Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed kes pidevalt ringi rändavad

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 150 )

Teema: Inimesed kes pidevalt ringi rändavad

Postitas:
OriginalTaste

Reisimine on loll investeering , mis mitte midagi tagasi ei too.

Reisimine on üks paremaid investeeringuid. Kõike ei saa mõõta rahas. On olemas emotsioonid, mis jäävad kogu eluks, on mälestused. Mul on olnud elus sellised reisid, et kui ma praegu vaatan neid pilte (ja ma tõesti vaatan neid sageli), siis tabab mind üha uuesti ja uuesti seesama õnnetunne, mida tundsin nende piltide tegemise hetkel. Sellist asja ei saa sa pensionipõlves osta mingi raha eest. Sa võid lõpmatuseni vaadata reisisaateid või -videoid, kuid nendest sa saad vaid teadmise, aga mitte ühtegi isiklikku emotsiooni.

Olin kunagi Reservedi poes – poes, kus müüakse kiirmoodi (st rämpsu). Seal oli stangel üks naiste t-särk kirjaga ‘all you have in the end are memories’.

Just! Reisimine on parimaid investeeringuid. Oleme lastega väga palju reisinud, vanem laps, hetkel 16 on meiega käinud peaaegu 30 eri riigis, mõnes mitu korda. Näen kuidas see on avardanud tema maailmapilti, tekitanud huvi uute asjade ja maailma vastu jne. Näen, et temadt kasvab laia silmaringiga maailmakodanik.

Jube kui palju te loodust olete hävitanud. Maailmakodanik kui juurteta kodanik pole ju siis ka nagu mitte keegi? Ikka mingi osa inimesi elab teiste arvelt. Teised upuvad kodudega kusagil kliimasoojenemises, aga mõned on nii uhked kui saavad siis põletada CO2.

+5
-24
Please wait...

Postitas:
kuvalda

Reisimine on loll investeering , mis mitte midagi tagasi ei too.

Reisimine on üks paremaid investeeringuid. Kõike ei saa mõõta rahas. On olemas emotsioonid, mis jäävad kogu eluks, on mälestused. Mul on olnud elus sellised reisid, et kui ma praegu vaatan neid pilte (ja ma tõesti vaatan neid sageli), siis tabab mind üha uuesti ja uuesti seesama õnnetunne, mida tundsin nende piltide tegemise hetkel. Sellist asja ei saa sa pensionipõlves osta mingi raha eest. Sa võid lõpmatuseni vaadata reisisaateid või -videoid, kuid nendest sa saad vaid teadmise, aga mitte ühtegi isiklikku emotsiooni.

Olin kunagi Reservedi poes – poes, kus müüakse kiirmoodi (st rämpsu). Seal oli stangel üks naiste t-särk kirjaga ‘all you have in the end are memories’.

Just! Reisimine on parimaid investeeringuid. Oleme lastega väga palju reisinud, vanem laps, hetkel 16 on meiega käinud peaaegu 30 eri riigis, mõnes mitu korda. Näen kuidas see on avardanud tema maailmapilti, tekitanud huvi uute asjade ja maailma vastu jne. Näen, et temadt kasvab laia silmaringiga maailmakodanik.

Jube kui palju te loodust olete hävitanud. Maailmakodanik kui juurteta kodanik pole ju siis ka nagu mitte keegi? Ikka mingi osa inimesi elab teiste arvelt. Teised upuvad kodudega kusagil kliimasoojenemises, aga mõned on nii uhked kui saavad siis põletada CO2.

Keda huvitab

+6
-12
Please wait...

Postitas:
saskia2

Reisile minekuks pean alati oma majapidamise sättima nii, et see kuidagi kontrolli all oleks: koduloomad ja ohjeldamatult kasvav muru ning kasvuhoone, talvel lumi vööni kui tagasi tulla, kuskil mingi jäätunud toru jne. Vot see on minu jaoks ebameeldiv reisidel käimisega seoses. Jah, saab palgata sulase selleks ajaks, aga seegi ettevõtmine tahab raha saada.

hmmm…..kui palju see muru sul kahe nädalaga kasvab? ära selle muru taha poe. me oma aias niitsime 20. juuni ja nüüd uuesti 26. juuli – vahepeal oli kõrb. kui oleks teadnud, et nii pikalt on palav ja ei saja üldse, poleks ka 20. juuni niitnud.

jäätunud toru on ehituslik viga…kui ligi pääsed, isoleeri ikka ära. ja muidugi saab vee välja ka lasta – pole teab mis suur ja keeruline töö. lume saab 1 päev enne keegi ära lükata – üle 50 euro ei tohiks see maksma minna.

a ega ei pea reisimas käima, kui ei taha. sa võid vabalt ka seda öelda – ei pea leidma olmelisi vabandusi 🙂

Väga hea info, aitäh 🙂 Meil ei ole sellel suvel veel kõrbe tekkinud aeda.

