Esileht Ajaviite- ja muud jutud inimesel pole 1000€?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Teema: inimesel pole 1000€?

Postitas:
Kägu

Kas teil on kogutud vähemalt 1000€ tagavaraks, nö mustadeks päevadeks?

Mind paneb imestama, et kurjategijad, kes peksid Tarandit ja pidid talle maksma 1000€, ei suutnud isegi poolt summat välja käia, vaid pidid paluma annetust. Täies elujõus meestel pole 1000€? Aga mis saab siis, kui kaotad töö või haigestud? Pead korraldama lähedase matuse vms. 1000€ pole mingi suur raha. Paari kuu palk võiks olla säästetud.

+26
-53
Please wait...

Postitas:
Kägu

On rohkemgi, aga kelle asi see on? Teiste rahakotis pole küll okei tuhnida.

+27
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miinimumpalgaga üksikemadel (kellele ka mehed ei maksa alimente) tavaliselt võivad ainult 1000 eurost unistada. Meil on siiski väga palju igapäevaselt ots otsaga kokku tulevaid inimesi, kes ei tea kust järgmise päeva söögirahagi saada. Väga ülbe suhtumine teemaalgataja poolt.
PS! Minul on see raha olemas, kuid saan väga hästi aru neist kellel ei ole.

+63
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täies elujõus meestel pole 1000€? Aga mis saab siis, kui kaotad töö või haigestud? Pead korraldama lähedase matuse vms.

Ma arvan, et seda nad mõtlesidki, et äkki läheb omal vaja, milleks Tarandile maksta.

+27
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On rohkemgi, aga kelle asi see on? Teiste rahakotis pole küll okei tuhnida.

Kui nad annetusi koguvad, siis ju on teiste asi! Mina ka imestan seda, kuidas massiliselt elatakse palgapäevast palgapäevani. Kasvatan tõukoeri ja imestan, kui tullakse järelmaksu küsima. Kas ma olen mingi pank või?? Hambaarst, turundusjuht, autode müügimees … Noored terved inimesed, kaks leivateenijat peres, haridust eeldavad ametikohad. Ja neil pole 1000 € olemas, tahavad järelmaksuga kutsikat osta!

+16
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind paneb imestama,

Perekoolikas ja tema hommikust õhtuni imestamine.

Kui see teema huvitab, siis otsi ise vastav statistkika välja ja saad teada, et palgapäevast palgapäevani elab vähemalt 40% inimestest.

Kusjuures see ei pruugi isegi sissetulekust sõltuda, näiteks võib vabalt 500 eurost pensioni saav inimene kuus veel 100 eurot säästagi ja 1200 saav töölkäija mitte.

+29
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasvatan tõukoeri ja imestan, kui tullakse järelmaksu küsima. Kas ma olen mingi pank või?? Hambaarst, turundusjuht, autode müügimees … Noored terved inimesed, kaks leivateenijat peres, haridust eeldavad ametikohad. Ja neil pole 1000 € olemas, tahavad järelmaksuga kutsikat osta!

1000€ korraga välja käia on ikka suur summa ja eriti noorte jaoks, kes tõenäoliselt on alles jalad alla saanud ja pole veel sääste kogunenud. Mõne jaoks on ikka nii enesestmõistetav üks tonn tagataskust välja tõmmata, võiks vahelduseks oma mätta otsast kaugemale vaadata.

Kutsikas ei ole vältimatu kulu. Endal raha pole, aga soovitakse kallist tõukoera osta? Imestan tõega. Ikka väga imestan.

+32
-8
Please wait...

Postitas:
Milvi Kiisu

1000€ korraga välja käia on ikka suur summa ja eriti noorte jaoks, kes tõenäoliselt on alles jalad alla saanud ja pole veel sääste kogunenud.

Rahvuskonservatiivselt mõtlev inimene ei kuluta raha välismaise peni peale, vaid võtab omale kodumaa juurtega koera. Välismaa penid on põdura tervisega ja vajavad sagedast arstiabi. Kas nad arstivad ise haiget koera?

+4
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole. Hetkel on mul kogumisarvel ainult pisut üle 700 euro.

