Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste käitumisest rannas

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Inimeste käitumisest rannas

Postitas:
Kägu

Ma olen muidu küll igameheõiguse pooldaja, aga seda tean isegi mina, et üleni krundiga piiratud veekogu ja kunstliku, mitte loodusliku veekogu juurde ei pea inimesi lubama. Igameheõigus kehtib juhul, kui krunt ulatub loodusliku veekoguni – siis peab kallasraja vabaks jätma aga ei pea võimaldama ligipääsu oma krundi kaudu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen muidu küll igameheõiguse pooldaja, aga seda tean isegi mina, et üleni krundiga piiratud veekogu ja kunstliku, mitte loodusliku veekogu juurde ei pea inimesi lubama. Igameheõigus kehtib juhul, kui krunt ulatub loodusliku veekoguni – siis peab kallasraja vabaks jätma aga ei pea võimaldama ligipääsu oma krundi kaudu.

No räägi seda sellele “rinnaga murrame teed!” -prouale. Temal on enda teada õigus ja muudkui tuleb. Ja mul on õigus ohtu hinnata ja rangemad meetmed kasutusele võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jummel, Võsu rannas on kõige korralikumad WC-d, mis ma randades näinud olen. Ma käin seal isegi siis, kui vaja ei ole 🙂

Need võivad olla ehk seal vetelpääste pool osas. Parkla pool, see rannaosa, mis jääb parklast tulles kuni sadamani, pole mitte ühtegi WC-d! Kui parklast tulla, siis on kohe üks riietuskabiin ja teine on tükk maad sadama poole puude varjus, seda märkasin alles sadama poole jalutades. Ühtegi WC-d selle lõigu peal ei ole. Kui nüüd ütled, et mine siis uju seal teisel pool, siis on ju selge, et ka seal sadama pool ujub sadu inimesi.

Ei, mitte ära uju teisel pool vaid kõnni mõnisada meetrit tualetini. Esimene wc-maja on parklast maksimaalselt 100 meetrit.

Sa oled naiivitar. Sa tõesti arvad, et inimesed viitsivad kõndida 200 m WC-ni? Eriti, kui nad ei teagi, et sealpool on WC, sest silte kusagil väljas pole. Süüdista nüüd muidugi mind, et ma olen ise laisk, kui ei viitsi kõndida 200 m (kui ma olen sealt parkla poolt tulevast teeotsast veel 100 m teisel pool oma teki ja muu padajanniga). Mõtle ka neile, kes on väikeste lastega. Et nad jätavad oma kraami järelvalveta ja lähevad 3-aastasega 200 või ka 150 m WC-sse? Mõtle uuesti ja realistlikumalt! Kordan ka üle, et silte väljas pole. Kui inimene pole kunagi seal parklast vetelpääste poole rannas olnud, ta ei teagi, et seal on WC-d.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See arutelu läheb algsest teemaalgatusest kõvasti kõrvale. Jah, teemaalgatajal on moraalne õigus omavalitsuse ranna prügistajate peale pahane olla ja ma ei näe, et ta seda randa kuidagi enda omaks peaks – prügistamine peaks minu teada keelatud olema ka erametsas omaniku poolt, mitte nii, et “minu mets, teen mis tahan, viskan siia oma vana külmiku, kui tahan”. Seda piiravad juba natuke teised reeglid.
Kui tänapäevane, tsiviliseeritud inimene ei viitsi paarsada meetrit peldikuni kõndida, siis tekib küll natuke küsimus, et vabandage, kuidas te linnas hakkama saate, kas lasete ka suvalise nurga peal püksid maha ja soristate, või kuidas? Tallinnas nt ei ole avalike peldikute maksimaalne vahekaugus alati sugugi paarsada meetrit vaid rohkem – ja mõned neist peldikutest on tasulised, milline ebaõiglus, eh? (siinkohal sooviks mina hoopis, et avalikes peldikutes saaks ometi kaardi või mobiiliga maksta, sest ma ei kanna enamasti sularaha kaasas)

Sildid, osutavad sildid kirjaga “WC” kuluks sinna randa muidugi ära ja ei maksaks eriti midagi, aga rohkem tualettruume on ka omavalitsusele suurem kulu, seega tõmmake jalad persest välja ja kõndige need armetud mõnisada sammu. Et päevas tuleks läbida minimaalselt 10 tuhat sammu, olete kuulnud?

