Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste käitumisest rannas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Inimeste käitumisest rannas

Postitas:
Kägu

Tihti on siin teemasid eramaadest ja -teedest. Ütlen kohe ära, et pooldan igameheõigust st iga inimene võiks käia igal pool, aga! Täna küll pahandasin, kui üle pika aja läksin oma väikesesse randa, mis pole avalik rand, maa kuulub vallale jne. Aga olen seal aastakümneid iga ilmaga käinud, seda randa koristanud ja pean seda armsaks. Palavate päevadega leiavad selle ranna üles ka rahvamassid ja tänapäeval kõigil autod olemas, sõidetakse kohale ja ollakse. OK – aga palun ärge jätke oma prügi randa.
Täna siis selline pilt: krõpsupakid, kommipaberid jmt. Minu lemmik-kivi kõrvale oli kakatud ja jäetud vedelema tampoon. Armsad inimesed, ärge palun tehke nii.
Kust sellise suhtumisega inimesed võrsuvad? Muidu vaatad ümberringi, kõik on norm inimesed, hoolitsetud, hästi riietatud, isegi ütlevad mõnikord metsarajal tere.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ja jäetud vedelema tampoon.

Vist juba prantslased ütlesid, et “otsige naist!”

Eks ta mingi perekooli kõvataja oli, kes oma tampooni sinna poetas. Siin on nad kõik ülikorralikud, aga päriselus…teadagi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus kõigega, mis puudutab koristamist enda järelt, aga sinu sõnavõtust kostab läbi arvamus, et sul on sellele rannale rohkem õigust, kui teistel, kes ei ela seal. Tegelikult ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tampoonid on eriti krdi rõvedad. Mu taks alles eile leidis jälle ühe ja muudkui lätsutas seda. Kui rõve!!! Ära ka võtta ei saa no. Ei taha katsuda ja koer ei anna kah.
Rõvedad naised ma ütlen!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tampoon on looduslik, laguneb ära.

Kaka kõduneb samuti ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärnu rannas oli tampoon (kasutatud) riietuskabiini serva peale jäetud. Naised on kohati ikka väga rõvedad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häirivad rannas vaid haisvad märjad koerad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärnu rannas oli tampoon (kasutatud) riietuskabiini serva peale jäetud. Naised on kohati ikka väga rõvedad.

Mina nägin Pärnu ranna riietuskabiinis kasutatud hügieenisidet, mis oli liimipoolega kabiini seina külge kleebitud. Sisu vaatas silmade kõrgusel vastu kenasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus kõigega, mis puudutab koristamist enda järelt, aga sinu sõnavõtust kostab läbi arvamus, et sul on sellele rannale rohkem õigust, kui teistel, kes ei ela seal. Tegelikult ei ole.

Tegelikult on küll. Ja mitte sellepärast, et ta seal elab, vaid just nimelt sellepärast, et ta selle ranna eest ka hoolitseb. Sellistel idikatel, kes igale poole oma sitta maha jätavad, tuleks üldse rannas käimine ära keelata.

Please wait...
Postitas:
mirrr

Meil siin (põhjarannikul) samasugune rand. Rõõmustav on tõdeda, et inimeste prügiteadlikkus on viimase 15-20 aasta jooksul kõvasti arenenud. Oli aeg, mil hommikuti ujuma minnes korjasin kotitäie prügi. Praegu rämpsu peaaegu maha ei jäeta; tõsi, eile oli jäetud otse rannaliivale lastemähe. Ja paraku sokutab ranna prügikasti kõrvale keegi ikka oma olmeprügi, aga vähemalt vanu telekaid ja kummikuid ei ole enam toodud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tehtagu selle naiste sideme või tampooni verega väike proov ja vaadaku kas dna annab vastuse kelle oma on. Ehk joppab. Panna siis avalikult teadetesse, et kodanik see ja see palun otsige oma kasutatud tampoon ära sealt ja sealt…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just samasugust teemat lugesin Haapsalu fb-st.
Naiste sidemed ja mähkmed on kõige märgatavamad ja jäävAd loodusesse kauaks. Usun, varsti hakatakse tõesti dna proove sealt tegema.

