Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed – miks te sõidate kaubanduskeskuses liftiga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: Inimesed – miks te sõidate kaubanduskeskuses liftiga?

Postitas:
Kägu

Kaubanduskeskused on praegusel ajal rahvast täis – Tartu Kaubamajas peab vähemalt 10 minutit lifti ootama, et tühi lift sinuni jõuaks ning kui liftile saad, siis pressivad inimesed korrustevahelises peatuses ikka lifti. Miks te ometi liikuvaid treppe ei kasuta? Tahate külg-külje kõrval liftis võhivõõraga sõita?

+13
-40
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kaubanduskeskused on praegusel ajal rahvast täis – Tartu Kaubamajas peab vähemalt 10 minutit lifti ootama, et tühi lift sinuni jõuaks ning kui liftile saad, siis pressivad inimesed korrustevahelises peatuses ikka lifti. Miks te ometi liikuvaid treppe ei kasuta? Tahate külg-külje kõrval liftis võhivõõraga sõita?

Ja sina töötad liftipoisina või mida sina seal liftis teed?

+64
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks sa siis ronid lifti võõra kõrvale, mine trepist.

+24
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

sest suur osa inimestest on aru saanud, et see koroonajutt on jura

kes kardab, võib kanda kolmekordset maski ja käia treppidest või siis pigem tellida e-poest

+11
-44
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja sina töötad liftipoisina või mida sina seal liftis teed?

Äkki on ratastoolis või liigub raami abil?

Muudest gruppidest ma väga aru ei saa, sest vankriga ja igasugu abivahenditega saab edukalt eskalaatorit kasutada.

+11
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen: muudmoodi kahjuks vankriga Tartu Kaubamajas liikuda pole võimalik.

Siis esiteks ootadki tühja lifti oma 10 minutit vähemalt ning kui saad liftile, siis igal korrusel keegi pressib peale. Ma tõsimeeli küsin – miks te ometi treppe ei kasuta?

+15
-34
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja: eskalaatorile EI TOHI lapsevankriga minna.

+31
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen: muudmoodi kahjuks vankriga Tartu Kaubamajas liikuda pole võimalik.

Siis esiteks ootadki tühja lifti oma 10 minutit vähemalt ning kui saad liftile, siis igal korrusel keegi pressib peale. Ma tõsimeeli küsin – miks te ometi treppe ei kasuta?

Lift on kiirem, mugavam. Osadel on lihtsam liftiga sõita, haiged põlved, tasakaaluhäired, igasugu muud hädad, mis kohe välja ei paista. Mul näiteks peale keisrilõiget oli tükk aega tegemist, et trepist käia. Pea hakkas ringi käima ja oli tunne, et kukun kohe alla. Pidin lugema trepiastmeid, et mitte mööda astuda. Ühel korral ikkagi kukkusin ja väänasin välja pahkluu. Ühel korral kadus tasakaal ka eskalaatori peal. Õnneks seal ma jäin kuidagi püsti. Pealtnäha seda muidugi ei ütleks.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

kusjuures siia teemasse võib tuua ka wc kasutamise – Tartu Kaubamajas on ema ja lapse ruum pluss siis inva wc ja mõlemad on pidevalt kinni. Lapsegavankriga ema jääbki sinna ootama, lase või püksi ja eile siis tuli sealt ema ja lapse wc välja meesterahvas, kellele ütlesin ka viisakalt, et vabandage, unustasite oma lapse vetsu. Ega ta aru ei saanud 🙂

+25
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks sa oma väikese lapse siis sedasi külg-külje kõrval võõrastega poodi viid?

+30
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks sa ronid siis praegusel ajal väikese lapsega nii rahvarohkesse kohta. Sured ära või, kui šopata ei saa?

Üks inimene kirjutab, et pärast keisrilõiget pidi kukkuma. No miks peab paar päeva pärast keisrilõiget kuskile kaubanduskeskusesse ronima. Täiesti arusaamatu.