Hm, idee. Panekski need sildid sellise kirjaga üles: “WC – 270 sammu selles suunas. Mitu sammu sina täna juba kõndinud oled?”.
Häh.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tekib küll natuke küsimus, et vabandage, kuidas te linnas hakkama saate, kas lasete ka suvalise nurga peal püksid maha ja soristate, või kuidas?

No kas sa pole siis näinud, kuidas väikelapsi treenitakse juba maast madalast keset linna KOHE pissile saama ja ikka põõsasse või isegi parklas autode vahel (ja mitte muidugi oma auto poole, ise nägin).
Mobiilimaks võiks tõesti tadulistes wc-des olla. Ausalt, vahel need kopikamasinad ei tööta (pillub raha tagasi jne) ja mine siis mingit teenibdavat personali otsima. Alternatiiviks võiks muidugi rahaga maksmise variant ka olla, kel tel. arve maksmata vm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See Võsu külastaja käis Võsul vist küll viimati 10 aastat tagasi. Tualette, riietuskabiine ja prügikaste on seal rikkalikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See Võsu külastaja käis Võsul vist küll viimati 10 aastat tagasi. Tualette, riietuskabiine ja prügikaste on seal rikkalikult.

Ja sina ilmselt jääd seal sinna vetelpääste poolsesse ranna ossa kogu aeg. Kordan siis üle: kui tulla sellest suurest autoparklast otse randa, siis on üks kabiin kohe otse ees. Kui siirduda rannas paremale poole ehk uue sadama suunas, siis on järgmine kabiin u 100 m pärast puude vahel peidus. Ma nägin seda alles siis, kui olin juba rätiku varjus riided vahetanud ja läksime sadamasse sööma. WC-d on jumal teab kus. Autoparklast sadama poole pole ühtegi WC-d. Kui ma oleks teadnud, et need kusagil teisel pool on, oleksin ehk tõesti selle teekonna ette võtnud. Kahtlen aga, et väikelastega vanemad ja vanemad inimesed sama teeksid. Linnas ma ei veeda tervet päeva. Tulen kusagilt, nt töölt ja lähen kuhugi, nt koju. Mul ei ole vahepeal tingimata vaja kusagil oma häda õiendada. Rannas veedetakse tihti mitu tundi. Rannas on palav, juuakse palju ja see vedelik teadagi tahab välja tulla. Aga mis siin ikka vaielda. Ilmselt on siin mõni Võsu omavalitsuse sekretäritibin sõna võtmas. Jäägu temale usk, et kui 1,5 km rannariba peale on kusagil vasakus servas ultramoodsad kemmergud, siis ka kõik inimesed silmapiiril asuvast ranna teisest otsast matkavad sinna ultramoodsasse kemmergusse 🙂
Aga ma rääkisin oma esimeses postituses ka Valkla, Salmistu ja Kaberneeme randadest, kus käib ka väga palju inimesi. Aga pole ühtegi riietuskabiini, prügikasti ega WC-d. Seal ei ole inimestel tihti muud võimalustki, kui lagastada. Kohalikud, kui tahate, et teie kodukoha rannad puhtad oleksid, siis paigaldage kabiinid, prügikastid ja WC-d!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mobiilimaks võiks tõesti tadulistes wc-des olla. Ausalt, vahel need kopikamasinad ei tööta (pillub raha tagasi jne) ja mine siis mingit teenibdavat personali otsima. Alternatiiviks võiks muidugi rahaga maksmise variant ka olla, kel tel. arve maksmata vm.

