Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed, kes pole veganid, on julmurid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )

Teema: Inimesed, kes pole veganid, on julmurid

Postitas:
Kägu

Mõned räägivad sedagi, et ka taimed tunnevad valu, nii et mine sa võta kinni. Tuleb vist söömine üldse maha jätta.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsin veel – mis on see kodumaa mullas ja puus kasvatatud taim, mida eestlasest vegan 12 kuud järjest sööb? Kanade menstrueerimine ja lehmade tiinus ei huvita.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küsin veel – mis on see kodumaa mullas ja puus kasvatatud taim, mida eestlasest vegan 12 kuud järjest sööb? Kanade menstrueerimine ja lehmade tiinus ei huvita.

No ei olegi. Süüakse seda mis kasvab teisel pool planeeti, tegelikult vegan hävitab loodust, sest toidu siia tirimine on väga keskkonda reostav. Suur konteiner laev kulutab ühes tunnis 15 tonni masuuti, üks kaubalaev tossutab oma reisiga sama palju kui 100 000 autot. Vegan nii kaugele ei mõtle, tema mõtleb ainult sellele kanakesele kes on ehtne dinosauruse järeltulija, sõrmeotsa suuruse ajuga ja kana nokib kõik teod ja tegelased endale sisse. Kui kana oleks suur nagu maja, siis sööks ta inimesed ka ära.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Taimekasvatus tapab ja sandistab meeletul hulgal loomi, kas see pole julm? Naaber, kes ei söö põhimõtteliselt kedagi, kellel on ema, paneb oma aias rahumeeli mürki muttidele, siilidele, hiirtele. Mürgitamine on tapmine eriti piinaval moel. Põllutöömasinad lõikavad jalad alt lindudel jne.
Asendage jah piim soja-, mandli- ja mis iganes piimaga. Nende taimede kasvatamiseks võetakse maha tohutul hulgal metsa, surma saavad kõik loomad. Lisaks tapab meeletul hulgal loomi otseselt ja kaudselt transport. Meie kliimas on pea võimatu vaid kodumaiseid taimi tarbida.
Inimeste toitumisharjumused on välja kujunenud aastatuhandete jooksul – mida külmem kliima, seda rohkem loomseid toiduaineid.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuigi argumendid võivad olla valed -ei hakka neid rohkem välja tooma, kõik eelnev ongi kriitika teemaaalgataja aadressil -, on tal põhimõtteliselt õigus. Loomatööstus on ülim jubedus, loomade/lindude koonduslaagrid väljakannatamatud oma julmuse poolest. Ma ei räägi talutoodangust, enese ja oma kogukonna tarbeks, vaid just tööstuslik loomakasvatus. Kes vastupidist väidab, ongi julmur. NIng see on selge, et liigne lihasöömine kahjustab tervist.

Täpselt samuti kahjustab tervist liigne taimesöömine – friikartulid, makaronid, sai on puhtalt taimetoit.
Tervislik on tasakaalustatud kodumaine segatoit.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei ole ise vegan, aga mõned siinsed argumendid on üsna rumalad.
a) väga suur osa taimedest läheb söögiks loomadele, sh “bensiini täis tiibadega lennukitega” toodud soja jm.
b) kui taimed tunneksid valu, olekski neile mõeldes kenam süüa ise ainult taimi, sest, nagu öeldud, suurem osa taimi läheb söögiks loomadele ja loomi süües “teeksid valu” palju rohkematele taimedele kui süües ainult taimi
c) ega veganid ainukesena meloneid ja avokaadosid söö, miski 98% inimestest on segatoidulised, kelle toidulauale need “teisest maailma otsast” toodud asjad jõuavad

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uudiseks sulle ja sinu pimedatele kaasvõitlejatele, looma kasvatamiseks kulub ikka väga palju rohkem energiat ja puhast joogivett kui seda kulub taimse toidu kasvatamiseks.

Sa ei saanud aru.

