine, koduaias raamatute lugemine

Ma ei tea, ma teen seda kõike igal nädalavahetusel ja isegi tööpäevadel.

+20
-2
Please wait...

Postitas:
natakas

Saan kuus kätte 1200 umbes, olen selle aasta sees käinud 2 korda välismaal reisimas, üks reis on veel ees. Paar suuremat väljaminekut kodumaal ka ja ausalt öelda olen rahaliselt miinustes, kuigi pole olnud teab mis kallid reisid. See järgmine reis tuleb juba krediitkaardi peal (ok, tegelikult on mu rahaasjad ikka kontrolli all, ei reisiks, kui ei oleks kindel, et suudan paari kuuga tagasi maksta.) Usun, et pidevalt reisivate inimeste sissetulek ongi 2000 pluss. Lisaks olematud elamiskulud ja võimalus oma aega vabalt planeerida. Kui nüüd on kõrval mees, kes vähemalt sama teenib, siis pole imestada midagi.

+12
-8
Please wait...

Postitas:
Punkar

Minu jaoks on ringi liikumine lihtsalt tohutult meeldiv tegevus, see on minu prioriteet. Minu sissetulek ei ole suur. Naabrinaine ei käi kusagil sest väidab, et tal ei ole selleks raha aga sissetulekud on meil samasugused. Meie valikud, millele me raha kulutame, on lihtsalt erinevad. Ja see on täiesti ok. Kõik ei peagi tahtma rännata, kontserditel käia jne.

+19
-2
Please wait...

Postitas:
Kaegu887

Kui just Norrasse või Jaapanisse ei reisi, siis igal pool mujal on toit ja majutus odavamad kui Eestis.

+23
-7
Please wait...

Postitas:
IirHisabella

Tõeline puhkus on minu jaoks kodus veedetud aeg (kohalikud matkarajad, metsaskäigud koera ja marja- või seeneämbriga, kodujärves ujumine, kodurannas jalutamine, peenarde nokitsemine, koduaias raamatute lugemine

Jah, miks sa ei võiks? Minu jaoks need ongi lõõgastavad tegevused ja ma puhkan neid tehes rohkem kui reisides. Mõni teine inimene puhkab reisides rohkem. Minu jaoks on reisimine tore ja huvitav, aga (vaimselt) väsitav. Teemaalgataja küsis ja mina vastasin, et inimesed on erinevad ja olenevalt nende (erinevatest) eelistustest teevad nad valikuid, kuhu oma ressursse suunata.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Punkar

Muuseas mina ka enamasti puhkan raamatuga või metsas seenel, metsakaameraid üles seades. Aga seda ma teen igal õhtul ja näiteks pooltel nädalavahetustel. Ülejäänud nädalavahetustel aga liigun kaugemal ringi. Ma tahan kõike, nii kodus puhata kui ka ringi rännata. Kodus puhkamine õnneks raha ei kuluta.

+8
0
Please wait...

Postitas:
angie

Jah, miks sa ei võiks? Minu jaoks need ongi lõõgastavad tegevused ja ma puhkan neid tehes rohkem kui reisides. Mõni teine inimene puhkab reisides rohkem. Minu jaoks on reisimine tore ja huvitav, aga (vaimselt) väsitav. Teemaalgataja küsis ja mina vastasin, et inimesed on erinevad ja olenevalt nende (erinevatest) eelistustest teevad nad valikuid, kuhu oma ressursse suunata.

Minu point oli pigem selles, et üks ei välista teist.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Ilmselt sõltlase geeniga inimesed kes ühte huvisse/tegevusse nii kinni jäävad.

+1
-19
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Jah, prioriteetide küsimus. Mina nt ei tahaks sellises tempos elada, kui teemaalgataja kirjeldab. Mulle meeldib reisida küll, aga samas on see väsitav ka, nii et pidevalt ratastel olla ei taha. Minu jaoks on ok nii üks välisreis aastas +  3-4 spaakülastust. Tihedamalt ei tahaks. Töö on ka selline, et tööreisid tulevad vahel juurde.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Peggy_Bundy

Asi pole ju otseselt rahas, asi on prioriteetides. Näiteks mina pole kinos käinud vast 25 aastat, sest ei huvita. Kodukino on, filmid saab vaadatud, mis seal kinos mul teha. Ei huvita ja kogu moos, seepärast ka sinna raha ei pane. Tõlgendada inimese valikut mingit sulle elementaarset tegevust mitte teha kui tema kokkuhoiumeedet on pisut vägivaldne ehk.

See on ju teine teema, kui kinoskäimine vm tegevus sind ei huvita.

Minu kommentaar oli inimesele, kes ei raatsi kinos käia, kuna tahab reisida.  “Ei huvita” ja kokkuhoid ei ole sünonüümid.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Alfa

Reisimine on loll investeering , mis mitte midagi tagasi ei too.

Reisimine on üks paremaid investeeringuid. Kõike ei saa mõõta rahas. On olemas emotsioonid, mis jäävad kogu eluks, on mälestused. Mul on olnud elus sellised reisid, et kui ma praegu vaatan neid pilte (ja ma tõesti vaatan neid sageli), siis tabab mind üha uuesti ja uuesti seesama õnnetunne, mida tundsin nende piltide tegemise hetkel. Sellist asja ei saa sa pensionipõlves osta mingi raha eest. Sa võid lõpmatuseni vaadata reisisaateid või -videoid, kuid nendest sa saad vaid teadmise, aga mitte ühtegi isiklikku emotsiooni.

Olin kunagi Reservedi poes – poes, kus müüakse kiirmoodi (st rämpsu). Seal oli stangel üks naiste t-särk kirjaga ‘all you have in the end are memories’.

+17
-7
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 151 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed kes pidevalt ringi rändavad