Endal ka häbi tunnistada, et 52-aastasena elan palgapäevast-palgapäevani ja on kuid, kui tuleb krediitkaart appi võtta.
Kunagi oli mul üsna korralik pangaarve, aga mõni aasta tagasi tuli ootamatu töötuksjäämine, üle aasta tööotsinguid, pikemaajalisem haigus ja siis maksin 4 aastat juurde ka isa hooldekodu eest ja nii need säästud sulasid. Ja nüüd ei suuda kuidagi enam säästa – prioriteediks on lapsed üles kasvatada ja ära koolitada (2 noorimat on veel põhikooliealised).
Mees on surnud.

+36
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind paneb imestama, et kurjategijad, kes peksid Tarandit j

Lausa KURJATEGIJAD ja PEKSID?

+18
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miinimumpalgaga üksikemadel (kellele ka mehed ei maksa alimente) tavaliselt võivad ainult 1000 eurost unistada. Meil on siiski väga palju igapäevaselt ots otsaga kokku tulevaid inimesi, kes ei tea kust järgmise päeva söögirahagi saada. Väga ülbe suhtumine teemaalgataja poolt.

PS! Minul on see raha olemas, kuid saan väga hästi aru neist kellel ei ole.

Miinimumpalgaga üksikemad ei käi ka miitingutel oponente peksmas.

+18
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mina olen 44-aastane, kasvatan üksi 17-aastast. Mul ei ole sentigi tagavaraks. On pangalaenuga korter ja krediitkaart pangalt 10 000 euro väärtuses. Palka saan kuus 1500 eurot.
Pole pidanud vajalikuks sääste koguda.

+12
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mina olen 44-aastane, kasvatan üksi 17-aastast. Mul ei ole sentigi tagavaraks. On pangalaenuga korter ja krediitkaart pangalt 10 000 euro väärtuses. Palka saan kuus 1500 eurot.

Pole pidanud vajalikuks sääste koguda.

43-aastane ja kasvatan üksi kahte 17-aastast. Mul on sendid tagavaraks (sõna otseses mõttes – kogumiskassa, kuhu panen kõik sendid – ca 80 eurot võib seal olla), sissetulekud on kuus 2000 euro ringis, aga teismelised vajavad palju raha.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul reeglina on, hetkel mitte, kuna ostsin auto hiljuti ja kõik säästud läksid käiku. Aga et selleni jõuda, et on, pidin elama enne 52 aastat, lapsed suureks kasvatama, maja valmis ehitama, päikesepatareid seda kütma panema ja takkapihta veel teist aastakümmet raiskama närve tööl, mis eriti ei meeldi, aga mille eest makstakse.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kutsikas ei ole vältimatu kulu. Endal raha pole, aga soovitakse kallist tõukoera osta? Imestan tõega. Ikka väga imestan.

Sama. Mul pole ka 1000€. Pole sadatki (kohutav muidugi), aga see, kuidas olematute rahaliste võimalustega inimesed süüdimatult tarbivad järelmaksuga luksusteenuseid, on tõesti hämmastav. Ka kallis tõukoer on ju luksusteenus, olgem ausad. Ma saan aru, kui inimene ostab järekaga näiteks pesumasina või külmkapi. Pole ju valikut – ei hoia toitu niikaua soojas, kuni paari aastaga raha kokku kraabid. Osta aga viimase mudeli nutikas või mingi tahvel või kallis tõukoer…no maailm on ikka kummaline. Nende asjade tarbeks võiks tõepoolest ikka midagi kogutud olla.

+29
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama. Mul pole ka 1000€. Pole sadatki (kohutav muidugi), aga see, kuidas olematute rahaliste võimalustega inimesed süüdimatult tarbivad järelmaksuga luksusteenuseid, on tõesti hämmastav. Ka kallis tõukoer on ju luksusteenus, olgem ausad. Ma saan aru, kui inimene ostab järekaga näiteks pesumasina või külmkapi. Pole ju valikut – ei hoia toitu niikaua soojas, kuni paari aastaga raha kokku kraabid. Osta aga viimase mudeli nutikas või mingi tahvel või kallis tõukoer…no maailm on ikka kummaline. Nende asjade tarbeks võiks tõepoolest ikka midagi kogutud olla.