11 tonni samuti ilmselt ei jõudnud sinu teadvusesse.

Kui palju see ikka on. See on päris palju. Lennuki tiivad on seda bensiini üsna täis.

Aga ok, ma seda ei lootnudki, sa oled perekoolikast vaidleja vegan.

Aga mis joogiveesse puutub, siis sellega on küll nii, et me joome selle ära, siis pissime või higistame välja ja see on taas ringluses.

Kas sa tahad nafta kohta sama väita?

Huviga kuulaks…

Nagu lambaga räägiks.

1. Loom vajab kasvamiseks ja elus püsimiseks süüa ja juua.
2.Seda loomasööta ei kasvatata Eestis vaid ka seal kaugel ookeani taga.
3. Lennukikütust kulub selleks sama palju.
4. Kuna loomakasvatuseks kulub loomasööta ja vett rohkem kui taimse toidu kasvatamiseks, siisbkokkuvlttes on loomakasvatus palju kulukam kui taimekasvatus.
4. Oma eelmises postituses kirjutasin ka, et minu puhul pole tegemist vegan iga, aga oma suures lambapimeduses ei ole sa võimeline selgelt lugema ega teksti mõistma.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nagu lambaga räägiks.
4. Kuna loomakasvatuseks kulub loomasööta ja vett rohkem kui taimse toidu kasvatamiseks, siisbkokkuvlttes on loomakasvatus palju kulukam kui taimekasvatus.

Mulle hakkab tekkima tunne, et sa oledki lammas.

Sest mõtlev inimene ei usuks seda veganite ila, et L-Ameerikast tuuakse meie sigadele ja lehmadele tonnide viisi sööki kohale ja siis piimaliiter maksab poes 69 senti ja sealiha 4€/kg.

P.S. Palun kõikide lammaste eest vabandust. Sest sinuga lammast võrreldes ma solvasin lammast.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aktsepteerin inimeste teadlikke valikuid – näiteks vaktsineerimisvastasust, kui inimene on meditsiinilise haridusega, artiklid ja teadustööd läbi lugenud ja teeb teadliku otsuse mitte vaktsineerida. Samuti teadlikke veganeid – kes on endale selgeks teinud, miks nad veganid on, mida nad peavad sööma, et oma ained kätte saada jne.

kui inimene on erialase haridusega ja tõepoolest allikakriitiliselt artiklid ja teadustööd läbi lugenud, siis ta ilmselt ei oleks vegan ja vaktsineeriks ennast. aktspeteerida saab muidugi igasuguseid inimesi ja on ka väga toredaid inimesi, kes on veganid ja/või vaktsineerimisvastased…

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nagu lambaga räägiks.

Mulle hakkab tekkima tunne, et sa oledki lammas.

Sest mõtlev inimene ei usuks seda veganite ila, et L-Ameerikast tuuakse meie sigadele ja lehmadele tonnide viisi sööki kohale ja siis piimaliiter maksab poes 69 senti ja sealiha 4€/kg.

P.S. Palun kõikide lammaste eest vabandust. Sest sinuga lammast võrreldes ma solvasin lammast.

Mää.

Vaata see, mida sa usud või mitte, ei puutu siin absoluutselt teemasse. Loogiliselt mõtlev inimene saaks aru, neist asjadest, milleni sinu mõistus ei küündi.

Mää.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaesed taimed….