Annab nõu ka, et kuidas mitu põõsatäit marju ära korjub õigel ajal ja kuhugi hoidistesse/külma saab jms. Või kuidas pärnaõied õigel ajal korjatakse kui ära olla jne.

Ma olin laupäeval poolest päevast ööseni ära ja ei jõudnud pühapäeval kirssidega järjele. A’ see vist meie pere kiiks, ei pea hoidistama ega talveks varuma ei angervaksa ega pärnaõisi. Muust rääkimata. Ei taha vaielda üldse mitte, lihtsalt kirjeldasin meie pere valikuid. Võib-olla kui lapsed oma elu peale lähevad vilistan kõigile moosidele/ ravimtaimedele angervaksa siirupitele ja saan reisile. peace

Jessas, mis pseudoprobleemid.

Miks pean parnalt õied ära korjama ja hoidistama? Mis on angervaks? Eeldan, et ka mingi taim, miks peab teda hoidistama?

Miks ei või sõstar v kirss puu otsa jääda, mis sest juhtub?

Mitte kui midagi.

Sa oled seda nouka tuupi maainumene, kes tekitab endale oma pseudoülesannetega orjuse ja siis ühelt poolt halab, kuidas tema ei saa pool päevagi kuskil käia, et tomat kutsub ja angervaks vajabteda. Ja teiselt poolt on see selline kiituse lunimine, et kyll olen ikka tubli ja õige inimene, varun kõike nagu hamster põske talveks ja kogun potsikud ja notsikuid.

Nõukaajal vois sellisest putkekuivatamise fenomenist aru saada, poodides polnud kaupa saada ja valik oli kesine.  Tänapäeval on kõik olemas, lademes.

Mul oleks üsna savi, “kas ma olen kirssidega järjel”. Mida see üldse tähendab?

Kui meelde tuleb sel ajal, kui nad küpsed, korjame paljalt ja värskelt soomiseks paar väikest kausikest ja no ehk äarmisel juhul kui ruumi on, paar karbikest sygavkylma. Mitte midagi ei juhtu. Linnukestel ka tore. Ja kirsipuu ei solvu, usu mind.

+29
-13
Please wait...

Postitas:
mobile

Annab nõu ka, et kuidas mitu põõsatäit marju ära korjub õigel ajal ja kuhugi hoidistesse/külma saab jms. Või kuidas pärnaõied õigel ajal korjatakse kui ära olla jne. Ma olin laupäeval poolest päevast ööseni ära ja ei jõudnud pühapäeval kirssidega järjele. A’ see vist meie pere kiiks, ei pea hoidistama ega talveks varuma ei angervaksa ega pärnaõisi. Muust rääkimata. Ei taha vaielda üldse mitte, lihtsalt kirjeldasin meie pere valikuid. Võib-olla kui lapsed oma elu peale lähevad vilistan kõigile moosidele/ ravimtaimedele angervaksa siirupitele ja saan reisile.

Meil on ka maja ja aed ja mets ümberringi, keedame moose, kompotte, varume maitse- ja teetaimi, korjame oma põõsad ja puud tühjaks, käime mustikal, pohlal ja seenil – aga ega me suve ajal reisigi. Mai lõpust augusti lõpuni hoolitseme oma majapidamise eest ja oleme kodus. Vahel sõidame minema augusti lõpul, vahel septembri algul, vahel alles novembris. Ja siis uuesti veebruaris, kui lumest ja pimedusest on täiega siiber. Aprillis või poole mai pealt on ka ok minna, aiaga ei juhtu suurt midagi. Pole meil ükski põõsas tühjaks korjamata, moos keetmata või seen marineerimata jäänud. Või saunavihad õigel ajal külma panemata. Reisimine on väga hea puhkus nii tavaelust kui ka meie kaamosest. Nii head emotsioonid alati.

+18
0
Please wait...

Postitas:
dooraliisa

Paljud reisivadki instagrami pärast, jääb mulje.

Eheee, see on küll hea tähelepanek 🙂

Mul pole Instagrami olemaski, aga olen üks nendest, kes pidevalt ringi reisib. Nii mööda maailma, kui ka mööda Eestimaad. Mulle meeldib näha erinevaid maid ja paiku, saada elamusi. Asjad mind niiväga ei huvita (peale ilusate kleitide muidugi 🙂

Surres on, mida meenutada.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
metsik

Mina selline ringirändaja. Enamus riideid ostan sekkaritest, mööbel vana, maja on vana. Aga reisimas käin u. 10 korda aastas+ Eestisisesed tripid nädalavahetustel. Aastas u. 15000 kulutan reisimisele.

Ehk aastas on ainult 2 kuud, mil sa reisimas ei käi, ülejäänud 10 kuud käid korra kuus (pluss nädalavahetuserännakud Eestis). Seega kulub igale reisile keskmiselt 1500 eur? Uhked reisid paistavad olevat ja kindlasti ka hea palk. Enamus inimesi saab nii palju kuus kätte ja peavad sellest veel oma eluaseme, söögi, riided ja muud kulud maksma.

