Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed kes pidevalt ringi rändavad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 150 )

Teema: Inimesed kes pidevalt ringi rändavad

Postitas:
Elga-Salme

Miks mõned mõtlevad, et pensipõlves pole muud teha kui vanu mälestusi peas kedrata ja vanu pilte vahtida?  Pensipõlves saadki ju kõige rohkem reisima hakata, sest vaba aeg laialt käes. Kavatsete end vanemas eas kuhugi kinni müürida, kus nii juba igav on, et käib tihke elu analüüsimine? Ei, te ei ole vanemas eas minevikus rohkem kinni kui nooremana, enamus vanureid on täitsa olemasolevas päevas ja mõtlevad samuti ikka edaspidises suunas ja elavad järeltulijate tegemistele kaasa. Noh kui oled dementne, siis on sul mingid asjas peas nagunii täiesti kustunud.

+11
-11
Please wait...

Postitas:
Agathe

Miks mõned mõtlevad, et pensipõlves pole muud teha kui vanu mälestusi peas kedrata ja vanu pilte vahtida? Pensipõlves saadki ju kõige rohkem reisima hakata

Ahoi, sama hästi saaks öelda, et pensionipõlves saabki kõige rohkem teatris käia või rahvatantsu teha. Üldiselt ja minu arvates tuleb läbi elu teha seda, mis kõige rohkem paelub ja mida saab endale lubada. Ma ei lükkaks armastatud asju pensionipõlve, sest siis on nagu rohkem aega. Milleks.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Punkar

Miks mõned mõtlevad, et pensipõlves pole muud teha kui vanu mälestusi peas kedrata ja vanu pilte vahtida? Pensipõlves saadki ju kõige rohkem reisima hakata, sest vaba aeg laialt käes. Kavatsete end vanemas eas kuhugi kinni müürida, kus nii juba igav on, et käib tihke elu analüüsimine? Ei, te ei ole vanemas eas minevikus rohkem kinni kui nooremana, enamus vanureid on täitsa olemasolevas päevas ja mõtlevad samuti ikka edaspidises suunas ja elavad järeltulijate tegemistele kaasa. Noh kui oled dementne, siis on sul mingid asjas peas nagunii täiesti kustunud.

Loomulikult, paraku on see, et pensionipõlves enam kõrgmäkke ei roni, džunglirajal suudad vaid mõned kilomeetrid läbida, võib juhtuda, et su põlved on nii läbi, et rahvatantsu kükitamisi teha enam ei suuda ja põis ei pea, seega pikad bussireisid jäävad ära. Loomulikult tuleb ka pensionipõlves liikuda aga jätta elu elamata lootuses, et küll pesionipõlves on aega, on lollus.

+23
-2
Please wait...

Postitas:
Indra c

Eks neil on ka krediitkaardid ja ehitajatest jorrid kodus

+4
-15
Please wait...

Postitas:
Krisbiin

Mina selline ringirändaja. Enamus riideid ostan sekkaritest, mööbel vana, maja on vana. Aga reisimas käin u. 10 korda aastas+ Eestisisesed tripid nädalavahetustel. Aastas u. 15000 kulutan reisimisele.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
plixi

Mina jällegi täielik vastand, mulle meeldib üle kõige kodus olla. Iga vaba sendi kulutan kodu heaks. Ma ei saa võõras kohas magadagi, olgu see kasvõi hotellisviit. Reisimine ja spaatamine on minu jaoks kohutavalt väsitavad. Eks ole ilmselt ka minusuguseid.

+19
-6
Please wait...

Postitas:
margitsmargit

Mul nii ema kui ka isa enne surma avaldasid, et elus oleks võinud rohkem reisida…

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Munatops

Meie perele meeldib reisida. Sel aastal tuleb 6 reisi kokku, 5 neist kogu perega.Meie elus lihtsalt selline etapp,et kodu on ideaalselt korras ja asju pole vaja enam osta.Kõik on olemas ja auto ka korralik. Raha on hakanud lihtsalt üle jääma piisavalt palju lisaks investeeringutele ja nii viimegi endi unistusi teoks.Oleme küll ettevõtjad ja puhkust saame võtta siis kui tahame.Me kõik naudime reisimist, ka lapsed.Ei soovi, et juhtuks sama mis naabrimehega, kes suri 1 päev enne pensionile minekut vähki. Unistas ka, et pensionipõlves hakkab reisima.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
nuhvel

Olin kunagi Reservedi poes – poes, kus müüakse kiirmoodi (st rämpsu). Seal oli stangel üks naiste t-särk kirjaga ‘all you have in the end are memories’.