Ega siis mobiili- või kaardimakse ei tähenda, et mündimakse oleks välistatud. Kõik süsteemid võikski dubleeritud olla, nii igaks juhuks. Lihtsalt et Tallinnas pole ma ainsatki sellist tasulist WC-d näinud, kus saaks maksta millegi muu, kui “täpse rahaga” sulas. Ainuke ligilähedane koht on Solarise keskus, kus Solarise kliendikaardi omanik saab tasuta WC-d külastada.
Ja see on veel üks teine hiilgav idee – rohelise kaardiga vähemalt võiks Tallinnas WC-sid külastada, linnakodanik muidugi tasuta, aga väljastpoolt linna sisse sõitjad kasvõi siis rohelisele kaardile laetud rahaga. Õigupoolest oleksin ma ka kodanikuna nõus need 20-40 senti kaardiga ära maksma. Mingi kasu võiks sellest plastitükist ju ometi olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sina ilmselt jääd seal sinna vetelpääste poolsesse ranna ossa kogu aeg. Kordan siis üle: kui tulla sellest suurest autoparklast otse randa, siis on üks kabiin kohe otse ees. Kui siirduda rannas paremale poole ehk uue sadama suunas, siis on järgmine kabiin u 100 m pärast puude vahel peidus. Ma nägin seda alles siis, kui olin juba rätiku varjus riided vahetanud ja läksime sadamasse sööma. WC-d on jumal teab kus. Autoparklast sadama poole pole ühtegi WC-d. Kui ma oleks teadnud, et need kusagil teisel pool on, oleksin ehk tõesti selle teekonna ette võtnud. Kahtlen aga, et väikelastega vanemad ja vanemad inimesed sama teeksid. Linnas ma ei veeda tervet päeva. Tulen kusagilt, nt töölt ja lähen kuhugi, nt koju. Mul ei ole vahepeal tingimata vaja kusagil oma häda õiendada. Rannas veedetakse tihti mitu tundi. Rannas on palav, juuakse palju ja see vedelik teadagi tahab välja tulla. Aga mis siin ikka vaielda. Ilmselt on siin mõni Võsu omavalitsuse sekretäritibin sõna võtmas. Jäägu temale usk, et kui 1,5 km rannariba peale on kusagil vasakus servas ultramoodsad kemmergud, siis ka kõik inimesed silmapiiril asuvast ranna teisest otsast matkavad sinna ultramoodsasse kemmergusse 🙂

Aga ma rääkisin oma esimeses postituses ka Valkla, Salmistu ja Kaberneeme randadest, kus käib ka väga palju inimesi. Aga pole ühtegi riietuskabiini, prügikasti ega WC-d. Seal ei ole inimestel tihti muud võimalustki, kui lagastada. Kohalikud, kui tahate, et teie kodukoha rannad puhtad oleksid, siis paigaldage kabiinid, prügikastid ja WC-d!

Sul on vist nägemisega tõsiseid probleeme, muud ei oska pakkuda kahjuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me olime suurema seltskonnaga, viis täiskasvanut, lisaks paar suuremat, juba teisme-eas last. Kõik vahtisime ja koogutasime ning arutasime, kuidas küll nii, et selline uhke promenaad ehitatud, aga WC tegemata jäetud? Aga eks ilmselt oleme siis kõik vaegnägijad 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole küll Võsu rannas käinud, aga iga vähegi mõtlev inimene tuleb selle peale, et WC võib leida vetelpäästjate kandist. Aga jah, eks see siinkõnelaja jõuaks vist enne jalgsi Narva välja, kui õige suuna suudaks välja mõelda…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me olime suurema seltskonnaga, viis täiskasvanut, lisaks paar suuremat, juba teisme-eas last. Kõik vahtisime ja koogutasime ning arutasime, kuidas küll nii, et selline uhke promenaad ehitatud, aga WC tegemata jäetud? Aga eks ilmselt oleme siis kõik vaegnägijad 😛

Tead kulla vaegnägijate esimees,

ma saan küll aru sellest, et sa ei näe WC-d ja ei viitsi ka 150m kõndida, et vetelpäästest küsida ja saan tegelikult aru ka sellest, et lähed ja ajad oma asja metsa all ära, aga oma vetsupaberi, tampoonid, sidemed, mähkmed, prügi jms saab kaasa võtta täpselt sama teed, mispidi sa nad randa tõid. Võta kaasa üks prügikott ja oma prügi sinna sisse, hiljem siis kodusesse prügikonteinerisse või minupoolest kasvõi suurema poe prügikasti, aga mitte metsa alla või randa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui te Võsul sadama pool rannas päevitasite, siis saanuksite kasvõi sadama majas wc-s käia (2tk). Ise olen seda korduvalt teinud sel suvel ning ei restorani ega sadama personal pole pahaks pannud. Loomulikult ei lähe ma liivasena trikoo väel, vaid kuivatan end ja viskan kleidi peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No räägi seda sellele “rinnaga murrame teed!” -prouale. Temal on enda teada õigus ja muudkui tuleb. Ja mul on õigus ohtu hinnata ja rangemad meetmed kasutusele võtta.