Ma just mõtlen, et kuidas saab 15 tuhande eest 10 reisi aastas? 😄 me ei saa isegi Türgis alla 5000€ käidud (2 täiskasvanut ja laps)

Sama mõte. Käisime just perega 2-nädalasel autoreisil Euroooas. Kokku läks u. 8000 EUR ja ega selle eest midagi luksuslikku küll ei olnud. Aga ühinen nendega kes ütlevad, et reisimine on prioriteetide küsimus. Meile ausalt öeldes ühest reisist aastas piisab ja põhjus ei ole kindlasti rahas ja selle puudumises. Mulle pigem meeldib puhkuse ajal kodus vedeleda, mitte mööda planeeti ringi trampida.

Mida te tegite selle raha eest?

Täiesti siiralt küsin.

Kui 4-liikmelise perega reisida, siis läheb see raha ära nagu niuhti. Käisime nädalapikkusel Euroopa reisil (lennukiga) ja kindlasti läks vähemalt 4000€ ära. Ei midagi erilist: lennupiletid, hotellid, väljas söömised, muuseumid, autorent. Kusjuures me veel omast arust hoidsime kokku ja otsisime pigem soodsamaid lahendusi.

Vastan küsimusele. Kui teha säästukas siis saab loomulikult hakkama vähemaga, ikka oluliselt vähemaga. Aga kui armastad mugavusi siis läheb see 8000 nagu niuhti. Kui võtta lennupiletid ja kuhugi kohale lennata siis näeb suhteliselt vähe. Autoga ringi sõites näeb rohkem aga miinus see tohutu sõitmine. Mõistlik on teha alguses ja lõpus pikad otsad, me panime esimese hooga näiteks Münchenisse välja. Edasi juba tempo maha. Alpides on hotellid kallid, juhul kui standard on 4 tärni siis kindlasti tuleb öö 170-250, dolomiitidest maksime isegi 300. Alla selle me lihtsalt pole nõus. Igal õhtul restoranis söömine. Siis igasugused muuseumid, mägiraudtee piletid, paadi rent nt. Como järvel, pluss shoppad ka ju ja ongi olemas.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
JuuliaB

Nüüd on jõutud juba selleni, et peab nii palju hoidiseid tegema, et ei saa reisida! Tule taevas appi! Mis te teete nende tohutute hoidistega? Kas tõesti sööte kõik talve jooksul ära? Või on teie keldrid nagu “Eesti matuses”, kus tagaseinas hallitavad kümne aasta tagused moosid-kompotid?

Mina teen suvel 26 karpi maasika toormoosi sügavkülma ja kogu lugu. Seina äärest korjan kimbukese piparmünti tee tegemiseks. Oleks kole lugu, kui terve suvi kuluks köögis hoidiste tegemiseks. Kui vanad te olete? Mõtlesin, et see õudne hoidistamise komme jäi nõuka-aega ja sureb koos viimaste 75+ inimestega?

+20
-7
Please wait...

Postitas:
Ariadne ja Mart

Nüüd on jõutud juba selleni, et peab nii palju hoidiseid tegema, et ei saa reisida! Tule taevas appi! Mis te teete nende tohutute hoidistega? Kas tõesti sööte kõik talve jooksul ära? Või on teie keldrid nagu “Eesti matuses”, kus tagaseinas hallitavad kümne aasta tagused moosid-kompotid?

Mina teen suvel 26 karpi maasika toormoosi sügavkülma ja kogu lugu. Seina äärest korjan kimbukese piparmünti tee tegemiseks. Oleks kole lugu, kui terve suvi kuluks köögis hoidiste tegemiseks. Kui vanad te olete? Mõtlesin, et see õudne hoidistamise komme jäi nõuka-aega ja sureb koos viimaste 75+ inimestega?

Oma pere tarbeks, minimaalselt ja sööme kõik ära. Paar põõsast jäävad marju täis alati.

Kuna käin tööl kaugemal ning tegelen regulaarselt spordiga, siis ühe õhtuga siiski erineval ajal valmivaid marju/vilju ära ei hoidista/sügavkülmuta kõige parema tahtmise juures.

Muidugi oleme reisinud aprillis ja mais ja suvel ka pika nädlalõpu teinud.

Antud teemaalgatus oli siiski nüüd ja praegu ehk suvel pidevalt ringi rändamisest.
Natuke naljakas, et pean siin oma pere valikuid õigustama ja tekkinud on suisa vaidlus 😀

P.S Angervaks ei kasva Kalamajas, tõesti. Ei tea ütelda,  milline see poest saadav toode teda asendada võiks. Igale oma. Peace, laia silmaringiga rändurid  ;).

+6
-17
Please wait...

