Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed, kes pole veganid, on julmurid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 96 )

Teema: Inimesed, kes pole veganid, on julmurid

Postitas:
Kägu

Tänapäeval pole enam mitte ainsatki õigustust loomsete toodete tarbimisele.

1. Mõelge, kui teil oleks iga päev menstruatsioon. Seda täpselt muna ongi – kanade päevad;
2. Mõelge, kui te peaks terve elu rase olema. Seda täpselt lehmad ongi. Lehma organism toimib sarnaselt inimesele, selleks, et piima saada, on vaja pidev sündide tsükkel. Seejuures kui inimene annab piima oma lapsele, siis vasikas eraldatakse emast kohe pärast sündi, ikka selleks, et inimene saaks võõra lapse piima endale;
3. Mõelge, kui teid sunnitakse rohtude abil 2x paksemad olema ja seda juba beebieast, et siis poole aastaselt surra. Seejuures täpselt nii ongi, kanad kasvatatakse hormoonide abil ebaloomulikult suureks ja hukatakse juba imikueas.

Inimene, kui mõtlemisvõimeline olend, võiks ju teha elus valikuid, mis teisi elusolendeid ei kahjustaks. Me ei ela enam nõukaajas, kus taimseid valikuid polnud.

+9
-55
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ahah

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me ei ela enam nõukaajas, kus taimseid valikuid polnud.

“Ameeriklased, inglased, soomlased jne ju elavad nõukaajas”.

Aga üldiselt oled sa peast lolliks läinud. Tee oma valik ja ära seda teistele jutlusta.
Vastasel korral oled tavaline vaimne vägivaldur, kel meest pole, keda kodus saagida.
Miks sa tahad see vägivaldne olla?

+28
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Et kui ma mune ei tarbiks, hakkaksid kanad munema harvem või?

Ma saan maailma muuta paremaks paigaks, mitte tarbimist lõpetades vaid tehes paremaid valikuid. Ostes mune, piima ja liha mahefarmidest. Eelistades kodumaist (et toode ei peaks reisima teisest “maailma otsast” ja kasusaajaks on kohalik ärimees.

Ükski äärmus pole hea!

+35
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me ei ela enam nõukaajas, kus taimseid valikuid polnud.

“Ameeriklased, inglased, soomlased jne ju elavad nõukaajas”.

Aga üldiselt oled sa peast lolliks läinud. Tee oma valik ja ära seda teistele jutlusta.

Vastasel korral oled tavaline vaimne vägivaldur, kel meest pole, keda kodus saagida.

Miks sa tahad see vägivaldne olla?

Minu valik ongi tehtud, aga ma ei poolda ka teistele elusolenditele haiget tegemist. Võrdlen samasuguste julmuritega, kes kassi- ja koerapoegi merekooli saadavad.

Inimene on ikka kohutavas mugavustsoonis, lihahimu on suurem, kui empaatia elusolendite tunnete vastu.

+7
-23
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan maailma muuta paremaks paigaks, mitte tarbimist lõpetades vaid tehes paremaid valikuid. Ostes mune, piima ja liha mahefarmidest. Eelistades kodumaist (et toode ei peaks reisima teisest “maailma otsast” ja kasusaajaks on kohalik ärimees.

Ükski äärmus pole hea!

Kana muneb loomulikul teel kord kuus ühe muna, nii nagu menstruaaltsükkel toimib.

Ülejäänu on inimese sekkumine. Googelda veits.

+5
-27
Please wait...
Postitas:
Kägu

1. Mõelge, kui teil oleks iga päev menstruatsioon. Seda täpselt muna ongi – kanade päevad;

2. Mõelge, kui te peaks terve elu rase olema. Seda täpselt lehmad ongi. Lehma organism toimib sarnaselt inimesele, selleks, et piima saada, on vaja pidev sündide tsükkel. Seejuures kui inimene annab piima oma lapsele, siis vasikas eraldatakse emast kohe pärast sündi, ikka selleks, et inimene saaks võõra lapse piima endale;

3. Mõelge, kui teid sunnitakse rohtude abil 2x paksemad olema ja seda juba beebieast, et siis poole aastaselt surra. Seejuures täpselt nii ongi, kanad kasvatatakse hormoonide abil ebaloomulikult suureks ja hukatakse juba imikueas.

Inimene, kui mõtlemisvõimeline olend, võiks ju teha elus valikuid, mis teisi elusolendeid ei kahjustaks. Me ei ela enam nõukaajas, kus taimseid valikuid polnud.