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahju, et neid provoteemasid teeb erakordselt juhm inimene, kes ei taipa, et pole ühtki õigustust tarbida ka ühtki imporditud taimset saadust, nt kohvi ja teed, rääkimata kodumasinatest ja autodest – inimene ei vaja neid mitte kuidagi.
Igasugune tootmine kahjustab igasugust eluslooodust, sh ka faunat.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas te olete arvestanud et lennukite hooldus toimub Eestis, sh sulgimisprerioodil

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kes elus kordki vikatiga heina niitnud, tunneb konna häda

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga muidu sorry, veganid, teil on küll häid pointe, aga see maailmapilt on liiga sinisilmne. Ostan ise töötlemata toite. Liha ja kala tarbin väga harva, piima üldse mitte, aga muna küll. Saan kõik oma vajalikud ained kätte ja midagi juurde tarbima ei pea. Mingid vorstid, pihvid või viinerid isegi ei maitse mulle, minu poolest võiks sellised tooted üldse olemata olla. Milleks neid vaja on? Piimatoodete lett on ka täis igasugust pahna, mis lihtsalt maitseb inimestele ja muud eesmärki polegi. Magusate piimatoodete sorte on ebanormaalselt palju. Ilmselgelt pole see meie ellujäämiseks vajalik toit, kõik on rajatud lihtsalt egoistliku naudingu saamiseks.
Tööstuse loomade tingimused peaks ka olema palju paremad, et nendega ei käidaks ümber nagu suvaliste masinatega, mis inimese vajadusi rahuldavad. Nad on siiski elusolendid.

Mitte ainult piimatoodete lett, vaid terve pood on “täis igasugust pahna, mis lihtsalt maitseb inimestele”. Mis seal siis halba on? Ja maitsebki inimestele. Sa ei osta kunagi midagi sellist, mis sulle lihtsalt maitseb?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga muidu sorry, veganid, teil on küll häid pointe, aga see maailmapilt on liiga sinisilmne. Ostan ise töötlemata toite. Liha ja kala tarbin väga harva, piima üldse mitte, aga muna küll. Saan kõik oma vajalikud ained kätte ja midagi juurde tarbima ei pea. Mingid vorstid, pihvid või viinerid isegi ei maitse mulle, minu poolest võiks sellised tooted üldse olemata olla. Milleks neid vaja on? Piimatoodete lett on ka täis igasugust pahna, mis lihtsalt maitseb inimestele ja muud eesmärki polegi. Magusate piimatoodete sorte on ebanormaalselt palju. Ilmselgelt pole see meie ellujäämiseks vajalik toit, kõik on rajatud lihtsalt egoistliku naudingu saamiseks.

Tööstuse loomade tingimused peaks ka olema palju paremad, et nendega ei käidaks ümber nagu suvaliste masinatega, mis inimese vajadusi rahuldavad. Nad on siiski elusolendid.

Mitte ainult piimatoodete lett, vaid terve pood on “täis igasugust pahna, mis lihtsalt maitseb inimestele”. Mis seal siis halba on? Ja maitsebki inimestele. Sa ei osta kunagi midagi sellist, mis sulle lihtsalt maitseb?

No siin käib jutt loomade ekspluateerimisest, seega ka on ka näited otseselt just liha- ja piimatoodete vallas. Küsimus on ju selles, kuidas teha paremini ja kas parim variant on siis veganlus. Need naudingud tulevad teise elusolendi kannatuste arvelt ja paljud ju tahaks seda vähendada. Meil on poes suurel hulgal ebavajalikke loomseid tooted, mis võiks vabalt olemata olla. Me saaksime ilma hakkama. Mul on muidugi lihtne rääkida (ja see on ka vastus su küsimusele), sest ma tõesti valmistan oma snäkid ja maiustused ise. Nagu ma kirjutasin, siis piimatooteid ma ei tarbi ja ainuüksi see seab juba suured piirangud poest asjade ostmisele. Lisaks väldin liigset suhkrut sisaldavaid tooteid. Lihtsam on vastavalt oma maitsele ise valmistada.

Kui sa valmistad kõike ise, siis on sul lihtsalt palju vaba aega. Kui sa oleks näiteks autojuht, siis sul poleks selleks mingit aega. Teiseks inimesed tahavad vaheldust, seepärast poed on täis palju erinevat kaupa mis sisult on ikkagi üks ja sama. Jope on jope, mis siis et 20 erinevat värvi ja tegumoodi. Veneajal oli ainult üks jope müügis ja ka ei meeldinud inimestele selline elu.