Postitas:
Agathe

Meil on ka maja ja aed ja mets ümberringi, keedame moose, kompotte, varume maitse- ja teetaimi, korjame oma põõsad ja puud tühjaks, käime mustikal, pohlal ja seenil – aga ega me suve ajal reisigi

Meil on laias laastus sama. Oleme suured hoidistajad – kohe igal moel. Ravimtamedest suitsuvorstini, rääkimata seentest, sügavkülmavarudest ja kuivatatud õuntest. Mõni ütleks, et lausa prepperi moodi. Reisime üsna palju, oleneb võrdlussüsteemist. Päris kesksuvel eelistame olla Eestis, aga pigem kliima pärast, paljudes ideaalsetes reisikohtades on meile siis liiga palav. Eestis erinevaid kohti külastame nii kolm korda aastas. Koos teeme mõned kiired ringid Euroopa suurlinnades. Mina üksi käin ka, 3-4 päevastel linnareisidel välismaale. Koos teeme paar pikemat välisreisi aastas – 10-21 päeva, kuidas töö lubab. Mai esimeses osas või septembris või oktoobris tavaliselt. Ühesõnaga, kui koolivaheaega pole 🙂 – seda väldime sajaga.
Sel aastal, kui on plaan näiteks septembris minna kuskile, siis vat seened korjame enne ja pärast. Mõni mõis. Jääb kaks marjapõõsast korjamata – õudne õnnetus küll. Meil jääb mõnikord seitsmest viis korjamata, ikka on mahla vähemalt veebruarini.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
LLLL

Reisime ka igal võimalusel, peres väiksed lapsed.

Selline nelja päeva pikkune linnareis maksab meil alla 1000 kõik kokku kindlasti (ka toit jne), pigem ca 800 eurot. Eks umbes 50 sellest on ka shopping, aga kui ostamegi midagi, siis oleks ilmselt ka Eestist selle asja ostnud, sest kellelgi järelikult oli vaja. Hotellid sellised normaalsed, mitte luksus, aga mitte ka urkad. Viisakad, 3-4*, seal ju ainult magame. Söögid kas kuskil väljas odavamas kohas (ca 30-40 eurot kogu pere peale) või mõnikord ostame ka toidupoest. Väikeste lastega on hea säästa, lihtsam on osta midagi toidupoest, selle asemel, et üheaastasega restorani minna 🙂

Ilma lasteta reisides kipume pigem ikka väljas sööma, aga toidukord pigem 20-25-30 eurot kokku.

Mõni kindlasti peab meid vaesteks rottreisijateks, aga meie oleme rahul. Võibolla kunagi keskealisena mõtleme õudusega tagasi oma “säästureisidele” ja joome 5* hotelli katusel mingeid uhkeid kokteile. Hetkel ei igatse.

+15
0
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Reisime üsna palju, oleneb võrdlussüsteemist. Päris kesksuvel eelistame olla Eestis, aga pigem kliima pärast, paljudes ideaalsetes reisikohtades on meile siis liiga palav. Eestis erinevaid kohti külastame nii kolm korda aastas. Koos teeme mõned kiired ringid Euroopa suurlinnades. Mina üksi käin ka, 3-4 päevastel linnareisidel välismaale. Koos teeme paar pikemat välisreisi aastas – 10-21 päeva, kuidas töö lubab

Küll sina Agathe aga jõuad kõike teha. Mingi aeg sa kirjutasid, et sul käib igal nädalavahetusel 10-30 inimest külas ja siis sa joodad ja söödad neid kõiki. Nüüd tuleb välja, et sa jõuad veel selle kõrvalt pikki välisreise teha:)

Leidsin selle teema ka. Teine ja kolmas lehekülg. Igal pühapäeval käivad meil külas…

https://foorum.perekool.ee/teema/hajameelne-professor-naljakad-juhtumid/page/3/

+14
0
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Reisime üsna palju, oleneb võrdlussüsteemist. Päris kesksuvel eelistame olla Eestis, aga pigem kliima pärast, paljudes ideaalsetes reisikohtades on meile siis liiga palav. Eestis erinevaid kohti külastame nii kolm korda aastas. Koos teeme mõned kiired ringid Euroopa suurlinnades. Mina üksi käin ka, 3-4 päevastel linnareisidel välismaale. Koos teeme paar pikemat välisreisi aastas – 10-21 päeva, kuidas töö lubab

Küll sina Agathe aga jõuad kõike teha. Mingi aeg sa kirjutasid, et sul käib igal nädalavahetusel 10-30 inimest külas ja siis sa joodad ja söödad neid kõiki. Nüüd tuleb välja, et sa jõuad veel selle kõrvalt pikki välisreise teha:)

Leidsin selle teema ka. Teine ja kolmas lehekülg. Igal pühapäeval käivad meil külas…

Naised ongi unistajad ja valetamine käib asjaga kaasas.
Ma olen vana inimene juba, kuidas aeg lendab eks ja pole elus ühtegi ausat naist näinud.

+5
-11
Please wait...

Postitas:
saskia2

Oma pere tarbeks, minimaalselt ja sööme kõik ära. Paar põõsast jäävad marju täis alati.