Please wait...
Postitas:
Mirrr

Mähkme korjasin maast mõistagi üles ja viisin prügikasti, hügieenisidemeid ei tahaks kindlasti mitte näha, aga eks ma korjaks neidki… 😣

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei poolda seda igameheõigust. Olen ostnud endale maad, istutanud metsad, kaevanud tiigid ja no ei ole hale, et keegi seenele või ujuma ei saa tulla. Palun – kõigil on võrdsed võimalused endale maatükk hankida! Mille eest, on juba oma asi.

Rannariba enda omaks pidada on küll veider.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen nõus, et prügi ei peaks vedelema jätma. Ei randa ega kuhugi mujale. Aga segaseks jääb see erateede ja igameheõiguse jutt. See ei ole ju sinu rand. See kuulub vallale. Sa lihtsalt elad seal lähedal ja tubli kodanikuna koristad heast südamest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täna küll pahandasin, kui üle pika aja läksin oma väikesesse randa, mis pole avalik rand, maa kuulub vallale jne

.

Valla maa ja rand ongi igamehe rand ja maa, mitte sinu väike rannake.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei poolda seda igameheõigust. Olen ostnud endale maad, istutanud metsad

Nononoo, 25 aastaga ei kasva miski mets… tavaliselt ajavad sellist juttu need, kel on õnnestunud erastada maa, kus peal kasvab mets ja on vanasti väljakujuneneud teedevõrgustik. Lihtsalt pannakse peale silt ERAMAA ja asi mutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei poolda seda igameheõigust. Olen ostnud endale maad, istutanud metsad

Nononoo, 25 aastaga ei kasva miski mets… tavaliselt ajavad sellist juttu need, kel on õnnestunud erastada maa, kus peal kasvab mets ja on vanasti väljakujuneneud teedevõrgustik. Lihtsalt pannakse peale silt ERAMAA ja asi mutt.

Ma ei ole sulle mitte midagi aastatest rääkinud. Ära fantaseeri!
Metsa on istutanud minu vanemad, aastaid illa oluliselt rohkem kui 25. Harvendanud, puhastanud ja juurde istutanud minu pere. Maa ei ole erastamise käigus saadud vaid pärandvara. Kaks suurt tiiki oleme ise kaevanud, infrastruktuur meid ei läbi, aga muski nipiga jõuavad alailma seenelised ja ujudasoovijad kuidagi kohale. Silte peetaksegi “mis te eputate oma eramaaga, nagunii niisama pandud” mittemillekski. Pahandatakse takkapihta, et koerad lahtiselt liiguvad (raadiopiirded).

Please wait...
Postitas:
Kägu

…aga muski nipiga jõuavad alailma seenelised ja ujudasoovijad kuidagi kohale. Silte peetaksegi “mis te eputate oma eramaaga, nagunii niisama pandud” mittemillekski.

Silt “eramaa” ei keela veel mitte kellelgi eramaale siseneda ja seal ujuda või seeni korjata. Maaomanikuna võiksid end selliste detailidega ikka kurssi viia 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida targutada maaomandi üle, küsimus on ju hoopis lagastamises! Kellelgi pole õigust mitte kusagil lagastada ja lõhkuda, kuulugu see maa kellele tahes!
Määrimine, lõhkumine ja oma sodi vedelema jätmine on kultuurituse ja matsluse tunnus. Jaksasid kaasa võtta oma nodi, jaksad ära ka viia.
Tõesti, kui muidu ei aita, tuleb teha nagu Singapuris – 500 dollarit trahv prügi maha viskamise eest. Toimib küll, väga puhas on. Ja mitte keegi ei vingu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa võid elada seal ükskõik kui lähedal, aga kui see pole juriidiliselt sinu rand, siis see pole sinu rand. Iseenesest ma olen väga nõus, et võiks koristada enda järelt. Ise ka koristan. Aga – kui palju on Eestimaal randasid, mis ei ole ametlikud rannad, ometi palju inimesi käib ja kus pole mitte midagi – ei ole prügikaste ega riietevahetuskabiine, ei ole WC-sid? Midagi võiks ju omavalitsus ka teha. Inimesed käivad seal, iga kohalik, sh vallaametnikud, kel silmad peas, näevad ju, et rand on paksult rahvast täis. Ometi ei paigaldata prügikaste, kabiine, WC-sid. Silma on jäänud negatiivses mõttes suur põhjaranniku “pärl” Võsu. Rannas pole WC-sid, ei taha mõeldagi, mis seal vees tehakse. Ega inimesed umbes ole. Riietuskabiine on väga harvalt. Prügikaste ka ei märganud. Neid võis üksikuid olla, kuid mitte piisavalt. Võsu on veel lausa ametlik rand ju! Võetagu ometi parkimistasu ja tehtagu selle eest randa investeeringuid!
Võsu kõrval pole nagu mõtet rääkidagi Salmistust või Valklast, Kaberneemest. On ju selge, et kui vahetad korralikus kabiinis oma riideid ja seal kõrval kohe on prügikast, siis on suurem tõenäosus, et tampoonid, sidemed ja mähkmed jõuavad prügikasti. Kui oled sunnitud vahetama kusagil metsas mustikapõõsaste vahel, siis lendavad need asjad ka palju kergema käega sinna samasse mustikapõõsasse.
Siit teemaalgatajale ja teistele ranna-kohalikele: survestage omavalitsusi, et randa paigutataks vajalik atribuutika!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Silma on jäänud negatiivses mõttes suur põhjaranniku “pärl” Võsu. Rannas pole WC-sid, ei taha mõeldagi, mis seal vees tehakse. Ega inimesed umbes ole. Riietuskabiine on väga harvalt. Prügikaste ka ei märganud. Neid võis üksikuid olla, kuid mitte piisavalt. Võsu on veel lausa ametlik rand ju! Võetagu ometi parkimistasu ja tehtagu selle eest randa investeeringuid!