Kas inimene kui mõtlemisvõimeline elusorganism on vahepeal muteerunud omnivoorist herbivooriks?
Ilmselt mitte.
Seega pole näha ka herbivoorse toitumisharjumuse tekkimist terve maailma elanikkonna seas.

PS. Vegnalus tähendab muuhulgas hoolimist ka keskkonnast (mis otseselt mõjutab kõiki elusorganisme). Ei näe, et veganite toitumisharjumused, mis nõuavad meie jaoks eksootiliste taimsete toiduainete transporti kaugelt Eestisse nüüd väga keskkonnasõbralik oleks.
Töödeldud vegan kräpp (vegan sink, vorst jne) ka muidugi väga ahvatlev oma “naturaalsete” koostisosade poolest.

+26
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mõelge, et te ümbritevad metsad raiutakse maha, sinna istutaks avokaadod, mida pritsitakse mürkidega, mis hävitab teie ja teie laste tervise.
Mõelge, et ühel päeval ei ole enam loomset sõnnikut ja te peate kõik need juurikad, puuviljad, marjad kasvatama kunstväetistega, mille tootmine saastab ümbruskonda
Mõelge, et ühel päeval ei peeta enam mesilasi, mesilaste arv katostroofiliselt langeb – siis hävib ka põllumajandus

Oi, siis on kõik pekkis tänu veganitele. Looduses peab valitsema tasakaal nagu ütles Sammalhabe.

+43
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu valik ongi tehtud, aga ma ei poolda ka teistele elusolenditele haiget tegemist. Võrdlen samasuguste julmuritega, kes kassi- ja koerapoegi merekooli saadavad.

Sinu valik on internetti saasta toota.

See on samasugune prügi nagu kilekott. Miks sa arvad, et seda on vaja teha? Miks sa reostad meie keskkonda, olles ise väidetavalt vegan.
Sa teed tõelistele veganitele häbi.
Miks?

+21
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul hakkas just häbi. Häbi selliste inimeste pärast nagu on teemaalgataja. Nii lolli juttu pole mu silmad veel lugenud.

+27
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma võin Sind ette hoiatada, kui grillima hakkan, saad enne muru ära niita ja kinni pista, soola võin ka pakkuda.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma võin Sind ette hoiatada, kui grillima hakkan, saad enne muru ära niita ja kinni pista, soola võin ka pakkuda.

12+
Kümnest võimalikust.

Ma tean kah ühte veganit, käib grillõhtutel, käib igal pool, lihtsalt liha ei söö.
Väga normaalne inimene on ja tema poolt on null propaganda.
Ainult vaikne eeskuju.

Aga see tegelane siin on küll pisut de…biilne lausa.
Kui Sal-Saller 100a tagasi noor ja punk veel oli, siis laulis, et “Täna ma tapsin kana…”
TA on midagi taolist, aga Sal-Salleriga võrreldes 100a maha jäänud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahsoo! Inimesed, kes ei toitu oma tööga ja oma kodumullas kasvatatud taimedest, on minu silmis ökojalajäljed kuubis. Mitu ringi sinu melon teeb lennukitega, enne kui sinuni jõuab? Melon on näide. Tervitan veganeid, kes üheksa kuud elavad kapsas-kartul-peet-porgand-sarapuupähkel. Kui keegi oskab, siis lisage meie maal aastaringselt säilivad ja kasutuselolevad veganvärgid.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui keegi oskab, siis lisage meie maal aastaringselt säilivad ja kasutuselolevad veganvärgid.

1. Boeing 747 – põletab tunnis 10 kuni 11 TONNI kütust.
Mis enamiku teadlaste arvates ei ole taastuv loodusvara. (vaieldav teema muidugi, sest teoreetiliselt oleks nafta jne fossiilkütused pidanud juba ammu maakeralt otsa saama)
Aga seda, et 11 tonni kütust võrdub 22000 pudelit 0,5L Eviani vett, veganid reeglina ei tea.
Nad ei tea ka seda, et lennuk Lõuna-Ameerikast lendab Euroopasse miinimum 7 tundi. Mille käigus see 11t korrutatakse seitsmega.
Mis on tegelikult täielik katastroof ja mõistlik ühiskond keelaks selle veganluse üldse ära.
Aga me ei saa, sest meil on inimõigused.