Kuna käin tööl kaugemal ning tegelen regulaarselt spordiga, siis ühe õhtuga siiski erineval ajal valmivaid marju/vilju ära ei hoidista/sügavkülmuta kõige parema tahtmise juures.

Muidugi oleme reisinud aprillis ja mais ja suvel ka pika nädlalõpu teinud.

Antud teemaalgatus oli siiski nüüd ja praegu ehk suvel pidevalt ringi rändamisest.

Natuke naljakas, et pean siin oma pere valikuid õigustama ja tekkinud on suisa vaidlus 😀

P.S Angervaks ei kasva Kalamajas, tõesti. Ei tea ütelda, milline see poest saadav toode teda asendada võiks. Igale oma. Peace, laia silmaringiga rändurid ;).

Mis krdi Kalamajas? Ma ei ela Kalamajas, lihtsalt ise leiutad selle?

Ja valus utreerija oled ka. Nyyd juba taandub asi sellele, et suve jooksul ühe õhtuga ei suuda sa oma käbisid ja varrekesi ära hoidistada? Eelmises postituses ütlesid, ei saanud üldse pool päevagi eemal olla, kuna juba oli trevooga mingite kirsside pärast:)

Ehk et kaks äärmust. Normaalne inimene leiab aega ja tasakaalu nii seene külmutamiseks kui maailma kogemiseks paralleelselt.

Mahepoodides ja apteekides on angervaksa nimelist asja küll ja veel, ma pole lihtsalt kunagi leidnud vajadust seda osta.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Agathe

Jah, käivad 🙂 Kui me kodus oleme, siis absoluutselt igal pühapäeval. Ülehomme on suht erand, siis tulevad ainult 5 inimest. Kaks poega naistega ja mehe onunaine. Aitäh tähelepanu ja komplimendi eest (kuigi sa seda nii ei mõelnud). Linnareisidel käime enamasti nädala sees, spaas kohe kindlasti nädala sees ja väljaspool koolivaheaegu.

Lisaks veel jaksan(jaksame) hoidistada ja korilusega tegelda ka. Ja kassi just silitasin! 🙂 Küsi aga julgelt, kui ikka nii huvitav.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Style

Me reisime abikaasaga kord aastas(vahepeal kaks, kevad ja sügis). Me käime tööl ja teenime raha selleks, et reisida ja elu nautida. Elame oma majas ja oleme tihti mõelnud, et mida me tahame meenutada? Kas terve suvi muru niitmist ja tööde tegemist või seda, et käisime Itaalias või Horvaatias ja kogesime kohalikku elu-olu ning saime mälestusi. Aga nagu näha on inimesi erinevaid. Mehe töökaaslane nt ei saa ka aru, mis mõte on reisida, kui kodus saab puid laduda. Ja ta heidab seda alati kõva häälega ette. Eks soovid/prioriteedid on inimestel erinevad, aga naljakas on lugeda, kuidas osad inimesed on oma arvamuse nii kivisse raiunud, et teevad maha seda, kuidas teine inimene elada soovib.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Katrinmets

Me käime tööl ja teenime raha selleks, et reisida ja elu nautida”

Minu meeles iseloomustab see lause väga hästi neid, kes pidevalt reisida tahavad. Jääb mulje, et kogu ülejäänud aeg ei ole neile nauditav, vaid ainult reisimine muudab nende elu elavataks. Koroonaaeg on väga hästi näidanud, kui rahulolematud inimesed on, kui peavad olema kodus ja veetma aega iseendaga / oma lähedastega. Sellistest inimestest on kahju, näen neid iga päev enda ümber, kes teeb ületunde, kuna ei taha koju minna, kes ostab sekkarist riideid ja sööb makarone, et reisile minna.

Ma pole reisihull, aga mulle meeldib reisida, aga samamoodi meeldib mulle kodus vedeleda ja niisama olla. Kogu elu on nautimiseks loodud, mitte ainult mõni nädal aastas, seega ei näe mõtet piirata end pool aastat selleks, et 2 nädalat saaks välismaal elu nautida. Ja selliseid probleeme ei lahenda reisimine, vaid kogenud psühholoog, kellesse võiks hakata investeerima varakult.

Mis puutub vanaduspõlve mälestustesse, siis ma ei mäleta praegugi, mis on mu elus toimunud 10 aastat tagasi. Seega ei kujuta väga ette, et ma 70-selt, pooleldi seniilsena, hakkaks meenutama mõnda Türgi rannapuhkust. Kindlasti aga mõjutab kogu mu ülejäänud elu see stress ja rahulolematus minu igapäevase eluga ja pidev tung kuhugi reisile minna, seega – iseendaga tuleb rahu teha 🙂

