Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed suurüritusel nagu lambakari

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Inimesed suurüritusel nagu lambakari

Postitas:
Kägu

Laupäev 31.august 2019. Lennusadam. Muinastulede öö. Kell 20.15 kuni 21.00. Pärast kontserti tuletantsu etendus 45 minutit. Etendus kahes platsiosas (esimene pool Suure Tõllu külje all, teine pool idapoolse kai servas). Korraldajad piirasid need alad (ohutsoonid) maapinnal olevate põlevate küünaldega. Mõlema ala ümber kogunes palju rahvast. Lapsed pandi etteserva istuma, täiskasvanud kohe nende taga mitmes reas tihedalt koos. Inimmüür mõlema platsi ümber. Kõik ilus ja korrektne.

Siis algab etendus 1.platsil. Need kes olid kogunenud 2.platsi ümber, seda etendust praktiliselt ei näinud, kuid seisid viisakalt oma sissevõetud kohtadel 2.platsi ümber. Korraldaja veel hoiatas, et järgneva 45 minuti jooksul te ära liikuda ei saa, eelkõige see grupp kes jäi mere poole ulatuva kai otsa peale tupikusse. Kõik olid nõus ja rahulikult kannatati ära.

Aga siis kui etendus 1.platsil lõppes ja algas 2.platsil, siis need pealtvaatajad kes olid juba lähedalt ära näinud 1.platsi etendust, jooksid nagu tõeline kari lambaid üle kõikide piirdeküünalde ja korraldajate backstage-majandusalast läbi otse 2.platsi peale ja sättisid end seisma mitmesse ritta ETTEPOOLE 2.platsi piirdeküünlaid ja ühtlasi ära varjates suure osa 2.platsi kaiservas juba enne etendust oma kohad sisse võtnud vaatajate nähtavuse. Turvamees veidi vehkis aga keegi neist lammastest teda ei kuulanud enam. Tuletantsijad pidid ka end siis koomale tõmbama, et mitte neid keelualasse tunginud inimlambaid ära põletada.

Aga suure grupi lammaste tung ära näha lähedalt MÕLEMA platsi etendused oli nii suur, et isegi ei mõeldud sellele, et osa (merepoolse kai küljel olnud) neid viisakaid 2.platsi pealtvaatajaid, kes leppisid 1.platsi etenduse mittenägemisega, ei saanud nüüd enam näha ka enda ees olevat 2.platsi etendust. Ehk siis rohkem kui paarsada lammast leidis vajalikuks olla ninapidi igal pool ees lähedal, hoolimata sellest, et teine seltskond (eriti lapsed) jäi sedasi ka teisest etendusest ilma.

Tuleb tunnistada, et ma pooldan nüüd rangemaid turvameetmeid ja kindlasti siis juba teisaldatavate aedade paigutamist platside ümber. Viisakamad tagasihoidlikumad piirded või tulejooned kahjuks meie inimlambaid tagasi ei hoia. Kui mõni juhtlammas hakkab ühtäkki edasi tungima, siis juhitamatu kari ka talle järgneb koheselt. PS! Rahvusküsimust siin pole, sest nende lammaste hulgas oli nii eestlasi, venelasi kui ka muid välismaalasi, massipsühhoos haaras ühtmoodi kõiki.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kolisin Tallinnast ära. Maalt kolib raffast sinna juurde + Harjumaa ja no ei,Aitäh! Aga Sulle soovin edu ja külma närvi!!

+3
-1
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed suurüritusel nagu lambakari