+30
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

kusjuures siia teemasse võib tuua ka wc kasutamise – Tartu Kaubamajas on ema ja lapse ruum pluss siis inva wc ja mõlemad on pidevalt kinni. Lapsegavankriga ema jääbki sinna ootama, lase või püksi ja eile siis tuli sealt ema ja lapse wc välja meesterahvas, kellele ütlesin ka viisakalt, et vabandage, unustasite oma lapse vetsu. Ega ta aru ei saanud 🙂

Mis on seal siis naljakat? Kas see mees oleks pidanud püksi tegema avalikus kohas?!

+8
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma käin Tallinnas koos lapsega kaubanduskeskuses sellistel kellaaegadel, kui seal ei ole mingit suurt tunglemist, ehk siis ennelõunasel ajal. Kui sul on mingi vankrilaps, siis peaks sul samamoodi olema võimalik oma poeskäimised sättida ennelõunasele ajale. Jääks hulk stressi vähemaks, et lollid inimesed trügivad lifti jms.

Või on teil seal Tartus kaubanduskeskused igal kellaajal rahvast tulvil?

P.S. mul ei ole laps enam vankriealine, aga ta kardab eskalaatoriga sõita, me ka kasutame lifti. Treppe siinkandis kaubanduskeskuses mõni ikka on, aga enamasti ikka eskalaatorid.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis on seal siis naljakat? Kas see mees oleks pidanud püksi tegema avalikus kohas?!

Kas mingi mees peab urineerima ema ja lapse WC-s, sest ei viitsi järjekorras oodata? Kas täiskasvanud inimene ei suuda veidi aega kinni hoida ja hõivab WC, mis on mõeldud lastele, kes tõesti ei suuda kaua kannatada.

+24
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on pärast trombi midagi ajus paigast ära. On päevi, kus ma ei saa eskalaatorit kasutada. Ja siis pole midagi häda.

Alla 40 vana, sale ja sätitud, aga näed, olen sunnitud ka pooltel kordadel lifti kasutama.

Ära siis pikka viha pea!

+15
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

sest pärast rasedaks jäämist ajavad trepid hingeldama ja pea ringi käima

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pooled kaubanduskeskuses trügijad on puhta sandid, nagu siit välja tuleb.

+23
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest paljud kaubanduskeskused, sh tartu kaubamaja, aga ka nt t1 ja muudki on sellise plaaniga, et eskalaatoriga esimeselt neljandale jõudmiseks peab kogu keskuse läbi siksakitama, ühest maja otsast teise ja nii 4 korrust järjest. alati pole selliseks ostukeskusehängiks aega ja/või tahtmist.

+25
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa arvad, et see lift on ainult Sulle ja Sinu kärule paigaldatud? Puhta ära keeranud oma titega. Kui Sulle ei sobi, siis ole kodus. Vankrilapsega olekski normaalne mitte kaubanduskeskuses käia. Kui Sul tõesti ühtegi inimest ei ole, kes saaks paar tundi Su last vaadata, siis vaata peeglisse ja vingu vähem.

+30
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ülla-Ülla, sinu ümber on palju inimesi, kes pole nii tugeva tervisega nagu sina.
11% eestlastest on ametliku puudga, lisaks juurde muud krooniliste haigustega inimesed, vanainimesed, rasedad, lapsevankritega inimesed..

+10
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamasti on need liftid küll noori ja väledaid täis. Mäletan 10 aasta tagant kui ise vankriga Tallinna Kaubamajas liikuda üritasin, kui vaevaline oli liftile mahtuda – nii kui uksed avanesid, vupsasid teismelised lifti ja loomulikult mina käruga enam ei mahtunud. Teismelised vahtisid mind siis liftist uudishimulike pilkude – ou, tädi, miks sa peale ei tule? Väga frustreeriv oli. Õppisin vankriga lifti sissepääsu julmalt blokeerima.

+8
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mingi mees peab urineerima ema ja lapse WC-s, sest ei viitsi järjekorras oodata? Kas täiskasvanud inimene ei suuda veidi aega kinni hoida ja hõivab WC, mis on mõeldud lastele, kes tõesti ei suuda kaua kannatada.