2. Maharaiutud vihmametsad.
Et veganitele üle maailma mingit jura kasvatada. Reaalne kahju planeedile.

3. List is open…

+24
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ükski äärmus pole hea!

Kana muneb loomulikul teel kord kuus ühe muna, nii nagu menstruaaltsükkel toimib.

Ülejäänu on inimese sekkumine. Googelda veits.

Sa oled kahjuks asjadest väga valesti aru saanud. Kanalised, ka metsikud, munevad hooajal iga päev ühe muna ja siis kui paras ports munetud(kui juhtub osa mune või terve pesatäis hukka saama, muneb uue), hakkab kanalise emaslind kurna hauduma. Arenema hakkavad munad edasi siis, kui emaslind neid hauduma asub. See tagab, et kõik tibud kurnas kooruvad mõne päeva jooksul ja saavad siis koos emaslinnuga toiduotsingutele minna. Põhimõtteliselt ka kodukanad munevad kurna kaupa, ainult et kui kanal puudub haudeinstinkt või pidevalt munad ära korjata, siis pikka vahet soodsatel keskkonnatingimustel pole. Ebaõnnestunud pesitsemise korral teeb enamus väiksemaid linde veel samal hooajal uue katse, mõned linnuliigid kasvatavad ka meie kliimas ühel hooajal mitu pesakonda üles, kui vaid pesitsustingimused ja toidubaas head on.

Kana munemise ja menstruatsiooni seostest olen varem ka siia kirjutanud, seepärast pikalt ei viitsi, aga kanal pole emakat, seega ei saa ta menstrueerida. Kanal on munasarjad nagu inimesel ja kui munarakk on valmis küpsenud, see vabaneb munasarjast (nimetatakse ovulatsiooniks). Edasi saab muna kana keha läbides munakatted peale ja väljub. Kui kanakarjas on ka kukk ja see on viljakas ja võimeline kanaga paarituma (minul on pisitilluke kukk, kes enamuse tõugude kanasid viljastada ei suuda), siis viljastumine toimub vahetult pärastmunaraku vabanemist munasarjast ja enne munakatete peale saamist. Kui kukke ei ole, on munad kõik viljastamata.

Eestis kanasid hormonaalselt minuteada ei töödelda ja antibiootikume broilerite kasvatamisel ei kasutata. Eestis ei kärbita ka kanadel nokki (loodan, et see saab ka mujal keelustatud, sest see on rõve ja ebavajalik). Broilerkrossid on sellise ebanormaalse lihasmassiga ja kiire kasvuga pika aretustöö tulemusena. Kes endal üle talve neid kasvatanud on, on rääkinud, et aastased pidid nii 5 kg ringis kaaluma. Neil on võime end ka sõna otseses mõttes lõhki süüa, kuigi seda vist tuleb harva ette, aga nende toiduhulka tuleb tõepoolest piirata. On ka vanu lihakanatõuge ja liha-muna tõuge, kel on suur mass. Endalgi olnud mõned selliste tõugude esindajad. Nemadki on täiskasvanuna 3-4 kg rasked (kanad, kuked veel suuremad), kuid nad on proportsionaalsed ega söö end haigeks.

Veised ja teised sõralised ongi ka looduses igal aastal tiined, tegelikult on igal aastal tiined väga-väga paljud loomaliigid. Mõned ka mitmeid kordi aastas (näiteks hiired, rotid).

Nii et kahjuks pole ükski su väide pädev. Tunnen mitmeid vegetaarlasi, võibolla mõni neist on ka päris vegan, aga nemad selliste rumalustega ei hiilga. Teed veganitele häbi. Või oligi see su eesmärk?
Minul pole selle vastu midagi, kui keegi eetilistel või religioossetel kaalutlustel vegan on. Aga arvestama peab, et toidust ta kõiki vajalikke toitaineid ja vajalikes kogustes kätte ei saa, seega on tarvis toidulisandeid tarbida ja regulaarselt vereproovidega tervist kontrollida. Looduskaitselistel eesmärkidel veganlus on rumalus. Jah, loomalihast võib loobuda ja võiks eelistada looduslähedaselt peetud loomade-lindude saadusi, kuid toitumisega keskkonda hoida saab siiski hoolikalt koduümbruses toodetud toitu tarbides, mitte veganina. Eestis sel eesmärgil vegan olla on väga niru, tasub siis juba Indiasse kolida ja seal kohalikku tarbida. Aga toidulisanditest ei pääse sealgi.