Kuule, jahtu maha. Võsul on juba aastaid rannas väga korralikud tualetid. Just tualetid, sest need on puhtad, kaasaaegsed, vee ja pesemisvõimalusega. Ranna ääres on neid vähemalt kolm kahetoalist maja ehk 6 wc potti. Ei tea, miks sinu jaoks ei jagunud. Samuti on seal hulga prügikaste.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jummel, Võsu rannas on kõige korralikumad WC-d, mis ma randades näinud olen. Ma käin seal isegi siis, kui vaja ei ole 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jummel, Võsu rannas on kõige korralikumad WC-d, mis ma randades näinud olen. Ma käin seal isegi siis, kui vaja ei ole 🙂

Need võivad olla ehk seal vetelpääste pool osas. Parkla pool, see rannaosa, mis jääb parklast tulles kuni sadamani, pole mitte ühtegi WC-d! Kui parklast tulla, siis on kohe üks riietuskabiin ja teine on tükk maad sadama poole puude varjus, seda märkasin alles sadama poole jalutades. Ühtegi WC-d selle lõigu peal ei ole. Kui nüüd ütled, et mine siis uju seal teisel pool, siis on ju selge, et ka seal sadama pool ujub sadu inimesi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need võivad olla ehk seal vetelpääste pool osas. Parkla pool, see rannaosa, mis jääb parklast tulles kuni sadamani, pole mitte ühtegi WC-d! Kui parklast tulla, siis on kohe üks riietuskabiin ja teine on tükk maad sadama poole puude varjus, seda märkasin alles sadama poole jalutades. Ühtegi WC-d selle lõigu peal ei ole. Kui nüüd ütled, et mine siis uju seal teisel pool, siis on ju selge, et ka seal sadama pool ujub sadu inimesi.

Ei, mitte ära uju teisel pool vaid kõnni mõnisada meetrit tualetini. Esimene wc-maja on parklast maksimaalselt 100 meetrit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

…aga muski nipiga jõuavad alailma seenelised ja ujudasoovijad kuidagi kohale. Silte peetaksegi “mis te eputate oma eramaaga, nagunii niisama pandud” mittemillekski.