Ja kas ema peab koos lastega käima tänasel päeval kaubanduskeskuses sopplemas? Teil on samapalju võimalusi kodus oma pissimised ära teha ja mitte külastada avalikku tualetti. Avalikud tualetid on KÕIGILE KASUTAMISEKS. Silt uksel on vaid märk eelsitatud võimalustest. Sama hästi võib naine minna meeste WC-sse ja seal ennast potitada. Kui pissuaaride ees seisvad mehed silma ei riiva. See, et pissuaare pole kõigisse WChsse pandud on puhtalt kokkuhoiu küsimus.

+8
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kas ema peab koos lastega käima tänasel päeval kaubanduskeskuses sopplemas?

Mingit arukamat argumenti ei tulnud pähe?

Avalikud tualetid on KÕIGILE KASUTAMISEKS. Silt uksel on vaid märk eelsitatud võimalustest.

Sa ilmselt pargid ka invakohtadel, sest see on vaid märk eelistatud võimalustest? Sisemise intellekti küsimus, kastead. Jah, mehed naised segunegu kempsus palju soovivad, oma asi – aga ema-lapse toal on siiski mõte sees ja sinna ronimiseks peaks ikka väga hea põhjus olema. Muidugi võib olla oligi see väga hea põhjus mehel olemas, seda me ei tea – halb olla, mõni muu terviseprobleem, mis nõudis kiiret kempsusaamist.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega see liftus viibimine ei ole su töökohustus. Ehk püsiksid sel ohtlikul ajal oma titaga kodus ja ei riskiks enda ja lapse tervisega?

Mina kasutan ka kaubamajas lifte. Ma küll alles keskealine, aga jalad haiged (välja see ei paista, keppi või karke ei kasuta) ja seda eskalaatorite vahel sikksakitamist teha ei taha. Aga mitte praegudel koroonaajal. Praegu ma lihtsalt ei lähe kaubamajja. Miks sina lähed ja siis virised, et teised ka käivad?

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma pakun mõned variandid – ostukäru või lapsekäru. trepp on liiga kaugel, aga vaja on saada lifti kõrval asuvasse poodi 😀

Aga miks sa ise liftiga sõidad?

Aa, õigus jah, tahan minna vanalinna jõuluturule ja siis facebooki postitan video, et inimesed, mis teil viga on, miks te kõik jõuluturul olete!!! Ajakirjanik läheb Viru rappa ja siis on vihane, et teised läksid ka ja nüüd laulupidu…

Alustada tuleb ikka iseendast.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mis häda sul üldse on titevankriga sinna Kaubamajja minna, kui massid häirivad? Leia lapsele hoidja, mine nädalavahetusel, kui mees kodus, telli e-poest jne. aga ei, mina tahan käia ja selleks peavad kõik teised kodus istuma, et MINA saaksin käia.

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma pole Tartust, kas Tartus on kaubamajas massid?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ülla-Ülla, sinu ümber on palju inimesi, kes pole nii tugeva tervisega nagu sina.

11% eestlastest on ametliku puudga, lisaks juurde muud krooniliste haigustega inimesed, vanainimesed, rasedad, lapsevankritega inimesed..

Ainult see mees, kes hädaga lastevetsu läks – sellel polnud kindlalt häda mitte midagi. Terve nagu purikas, lihtsalt kiusu täis.
Iga korralik perekoolikana oleks oodanud tühja vetsu kõrval, jalad ristis, või siis püksi teinud, aga mitte mingil juhul lastevetsu kasutanud.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline imelik küsimus.

Sest ma tahan?

Miks mina pean oma elu sinu järgi seadma?

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

teemaalgataja olen: viimasele – minu järgi oma elu  seadma? Mismõttes? Reeglite kohaselt on meil hetkel maskikandmise kohustus – maski tõmbad arvatavasti endale ikka näkku aga 2+2 reegli kohustus on ka ja seda seal tillukeses liftis täita pole küll võimalik. Sina võid tahta mis iganes – reeglid panevad su elu ikka paika!

+4
-16
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed – miks te sõidate kaubanduskeskuses liftiga?