+29
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

how to spot a vegan? they let you know.
loomne toit on mõnus.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kanad hukatakse imikueas???
-Istub ja püüab piima imevat kana ette kujutada-

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kanakasvatajale aitäh kogu info eest, väga põnev oli lugeda.

Ma olen olnud ühel töövestlusel, kus kandidaadilt küsiti, et kas ta sooviks ise ka enda kohta midagi öelda, millest me pole rääkinud. Tema vastas seepeale: ma olen vegan. Okei. Ei olnud mingi söögikohaga tegu, kus see võiks ehk mingit rolli mängida, tavaline kontoritöö.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ma selle infoga teen siis nüüd, teemaalgataja?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vaid väga sügavalt usklik inimene suudab kõike uskuda

Seejuures täpselt nii ongi, kanad kasvatatakse hormoonide abil ebaloomulikult suureks ja hukatakse juba imikueas.
Seda täpselt muna ongi – kanade päevad;
Seda täpselt lehmad ongi – terve elu rasedad

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul hakkas just häbi. Häbi selliste inimeste pärast nagu on teemaalgataja. Nii lolli juttu pole mu silmad veel lugenud.

miks sa siis ei vabanda

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

how to spot a vegan? they let you know.

Nii on.
Aga miks see nii on?

Sest pärisveganit sa ei spotti mitte kuidagi….Pead talle liha valmis tegema ja siis tagasihoidlikult ja viisakalt ta keeldub sellest.

Ja alul ei saa sa selleski aru, vblla lihtsalt on inimesel kõht täis.
Pärast mitmendat mittelihasöömist teed järelduse.
Et on vegan.
Või siis küsid ja saad teada, et ta lihtsalt ei taha liha süüa.
No väga normaalne, ma leian.

Aga need karjuvad debiilid ei ole mitte veganid vaid usuhullud.
Homme nad usuvad midagi muud.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aktsepteerin inimeste teadlikke valikuid – näiteks vaktsineerimisvastasust, kui inimene on meditsiinilise haridusega, artiklid ja teadustööd läbi lugenud ja teeb teadliku otsuse mitte vaktsineerida. Samuti teadlikke veganeid – kes on endale selgeks teinud, miks nad veganid on, mida nad peavad sööma, et oma ained kätte saada jne.
Aga rumalad ja sellega veel kiitlevaid inimesed mulle ei meeldi. Kana menstruatsioon, no tõepoolest.. Kes vähegi talus või kuskilgi käinud on, kus kanu peetakse, teab väga hästi, et pole olemas kana, kes kord kuus muneks. No kui loll võib ikka olla…
Ja muide, inimesed on ka enamuse oma eksisteerimise ajast kogu fertiilse ea olnud rasedad või imetanud – alles sada aastat on meil mingisugune rasestumise piiramine. Enne seda olid naised KOGU fertiilse ea rasedad või imetasid.
Kui inimesed siin küsivad lihtsat esimese klassi eesti keele või kolmanda klassi matemaatikaülesannet, aitan alati rõõmuga. Aga kui loll kiitleb oma lollusega ja süüdistab targemaid ei tea milles, siis küll ärritun.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, teemaalgatajal on õigus.

Kohe lähen kanade ette põlvitama ja andeks paluma.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seejuures täpselt nii ongi, kanad kasvatatakse hormoonide abil ebaloomulikult suureks ja hukatakse juba imikueas.

Seda täpselt muna ongi – kanade päevad;

Seda täpselt lehmad ongi – terve elu rasedad

Tegelt on see termin küll tiinus, mis loomade kohta käib. A v-o sa tõesti tead ka mõnda rasedat lehma…

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keegi oskab, siis lisage meie maal aastaringselt säilivad ja kasutuselolevad veganvärgid.

1. Boeing 747 – põletab tunnis 10 kuni 11 TONNI kütust.

Mis enamiku teadlaste arvates ei ole taastuv loodusvara. (vaieldav teema muidugi, sest teoreetiliselt oleks nafta jne fossiilkütused pidanud juba ammu maakeralt otsa saama)

Aga seda, et 11 tonni kütust võrdub 22000 pudelit 0,5L Eviani vett, veganid reeglina ei tea.

Nad ei tea ka seda, et lennuk Lõuna-Ameerikast lendab Euroopasse miinimum 7 tundi. Mille käigus see 11t korrutatakse seitsmega.