+16
-15
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Reisime üsna palju, oleneb võrdlussüsteemist. Päris kesksuvel eelistame olla Eestis, aga pigem kliima pärast, paljudes ideaalsetes reisikohtades on meile siis liiga palav. Eestis erinevaid kohti külastame nii kolm korda aastas. Koos teeme mõned kiired ringid Euroopa suurlinnades. Mina üksi käin ka, 3-4 päevastel linnareisidel välismaale. Koos teeme paar pikemat välisreisi aastas – 10-21 päeva, kuidas töö lubab Küll sina Agathe aga jõuad kõike teha. Mingi aeg sa kirjutasid, et sul käib igal nädalavahetusel 10-30 inimest külas ja siis sa joodad ja söödad neid kõiki. Nüüd tuleb välja, et sa jõuad veel selle kõrvalt pikki välisreise teha:) Leidsin selle teema ka. Teine ja kolmas lehekülg. Igal pühapäeval käivad meil külas… https://foorum.perekool.ee/teema/hajameelne-professor-naljakad-juhtumid/page/3/

Minul tuleb Agathe vahutavaid heietusi lugedes alati see tegelane silme ette, tea kas ongi sama või?  https://www.ohtuleht.ee/1008362/ene-pajula-mammi-meelest-tuleb-pikkadest-juhtmetest-ainult-head

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
karilatsi

Me käime tööl ja teenime raha selleks, et reisida ja elu nautida”

Minu meeles iseloomustab see lause väga hästi neid, kes pidevalt reisida tahavad. Jääb mulje, et kogu ülejäänud aeg ei ole neile nauditav, vaid ainult reisimine muudab nende elu elavataks. Koroonaaeg on väga hästi näidanud, kui rahulolematud inimesed on, kui peavad olema kodus ja veetma aega iseendaga / oma lähedastega. Sellistest inimestest on kahju, näen neid iga päev enda ümber, kes teeb ületunde, kuna ei taha koju minna, kes ostab sekkarist riideid ja sööb makarone, et reisile minna.

Ma pole reisihull, aga mulle meeldib reisida, aga samamoodi meeldib mulle kodus vedeleda ja niisama olla. Kogu elu on nautimiseks loodud, mitte ainult mõni nädal aastas, seega ei näe mõtet piirata end pool aastat selleks, et 2 nädalat saaks välismaal elu nautida. Ja selliseid probleeme ei lahenda reisimine, vaid kogenud psühholoog, kellesse võiks hakata investeerima varakult.

Mis puutub vanaduspõlve mälestustesse, siis ma ei mäleta praegugi, mis on mu elus toimunud 10 aastat tagasi. Seega ei kujuta väga ette, et ma 70-selt, pooleldi seniilsena, hakkaks meenutama mõnda Türgi rannapuhkust. Kindlasti aga mõjutab kogu mu ülejäänud elu see stress ja rahulolematus minu igapäevase eluga ja pidev tung kuhugi reisile minna, seega – iseendaga tuleb rahu teha 🙂

Ja kus kohast sa sellest lausest välja loed, et ülejäänud aeg nad ei naudi elu. Ela ise ja las teised elavad nii nagu neile meeldib. Tahad reisi, ei taha, ära reisi. Mõni elab selleks, et tööd rabada, teine jälle teeb tööd selleks, et elada. Mõlemal õigus.

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Liis T

#4025685: “Me käime tööl ja teenime raha selleks, et reisida ja elu nautida” Minu meeles iseloomustab see lause väga hästi neid, kes pidevalt reisida tahavad. Jääb mulje, et kogu ülejäänud aeg ei ole neile nauditav, vaid ainult reisimine muudab nende elu elavataks. Koroonaaeg on väga hästi näidanud, kui rahulolematud inimesed on, kui peavad olema kodus ja veetma aega iseendaga / oma lähedastega. Sellistest inimestest on kahju, näen neid iga päev enda ümber, kes teeb ületunde, kuna ei taha koju minna, kes ostab sekkarist riideid ja sööb makarone, et reisile minna. Ma pole reisihull, aga mulle meeldib reisida, aga samamoodi meeldib mulle kodus vedeleda ja niisama olla. Kogu elu on nautimiseks loodud, mitte ainult mõni nädal aastas, seega ei näe mõtet piirata end pool aastat selleks, et 2 nädalat saaks välismaal elu nautida. Ja selliseid probleeme ei lahenda reisimine, vaid kogenud psühholoog, kellesse võiks hakata investeerima varakult. Mis puutub vanaduspõlve mälestustesse, siis ma ei mäleta praegugi, mis on mu elus toimunud 10 aastat tagasi. Seega ei kujuta väga ette, et ma 70-selt, pooleldi seniilsena, hakkaks meenutama mõnda Türgi rannapuhkust. Kindlasti aga mõjutab kogu mu ülejäänud elu see stress ja rahulolematus minu igapäevase eluga ja pidev tung kuhugi reisile minna, seega – iseendaga tuleb rahu teha 🙂 Ja kus kohast sa sellest lausest välja loed, et ülejäänud aeg nad ei naudi elu. Ela ise ja las teised elavad nii nagu neile meeldib. Tahad reisi, ei taha, ära reisi. Mõni elab selleks, et tööd rabada, teine jälle teeb tööd selleks, et elada. Mõlemal õigus.