Tänane veganlus saab baseeruda ainult heaoluühiskonnale. Eestis pole talvel üldse midagi rohelist võtta. Ilma nende mujalt toodud kurkide, tomatite, isegi kapsaste puudumisel oleks meie pood nagu nõukaajal. Kartul, porgand, sibul, kaalikas jne. Väga vaene oleks.

Veganlusel pole ka sellest mingit mõtet, kuna inimeseorganism suudab ainult loomsest toidust palju ühendeid kätte saada. Elada veganina võid lõpuks vajalike ainete puudusel raske haiguse saada. Tänane elu on pigem ületarbimine, paljud kes end veganiks peavad on nii paksud. Kõike söövad koos suhkruga? Aga arusaadav ka, tänases maailmas on vaja maandada stressi ja selleks peab tarbima, midagi uut proovima. Kui süüa kõike nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vaja, siis kulub toidule metsikult vähe raha.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis ei kasvatata loomasööta? Mis pagana lolli juttu Sa ajad.
Teine tarkur teatab, et kana muneks muidu kuus ainult ühe muna, kui inimene ei sekkuks.
MILLISED teadmised ikka 😀

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kana muneb loomulikul teel kord kuus ühe muna, nii nagu menstruaaltsükkel toimib.

Ülejäänu on inimese sekkumine. Googelda veits.

Google abil võib muidugi mida iganes leida aga see, kes väidab, et inimene kanast munad igapäevaselt “välja pigistab”, on pea peale kukkunud või seeni söönud.
Minu lapsepõlves olid maal kanad täiesti vabalt õue peal ringi lippamas ja iga jumala päev oli neil suur tung pesale pääseda, et oma muna muneda, seejärel oma kanatoimetusi rõõmalt edasi toimetada. Keegi ei sekkunud.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui 4h päevas on palju vaba aega, ju siis on. Selle jooksul pean ma jõudma ka kooliasju õppida ja eksamiteks valmistuda. Sel ajal, kui mina töölt tulen, normaalsed inimesed juba magavad. Kõik on ainult oma tahtmises ja mugavustsoonist välja tulemises kinni. Ma lihtsalt pakkusin oma variandi, mis on minu meelest parem kui ületarbimine või veganlus.

Minu meelest istud sa terve elu perekoolis

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunnen, et pean maainimesena seda väidet kommenteerima. Jah, ka näiteks kanadele on võimalik sojat sisaldavat toitu osta, kuid Eestis on viimasel aastal palju pingutatud selle nimel, et kodumaisel toorainel põhineva söödaga farme varustada. Hinnavahe ainult Eestimaist toorainet (ja loomulikult siin toodetud) kanasööda ja soja sisaldava sööda vahel on juba nii olematu, et ilmselt ka need, kes pole põhimõtteliselt GMO toorme ja välismaise sööda vastased, eelistavad seda. Lisaks on see soja vaid üks suhteliselt madala osakaaluga komponent söötades, valdava osa moodusab Eestis kasvatatud teravili ning silo ei hakka keegi tuhandetele Eesti lehmadele kaugelt maalt tooma. See toodetakse ikka siinsamas Eestis, kodumaisest heinast. Ka Läänemerest pärit väikesest kalast tehakse loomasööta ja kalakasvanduste kalade sööta.
Sojat keegi loomasöödaks lennukitega nagunii ei transpordi, kuid see on tõsi, et ka maismaad pidi või laevadega transport on keskkonnale koormav. Lisaks on suured sojapõllud üsna keskkonnavaenulikud ka seal, kus soja kasvatatakse. USAs on valdav osa sojast GMO ja ka mujal on just soja sageli GMO. GMO ei ole küll põhimõtteliselt paha (nagu nuga pole iseenesest halb), aga paraku on praegused GMO-põllukultuurid aretatud selle mõttega, et saaks rohkem mürgitada. Mitte-GMO kultuurid ei kannatagi sellist mürgi kogust välja. Aga aja jooksul, muudkui mürgitades, sisuliselt aretatakse mürkitaluvaid umbrohtusid (väga tugev suunatud evolutsiooniline valik). Siiski on Eestis soja asemel loomasöödas järjest enam kodumaine raps ning vilja on Eestis alati nii palju toodetud, et jätkub ka ekspordiks. Ka kodumaisest heinast on alati jagunud.