Mis on tegelikult täielik katastroof ja mõistlik ühiskond keelaks selle veganluse üldse ära.

Aga me ei saa, sest meil on inimõigused.

2. Maharaiutud vihmametsad.

Et veganitele üle maailma mingit jura kasvatada. Reaalne kahju planeedile.

3. List is open…

Ja loomasööt on puhtalt kodumaine ning selle tarvis vihmametsi maha ei raiuta? Uudiseks sulle ja sinu pimedatele kaasvõitlejatele, looma kasvatamiseks kulub ikka väga palju rohkem energiat ja puhast joogivett kui seda kulub taimse toidu kasvatamiseks.

Ma pole vegan ega plaanigi hakata veganiks, aga sellist laadi väited ei tee nüüd küll ühelegi veganvastasuse võistlejale au vaid pigem paneb piinlikult pead raputama kõik temaga kaasvõitlejad.

+1
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna sa jõuad staadiumi kus ka taimi süüa pole enam õige, sest ka taimede tapmine on julm? Kas sul on siis raske mõista, et elul ei olegi mingit mõtet peale elamise? Suremine on ainult väike funktsioon ja loomade jaoks on elu tegelikult veel julmem elu kui meil. Näiteks linnud viskavad oma pojad ise pesast välja kui neid saab liiga palju. Toitu ei jagu. Looduses nõrgad alati surevad ära, nõrgad loomad surevad, nõrgad inimesed surevad. Inimesed kes jooksevad ajus kokku, surevad ära või teevad enesetapu. Elu viivad edasi tugevad, kes tahavad jääda ellu. Kui sa ei taha elada, siis sa ei taha. Kui inimesed ei sööks loomi, siis loomad sööks meid ära, mis mõte siis evolutsioonil oli?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuigi argumendid võivad olla valed -ei hakka neid rohkem välja tooma, kõik eelnev ongi kriitika teemaaalgataja aadressil -, on tal põhimõtteliselt õigus. Loomatööstus on ülim jubedus, loomade/lindude koonduslaagrid väljakannatamatud oma julmuse poolest. Ma ei räägi talutoodangust, enese ja oma kogukonna tarbeks, vaid just tööstuslik loomakasvatus. Kes vastupidist väidab, ongi julmur. NIng see on selge, et liigne lihasöömine kahjustab tervist.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uudiseks sulle ja sinu pimedatele kaasvõitlejatele, looma kasvatamiseks kulub ikka väga palju rohkem energiat ja puhast joogivett kui seda kulub taimse toidu kasvatamiseks.

Sa ei saanud aru.

11 tonni samuti ilmselt ei jõudnud sinu teadvusesse.
Kui palju see ikka on. See on päris palju. Lennuki tiivad on seda bensiini üsna täis.
Aga ok, ma seda ei lootnudki, sa oled perekoolikast vaidleja vegan.

Aga mis joogiveesse puutub, siis sellega on küll nii, et me joome selle ära, siis pissime või higistame välja ja see on taas ringluses.
Kas sa tahad nafta kohta sama väita?

Huviga kuulaks…

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuigi argumendid võivad olla valed -ei hakka neid rohkem välja tooma, kõik eelnev ongi kriitika teemaaalgataja aadressil -, on tal põhimõtteliselt õigus. Loomatööstus on ülim jubedus, loomade/lindude koonduslaagrid väljakannatamatud oma julmuse poolest. Ma ei räägi talutoodangust, enese ja oma kogukonna tarbeks, vaid just tööstuslik loomakasvatus. Kes vastupidist väidab, ongi julmur. NIng see on selge, et liigne lihasöömine kahjustab tervist.

Tegelikult ju inimesed vajavad loomseid valke. On olemas massiliselt inimesi kes usuvad mingeid teenäitajaid/gurusid/suunamudijaid, kes ise salaja liha endale sisse ajavad. Lõpuks saavad kõik need veganid petta. Üks guru soovitas kõigil oma sekti liikmetel mürki juua, sest kohe pidi tulema maailma lõpp. 300 inimest tappis end ära. Kõigepealt mürgitati ära lapsed ja siis vanematel ei jäänud ka muud üle kui end ka ära mürgitada, sest see õudus mida nad tegid, nad ei suutnud enam sellega elada. Loll on see inimene, kes jookseb kaasa teiste ideega ja tal puudub oma mõtlemine.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 96 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed, kes pole veganid, on julmurid