Olen samuti telefone jms mitte hädavajalikku elektroonikat võtnud järelmaksu peale. Mitte selle pärast, et mul seda raha poleks või ma ei suudaks mõned kuud oodata ja koguda, vaid selle pärast, et neid saab ilma intressita ja selle paarikümne euro kadumist pangaarvelt igakuiselt ma ei märka. Korraga suurem summa välja käia aga ei ole nii tore.

+21
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen samuti telefone jms mitte hädavajalikku elektroonikat võtnud järelmaksu peale. Mitte selle pärast, et mul seda raha poleks või ma ei suudaks mõned kuud oodata ja koguda, vaid selle pärast, et neid saab ilma intressita ja selle paarikümne euro kadumist pangaarvelt igakuiselt ma ei märka. Korraga suurem summa välja käia aga ei ole nii tore.

Jah, nõus, järelmaks ei pruugi alati olla kahjulik, aga enamik inimesi ei tee seda otsust mitte seepärast, et nad kaalutlevad praktiliselt ning jagavad midagi intressidest või analüüsivad raha väärtuse muutumist teatud ajaperioodil, vaid neil lihtsalt ei ole vaba raha. Ja nüüd küsimus – kas inimene, kellel sisuliselt ei ole piisavalt raha, peaks punnitama osta olemasolevatest valikutest kõige kallimaid? Kas peab telefoniks olema viimase mudeli iföön või koeraks überkallis tõukoer? Täpselt sama hästi helistab ka odavam telo ning täpselt sama armas on varjupaigast võetud krants. Kui inimene nii ei tunne, ei tohiks ta üldse koera võtta, sest tegemist pole mitte loomasõbra, vaid eputisest wannabeega.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasvatan tõukoeri ja imestan, kui tullakse järelmaksu küsima. Kas ma olen mingi pank või?? Hambaarst, turundusjuht, autode müügimees … Noored terved inimesed, kaks leivateenijat peres, haridust eeldavad ametikohad. Ja neil pole 1000 € olemas, tahavad järelmaksuga kutsikat osta!

1000€ korraga välja käia on ikka suur summa ja eriti noorte jaoks, kes tõenäoliselt on alles jalad alla saanud ja pole veel sääste kogunenud. Mõne jaoks on ikka nii enesestmõistetav üks tonn tagataskust välja tõmmata, võiks vahelduseks oma mätta otsast kaugemale vaadata.

ja ega kulud loomale ei lõppe ju veel ostuga, loomaarsti visiidid jne, meeletu kulu.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, kui inimene ostab järekaga näiteks pesumasina või külmkapi. Pole ju valikut – ei hoia toitu niikaua soojas, kuni paari aastaga raha kokku kraabid.

Jälle see haige jutt, et uue külmkapi raha peab hakkama korjama alles siis, kui vana on katki läinud. On siis tõesti tänapäeva tingimuste juures, töölkäival inimesel võimatu hoida stabiilselt mõndasadat eurot enda kontol? Just ootamatute väljaminekute tarbeks. Ei pea ju olema mingi selgeltnägija, teadmaks, et aegajalt on inimesel äkk-väljaminekuid, mida ei ole planeeritud? Mul isiklikult tuleb iga paari kuu tagant mingi planeerimata kulutus. Näiteks, just oli planeerimata hambaarstilkäik (maksis 600 eurot). Siis auto iga-aastane hooldus. Tõsi, seda teadsin, et on vaja teha, aga ma ei arvestanud, et hind nii kõrgeks osutub – üle 400 euro. Varasemalt on millegipärast odava olnud. Jne. jne. Ma ei kujutaks ette, kui hakkaks selliseid asju järelmaksuga või väikelaenuga võtma. Täielik jaburus, ju?

Ma lihtsalt ei saa aru, mispidi selliste inimeste mõte liigub, kes ei oska rahaasjus paar sammu ette mõelda, et olla kaitstud ootamatuste vastu. Ära hakka rääkima, et sa ei saa endale seda lubada. Tänapäeval saab iga töölkäiv Eesti inimene lubada endale mingisuguseidki sääste. Ka need, kes teenivad vähe. See on mõtteviisi küsimus.