Keskkonnast ja eriti loomadest-lindudest hooliv inimene peaks lisaks ka palmiõli ja mandlipiima vältima. Õlipalmi- ja mandliistandused on tohutud monokultuurid, mille rajamisel kunagi mitmekesised (ja praegu väga ohustatud) elupaigatüübid lihtsalt hävitatakse, loomulikult koos kõige sealse elustikuga. Monokulutuursed, intensiivselt majandatavad õlipalmi- ja mandliistandused ise aga suudavad vaid väga vähestele organismidele elupaika pakkuda.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänapäeval pole enam mitte ainsatki õigustust loomsete toodete tarbimisele.

1. Mõelge, kui teil oleks iga päev menstruatsioon. Seda täpselt muna ongi – kanade päevad;

2. Mõelge, kui te peaks terve elu rase olema. Seda täpselt lehmad ongi. Lehma organism toimib sarnaselt inimesele, selleks, et piima saada, on vaja pidev sündide tsükkel. Seejuures kui inimene annab piima oma lapsele, siis vasikas eraldatakse emast kohe pärast sündi, ikka selleks, et inimene saaks võõra lapse piima endale;

3. Mõelge, kui teid sunnitakse rohtude abil 2x paksemad olema ja seda juba beebieast, et siis poole aastaselt surra. Seejuures täpselt nii ongi, kanad kasvatatakse hormoonide abil ebaloomulikult suureks ja hukatakse juba imikueas.

Inimene, kui mõtlemisvõimeline olend, võiks ju teha elus valikuid, mis teisi elusolendeid ei kahjustaks. Me ei ela enam nõukaajas, kus taimseid valikuid polnud.

Kuidas saab selline rumal inimene, nagu sina, üldse eksisteerida?

Ära üldista.

Võta oma leheräbal ja mine näri seda kuskil mujal.

Ja oioioi, kas see on nüüd rassism ja sallimatus lihasööjate vastu? Sellest tuleb kindlasti kuhugi teada anda!

Käed eemale, sa arimata ing, kust me veel teada saaksime, et kasvatada tuleb ainult neitsist lehmi (mingi eelmine tema) lemmikloomana, kes ei tohi kunagi rasestuda ja linnubeebidest!!

Mulle võiks veel lahti seletada seda, et kui mu neitsist lehmale ligineb suur must pull innaajal, ja ma ta kaikaga minema ajan, kas saan siis rassismisüüdistuse kaela?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
serjoooosa

Ma liiga vaene veganluse jaoks.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Neid eelnevaid kommentaare ei viitsi isegi lugeda, need on alati ühed ja samad silmakirjalikud õigustamised. Jah, teemaalgatuses toodud väited on õiged. Kui tahta olla võimalikult eetiline ja mitte silmakirjateener, siis tuleks olla vegan. Ka tervisele kasulikum. Mina ise söön loomset ka, kuigi taimetoit maitseb rohkem. Teadvustan endale, et toetan sellega julmust, aga olen lihtsalt mugav ja allun vanadele harjumustele. Kui tuleb isu mingi vana lapsepõlvelemmiku järele, siis seda teen ja söön.

Inimesed võikski lihtsalt tunnistada endale, et liha ei saa mitte kunagi olla eetiline ja süüa seda vähem. Sama ka piimaga. Ei pea hakkama kohe end õigustama ja mingitest maheloomadest rääkima. Vähem loomset on ka tervislik ning tegelikult ei peaks ükski inimene sööma igapäevaselt loomset, see on toitumissoovitustega vastuolus ja need on meil isegi liberaalsed.