Silt “eramaa” ei keela veel mitte kellelgi eramaale siseneda ja seal ujuda või seeni korjata. Maaomanikuna võiksid end selliste detailidega ikka kurssi viia 🙂

Mida sa tahad? Suhelda minuga? Või lihtsalt targutada? Kas ma olen kuskil öelnud, et nad EI TOHI siseneda või et ma ei tea, mida “ERAMAA” silt tähendab? See on praegu nagu see tuttava omavolitsemise teema, et kui paluti ühel inimesel kellegi kodus midagi teha, siis see võttis oma suguvõsa kaasa ehk et inimestel ei ole mingit kasvatust ega austust teiste vara vastu. Ma ise nagu ei tuleks selle pealegi, et ronida kellegi õuele, sest “aga ma võin ju!”. Sina oled jah selline, sain juba aru. Aga minu isiklikku tiiki, majja, õue sa tulla ei tohi. Lepi sellega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa tahad? Suhelda minuga? Või lihtsalt targutada? Kas ma olen kuskil öelnud, et nad EI TOHI siseneda või et ma ei tea, mida “ERAMAA” silt tähendab? See on praegu nagu see tuttava omavolitsemise teema, et kui paluti ühel inimesel kellegi kodus midagi teha, siis see võttis oma suguvõsa kaasa ehk et inimestel ei ole mingit kasvatust ega austust teiste vara vastu. Ma ise nagu ei tuleks selle pealegi, et ronida kellegi õuele, sest “aga ma võin ju!”. Sina oled jah selline, sain juba aru. Aga minu isiklikku tiiki, majja, õue sa tulla ei tohi. Lepi sellega.

Sinu majja ei kipu aga metsas võin käia ja tiigis ujuda nii palju kui aga süda lustib 🙂 Sinu “eramaa” sildist hoolimata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei poolda seda igameheõigust. Olen ostnud endale maad, istutanud metsad, kaevanud tiigid ja no ei ole hale, et keegi seenele või ujuma ei saa tulla. Palun – kõigil on võrdsed võimalused endale maatükk hankida! Mille eest, on juba oma asi.

Rannariba enda omaks pidada on küll veider.

Kirjutasin siin kunagi, et mul on krundil tehisjärv ja krunt üleni sügavate (üle 2 meetri sügavused ja meetreid laiad) kraavide-taradega-elektrikarjustega piiratud ja tähistatud. Krundile on üks sissepääs, sellel on tõkkepuu teatega: eramaa ja sildid, mis paluvad siseneda vaid pererahva loal ja telefoninumber. Silt, mis hoiatab lahtiste koerte eest ja silt, mis ütleb, et videovalve. Ai ma sain PKs pähe selle eest, et ma palja ülakehaga oma veekogu juures soovin päikest võtta ning et koerad mul selle veekogu juures lahti on, sest “inimesed tahaksid ju ka käia oma lapsekeste või peiksiga seal järves ujumas ja milleks on sul vaja mingit strippi teha, niikuinii oled paks ja vana, kuradi liputaja kapitalist selline oma haisva koerakarjaga, varsti ei saa enam üldse kuskilt väravast või tõkkepuu alt ise sisse pugeda, kohe tuleb mingi omanik välja” Kus peab siis üks inimene saama jalutada?? 🙂

Sul lihtsalt ei vea. Minu omandisse kuuluval maal on ka tehislik veekogu, aga suplejad sinna küll ei roni. Ei ole keelusilte, ainult aed (aga see on väikelaste ohutuseks, mitte ujujate eemalehoidmiseks), kurje koeri ka mitte (no mõni siil võibolla pobiseb kuskil põõsas). Mina oma tiigis suplemist ei keela, aga seni pole keegi huvi üles näitanud. Võibolla käivad märkamatult, aga jälgi (nt äratallatud nõgesed) küll näha pole. Mulle on jäänud mulje, et inimesed ikka igale poole niisama ei roni. Kui sul ronivad igalt poolt läbi, sul on võibolla mingi magnetveekogu 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu majja ei kipu aga metsas võin käia ja tiigis ujuda nii palju kui aga süda lustib 🙂 Sinu “eramaa” sildist hoolimata 🙂

Sa oled lihtsalt tüütu jonnipunn. Ei, sa ei või tulla ilma omaniku loata, saa palun aru. Aga muidugi – sovjetiaja kasvatus, et kõik on kõigi oma, ei anna rtahu, et kellelgi on midagi, mis temale ei kuulu.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/kas-eramaa-sildiga-maal-voib-ilma-omaniku-loata-viibida?id=71369723

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Omandiõigusest sõltumata on lagastamine väär & koristamine õige tegu.

Saan veel aru, kui käimla puudumisel hirmus häda paxu põõsastikku lahendataxe, aga no kurja, jaxasid täis pudelid kohale tassida, jaxad tyhjad minema ka viia.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste käitumisest rannas