Väga vilets perspektiiv viletsa mäluga inimesele nagu mina :’D Aga reisida meeldib sellegi poolest. Nende hetkede endi läbi elamise nimel, mitte tingimata mälestuste.

+4
0
Please wait...

Postitas:
billa

Mina selline ringirändaja. Enamus riideid ostan sekkaritest, mööbel vana, maja on vana. Aga reisimas käin u. 10 korda aastas+ Eestisisesed tripid nädalavahetustel. Aastas u. 15000 kulutan reisimisele.

Ehk aastas on ainult 2 kuud, mil sa reisimas ei käi, ülejäänud 10 kuud käid korra kuus (pluss nädalavahetuserännakud Eestis). Seega kulub igale reisile keskmiselt 1500 eur? Uhked reisid paistavad olevat ja kindlasti ka hea palk. Enamus inimesi saab nii palju kuus kätte ja peavad sellest veel oma eluaseme, söögi, riided ja muud kulud maksma.

+14
-7
Please wait...

Postitas:
metsasusi

Ega kuskil on niikuinii tasakaalupunkt, kui palju elada/reisida täna kui palju investeerida ja elada tulevikus.

Nali on muidugi lugeda, et mina üksinda või mehega kahekesi…oota kuni on 2 last vanuses 10+. Vaata siis reisikulud üle. Maksad 4 täisinimese eest, aga peres teenijaid on ainult 2.

Meil nädalavahetus lätis-leedus on ka 1k, nädalane puhkus Hiispaanas või mujal lõuna Euroopas on miinimum 3k kuigi lennupiletid on ryanair ja majutus apartmendid.  Taisse ega USsa pole jõudnud.

Et ärge ajage naerma – ehitaja ja ripsmetehnik kahekesi, vabalt võivad chillida 4x aastas soojal maal ja Eesti spaas 😀

+15
-2
Please wait...

Postitas:
silesale

Mulle ei meeldi reisida lennuhirmu pärast. Olen küll käinud reisidel ja koha peal on tore olnud. Aga mulle meeldib rohkem olla kodus.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Krisbiin

Ehk aastas on ainult 2 kuud, mil sa reisimas ei käi, ülejäänud 10 kuud käid korra kuus (pluss nädalavahetuserännakud Eestis). Seega kulub igale reisile keskmiselt 1500 eur? Uhked reisid paistavad olevat ja kindlasti ka hea palk. Enamus inimesi saab nii palju kuus kätte ja peavad sellest veel oma eluaseme, söögi, riided ja muud kulud maksma.

Kõik inimesed ei ole palgatöölised, üle 20 aasta üles ehitatud ettevõte toodab kena kasumit.

Aastas käin paar-kolm korda suusareisidel, need ongi kallid kui lapsed kaasa vedada. Lisaks pikad nädalalõpud Euroopas, üks pikem kallis reis kaugemale ja ongi 10 korda aastas täis.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
matas

Ma vaatan, et inimesed on nii vähenõudlikud. Et mingi suusareis teeb neid õnnelikuks või kohvik Berliinis. Mingi mägi või metsatukk. Ma ei reisi, sest ausalt ei leia mitte midagi huvitavat.

+6
-29
Please wait...

Postitas:
Katza

Et ärge ajage naerma – ehitaja ja ripsmetehnik kahekesi, vabalt võivad chillida 4x aastas soojal maal ja Eesti spaas 😀

Ehitaja ja ripsmetehniku teenistus kuus on kokku 5000-7000 eurot, päris kindlasti sellest tõesti jagub.

Ise käin aastas 2-3 korda soojamaareisidel+ 2 korda nädalalõpureisidel Euroopas. Kord kuus spaa-nädalavahetus/mõisakülastus/ilus hotell kusagil Eestis koos ööbimisega.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
metsasusi

Ehitaja ja ripsmetehniku teenistus kuus on kokku 5000-7000 eurot, päris kindlasti sellest jagub.

Ise käin aastas 2-3 korda soojamaareisidel+ 2 korda nädalalõpureisidel Euroopas. Kord kuus spaa-nädalavahetus/mõisakülastus/ilus hotell kusagil Eestis koos ööbimisega.

jah, ma seda mõtlesingi et vabalt võivad, st ilma irooniata. Eriti veel kui ainult kahekesi on.  Suuremate lastega reisikuklud on topelt.