+11
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul pole sääste ja mina elan palgapäevast palgapäevani, aga ainult sellel põhjusel, et mul on suured väljaminekud. Kohutav küll, aga mulle meeldib vahel käia väljas söömas, kinos/teatris jne. Ma kunagi ei vaata ka poes hindu, ma lihtsalt ostan seda, mis mulle maitseb. Ja noh, ma olen rahul.

+9
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, kui inimene ostab järekaga näiteks pesumasina või külmkapi. Pole ju valikut – ei hoia toitu niikaua soojas, kuni paari aastaga raha kokku kraabid.

Jälle see haige jutt, et uue külmkapi raha peab hakkama korjama alles siis, kui vana on katki läinud. On siis tõesti tänapäeva tingimuste juures, töölkäival inimesel võimatu hoida stabiilselt mõndasadat eurot enda kontol? Just ootamatute väljaminekute tarbeks. Ei pea ju olema mingi selgeltnägija, teadmaks, et aegajalt on inimesel äkk-väljaminekuid, mida ei ole planeeritud? Mul isiklikult tuleb iga paari kuu tagant mingi planeerimata kulutus. Näiteks, just oli planeerimata hambaarstilkäik (maksis 600 eurot). Siis auto iga-aastane hooldus. Tõsi, seda teadsin, et on vaja teha, aga ma ei arvestanud, et hind nii kõrgeks osutub – üle 400 euro. Varasemalt on millegipärast odava olnud. Jne. jne. Ma ei kujutaks ette, kui hakkaks selliseid asju järelmaksuga või väikelaenuga võtma. Täielik jaburus, ju?

Ma lihtsalt ei saa aru, mispidi selliste inimeste mõte liigub, kes ei oska rahaasjus paar sammu ette mõelda, et olla kaitstud ootamatuste vastu. Ära hakka rääkima, et sa ei saa endale seda lubada. Tänapäeval saab iga töölkäiv Eesti inimene lubada endale mingisuguseidki sääste. Ka need, kes teenivad vähe. See on mõtteviisi küsimus.

Kuule, kas oled kunagi mõelnud, et sul võibki olla mõnisada euri sääste, mille eest ostad näiteks ootamatult katki läinud autovaruosa asemel uue. Järgmisel päeval vajad hambaravi – sinna lähevad viimasedki säästud. Ja siis – üllatus, üllatus – annab otsad külmkapp. Mis teed siis? Elus ei käi asjad alati plaanipäraselt ega loogiliselt, õnnetused ei hüüa tulles ja teinekord tulevad jamad mitmekaupa. Lähed ikka vutt-vutt poodi ja ostad selle külmkapi järeka peale. Fakt.

+20
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule, kas oled kunagi mõelnud, et sul võibki olla mõnisada euri sääste, mille eest ostad näiteks ootamatult katki läinud autovaruosa asemel uue. Järgmisel päeval vajad hambaravi – sinna lähevad viimasedki säästud. Ja siis – üllatus, üllatus – annab otsad külmkapp. Mis teed siis? Elus ei käi asjad alati plaanipäraselt ega loogiliselt, õnnetused ei hüüa tulles ja teinekord tulevad jamad mitmekaupa. Lähed ikka vutt-vutt poodi ja ostad selle külmkapi järeka peale. Fakt.

Ja sellepärast võikski inimesel olla säästud. Neid sääste ei peagi olema täpselt uue külmkapi hinna jagu, vaid võiks olla aastatega kogunenud rohkem. Kui inimesel on 1 000 eurot säästuna, siis võib ta end juba üsna kindlalt tunda. Tõenäosus, et mitu ootamatust satub ühele kuule on muidugi olemas, aga mis siis. Kui midagigi on hinge taga, on inimesel lõppeks ju igal juhul lihtsam, kui juhul, kus kohe mitte midagi ei ole hinge taga… Vaidled vastu?

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul pole sääste ja mina elan palgapäevast palgapäevani, aga ainult sellel põhjusel, et mul on suured väljaminekud. Kohutav küll, aga mulle meeldib vahel käia väljas söömas, kinos/teatris jne. Ma kunagi ei vaata ka poes hindu, ma lihtsalt ostan seda, mis mulle maitseb. Ja noh, ma olen rahul.