+5
-15
Please wait...

Postitas:
amatoor

Ma olen ilmselt selles 2 aastat vanas teemas vastanud, aga võiks teada, millised ökoloogilised tagajärjed on avokaadode, mandlite jms massilisel tarvitamisel, lisaks veetakse neid tankeritega, mis kasutavad naftat ehk taastumata loodusvara.  Eestis kasvatatud juurikate, puuviljadega ja seemnetega vegan ära ei ela. Mõistlik inimene, kes mõtleb ka tulevaste põlvede peale, sööb seda, mis kasvab, toodetakse või püütakse veekogust tema kodu lähedal. Lehmapiima ostmine on oluliselt säästlikum, loodussõbralikum, kui mandlipiima.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kaegu508

Kui tahta olla võimalikult eetiline ja mitte silmakirjateener, siis tuleks olla vegan. Ka tervisele kasulikum. Mina ise söön loomset ka, kuigi taimetoit maitseb rohkem. Teadvustan endale, et toetan sellega julmust, aga olen lihtsalt mugav ja allun vanadele harjumustele. Kui tuleb isu mingi vana lapsepõlvelemmiku järele, siis seda teen ja söön.

Siis peaksid endale teadvustama, et ka taimse söömine on sama julm. Ainult, et kuna oleme taimedest piisavalt erinevad, ei suuda enamus meist taimede ja nende tunnetega samaväärselt samastuda nagu loomade omaga. Kas oled näinud, kuidas taimeke seemnest kasvades püüdlikult oma juuri laiali ajab? Tead, et puud suhtlevad omavahel maapinnas oleva seeneniidistiku kaudu ja annavad edasi signaale sellest kui keegi näiteks saega mõne puu kallale läheb? Taimed n täpselt sama elusad kui loomad ja nende söömine on täpselt sama julm. Pisut vähem julm on ehk viljade söömine, kuna neid loovutavad taimed vabatahtlikult.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Agathe

Kana muneb loomulikul teel kord kuus ja ühe muna? Njaaaa. Ma enne arvasin veganitest paremini, endagi lastest üks vegan. Ja veel üks taime-kalatoitlane.

Kuigi ka see tädi on mul teravalt silme ees, kes mõne nädalaga tegi kannapöörde lihasööjast, kelle käes kuketapp oli käkitegu, veganiks ja ei suutnud ilma ohjeldamatut jälkust tundmata ja nutuhoogu saamata isegi külla tulla, kui esikus kellegi täisnahast kingi nägi.
Ja seda veganist vanameest tean ka, kes valib kogu oma taimetoidu selle järgi, et maitseks võimalikult nagu liha. “Jube hea, täitsa nagu suitsukoot”, “Ah, kuis kere hele, ei tea, kui lihamaitseainet panna, kas saab need porgandikotletid maitsema nagu päris kotletid?”.
Ja seda onukest tean ka, kes töökoha sööklas sööjate lauast möödudes, kui vähegi viitsis, ütles igaühele, kes parasjagu praadi sõi: “Laibaõgija!”.
Ja mäletan ka seda inimesemoodi asja, kes sügaval nõukogude ajal samuti töökoha puhvetis, ainult et teises kohas, tavatses demonstratiivselt käe eest oma pükstesse ajada, seal natuke ringi sobrada ja siis näpu mõne liha sööva inimese prae sisse torgata. No et võitleb nagu loomade õiguste eest ja lihasöömise vastu vat selliste vahenditega.
No ja muidugi meenub üks vananev vegan-neiu, kes kurtis kunagi, et miks ta peab mööduma liha- ja kalaletist, selleks, et suures poes jõuda mineraalveeni. Tülgastav. Kohutav. Ja ise pidas taksikoera, keda ta paaritas nagu jaksas ja siis lasi lihtsalt jooksuajal kesklinnas tänavatele lahti, kui ei jaksanud. Sest kutsakene tahab ju emarõõme maitsta ning inimesed tahavad ju väikeseid kutsakesi. Nii umbes 8-12 korda koera elu jooksul. Ka siis, kui koer juba jalgu järel vedas pidevast kurnatusest ja esimene kord alla 10 kuu vanuselt. Loomade õigused.
Ja kas ma ikka olen maininud seda loodus- ja metsakaitsjaks ja veganiks hakanud naist, kes jumaldab suuri autosid, veel 3-4 aastat tagasi sõitis Hummeriga, nüüd on mingi hiiglaslik kastiga Toyota kolakas ja ta käib sellega ka 350 meetri kaugusele poodi ja tööle muidugi ka. Või no paremal päeval põristab ühega oma motikatest. Elades väiksemas linnas, ehk max 1 km töökohast. No ja puhkused pärast väsitavat metsakaitsmist olgu ikka vähemalt teisel pool maakera, kuhu on maksimaalselt kaua lennukiga lennata.