+3
0
Please wait...

Postitas:
maarjaline

mina ei viitsi siin küll hakata arvutama, palju keegi reisi peale kulutab või palju seda aega kulub reisideks aasta jooksul, see lihtsalt pole minu asi, las inimesed kulutavad oma aega ja raha nii nagu tahavad, mina isiklikult tahaksin küll rohkem reisida, aga kahjuks pole sellist ressurssi ja teisi ka ei kadesta. Ma ei näe tulevikus, et pension võimaldaks mul rohkem reisida seega mõtlen, et pensionieas loen kindlasti rohkem ja tegelen aiatööga kindlasti rohkem ja ei mõtle sellele, kas mu silmad näevad või mu liigesed võimaldavad aias toimetamist, eks siis paista

+11
0
Please wait...

Postitas:
matas

Ma vaatan, et inimesed on nii vähenõudlikud. Et mingi suusareis teeb neid õnnelikuks või kohvik Berliinis. Mingi mägi või metsatukk. Ma ei reisi, sest ausalt ei leia mitte midagi huvitavat.

Mis sind siis huvitab?

Ehk saab Domus Aurea 20 a pärast välja kaevatud, või püha Katariina klooster või mõni koht etioopias, aga sealjandis on kogu aeg mingi kamm. Viini ajaloomuuseumi pole ammu käinud.

Kusjuures ma saan täiesti aru, kui keset veebruari kuhugi päikese kätte lugema minna.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
JuuliaB

Kas tõesti kõikidele reisidele veate kõik lapsed kaasa? Mina mõtlen, et saavad suureks, siis ise reisivad. Jah, mõned reisid said ka koos lastega tehtud. Korra Kreeka, Tenerife, Türgi. Paar suusareisi Lappi koos lastega. Aga basseini ääres passimised mulle endale midagi ei anna. Seepärast neid reise ka väga palju ei teinud. Mehega kahekesi oleme palju rohkem käinud. Need meie reisid poleks jälle lastele midagi pakkunud.

Minu vanemad vene ajal meid ka Musta mere äärde kaasa ei võtnud. Mu meelest normaalne, et lapsed kasvavad suureks ja siis ise reisivad, kui tahavad, kuhu tahavad.

+7
-17
Please wait...

Postitas:
Katza

Minu vanemad vene ajal meid ka Musta mere äärde kaasa ei võtnud. Mu meelest normaalne, et lapsed kasvavad suureks ja siis ise reisivad, kui tahavad, kuhu tahavad.

Nii kurb. Mina reisisin väiksena vanematega koguaeg, lisaks võttis isa mind komandeeringutesse kaasa. Mäletan, kui aasta oli 1981, olin 10, isal oli koosolek Kiievis ja ma tegin linna peal aega parajaks. Hotelli nimi oli peas ning 10 rubla oli soki sees, et saan takso võtta, kui ära eksin.

Ise olen reisinud enamik reisid lapsega, käis kaasas kuni oma pere loomiseni. Minu laps võeti kaasa ka kõikidele minu isa reisidele.

+21
-3
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Meie reisisime lapsepõlves igal suvel vanematega. Jah “ainult” kord aastas (kolm last), aga oi kui tänulik ma olen, et käisime! Kogusid terve aasta, ehk üksinda reisimas ei käinud.  Ja ma ei saa aru, kuidas teie reisid lastele poleks midagi pakkunud? Mida te siis teete reisidel? Me käisime muuseumides, lõbustusparkides, kirikutes, mägedes, lossides-paleedes, veeparkides, matkaradadel jne.
Abikaasa on oma emaga käinud ainult Lapimaal ja on näha, kuidas ta igatseks selliseid lugusid ja mälestusi oma emaga.
Ma ei ütle, et kõikidel reisidel peavad lapsed kaasas olema, aga minu vanemate valik oli selline (ilmselt just majanduslikel põhjustel ei saanud üle ühe suurema reisi aastas lubada, kuna käisime ka trennides ja (välis)võistlustel).
Mina arvan, et koolilapsed on juba väga vahvad reisikaaslased ja teie võimususes oleks olnud luua suurepäraseid mälestusi, kui rahakott võimaldas, aga ainukesed argumendid olid need, et “meid ka ei veetud kaasa” ja “lastele ei annaks need reisid midagi.”