Tädi on üldse peale artikli lingitamist ja kägude teadmisi kuidagi vait jäänud?
Mis on? Ei taha enam mu tiiki ujuma tulla? Said ise ka aru, et räägid lolluseid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on veel see õnn, et on üldse mitteavalikke randu. Kõik need Salmistud jne, mida see vihakägu siin nimetab, ongi mitteavalikud rannad. Omavalitsus EI PEA midagi paigaldama ega koristama. Kui sina lähed külalisena kuhugi, olgu metsa, randa või põllule, koristad ja viid oma laga ja tampoonid ise kõik ka kaasa. Arusaamatu on selline suhtumine, et kui iga põõsa all eurotualetti ja prügikasti ei ole, siis ma pillungi kõik maha ja omanikud on süüdi.. Ei ole omanikud süüdi, et osad inimesed on harimatud kultuuritud matsid, ikka mats ise on oma matsluses süüdi. Mine kooli, lastetoa jaoks on juba hilja, sellest oled ilma jäänud ja seda enam ei parandagi..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei poolda seda igameheõigust. Olen ostnud endale maad, istutanud metsad

Nononoo, 25 aastaga ei kasva miski mets… tavaliselt ajavad sellist juttu need, kel on õnnestunud erastada maa, kus peal kasvab mets ja on vanasti väljakujuneneud teedevõrgustik. Lihtsalt pannakse peale silt ERAMAA ja asi mutt.

Ma ei ole sulle mitte midagi aastatest rääkinud. Ära fantaseeri!

Metsa on istutanud minu vanemad, aastaid illa oluliselt rohkem kui 25. Harvendanud, puhastanud ja juurde istutanud minu pere. Maa ei ole erastamise käigus saadud vaid pärandvara. Kaks suurt tiiki oleme ise kaevanud, infrastruktuur meid ei läbi, aga muski nipiga jõuavad alailma seenelised ja ujudasoovijad kuidagi kohale. Silte peetaksegi “mis te eputate oma eramaaga, nagunii niisama pandud” mittemillekski. Pahandatakse takkapihta, et koerad lahtiselt liiguvad (raadiopiirded).

Siis sa ju pole maad ostnud! Vaata, kõigil meil pole sellist pärandust.
Mis prügistamist puudutab, siis olen samuti tige. Kuidas jaksab inimene täis pakendid kohale tuua, aga ei suuda tühje ära viia? Ja kas igas rannas käiakse vaid korra? Kui mitte, siis kas endal pole selle laga sees vastik?
Tegelikult on see paraku suuremalt jaolt venelaste komme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peab olema prügikast? Kui suutsid täis krõpsupaki ja veepudeli randa kanda,kuidas sa ei suuda tühje tagasi viia?
Mina käin matkamas. Tõepoolest kannamegi prügikotti ni kaua kaasas, kuni prügikasti leiame. Vahel mitu nädalat. Pole kunagi pähe tulnud, et võiks teisiti teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis sa ju pole maad ostnud! Vaata, kõigil meil pole sellist pärandust.

Olen juurde ostnud kõrvaloleva krundi, mis ei olnud metsastatud ja kuhu olen rajanud tiigid.
Ehk jätaks nüüd minu personaalteema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arusaamatu on selline suhtumine, et kui iga põõsa all eurotualetti ja prügikasti ei ole, siis ma pillungi kõik maha ja omanikud on süüdi..

See on jumalatõsi. Kusjuures jah, ma saan ka aru, kui orgaaniline aine, mis inimese seedesüsteemis seedetegevuse tulemusena tekib, põõsa alla jäetakse (ehkki tsiviliseeritud inimene kaevaks selle maasse või kataks lehtede ja samblaga kinni) – aga kõik need asjad, mis on inimese enda poolt metsa või randa kaasa veetud – pudelid, jäätisepaberid, tampoonid – need peaks ju suutma ometi sama teed tagasi viia.
Linnud ja loomad elavad ka seal metsas ja rannas, nemad saavad kahjustatud, kui mitteidanev ja mittemädanev prügi maha jäetakse. Sellele peab igaüks siiski ise mõtlema.

Tõepoolest kannamegi prügikotti ni kaua kaasas, kuni prügikasti leiame. Vahel mitu nädalat. Pole kunagi pähe tulnud, et võiks teisiti teha.

Just.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks te merre ei pissi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See peaks olema rohkem teemasse, aga kallid titemammad – ärge visake oma lastemähkmeid metsa alla. Läksin eile metsa jalutama ja jõudsin tee äärde- mingi täiskohaga emme oli pampersi tükkis puhastuslappidega vist autoaknast välja visanud. Ei võta minult tükki küljest – tuua kodust kilekott ja see soid teeäärest ära korjata, lihtsalt paneb imestama – kas koos lapsega on selline ka ajud välja pressinud.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste käitumisest rannas