Tead, TA ja sarnased, olge aga vegan edasi, aga katsuge teha pööre ja saada ka inimeseks.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Kui tahta olla võimalikult eetiline ja mitte silmakirjateener, siis tuleks olla vegan. Ka tervisele kasulikum. Mina ise söön loomset ka, kuigi taimetoit maitseb rohkem. Teadvustan endale, et toetan sellega julmust, aga olen lihtsalt mugav ja allun vanadele harjumustele. Kui tuleb isu mingi vana lapsepõlvelemmiku järele, siis seda teen ja söön.

Siis peaksid endale teadvustama, et ka taimse söömine on sama julm. Ainult, et kuna oleme taimedest piisavalt erinevad, ei suuda enamus meist taimede ja nende tunnetega samaväärselt samastuda nagu loomade omaga. Kas oled näinud, kuidas taimeke seemnest kasvades püüdlikult oma juuri laiali ajab? Tead, et puud suhtlevad omavahel maapinnas oleva seeneniidistiku kaudu ja annavad edasi signaale sellest kui keegi näiteks saega mõne puu kallale läheb? Taimed n täpselt sama elusad kui loomad ja nende söömine on täpselt sama julm. Pisut vähem julm on ehk viljade söömine, kuna neid loovutavad taimed vabatahtlikult.

Kulla taimeõiguslane, sa teadvustad endale ikka, et 1kg liha saamiseks kuluvatest taimedest saab vegan 3 nädalat söönuks? Hoolid taimede heaolust – hakka veganiks. Vastasel juhul jälle üks silmakirjateener, kes ükskõik kust vabandusi otsib, selle asemel et endale lihtsalt tunnistada, et jah, olen julm. Ma ei saa aru miks see nii raske on.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Kana muneb loomulikul teel kord kuus ja ühe muna? Njaaaa. Ma enne arvasin veganitest paremini, endagi lastest üks vegan. Ja veel üks taime-kalatoitlane.

Kuigi ka see tädi on mul teravalt silme ees, kes mõne nädalaga tegi kannapöörde lihasööjast, kelle käes kuketapp oli käkitegu, veganiks ja ei suutnud ilma ohjeldamatut jälkust tundmata ja nutuhoogu saamata isegi külla tulla, kui esikus kellegi täisnahast kingi nägi.

Ja seda veganist vanameest tean ka, kes valib kogu oma taimetoidu selle järgi, et maitseks võimalikult nagu liha. “Jube hea, täitsa nagu suitsukoot”, “Ah, kuis kere hele, ei tea, kui lihamaitseainet panna, kas saab need porgandikotletid maitsema nagu päris kotletid?”.

Ja seda onukest tean ka, kes töökoha sööklas sööjate lauast möödudes, kui vähegi viitsis, ütles igaühele, kes parasjagu praadi sõi: “Laibaõgija!”.