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Wanda

Ei saa ka sellest arvamusest aru. Kui lapsed on imikud või nii väikesed, et reis on nende jaoks pigem tüütu kogemus, siis küll. Aga juba suuremad lapsed tasub küll kaasa võtta.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Ma siin mõtlesin veel selliste reiside peale, kuhu lapsi ei võtaks ja ainuke, mille välja mõtlesin, oleks kontsert/teater. Aga ma arvan, et see on nagunii nädalalõpp Viinis vms. Et päris puhkusereisil vist inimesed nii ei tee, et hommikul päevitavad/matkavad/turistitavad ja siis õhtul kontserdile..

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Lisberg

Ei pea tundma pahasti end, kui ei taha reisida.

+4
0
Please wait...

Postitas:
liizi

Ma võin omast kogemusest öelda, et kümmekond aastat tagasi ma elasin üksi, maksin kodulaenu, sain palka vähem kui täna ja käisin vähemalt neli korda aastas nädalakese reisil. Vahel üksi, vahel mõne sõbraga, vahel ka mõne kallimaga, aga maksin alati ise, ja käisin, sest ma tahtsin, oli selline tunne, et pole mõtet üldse tööl käia, kui ma ei saa seda, mida kõige rohkem tahan ja tahtsin ma reisida.

Praegu on eraelulised tingimused sellised, et ma ei ole saanud nädalaks ära minna ja paariks päevaks ei viitsi kuhugi sõita ja pole aastaid reisil käinud. Ja raha kulub ju ikka kuhugi ära, söön paremini (olen paksem ka), auto ostsin, mingit träni, ilma milleta saaks ka, kuigi poleks ehk nii mugav elada, aiandusse matan eurosid. Ehk et raha saab otsa igal juhul lõpuks, loevad priroriteedid, millele kulutada soovid ja vajadused ajas muutuvad.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Mauno

Ma just mõtlen, et kuidas saab 15 tuhande eest 10 reisi aastas? 😄 me ei saa isegi Türgis alla 5000€ käidud (2 täiskasvanut ja laps)

+5
-18
Please wait...

Postitas:
metsik

Ma just mõtlen, et kuidas saab 15 tuhande eest 10 reisi aastas? 😄 me ei saa isegi Türgis alla 5000€ käidud (2 täiskasvanut ja laps)

Sama mõte. Käisime just perega 2-nädalasel autoreisil Euroooas. Kokku läks u. 8000 EUR ja ega selle eest midagi luksuslikku küll ei olnud. Aga ühinen nendega kes ütlevad, et reisimine on prioriteetide küsimus. Meile ausalt öeldes ühest reisist aastas piisab ja põhjus ei ole kindlasti rahas ja selle puudumises. Mulle pigem meeldib puhkuse ajal kodus vedeleda, mitte mööda planeeti ringi trampida.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
billa

Ta rääkis iseendast, mitte terve pere kuludest. Tal võib-olla ei olegi peret. Üksinda saab vabalt!

+11
0
Please wait...

Postitas:
Katza

Kuidas ei saa? 1500 eur/nägu saab vabalt nädala puhata 4*-5* hotellis. Mõnes riigis lausa 2 nädalat all inclusive.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Igasugused ripsme- ja küünetehnikud teenivad vabalt üle 3000 kätte, kui tööd teha viitsivad.

3000 kätte? Sellele maksud ja materjalikulu lisaks. Palju see tunnitasu on siis? Ja palju väikelinnas on kliente, kes seda maksta suudavad?

Mis maksud? 🙂 ka paljud väga normaalse kodulehe, online broneeringu võimalusega ja hubase salongiga tegijad “paluvad maksta sularahas”. Pigem on see lausa erand, kui saab kaardiga maksta.

Ka sularahas makseid võttes saab ausalt toimetada ja tulu deklareerida. Sama tehakse ju ka kaubanduskeskustes jne või arvate, et seal läheb sularaha mustalt kõrvale? Väikeärid ei kasuta pangaterminale, kuna nende maksete pealt läheb päris korralik protsent pangale + on vaja maksta ka kuumakse. Ei tasu lihtsalt ära. Petta saaks riiki ka siis kui neid kasutada, nagu neid skeeme vähe oleks.

Ise selles valdkonnas ei toimeta ja neid teenuseid kasutan ka vaid mõnel korral aastas, aga mugavam oleks muidugi kui nad kasutaks. Olen häda korral saanud probleemi lahendada ka kohapeal ülekannet tehes.

+3
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 150 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed kes pidevalt ringi rändavad