Ma ei saanud ka aru, kuidas lause “Me käime tööl ja teenime raha selleks, et reisida ja elu nautida” peaks tähendama seda, et inimene teisiti kui reisides elu nautida ei oska. Kui see kommentaar oleks mõne pideva reisija suunas (millest teema üldse alguse sai) olnud, siis veel ehk saaks aru. Aga sa tsiteerisid inimest, kes ütles, et reisib korra aastas (vahepeal kaks). Korra aastas, mõtle nüüd natuke sellele.  Absoluutne enamus reisib korra aastas (selles kontekstis pole vahet, kas reis on Saaremaale või Dubaisse). Arvad, et kõik nad on rahulolematud ega oska midagi muud hinnata? Ja väita, et neil on lausa psühholoogiline probleem, päriselt? Mulle tundub, et oled pigem kergekäeliselt hakanud sildistama, sealjuures ennast kiites ja püüdes jätta muljet, et sinul on „õigemad väärtushinnangud“, kui sel, keda tsiteerisid.

Kui covidi ajast rääkida, siis sa panid tähele, et paljud on kodus olles rahulolematud. Aga kui reisimisest rääkida, siis ma panin covidi ajal tähele seda, kui palju on inimesi, kes põlgavad neid, kes reisivad. Need inimesed isegi ei varjanud seda. Ma arvan, et kõik me mäletame, et päris paljud inimesed olid üli õnnelikud, et covidi piirangute ajal nende arvates reisida ei saanud. Ning nende õnn ei tulenenud mingitest ratsionaalsetest põhjustest vaid ehtsast kahjurõõmust. A la, ma ei ole saanud reisida, aga näe nüüd oleme võrdsed, teised ka ei saa.  Kuna paljud neist said suht kiiresti aru, et teised näevad nende jutus vaid „hapu viinamarja“ efekti, siis lisandusid nende postitustele suht kiiresti märkmed, et „ja ärge arvake, et ma ei saa endale reisimist lubada, ma teenin tuhandeid ja olen kõvasti reisinud, lihtsalt praegu ei sügele“. Kõikide nende kommentaaride puhul oli minu jaoks hoolimata väidetust kahjurõõm siiski tuntav, sest mitte ükski inimene ei kirjelda endale meeldivat tegevust nii, et sellele järgneb mõni üdini negatiivne väljend nagu „praegu ei sügele“. Nendest väidetest, et reisitakse vaid piltide saamiseks, ei hakka üldse rääkimagi.

+12
-7
Please wait...

Postitas:
angie

Reisida ja elu nautida sisaldabki kahte erinevat erinevat tegevust, mis ei tähenda seda, et reisimine pole nautimine. Reisimine on lihtsalt üks elu nautimise osa muude nautimiste kõrval.

Ja mina mäletan oma reise küll, ka neid, mis 25 aastat tagasi toimunud. Vaatame mehega koos sageli reisipilte/videoklippe ja heietame mälestusi – nagu elaks uuesti kõike möödunut läbi. Aga me ei käi ka mingitel igavatel Türgi rannapuhkustel, vaid sageli on olnud tegu päris korralike seiklustega.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Aga me ei käi ka mingitel igavatel Türgi rannapuhkustel, vaid sageli on olnud tegu päris korralike seiklustega.

Selles lauses kumab läbi “kadakasakslust”. Ei ole need kadakasakslased kuhugi veel kadunud, näe kohtab neid perekooliski:)

+12
-8
Please wait...

Postitas:
Kaegu513

Meil on ka maja ja aed ja mets ümberringi, keedame moose, kompotte, varume maitse- ja teetaimi, korjame oma põõsad ja puud tühjaks, käime mustikal, pohlal ja seenil – aga ega me suve ajal reisigi

Meil on laias laastus sama. Oleme suured hoidistajad – kohe igal moel. Ravimtamedest suitsuvorstini, rääkimata seentest, sügavkülmavarudest ja kuivatatud õuntest. Mõni ütleks, et lausa prepperi moodi. Reisime üsna palju, oleneb võrdlussüsteemist. Päris kesksuvel eelistame olla Eestis, aga pigem kliima pärast, paljudes ideaalsetes reisikohtades on meile siis liiga palav. Eestis erinevaid kohti külastame nii kolm korda aastas. Koos teeme mõned kiired ringid Euroopa suurlinnades. Mina üksi käin ka, 3-4 päevastel linnareisidel välismaale. Koos teeme paar pikemat välisreisi aastas – 10-21 päeva, kuidas töö lubab. Mai esimeses osas või septembris või oktoobris tavaliselt. Ühesõnaga, kui koolivaheaega pole 🙂 – seda väldime sajaga.

Sel aastal, kui on plaan näiteks septembris minna kuskile, siis vat seened korjame enne ja pärast. Mõni mõis. Jääb kaks marjapõõsast korjamata – õudne õnnetus küll. Meil jääb mõnikord seitsmest viis korjamata, ikka on mahla vähemalt veebruarini.