Ja mäletan ka seda inimesemoodi asja, kes sügaval nõukogude ajal samuti töökoha puhvetis, ainult et teises kohas, tavatses demonstratiivselt käe eest oma pükstesse ajada, seal natuke ringi sobrada ja siis näpu mõne liha sööva inimese prae sisse torgata. No et võitleb nagu loomade õiguste eest ja lihasöömise vastu vat selliste vahenditega.

No ja muidugi meenub üks vananev vegan-neiu, kes kurtis kunagi, et miks ta peab mööduma liha- ja kalaletist, selleks, et suures poes jõuda mineraalveeni. Tülgastav. Kohutav. Ja ise pidas taksikoera, keda ta paaritas nagu jaksas ja siis lasi lihtsalt jooksuajal kesklinnas tänavatele lahti, kui ei jaksanud. Sest kutsakene tahab ju emarõõme maitsta ning inimesed tahavad ju väikeseid kutsakesi. Nii umbes 8-12 korda koera elu jooksul. Ka siis, kui koer juba jalgu järel vedas pidevast kurnatusest ja esimene kord alla 10 kuu vanuselt. Loomade õigused.

Ja kas ma ikka olen maininud seda loodus- ja metsakaitsjaks ja veganiks hakanud naist, kes jumaldab suuri autosid, veel 3-4 aastat tagasi sõitis Hummeriga, nüüd on mingi hiiglaslik kastiga Toyota kolakas ja ta käib sellega ka 350 meetri kaugusele poodi ja tööle muidugi ka. Või no paremal päeval põristab ühega oma motikatest. Elades väiksemas linnas, ehk max 1 km töökohast. No ja puhkused pärast väsitavat metsakaitsmist olgu ikka vähemalt teisel pool maakera, kuhu on maksimaalselt kaua lennukiga lennata.

Tead, TA ja sarnased, olge aga vegan edasi, aga katsuge teha pööre ja saada ka inimeseks.

Sinu kommentaari mõte? Mingite (väljamõeldud) ebameeldivate tegelaskujudega veganeid madaldada? Veganid on tavalised inimesed, nende seas on igasuguseid inimtüüpe. Minu tutvusringkonnas neid kümneid ja kümneid, aga selliseid frukte küll pole kohanud. Oleneb vist veidi, milline tutvusringkond inimesel muidu on.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Veised ja teised sõralised ongi ka looduses igal aastal tiined, tegelikult on igal aastal tiined väga-väga paljud loomaliigid. Mõned ka mitmeid kordi aastas (näiteks hiired, rotid).

Enne rasestumisvastaste vahendite leiutamist olid ka fertiilsed naised kogu aeg rasedad (või imetasid). Kui rasedus katkes või vastsüninu suri (mida juhtus sageli), siis ka mitu korda aastas. Ja kuigi vasikad võetakse tänapäeva tootmises jah üsna ruttu lehma kõrvalt ära, siis ilma ternespiimata ei jää keegi. Läheb ikka päris mitu päeva, enne kui värskeltpoeginud lehma piim inimtoiduks kõlbuliku piima hulka jõuab. Ning – millest Sinu arvates on tehtud vasikatele mõeldud piimaasendajad – ikka sellestsamast lehmapiimast, lihtsalt vesi onvahepealse mugava transpordi ja säilitamise nimel välja aurutatud .

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Agathe

1kg liha saamiseks kuluvatest taimedest saab vegan 3 nädalat söönuks?

See siis talvel vajadusel starter + silo + jõusööt? Jõusööta arvestusega 1-2 KG 100 kehakaalu kilo kohta, eks? Suvel hein + jõusööt? Kõlab tõesti maitsvalt kolmeks nädalaks. Muidugi, kui jõusööt ära jätta, siis vast kisub pisut üheülbaliseks veganil toituda 3 nädalat taimedest, millest muidu saab kilo liha.

+6
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed, kes pole veganid, on julmurid