Aga noh, olgem ausad! Oleksid palju rohkem rahul, kui midagi oleks ka mustadeks päevadeks hinge taha pandud. Ei?

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga noh, olgem ausad! Oleksid palju rohkem rahul, kui midagi oleks ka mustadeks päevadeks hinge taha pandud. Ei?

Ei, kui minu jaoks oleks see oluline, siis ma ka säästaks. Minu jaoks ei ole see tähtis. Mul pole kunagi otsest probleemi sellest tulnud ka. No minu jaoks teeb asja lihtsaks see, et mul ei ole peret 🙂

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellepärast ostetaksegi see tõukoer siis, kui jalad on alla saadud, mitte siis, kui raha selleks tegelikult pole. Kui nüüd konkreetsesse näitesse kinni jääda, siis tõukoera pidamine on üldse kallis lõbu – söök, vaktsineerimised, arstilkäigud, kooliskäigud, hiljem võimalikud võistlused ja sellega kaasnevad sõidud, see kõik kokku on väga suur kulu. Inimene siiski ei peaks endale ostma asju, millelel hammas tegelikult peale ei hakka.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teil on kogutud vähemalt 1000€ tagavaraks, nö mustadeks päevadeks?

Mind paneb imestama, et kurjategijad, kes peksid Tarandit ja pidid talle maksma 1000€, ei suutnud isegi poolt summat välja käia, vaid pidid paluma annetust. Täies elujõus meestel pole 1000€? Aga mis saab siis, kui kaotad töö või haigestud? Pead korraldama lähedase matuse vms. 1000€ pole mingi suur raha. Paari kuu palk võiks olla säästetud.

vot nüüd näed, mis vaesus Eestis vohab. Jõukaid on vast ehk 10%, ülejäänud on kõik tööorjad. See on elu

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keskealine maakas jääb ühel hetkel tööst ilma, siis heal juhul saab ta võibolla miinimumpalgaga uue töö ja ütle mulle, kuidas on võimalik sealt säästa? Ja kui sul on kodus koer, kass, kes olid seal enne madalat palka, kooliskäivad lapsed, siis mida teha? Saad lastetoetusega kokku umbes 700 kätte ja vot siis ela ja säästa. Ikka tõsised häired peavad peas toimuma, kui ei suuda nii lihtsat asja aduda.

+17
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

anna andeks teemaalgataja, ma üritan. Aga kõik on nii kallis.
Mu palk on 1000 eur ja sealt see iga kuu sulab. Kogun, hetkel on vaid üle 500 eur veidi koos :((
Elu on nii kuramuse kallis.
Ostan riideid enamasti kaltsukast, söök on kõik ilusasti jälgimisel, et liiga ei kulutaks, mööbel järelmaksuga, sest kohe osta ei jõua, eluasemelaen, kulud lapsele, kommunaalid. Bussiga ei taha enam sõita, sest laps vaja aeda viia, ei jää tee peale, siia-sinna käia ja töökoht soovis ka auto olemasolu, et..

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keskealine maakas jääb ühel hetkel tööst ilma, siis heal juhul saab ta võibolla miinimumpalgaga uue töö ja ütle mulle, kuidas on võimalik sealt säästa? Ja kui sul on kodus koer, kass, kes olid seal enne madalat palka, kooliskäivad lapsed, siis mida teha? Saad lastetoetusega kokku umbes 700 kätte ja vot siis ela ja säästa. Ikka tõsised häired peavad peas toimuma, kui ei suuda nii lihtsat asja aduda.

Ja kuidas järelmaksud sellise inimese olukorda parandavad? Need on ju soodne pinnas inimesel end veel hullemasse puntrasse keerutada.

Ja ärme hakka jälle heietama, et 50 eurot iga kuu järelmaksu tasuda ON võimalik, aga seda sama summat regulaarselt igakuiselt säästukontole kanda EI OLE võimalik.

+17
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin eile kuidas orav sarapuult pähkleid korjas ja neid kenasti maha mattis, ikka raskeks talveajaks.

+20
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud inimesel pole 1000€?