Kes “teie”? Need 30-40 inimest, kes su lähimasse perekonda kuuluvad? Môni vast ikka vahel koju jääb, las too siis korjab endale natuke marju.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Punkar

Minul ei ole ka hoidistamine ja ravimtaimede korjamine kunagi ära jäänud seepärast, et ma neliteist päeva suvest oma aiast eemal viibin. Üsna umbrohtu jõuab aed vahel reisimiste käigus kasvada aga see on pseudoprobleem minu jaoks. Vahel tõesti puhastan seeni või marineerin kurke poole ööni, et saaks järgmisel päeval minna jälle rändama või kultuurielu nautima. Eks see olegi lihtsalt tahtmises kinni, mõneti rööprähklemine, aga minu meelest tasub ära, mõni teine teeb teise valiku ja see on ka täiesti ok.

+8
0
Please wait...

Postitas:
angie

Aga me ei käi ka mingitel igavatel Türgi rannapuhkustel, vaid sageli on olnud tegu päris korralike seiklustega.

Selles lauses kumab läbi “kadakasakslust”. Ei ole need kadakasakslased kuhugi veel kadunud, näe kohtab neid perekooliski:)

Kui ma pean oma reise põnevateks, siis ei tähenda see tingimata, et need on hirmus kallid. Kadakasakslus tähendab mammona ja seisusega eputamist.

Aga kui sa aru ei saanud, siis täpsustus oli mõeldud sellele halvustavale repliigile:

Seega ei kujuta väga ette, et ma 70-selt, pooleldi seniilsena, hakkaks meenutama mõnda Türgi rannapuhkust.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Mauno

Kui ma pean oma reise põnevateks, siis ei tähenda see tingimata, et need on hirmus kallid. Kadakasakslus tähendab mammona ja seisusega eputamist.

Aga kui sa aru ei saanud, siis täpsustus oli mõeldud sellele halvustavale repliigile:

Seega ei kujuta väga ette, et ma 70-selt, pooleldi seniilsena, hakkaks meenutama mõnda Türgi rannapuhkust.

Aga ka Türgi rannapuhkusest annab mälestusi koguda, ei pea ju 24/7 basseini ääres lamama. On palju variante minna ekskursioonidele, teha veesporti..

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Agathe

Kes “teie”? Need 30-40 inimest, kes su lähimasse perekonda kuuluvad? Môni vast ikka vahel koju jääb, las too siis korjab endale natuke marju.

Meie = selles kontekstis mina ja mu abikaasa. Praegu elame kahekesi.

Nendel teistel pereliikmetel on omad kodud 🙂 🙂 Nad ei ELA meil. Mis küsimus see on? 🙂

Kui sind nii väga painab minu laiendatud pere suurus, siis jah, 30-40 tuleb meil mehega kahe kindlasti lähisugulasi ja -hõimlasi ära, kellega suhtleme mitmeid kordi nädalas. Juba mu mehel on vendi ja õdesid (mõlemaid mitmuses), kel kõigil on abikaasad ja kamba peale kokku 7 last. Tihe läbikäimine eriti kolme paariga. Muidugi, mõne lapsega iganädalaselt ei suhtle. Nii et sealt tuleb 15 inimest ära. Mul endalgi on mõned vennad ja üks õde, oleme lähedased. Meil endilgi on lapsi…piisavalt, nad kõik on abielus, suhted laste abikaasadega on head ja tihedad, suhtlus perekonniti. Meil on veel (!) mõni ühik alla kümne lapselapse (aga peagi see ka täis ei saa), peamiselt külaskäijad ongi laste pered. Õed-vennad peredega ka ikka, aga harvem. Kord kuus pühapäevaks igaüks neist ehk umbes. Ma loodan, et suutsin veidi su uudishimu rahuldada. Tüütu, aga mis teha.

+1
-12
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Kui sul 70-selt luud-kondid valutavad, siis meenutad just mõnusat rannas veedetud aega, mitte vaevalisi kaljudel ronimisi vms riskiturismi.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
angie

Aga ka Türgi rannapuhkusest annab mälestusi koguda, ei pea ju 24/7 basseini ääres lamama. On palju variante minna ekskursioonidele, teha veesporti..

Annab küll, igaühele oma reisimise stiil. Minu jaoks on mõistetamatu väide, et reisil pole mõtet käia, sest reis niikuinii ununeb. No ei unune.

+4
0
Please wait...

Postitas:
angie

Kui sul 70-selt luud-kondid valutavad, siis meenutad just mõnusat rannas veedetud aega, mitte vaevalisi kaljudel ronimisi vms riskiturismi.

Sa ajad kaks kommnetaatorit segamini.

0
0
Please wait...

Postitas:
Katza

Mul on meeles, mis mulle 3-aastasena jõuludeks kingiti, ammugi tehtud 50-70 reisi.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 150 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed kes pidevalt ringi rändavad